Βοηθεια για στρατειωτικη θητεια και παραλληλα σπουδες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88

    Βοηθεια για στρατειωτικη θητεια και παραλληλα σπουδες

    Καλησπερα στην παρεα!!

    Λοιπον, ειμαι φοιτητης, εχω ξεμπερδεψει με τα μαθηματα και αυτην την περιοδο κανω πρακτικη, απο την οποια τελειωνω τελος Σεπταμβρη.
    Το θεμα μου ειναι οτι δεν εχω παρει θεμα για πτυχιακη εργασια, τον Οκτωβρη θα βγουν θεματα και τοτε θα παρω. Το προβλημμα ειναι να φυγω για στρατο τον Νοεμβρη που ληγει η αναβολη και μπαινει η σειρα μου ή να παρω κι αλλη αναβολη και να παρουσιασω την εργασια τον Απριλη, να ορκιστω Μαϊο και να μπω μετα στρατο??

    Αν μπω στρατο, αναγκαστηκα θα πληρωσω εξω σε καποιον να μου κανει την εργασια και εγω μονο θα την παρουσιασω, αλλα φοβαμαι οτι επειδη οι μερες για παρουσιαση εργασιων ειναι 1 βδομαδα νομιζω, μηπως δεν μου δωσουν αδεια για να παω Κοζανη να την παρουσιασω. Ενω αν δεν μπω στρατο, κανω μονος την εργασια ειμαι σιγουρος οτι θα την παρουσιασω και θα ορκιστω Μαϊο.

    Αυτα. Ευχαριστω για τον χρονο σας!!
    Κι αν μας έγραψε την μοίρα ο Θεός μας, η Αγάπη και η Αλήθεια οδηγός μας!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    25
    Θέλεις να πας στρατό καταρχάς?
    Γιατί αν δε θέλεις, μπορείς να συμβουλευτείς τον οδηγό αναβολών-απαλλαγών του omhroi.gr και να μην πας καθόλου.

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Δεν εχω προβλημμα να παω. Το ποτε με προβλημματιζει.

    Δεν εχω θεματα ουτε ψυχολογικα, ουτε με την "δηθεν" εξουσια που επικρατει εκει μεσα. Εχω τον δικο μου τροπο, την δικη μου παντιερα και κουμανταρω τετοιες καταστασεις. Απ το σχολειο ακομη ποτε δεν ειχα προβλημμα ουτε με καθηγητες, ουτε σε οσες δουλειες εχω δουλεψει. Παντα τα πηγαινα και τα πηγαινω καλα με ολους!!
    Κι αν μας έγραψε την μοίρα ο Θεός μας, η Αγάπη και η Αλήθεια οδηγός μας!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εμπα μεσα το συντομοτερο και θα μπορεις να διαβαζεις μεσα. Δεν ξερεις τι μπορει να αλλαξει μετα. Θα την κανεις εκει την εργασια. Και αδειες δινουνε οταν ειναι να πας να τη δωσεις. Εχεις πολυ χρονο για διαβασμα στο στρατο. Πριν ερθει η εξεταστικη θα πει ο λοχαγος ποιος θελει φοιτητικη αδεια και θα δηλωσεις. Εναλλακτικα μπορεις να παρεις αδεια κανονικη, αρκει να ξερεις εγκαιρα ποτε θελεις να πας για παρουσιαση. Δεν υπαρχει προβλημα στις αδειες δηλαδη και ειναι ευκαιρια να διαβαζεις μεσα. Χρονο θα χεις απειρο.

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Σ ευχαριστω πολυ Κερασι!! Εσυ εχεις παει και ξερεις καλυτερα απ οτι καταλαβαινω. Θα το σκευτω και το πιο πιθανο ετσι να κανω. Να σαι καλα!!
    Κι αν μας έγραψε την μοίρα ο Θεός μας, η Αγάπη και η Αλήθεια οδηγός μας!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    μ αρεσει που εισαι βιαστικοσ θεσ να τα κανεισ ολαμε τη μια και μετα να εισαι ανεργοσ
    καντα ολα με τη σειρα μετα το στρατο θα καθεσαι τι βιαζεσαι λεσ κ σε περιμενει καμια δουλεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    δεν εχεις αδικο ελις μου. ετσι ειμαι γενικοτερα στην ζωη μου. ή θα μου ρθουν ετσι και θα τα κανω ολα μαζι (και παντα ο ατιμος τα προλαβαινω ολα) ή δεν θα εχω να κανω τιποτε και θα καθομαι ολη μερα.

    αυτο που αγχωνει ειναι αν θα μπορεσω να παρω αδεια τις μερες που πρεπει να παρουσιασω την εργασια, γτ αν δεν παρω εχασα ολη την χρονια, και τσαμπα δεν εκανα υπομονη να παρω πτυχιο και μετα στρατο.
    Κι αν μας έγραψε την μοίρα ο Θεός μας, η Αγάπη και η Αλήθεια οδηγός μας!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Χρηστακη θα διαβαζεις μεσα στο στρατο, τι θα κανεις ολη μερα? θα καθεσαι να χαζολογας? μην κοιτας που ολοι τα ξυνουνε στο κψμ. Εσυ θα διαβαζεις για την εργασια σου. Την αδεια θα τη ζητησεις λιγες μερες πριν, δε μπορεις να πεις ξαφνικα αυριο πρεπει να φυγω. Θα σου δωσουνε, δεν υπαρχει θεμα σ αυτο. Απλα η φοιτητικη ειναι μονο για την ημερα της εξετασης, αμα θες να λειψεις πολλες μερες θα παρεις κανονικη. Ετσι θα σου περναει και η ωρα και θα σαι και ετοιμος. Μεσον εχεις? Βαλε μεσον απο τωρα να εισαι αρχηγοπουλο.

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Καλησπερα σε ολους!!

    Κερασι εννοεις οτι θα διαβαζω αυτα που θα μου στελνει αυτος που θα πληρωσω για να μου κανει την εργασια ετσι? Γτ δεν νομιζω να εχω χρονο και για να τρεχω σε βιβλιοθηκες και ιντερνετ για να μαζεψω πληροφορειες και να φτιαχνω και μονος μου εργασια εκει μεσα.

    Για μεσον κατι εχω, αλλα δεν ξερω αν μπορει να κανει και πολλα για Θεσσαλονικη. Να ειδοποιησω απο τωρα δλδ ε? οχι στην ορκωμοσια

    Και παλι ευχαριστω παρα πολυ
    Κι αν μας έγραψε την μοίρα ο Θεός μας, η Αγάπη και η Αλήθεια οδηγός μας!

Similar Threads

  1. Στρατιωτική Θητεία
    By Υάκινθος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-2013, 09:11
  2. Εχετε αλλα προβλήματα παραλληλα με την ψύχωση?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-04-2013, 17:47
  3. τι ειναι χειροτερο: η στρατιωτικη θητεια ή η κυηση?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 289
    Last Post: 01-03-2013, 16:54
  4. Replies: 47
    Last Post: 24-07-2012, 00:50
  5. Η στρατιωτική θητεία με τα μάτια ενός κοινωνιοφοβικού…
    By ΜΙΧΑΛΗΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-09-2006, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •