22μέρες.. (κοιλιοπλαστικη και ανορθωση στηθους) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by nowwhat

    Η σωτηρια της ψυχης ειναι πολυ μεγαλο πραγμα, σαν ταξιδακι αναψυχης με ενα κρυμμενο τραυμα.

    ... Δυσκολο πραγμα αδελφουλα αυτο πολυ πολυ δυσκολο....
    Είναι βρωμοδουλειά,αλλά κάποιος πρέπει να την κάνει!Και ποτέ δε βρίσκονται και εθελοντές άλλοι,οπότε...

    (Η κλητική προσφώνηση "αδελφούλα" πολύ μου άρεσε!Ένιωσα κάτι από μαύρη κοινότητα να μας δένει...)


    Originally posted by Tassos67i

    Ευτυχώς έχω αποσυνδέσει την ψυχολογία μου από το φαϊ αλλά ξέρω ότι δεν έχω αποβάλλει αυτό το ελάττωμα.

    Δεν έχω καταλήξει αν είναι γονιδιακής φύσης ή ψυχολογικό ή ανάμεικτο.
    Μπράβο,Τάσο μου!Είναι τεράστιο το κατόρθωμά σου όσο κι αν νιώθεις πως ένα σου κομμάτι πάντα θα του ανήκει,έστω και βαθιά.
    Θεωρώ πως είναι ανάμεικτο και πολυσχιδές...Βάλε μέσα κληρονομικότητα από γονείς τόσο σε γονίδια όσο και σε μαθημένες συμπεριφορές,
    βάλε ένα σωρό ανάγκες και φόβους που του χρεώσαμε,βάλε τη συνήθεια μιας ζωής,βάλε μειωμένη αυτοεκτίμηση κι αγάπη για τον εαυτό μας,
    βάλε το χρόνο που σε κάνει να το βιώνεις ως τον αποκλειστικό εαυτό που θυμάσαι,βάλε την τάση ομοιόστασης,βάλε πολλά και πάλι θα'ναι κι άλλα!




    Τι κάνει εντωμεταξύ το κορίτσι μας;Πώς βιώνει την αντίστροφή του μέτρηση μέχρι το χειρουργείο;Μένη,Μένη είσαι εδώ;Ή βάζω το καπέλο μου και σε κυνηγώ;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    Δυστυχως,οπως εχω πει κ αλλη φορα, η μαχη με τα κιλα, ειναι το ευκολο κομματι.Η μαχη με τον εαυτο μας, παραμενει το δυσκολο! Καλησπερα λοιπον σε ολους! Ποσο μ αρεσει να διαβαζω τις απαντησεις σας! Παιρνω δυναμη κ νιωθω μεγαλη στηριξη, την οποια εχω πολυ αναγκη!Nadine μου αγαπημενη, με ρωτησες σε τι κατασταση βρισκομαι! Εχω μπει σε κατασταση ζεν..χαχαχα! Εχω διωξει απο το κεφαλι, οποιαδηποτε κακη σκεψη(..1: θα ξυπνησω απο τη ναρκωση;..2: θα εχει επιτυχια;;...3: θα ειμαι υγιης;;....) κ εχω μπει σε τροχια αναμονης! Εδω θα σας πω, πως για αλλη μια φορα,ισχυει, το οτι οταν περιμενεις κατι πολυ, ο χρονος κινειται σαν ενα τεμπελικο σαλιγκαρι! Νιωθω οτι ο χρονος για την επεμβαση δεν περναει και πως ολα ακολουθουν ρυθμους χελωνας! Ειμαι λιγο αγχωμενη, σε αντιθεση με τον πρωτο καιρο της αποφασης! Εχω μια ηρεμια, που πολλες φορες, αναρωτιεμαι, που στο καλο τη βρισκω! Εχω παρατησει λιγο τη γυμναστικη τον τελευταιο καιρο, κατι με σταματαει στην ψυχολογια μου και αυτο με ριχνει λιγο! Κοιτιεμαι ολη μερα στον καθρεπτη, μαζευοντας την κοιλια προς τα πανω, μπας κ καταλαβω πως θα ειναι το αποτελεσμα της επεμβασης! Σας κουρασα;; Ευχομαι οχι!γενικα το μοναδικο προβλημα μου, ειναι ο χρονος! Κατα τα αλλα ολα οκ! Λετε να πανε ολα καλα;; Λετε να αντεξω κοντα 8 ωρες χειρουργειου; Πφφφ!! Αντε να δουμε τι θα δουμε!! Να πω και κατι τελευταιο; Ενας φοβος που εχω, ειναι οτι ξυπναω απο τη ναρκωση, βλεπω το αποτελεσμα και δεν εχει ιδιαιτερη διαφορα, με τη σημερινη κατασταση κοιλιας κ στηθους! Αυτα!! Σας καληνυχτω κ ευχομαι αυριο να ειναι μια ομορφη μερα για ολους!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Λυπημένη μου και μέλλουσα Χαρούμενη,
    πίστεψε με , όταν θα ξυπνήσεις από τη νάρκωση, το τελευταίο που θα αντικρίσεις θα είναι αποτέλεσμα με καθόλου διαφορά!
    Στο λέω εκ πείρας, εγώ εχω κάνει μειωτική και ανόρθωση στήθους και η ανάνηψη μου μετά από αυτή τη νάρκωση ήταν από τις πιο ευτυχισμένες ανανήψεις ever! (και έχω αρκετές στο ενεργητικό μου!) Βγαίνοντας από το χειρουργείο, πάνω στο φορείο, πριν μπω στο δωμάτιο μου μετά από 5 ώρες χειρουργείο, εγώ μοίραζα φιλάκια στους δικούς μου που με περίμεναν με αγωνία..
    Εκείνη τη βραδιά δεν θα την ξεχάσω ποτε!
    Κοίταξα κάποια στιγμή το φασκιωμένο με γάζες στήθος μου και νόμιζα πως φορούσα λευκο πριγκηπικό μπούστο! Αστα, κατάσταση νιρβάνα σου λέω!
    Καλή επιτυχία!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    Πφφφφ!!!7 μέρες...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    αντεεε!κοντοζυγώνει!με το καλό!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    53 ώρες....πφφφφ..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    47
    μην αγχωνεσε,ολα θα πανε τελεια:bouncing:

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Και να που οι μέρες έγιναν ώρες και σε λίγο όλη αυτή η αναμονή θα γίνει ανάμνηση...
    Δε φαντάζομαι ν'αγχώνεται κανείς;! Ζώνη για την κοιλιά κι ό,τι άλλο χρειάζεται προμηθεύτηκες;
    Έτοιμες όλες οι προετοιμασίες; Κανόνισε να μην ξεχάσεις τη θετική σου ενέργεια στις αποσκευές!
    Άντε,καλή επιτυχία,γρήγορη κι ανώδυνη ανάρρωση! Βαθιές ανάσες πίστης για το καλύτερο!
    Και ασφαλώς θα περιμένουμε μόλις μπορέσεις να μας γράψεις πως όλα πήγαν μια χαρά!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Όλα καλά και ψυχραιμία! Να μπεις με χαμόγελο σου εύχομαι και με μεγαλύτερο χαμόγελο όταν βγεις!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    243
    Με το καλο κοριτσαρα!!!!

    Μην σκεφτεσαι το τωρα, κλεισε τα ματια σου και σκεψου τον εαυτο σου σε λιγο καιρο

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Καλό φινάλε!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια, μετά από τέτοια προσπάθεια σου αξίζει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. :thumbup:

    Και... αν και όποτε μπορέσεις, γράψε μας την εμπειρία σου. Αντε γιατί θα φύγει το καλοκαίρι και έχω ξεμείνει από δικαιολογίες, κάποια στιγμή θα αναγκαστώ να ξεπεράσω τη δειλία μου και να ακολουθήσω.:lol:

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    Καλημερα σε ολους..ξυπνησα με τρομερο φοβο κ απιστευτο κλαμα! Φοβαμαι ρε παιδια! Και αν πεθανω;; Και αν ειμαι ενα υγιεστατο ατομο που μπηκα στο χειρουργειο απο μια μαλακια κ παθω καμια ζημια; Τρεμω το ορκιζομαι.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    47
    Originally posted by lipimeni
    Καλημερα σε ολους..ξυπνησα με τρομερο φοβο κ απιστευτο κλαμα! Φοβαμαι ρε παιδια! Και αν πεθανω;; Και αν ειμαι ενα υγιεστατο ατομο που μπηκα στο χειρουργειο απο μια μαλακια κ παθω καμια ζημια; Τρεμω το ορκιζομαι.
    Συνελθε δεν θα συμβει τιποτα,τι πας στο μπαγλαντες για επεμβαση ελεος,δεν ειναι τιποτα θα το δεις κ μονη σου,μονο τα θετικα και το μετα θα σκεφτεσαι τιποτα αλλο.-
    στα γραφω πρωτα να τα βλεπω εγω που 2 μηνες πριν ειχε αρχισει το αγχος κ οσο πλησιαζε ο καιρος φουντονε μεχρι το χειρουργιο,την επομενη μερα ολα εξαφανιστηκαν και ελεγα κοιτα ο βλακας που αγχονομουν χωρις λογο τοσο καιρο:starhit:

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    lipimeni εχεις ξανακάνει χειρουργιο γενικα? μπορεί να το χεις γράψει αλλά δεν το πρόσεξα!
    έχω κάνει κ εγω με ολική νάρκωση κ πραγματικά δεν καταλαβαίνεις τίποτα, όλα θα πάνε τέλεια κ το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει! καλή επιτυχία!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    243
    Λυπημενη και στα προσεχως χαρουμενη και διπλοευτυχισμενη,

    Μην το σκεφτεσαι και μην αγχωνεσαι! Αν σου ελεγαν οτι εχεις σκουλικοειδητη και χρειαζεται επεμβαση θα το σκεφτοσουν?

    Με τις πιο θερμες ευχες μου ... ολα θα πανε καλα μην κοιτας πισω κοιτα μονο μπροστα... την αξιζεις αυτη την αλλαγη

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •