Μικροί Στόχοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392

    Μικροί Στόχοι

    Καλημέρα, να έχουμε ένα όμορφο Σαβ/κο!
    Νιώθω σε αδιέξοδο, γυμναστήριο δε γράφτηκα, περπάτημα τρέξιμο δεν κάνω. Όλο λέω ότι "θα αρχίσω" και οι εβδομάδες περνούν έτσι.
    Σε λίγο έρχεται η νέα χρονιά και δε θέλω να με βρεί με αναποφασιστικότητα.
    Σκέφτηκα αν θέλετε να γράφουμε εδώ μικρούς μας στόχους, όποιοι κι αν είναι αυτοί (Μάγδα που είσαι? :sniffle: ). Mε είχε βοηθήσει παλιότερα που το κάναμε.
    Κάθε μικρή νίκη θα μας δίνει δύναμη, και κάθε αποτυχία μάθημα για το μέλλον.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Έχω στόχο να κάνω μια ώρα την εβδομάδα περπάτημα ή ελλειπτικό ή τρέξιμο. Δε με νοιάζει τί, αρκεί να κουνιέμαι και να αναπνεώ πιο γρήγορα! Με το τέλος του πρώτου μήνα 21/12 - 21/1/2014 θα έχω κάνει 4 ώρες, όχι κι άσχημα έτσι? :eureka:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    μονο για ενα μηνα 4 ωρες?? βαλε καμια δεκαρια να δεις διαφορα!!:smilegrin:

    κανε οτι μπορεις και εγω πρεπει να αρχισω να περπαταω και γενικως να κουνιεμαι πολυ αδρανεια εχει πεσει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    4 ωρες το μηνα = 1 τη βδομαδα = 15' τη μερα επι 4 μερες, ειναι μια πολυ καλη αρχη! Αρκει να τη κανω. Δεν το κανω για να δω διαφορα σε κατι, δε θα σωθω με 15' γυμναστικη, θα βγω ομως απο το τελμα :grind: Aφου δεν κανω πολυ γυμναστικη η αρκετη, ας κανω λιγη! Καπου θα με πιασω δε μπορει :P
    Εσυ εχεις διαβασμα, να πας γυμναστηριο, δεν εισαι για βολτες κιουρια μου :P

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    αστα να πανε! θα αρχισω γυμναστηριο το μαρτη!! δυο μηνες τωρα θα καθομαι unk:unk:unk:
    τουλαχιστον να περασω τα μαθηματα μην πλατινω τσαμπα!! αν και προσεχω τη διατροφη μου οσο μπορω! να φανταστεις μολις ηρθαν φρεσκα μελομακαρονα και κουραμπιεδες και εγω κυριαααα δεν τρωω τιποτα, τοπ βραδυνο μου μονο πιτα με σουβλακι ( πιο υγιεινο) :cool rsvd:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    καλα αυτο ελειπε να τρωμε κι απο αυτα, κι γω μελομακαρονα, κουραμπιεδες, μπισκοτα γιορτινα, μοιραζω οσο μπορω αλλα παντα υπαρχουν. Ειδικα αμα τα βλεπεις στις γιορτινες πιατελες................ειναι κολαση. Ασχετο, γιατι δε πας απο τωρα? με τη γυμναστικη διωχνεις την ενταση και κανεις καλυτερο διαβασμα, αποδεδειγμενο!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Χθες και σημερα, εγινε του μελομακαρονου! Ε μα ποσο καιρο εκανα υπομονη Προχθες ειχα ξεφυγει λιγο, που να ηξερα τι θα ακολουθουσε!
    Πολυ το χαρηκα, ομως με στεναχωρει που σημερα εφαγα κυριως συναισθηματικα. Τωρα θα απολαυσω 1-2 πραγματακια ακομη και απο αυριο ζυγισμα και σε προγραμμα.
    Εκτος απο το στοχο της γυμναστικης θα βαλω εδω και τον γνωστομου στοχο, να δω 9 με τη νεα χρονια, εχω ζυγισμα 7/1/13, θελω να το εχω σωσει μεχρι τοτε.

    Αρα συνοψιζοντας α'στοχος γυμναστικης στο τικερακι και β' να δω 9 μεχρι 7/1

    το πλανο ειναι να τρωω μεχρι παραμονη πρωτοχρονιας 1800 θερμιδες ωστε την παραμονη να εχω περιθωριο να φαω κατι διαφορετικο, αν δεν εχουν κατι χωρις κρεας εκει που ειμαστε καλεσμενοι.....σαλατα με τυρια και ψωμι........

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    το πλανο λιγο αλλαζει, κοβω τη ζαχαρη μεχρι τη νεα χρονια. Νομιζω τρωω ανεξελεγκτα πολλα γλυκα και πρεπεινα παψει αυτο αμεσα. Αρα και τριτος μικρος στοχος, σαν πολλοι ειναι, αλλα δε μπορει, 1 απο ολα το εχω!

    1. στοχος γυμναστικης στο τικερακι
    2. να δω 9 μεχρι 7/1/2014 (βαζω και τη χρονια μη μπερδευτω :P )
    3. αποχη απο ζαχαρη μεχρι αν φυγει η μανια για γλυκα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Α καλέ πως μου είχε ξεφύγει εμένα αυτό το υπέροχο τόπικ; :P Εκπληκτική η ιδέα σου!
    Πανω που σκεφτομουν να ανοιξω ενα για να βάλουμε στόχους για νέα χρονιά!

    Λοιπόν εγώ εχω λίγα πραγματάκια επι του παρόντος.
    Αρχικός στόχος, αν και όχι τόσο μικρός, είναι η ποιότητα του φαγητου. Το Σάββατο ξεκινάω αλεσμένα κι έχω σκοπο να τρώω σωστά. Όχι απλά ευκολοκατάπιοτα φαγητά αλλά φαγητα που θα θρέψουν το σώμα μου, κι όχι τον ουρανίσκο μου.
    Δεύτερον μόλις μου το επιτρεψει ο γιατρός γυμναστική. Κυριως για αποφυγη χαλάρωσης πλέον αλλά και για το καημένο το γονατάκι μου. Μόλις πέσω απο τα 100 δε, με κόβω να ξεκινάω χορό :3
    Και τρίτον αποτοξίνωση απο το ζυγισμα! Τέρμα ο φασισμός της ζυγαριάς :P Θα δώσω παραπάνω έμφαση στο πως αλλάζει το σώμα μου, κι όχι τα νουμερα στην ζυγαριά μου!

    ΕΛπίζω να τα καταφέρω όλα

    Καλη επιτυχία σε όλους μας!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1
    αρκεί να κουνιέμαι και να αναπνεώ πιο γρήγορα! Με το τέλος του πρώτου

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    κανε σεξ :P

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,392
    Originally posted by sweetOctober
    το πλανο λιγο αλλαζει, κοβω τη ζαχαρη μεχρι τη νεα χρονια. Νομιζω τρωω ανεξελεγκτα πολλα γλυκα και πρεπεινα παψει αυτο αμεσα. Αρα και τριτος μικρος στοχος, σαν πολλοι ειναι, αλλα δε μπορει, 1 απο ολα το εχω!

    1. στοχος γυμναστικης στο τικερακι
    2. να δω 9 μεχρι 7/1/2014 (βαζω και τη χρονια μη μπερδευτω :P )
    3. αποχη απο ζαχαρη μεχρι αν φυγει η μανια για γλυκα
    2 και 3 παλευτηκαν! το 1 καθολου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •