όταν χάνεις τον έλεγχο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    24

    όταν χάνεις τον έλεγχο..

    Γειά σας.
    κάποτε είχα φτάσει στα όρια της ανορεξίας.(όπως είδατε στην ιστοριούλα μου) μετά μου γύρισε σε υπερφαγία..
    μετά ήμουν οκ.
    εδώ και καιρό παίρνω απόφαση να χάσω κιλά ,περνάνε 2 εβδομάδες χάνω 1 κιλό ,χαρούμενη εγώ,λέω αλλα λίγα και έχω τον στόχο μου!την προηγούμενη εβδομάδα είχα κάποια ψυχολογικά,τσακώθηκα και με την μητέρα μυ και είχα πέσει σε μάσα.αν όχι υπερφαγικό..
    σήμερα ήταν 3η μέρα απο αυτή της δίαιτας! πάλι έγινε κάτι ,με έριξε ψυχολογικά,παίρνω λεφτά και τρέχω στο μίνι μάρκετ,μια κίτ κάτ και ενα kinder delice..τα ανοίγω,δεν σκέφτομαι το μετά,απολαμβάνω μου δίνει μια χαρά της στιγμής. ε τα φαγα.μετα τυψεις..οχι οτι θα παρω γιατι τα εχω υπολογισει αλλα παλι την χαλασα..γενικά ώρες ώρες κάνω σαν εθισμένη για φαγητό.το παθαίνει κανείς άλλο? τι γίνεται? ναρκωτικό είναι?πφφ..θα ξεκινήσω πάλι δίαιτα με στόχο να μην ξανακάνω! και γενικώς πρέπει να γίνει τρόπος ζωής να μην το ξεφτιλίζω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    ειναι λογικό να ξεσπας στο φαγητο και αλλοι ανθρωποι το εχουν οπως σαφως και εγω, εδω και 7 χρονια αυτο κανω...τωρα το τελευταιο χρονο το εχω ελατωσει σημαντικα.παλια μονο που στεναχοριομουν ετρεχα στο ζαχαροπλαστειο και επαιρνα 5 παστες και τσακιζα μονοκοπανιας.
    θ σε συμβουλευα απλα οταν εχεις νευρα η στεναχορια να ξεσπας καπου αλλου μεχρι και σε κλαμματα και δε πειραζει αν καμια φορα φας και παραπανω..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    24
    Είναι άσχημο να τρώς συναισθηματικά...
    θα το προσπαθήσω!
    σε ευχαριστώ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    αφου τρως συναισθηματικα μονο θα πρεπει να φροντισεις να διαχειριζεσαι το συναισθημα σου! Ποσα κιλα θες να χασεις? Με κιτ κατ και σοκολατα παρα πολυ δυσκολο, ειδικα αν θες λιγα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    24
    το ξέρω,πηγαίνω και σε ψυχολόγο! καλέ ναι:Ρ μακάρι να χάναμε με γλυκά! έχω σκοπό και θα τα καταφέρω! 4 κιλάκια θέλωω για να νιώθω καλύτερα όχι ότι είμαι χοντρή

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    μονο 4? Κοψε τα γλυκα και τα εχασες ! Σιγα τα κιλα!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •