Καλώς σας βρίσκω!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1

    Καλώς σας βρίσκω!

    Παρακολουθώ το όμορφο και πολύ ενδιαφέρον φόρουμ σας εδώ και μερικό καιρό, και σήμερα είπα να κάνω το μεγάλο βήμα να εγγραφώ κι εγώ! :yes:

    Είμαι 24 και είχα θέματα με το βάρος μου απ' όταν θυμάμαι τον εαυτό μου.

    Τώρα έχω ξεκινήσει μια συστηματική προσπάθεια και είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρω! Πιστεύω ότι εδώ μέσα θα βοηθηθώ μέσα από συζητήσεις, συμβουλές, κλπ. :saint2:

    Καλώς σας βρίσκω λοιπόν!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki
    Posts
    229
    Kαλημέρα

    Καλώς όρισες!!!

    εδώ θα μάστε και θα τα λέμε!

    Καλή δύναμη στην προσπάθεια σου!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Καλώς όρισες και καλή επιτυχία

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    243
    Καλη αρχη!!! Κοιτα συμπτωση!!! Κι εγω 24 ειμαι και συμπτωματικα αρχιζω σημερα (για 1000στη φορα) νεα προσπαθεια.
    Ελπιζω να ειναι σημαδιακο :P

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    29
    καλη επιτυχια σε ολουσ μασ λοιπον!!:love::love::love::love:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγώ είμαι 21, και ξαναξεκινάω σημερα :P Σημαδιακή μέρα! Πολλές νέες προσπάθειες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki
    Posts
    229
    Αχ, βρε κορίτσια μου τρυφερά

    στα 21, στα 24 τι ωραία ηλικία...
    όχι ότι με πήραν τα χρόνια διανύω τα 34
    αλλά μετανιώνω που δεν έλυσα το θεμα της διατροφής μου πιο νωρίς και πάντα με κατέθλιβε η εξωτερική μου εμφάνιση και είχα εμμονή με τα κιλά μου....
    Σας εύχομαι να λύσετε το ζήτημα της διατροφής τώρα που είστε μικρές, είναι το καλύτερο!
    παρά να βασανίζεστε σαν και μένα τόσα χρόνια με δίαιτες μπούμεραγκ:no::no::no:

    λέμε ναι :bouncy: στις ποιοτικές τροφές, συχνά γεύματα και γυμναστικούλα με μέτρο

    Καλή σας επιτυχία!!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    24
    Καλως ήρθες,καλή τύχη,όση συμπαράσταση θές !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Αχ Eve μου μεσα στο μυαλό μου είσαι! Θέλω να το λυσω οσο είναι νωρίς, μην ταλαιπωριέμαι μια ζωή και χάνω στιγμές απο αυτο το πράγμα..... ίσως εσύ που το βίωσες σε τοσο μεγαλο χρονιοκο διαστημα να μπορεις να μας δώσεις λίγη έμπνευση

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Οιμε! Καλωσηρθες! Βρε ολες σημερα ξεκινατε κι γω που δε ξεκινησα? Αντε θα τρεχω απο αυριο να σας φτασω :P

  11. #11
    Ειλικρινά σας ευχαριστώ όλους για την πολύ θερμή αυτή υποδοχή! :saint2:

    sarah1989, Scarllet_D τίποτα δεν είναι τυχαίο!

    Katerinaaaaaaaaaa χρόνια σου πολλά!

    eve30++, πρώτον 34 είναι μια υπέροχη, νεανική ηλικία!
    Δεύτερον, δεν πρέπει ποτέ να σκεφτόμαστε ότι "χάσαμε στιγμές από τη ζωή μας", ή ότι "αφήσαμε τα καλύτερα χρόνια να περάσουν". Αυτές είναι σκέψεις πολύ πολύ άχρηστες και επικίνδυνες! Όπως λέει και η γνωστή φράση: "Σήμερα είναι η πρώτη μέρα της υπόλοιπης ζωής μου".
    Η ζωή είναι ΤΩΡΑ. Το τί κάναμε ή δεν κάναμε στο παρελθόν δεν έχει καμία σημασία. Το τί κάνουμε σήμερα έχει.

    Κ εγώ θα μπορούσα να αναρωτιέμαι: "γιατί ήμουν χοντρή στα 22? στα 18? στα 16?" "γιατί δεν βίωσα ποτέ κάποιον εφηβικό έρωτα στο σχολείο?" "γιατί στα πιο νεανικά μου χρόνια δεν τολμούσα να εμφανιστώ στη θάλασσα που τόσο αγαπώ?"...
    ... και μετά να έπνιγα τον πόνο μου σε μια κούτα κωκάκια κ εκλαιράκια (μεγάαααλη αδυναμία!) ή -επειδή είναι ακριβό το ζαχαροπλαστείο- σε μερικές σοκολάτες, μπισκότα ή κρουασαν από το σούπερ.....

    Κορίτσια (ή και αγόρια, αν υπάρχουν!), έχω ξεκινήσει και σταματήσει δίαιτες άπειρες φορές στη ζωή μου.
    Αυτή τη φορά όμως είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρω!
    Και αυτή η σιγουριά πηγάζει από τη θετική σκέψη που άρχισα να έχω εδώ και λίγο καιρό. Έμαθα τί είναι η θετική σκέψη και πόσο τεράστια δύναμη έχει σε όλους τους τομείς της ζωής μας.
    Προσπαθώ να την έχω πάντα δίπλα μου.
    Αν είναι αυτή δίπλα μου, και είστε και εσείς δίπλα μου μέσα από αυτό το ενδιαφέρον φόρουμ, είμαι βέβαιη ότι όλα θα πάνε καλά με αυτήν μου την προσπάθεια!

    Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλους μας!

  12. #12
    Έβαλα και το τικεράκι μου!

    Για να το εξηγήσω,
    πριν 1,5 χρόνο περίπου έφτασα τα περισσότερα κιλά που έχω φτάσει ποτέ, τα 140.
    Με κάποιες προσπάθειες 2-3 ημερών κατά καιρούς (που διακόπτονταν από τεράστιες περιόδους με πολύ φαγητό), έφτασα στις 8 Οκτωβρίου φέτος τα 130.
    Πάλι μικροπροσπάθειες, ξεκινούσα το πρωί καλά και το βράδυ έτρωγα ό,τι γλυκό έβρισκα και αγόραζα.

    Στις 30 Οκτωβρίου ξεκίνησα σοβαρά και ήμουν 126,6.
    Σήμερα είμαι 121.

    Το διάστημα αυτό, έχω σταματήσει την προσπάθεια 3 φορές. Τις 3 Κυριακές, όπου έτρωγα απίστευτες ποσότητες από πολλά αμυλούχα και γλυκά.
    Η τελευταία τέτοια Κυριακή ήταν η χθεσινή.
    Λέω "τρίτωσε το κακό" :smilegrin: και ελπίζω να μην υπάρξει άλλη τέτοια μέρα.
    Πάμε δυνατά από σήμερα πάλι!

    Είμαι πολύ αισιόδοξη!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Καλώς ήρθες!

    Πολύ καλή αρχη! Με μικρή, απ'όσο καταλαβαίνω, προσπάθεια έχεις ήδη χάσει 20 κιλά και για μας που έχουμε αρκετά κιλά να χάσουμε είναι σημαντικό να μη κουραστούμε.

    Μου θύμισες και ένα "ποιηματάκι" που μου έλεγαν μικρό:
    "Μαντζουράνα στο κατώφλι, γάιδαρος στα κεραμιδια, βάσανα που'χει η αγάπη, ζήτω η Κύπρος!!!":roll::roll::roll:

  14. #14
    Επ! Να κι ένας άντρας!

    Όντως είναι πολύ σημαντικό να μην κουραζόμαστε γιατί αυτήν την προσπάθεια θα πρέπει να την κάνουμε όλη μας τη ζωή για να μην ξαναφτάσουμε στα παλιά επίπεδα.

    Ευχαριστώ για το ποίημα.. :smilegrin:

    Καλημέρα σε όλους!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Οκ καταλαβα τι εννοεις οτι εφαγες χθες (ειδα εδω που περιεγραψες την Κυριακη), νομιζω και παλι οτι δε χρειαζεται να κανεις τοση αποτοξινωση. Στα κιλα που ειμαστε προσπαθουμε να τρωμε ομαλα κατα το δυνατον, δηλ αν μια μερα φας το συμπαν μετα σημασια εχει να επανελθεις χωρις τυψεις. Να διατηρησεις την ομαλη πορεια. Καταλαβαινω οτι εχεις ζηλο και ορεξη, αλλα επειδη τα εχω ξαναπερασει (και ειμαι και 34 που λεγατε για ωραια ηλικια) να σου δηλωσω πως αν το ζηλο που εχεις να τραφεις μια μερα με λαχανικα μονο τον ριξεις στο να τρως καθε μερα σωστα, ειναι πολυ καλυτερο!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •