Και πάλι εδώ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202

    Και πάλι εδώ!!!

    καλησπερα σε ολους! Εχω να μπω πολυ καιρο εδω μεσα, ειναι η αληθεια! Σε τι φαση με βρισκετε λοιπον! Η γυμναστικη εξακολουθει να υπαρχει στη ζωη μου, η διατροφη εξακολουθει να ειναι, ας πουμε, τροπος ζωης και εγω ειμαι αισιως στα 69 κιλα(το τικερ επειδη μπαινω απο κινητο,δυσκολο να το αλλαξω)! Ειμαι μπορεις να πεις, κοντα στο στοχο. 10κιλα! Για καποιους πολλα..για καποιους αλλους λιγα! Για εμενα...αναλογα με τη διαθεση! Απλα εχω πια ενα μονιμο αγχος, για αυτο τον στοχο! Ειναι αυτο που λεμε, εφτασα στην πηγη! Θα μου πειτε τωρα "και η συντηρηση";; Ας φτασω εγω σε εκεινα τα κιλα..κ θα σκεφτω κ αυτο το κομματι! Αυτα ως προς την ενημερωση του πως τα παω, γιατι πηρα κ αρκετα μηνυματα που δεν καταφερα να απαντησω,λογω χρονου γαμωτο! Το ζητημα αλλου πια! Οι γυναικες θα καταλαβουν..πιο ευκολα! Οσο γυμναστικη κ να εκανα, ναι μεν καταφερα να μην κρεμασω ουσιαστικα..αλλα καποια πραγματα ηταν απο την αρχη ..στανταρακια! Οπως το ζητημα του στηθους,που εχει πιασει"πατο"..καταλαβαινετε πιστευω! Για αυτο κ αποφασισα να κανω επεμβαση! Εχω βρει γιατρο απο θεσσαλονικη, πολυ καλο και απλα σκεφτομαι να του κανω επισκεψη τον αλλο μηνα! Γνωριζει καποια απο εσας, κατα ποσο αν δεν εχω φτασει στα κιλα στοχος, ειναι προβλημα για μια τετοια επεβαση;;;επισης σκεφτομαι να κανω και την κοιλια μου! Εχει αυτο το σημαδι, ξερετε, που μας θυμιζει το τι ημασταν! Και γενικα ουτε εκεινη μπορει να δουλευτει με τη γυμναστικη! Μπορουν να γινουν οι δυο επεμβασεις μαζι;;; Αυτα ειχα να ρωτησω! Ευχομαι να ειστε ολοι καλα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Κατ αρχας συγχαρητηρια!!! Ειδικα για το γεγονος πως μειον τοσα κιλα δεν ειχες καμια χαλάρωση!! Δίνεις ελπίδα και σε μας που το φοβόμαστε όπως ο διάολος το λιβάνι

    Κατα δευτερον ξερω πως γι;α κοιλιοπλστική σου δινουν περιθωριο +-10 κιλά να πάρεις/χάσεις μετά. Για το στήθος δυστυχώς δεν εχω ιδέα. Αλλα εχω μια απορία....ρε παιδιά έχω χάσει τοσα κιλά και στο στήθος δεν εχω πέσει ούτε νούμερο...οκ έχω πέσει στην πλάτη προφανώς (πολύ κιόλας) αλλά το στήθος στήθος. Εχει τύχει σε κανέναν άλλον ή να αρχίσω να ανησυχώ;;;;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Ναι ναι βάζω ενυδατική!! Και εχω ξεκινήσει και γυμναστηριο! Κοίτα ακόμα χαλάρωση δεν εχω καθόλου απλά το φοβάμαι....

    Τωρα δεν ξερω αν θα ειχε νοημα να αρχίσω και τις συσφικτικές, αν κανουν δουλειά δηλαδή. Πάντως στο στήθος δεν έχω θέμα, δεν έχει πέσει καθόλου ΧΔ αχαχαχα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Originally posted by lipimeni
    Γνωριζει καποια απο εσας, κατα ποσο αν δεν εχω φτασει στα κιλα στοχος, ειναι προβλημα για μια τετοια επεβαση;;!
    lipimeni, άξια! μπράβο σου και πάλι μπράβο σου!
    Εγώ έχω κάνει μειωτική και ανόρθωση στήθους, είχα και τεράστιο και πεσμένο στήθος λόγω αδυνατίσματος. Την έκανα πριν δυο χρόνια ακριβως ούσα 65 κιλά περίπου, ο γιατρός μου είχε πει να προσέχω την απώλεια αλλά και την πρόσληψη βαρους, επιδρά στην εμφάνιση του στήθους. +-5 κιλά μάλλον είναι οκ, αλλά αν εσύ απέχεις 10 κιλά από τον τελικό σου στόχο, καλύτερα να περιμένεις να φτάσεις εκεί γιατί αν κάνεις ανόρθωση και μετά χάσεις 10 κιλά, λίγο θα κρεμάσει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Καλώς τη μας πίσω, με θετικά όπως πάντα νέα. Τα αναμενόμενα δηλαδή. Συγχαρητήρια και πάλι lipimeni, το τρανότερο παράδειγμα σε όλο το φόρουμ πως σιγά σιγά με πλάνο, διατροφή και γυμναστική όλα είναι απλά θέμα χρόνου. Απλά αξιοθαύμαστη!

    Χαίρομαι πολύ που φαίνεσαι αποφασισμένη, εγω δυσκολεύομαι πολύ να προχωρήσω σε αυτό το βήμα. Πληροφοριες για κοιλιοπλαστική και ίσως και για ψηλά στα πόδια πάντα ευπρόσδεκτες απ'όποιον έχει προχωρήσει σε επέμβαση ή ερευνά πιο ενεργά από μένα που και λόγω υποχρεώσεων αλλά και κάτι που νιώθω να με κρατάει προς το παρόν το έχω μεταθέσει για μετά το καλοκαίρι και βλέπουμε. Και μια πληροφορία επειδή είχα θέμα και στους γλουτούς, εκεί φτιάχνει ικανοποιητικότατα το θέμα με γυμναστική.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    γεια σε όλους και πάλι!δυστυχώς εδώ μέσα δεν είμαι όσο τυπική θα ήθελα και καθυστερώ.Λοιπόν να πω στη μαντάμ σου νου,πως τα κιλά χάθηκαν χωρίς επέμβαση!Η μοναδική επέμβαση στη ζωή μου, είναι να κόψω τις βλακείες που έτρωγα και να προσθέσω τη γυμναστική.Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου δίνετε όσον αφορά την επέμβαση.Θεωρώ πως είμαι πιο έτοιμη από ποτέ για αυτό το πράγμα! Από τη μία αυτό που γυρνάει στο μυαλό μου,είναι το ''έλα μωρέ έχασες τόσα κιλά,σε πείραξε το στήθος και η κοιλιά''? Από την άλλη όμως είμαι μικρή ηλικιακά και το θεωρώ ως μια επιβράβευση στον εαυτό μου,που αφαίρεσε από πάνω του έναν άνθρωπο.Γιατί να μην έχω το δικαίωμα,ακόμα και μετα την απώλεια να με βλέπω στον καθρέπτη γυμνή? Όταν βλέπω στήθος και κοιλιά στην κατάσταση που είναι,χαλιέμαι πραγματικά.Χτυπάω πίσω ρε γαμώτο.Και αυτό που μου τη βαράει περισσότερο απο όλα,είναι ότι κατάφερα να χάσω τόσα κιλά,με δική μου προσπάθεια,το άλλαξα δηλαδή εγώ,ήταν στο χέρι μου και τώρα κάτι τόσο απλό όσο είναι η κοιλιά για παράδειγμα,δεν έχω τη δυνατότητα να το αλλάξω,γιατί πολύ απλά ότι και να κάνω τα αμάζευτα,δεν μαζεύονται.Ας είναι λοιπόν.

    ΥΣ.filippara χαίρομαι πάρα πολύ που σε βλέπω.Μείναμε μόνο εμείς εδώ μέσα από την παλιά φουρνιά?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    lipimeni γράφεις πως είσαι μικρή σε ηλικία. Θα πρέπει πριν κάνεις οτιδήποτε από πλαστικές να βάλεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου πως στην περίπτωση που κάποια στιγμή κάνεις οικογένεια και γίνεις μαμά, το δέρμα σου θα τεντωθεί και πάλι σε κοιλιά και στήθος. Προσπάθησε με το γυμναστήριο να βοηθήσεις αυτά τα σημεία του σωματός σου όσο μπορείς, επιπλέον πιστεύω ότι και οι συσφικτικές κρέμες βοηθούν. Όσο ο καιρός είναι δροσερός φόρα και κάνα κορσεδάκι για να βοηθήσεις λίγο την κοιλίτσα.
    Μπράβο για την πειθαρχία σου στην όλη διαδρομή σου να χάσεις κιλά. Είσαι αξιοθαύμαστη. :love:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •