Τί μας άγχωσε/στεναχώρησε σήμερα... - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 240
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    πω πω!! δηλαδή τώρα δεν μπορείς να γυρίσεις στην παλιά σου δουλεία;

    μη το βάζεις κάτω μαρουλένια μου, δεν ξέρω τι ακριβώς σου έκανε αυτός ο νέος εργοδότης, αν σου είχε υποσχεθεί
    άλλα και άλλα έκανε, έχε στο νού σου και τον νομικό τρόπο..

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Ευχαριστώ Αίλουρε για τη συμπαράσταση.

    Κι οι προηγούμενοι εργοδότες καλύτεροι δεν ήταν.
    Αλλά τουλάχιστον ήταν συνεπείς στις συμβάσεις τους.
    Ακόμα κι αν αυτό σήμαινε ότι σε βάζαν να υπογράφεις συμβάσεις ανά μήνα ή ανά δεκαπενθήμερο.
    Όχι προς το παρόν δεν μπορώ να γυρίσω.

    Τη νομική οδό δε σκοπεύω να τη χρησιμοποιήσω, για ανθρωπιστικούς κυρίως λόγους.
    Δε θέλω να καταστρέψω μια μικρομεσαία επιχείρηση...
    Απλά πρέπει να βρω τρόπο να απεμπλακώ...

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μαρουλένια μου θα σου πω την δική μου εμπειρία σε αυτό το θέμα.. Όταν προσπαθούσα να βρω δουλειά είχα και εγω εμπιστευτεί γνωστούς, πήγαινα καλά στις συνεντεύξεις και ήλπιζα.. Ώσπου μετα απογοητευόμουν, πιστευω ότι θα έχεις ταμείο ανεργιας για ένα διάστημα να ψαξεις με την ησυχία σου σωστα?Βρήκα λοιπόν και καλύτερο εργασιακό περιβάλλον εως άψογο.. Και τώρα λέω ότι κάνοντας υπομονή βγήκα κερδισμένη. Η κρίση πάντα φέρνει ευκαιρίες, θα κοιτάξεις με την ησυχια σου και όταν θα είναι κάτι για καλό, πίστεψε με θα κάτσει..
    Σου εύχομαι να γίνει σύντομα, γιατί μετά την υγεια, κακά τα ψέματα, είναι από τα σπουδαιότερα αγαθά.
    Αλλά ψυχραιμία και αισιοδοξία, σου ευχομαι όλα να πάνε καλά!

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Ευχαριστώ Ελένη για τα θετικά vibes,

    Δυστυχώς ταμείο δε βγαίνω...
    Οπότε με πιάνει άγχος να βρω άμεσες λύσεις...
    Συχνά ξεσπάω στις σοκολάτες και στα παγωτά και γενικά στους υδατάνθρακες, αλλά υπάρχουν στιγμές που σκέφτομαι και πιο καθαρά
    και βλέπω το πρόβλημα στην πραγματική του διάσταση και παίρνω βαθιές ανάσες και συνεχίζω..
    Μεγάλο θέμα να είσαι υγιής...

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Θα κοιταζεις με ηρεμια τις αγγελιες που υπαρχουν κ θα βρεθει κατι που να σου ταιριςζει, ξερω μοιαζει βουνο αυτην την στιγμη, αλλα θα κανεις οσο γινεται οικονομια, το ξερω ειναι δυσκολο, αλλα για καθε προβλημα υπαρχει λυση. Πιστεψε στον εαυτο σου, κ με λιγη τυχη ολα θα πανε καλα!

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Γλυκουλι, αν και δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι εγινε, βλεπω οτι τα καταφερες μια χαρα και εκτονωθηκες με το σωστο τροπο αντι πχ να φας κατι οπως μπορει σε αλλη περιπτωση η σε αλλη εποχη να εκανες! Ολα ξεπερνιουνται με θεληση. Τωρα, ζωα υπαρχουν παντου, δεν γινεται να μην συγχυζεσαι ουτε να παραμενεις ηρεμη συνεχως, αλλα τι να κανεις, ολα μεσα στη ζωη ειναι..

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Αυτο για το περπατημα ειναι μεγαλη αληθεια. Και εγω οταν ειχα εναν τεραστιο τσακωμο με τη μανα μου ημουν ηδη ντυμενη και βγηκα εξω για περπατημα και γυρισα αλλος ανθρωπος! Μπραβο για την αντιμετωπιση! Δεν αξιζει τιποτα και κανεις να μας χαλανε.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Κοιτα, ειναι, εφοσον το επελεξα εγω. Δηλαδη δεν επικεντρωνομαι στα αρνητικα της τοσο, οσο απλως προσπαθω να της μιλαω και να λεμε κανενα αστειο, και γενικα εχει αλλαξει η διαθεση της και ειναι καλυτερα. Δεν σου λεω οτι προσεχει τον εαυτο της, αλλα οκ ο καθενας εχει τις δικες του εγνοιες. Το ειδα πιο ευαισθητα και πιο απο τη δικη της πλευρα που μου ειχε πει κ η αγαπημενη μανταμ σου σου, και σταματησα να ειμαι τοσο επικριτικη. Αν καθομαι και σκεφτομαι και βρισκω αρνητικα, οκ ειναι πολυ ευκολο να το κανω, αλλα θα πεφτω εγω ψυχολογικα. Γιατι να μην εστιασω στα θετικα η γιατι να μην προσπαθησω να δημιουργησω θετικα. Γιατι οκει, αγαπη προς εμενα υπαρχει, διαθεση για κατανοηση υπαρχει ανεξαρτητα απο το αν η γνωση εκ μερους της δεν συνεπαγεται και ταυτοχρονη δυνατοτητα εφαρμογης της... Αρα, γενικως, καλυτερα, δεν θα πω τελεια, αλλωστε τελεια σχεση δεν υπαρχει!

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Ετσι ειναι!!! Ο,τι θες να μιλαμε και u2u <3 Mην διαστασεις και για τις πανελληνιες ακομη, εχουν περασει 2 χρονια αλλα σιγουρα θα μπορω να σε βοηθησω σε κατι

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230
    στεναχωρηθηκα πολυ χθες, ειδα μια κοπελα κινουμενο σκελετο. Υποθετω ηταν κοπελα νεα απο το ντυσιμο (μινι και μπουστακι).
    Δεν ξερω πως ηταν το προσωπο της πριν αλλα εδειχνε αλλοιωμενο και βασανισμενο.
    Πανω απο τα ρουχα της ειχε ενα φουτερ στην πλατη, με 40 βαθμους νταλα μεσημερι. Ποσο επιρρεπης πρεπει να ειναι στις αλλαγες καιρου και οχι μονο... αφου δεν ειχε ουτε λιπος ουτε κρεας πανω της. Κυριολεκτικα ο σκελετος

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Παντως κ εγω βλεπω τελευταια πιο συχνα απο ο,τι παλιοτερα, κ μαλιστα σε διαφορες ηλικιες. Ειναι δυσκολη κατασταση, μακαρι να μπορεσιυν κ εκεινες να βρουν την ισορροπια στην ψυχη τους κ μετα στο φαγητο. Οπως ολοι μας δηλαδη...

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Με στενοχωρησε ο πρωην μου που μου εστειλε τί κανω και στη συνεχεια μου εστειλε καταλαθος αιτημα απο το badoo οπου ψαρευει κοπελιτσες.
    Με στενοχωρει που ειχε θεμα με τα κιλα μου.
    Με στενοχωρει που τον σκεφτομαι ακομα κι ας μην αξιζει να ασχολουμαι αλλο, που μου εστειλε οταν ειχα καταφερει να ηρεμησω και να κατευνασω τα συναισθηματα μου...
    Δεν ξερω πώς να προχωρησω ουσιαστικα. Πώς να εχω αυτοπεποιθηση οταν ολοι κοιτουν κιλα, ραγαδες, ατελειες....και καθε φορα που νιωθω οκ με μενα καποιος -του οποιου η αποψη μετραει- μου ριχνει ενα σχολιο και με ισοπεδωνει.
    Δηλαδη με μειον δεκα κιλα θα ειχα περισσοτερη αξια για τους αλλους? Ή παλι κατι αλλο θα εβρισκαν?
    Δεν ξερω...μεγαλωνω και αντι να βαζω τα πραγματα σε μια σειρα, νιωθω τα παντα μεσα μου και γυρω μου σαν ντομινο.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Afratoulini μου, μπορώ να σε καταλάβω σε κάποιο επίπεδο, καθώς και εγώ βίωσα πριν χρόνια έναν τραυματικό χωρισμό,
    τον οποίο δυστυχώς ακόμα να ξεπεράσω πλήρως.

    Παρά το γεγονός πως τότε βρισκόμουν σε κανονικά κιλά, ο άνθρωπος εκείνος μου πέταξε 1-2 κουβέντες που κατέληξαν
    βαθιά μέσα μου, με έκαναν να νιώθω εν καιρώ λιγότερο επιθυμητή και τελικά συντετριμένη.

    Τα λόγια αυτά δεν είχαν να κάνουν με τα κιλά, αλλά με μεμονωμένα χαρακτηριστικά της εμφάνισης και του χαρακτήρα μου.

    Το συμπέρασμα είναι, και αυτό που θα ήθελα να καταλάβεις, πως όχι, δε συνδέονται όλα με το βάρος,
    και ναι, αν κάποιος θέλει να σου πει κάτι κακοπροαίρετο θα βρει τον τρόπο.

    Επίσης, μεγαλώνουμε σημαίνει έχουμε και περισσότερες ευθύνες, οπότε αυτό από μόνο του
    είναι φυσικό να μας δημιουργεί άγχος και ανασφάλειες.

    Όσο αφορά τα κιλά, βλέπω έφτασες τα 73, δε νιώθεις καλύτερα; Εγώ μόνο κοπλιμέντα παίρνω από τους γύρω.
    Ε, σ'αυτά τα κιλά (και με το ύψος μας) δεν είναι εύκολο να σε αποκαλέσει κάποιος παχουλή...

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Blossomακι μου, σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Ετσι οπως τα λες ειναι...Κοιτα, ειναι γνωμες που δεν με ενοχλουν και αλλες που με πληγωνουν. Πχ οταν ο αλλος σε διαλεγει για συντροφο...και μετα σου πεταει κατι τετοια ενω προσπαθεις να χασεις κιλα σε κανει να αναρωτιεσαι γτ σε διαλεξε εξαρχης!

    Ειμαι πολυ καλυτερα σημερα παντως. Οσο για τα κιλα που εφυγαν, ηταν κι αυτα υγρα και μυικη μαζα απο ο,τι μου εδειξε η ζυγαρια και εχω παρει λιγο λιπος!!

    Ολο το καλοκαιρι ημουν λιγο στις μαυρες μου και δεν ειχα διαθεση ουτε για περπατημα ουτε για μπανια.

    Τωρα ομως πρεπει να κινητοποιηθω γτ το να μιζεριαζω μονο κακο μου κανει.

    Ισως αποφασισω να παω σε διατροφολογο πια. Ισως ετσι μαθω γτ ως ελαχιστα υπερβαρη (1,69 με 73 κιλα) εχω ποσοστο λιπους μια παχυσαρκης γυναικας (43%)

    Συγχαρητηρια για τη δικη σ απωλεια, βλεπω ο στοχος ειναι πολυ κοντα!!!!!!!!!!!!

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Αφρατουλινι εισαι μια χαρα κοριτσι μου, χαλιεσαι για καποιον που δεν αξιζε τον κοπο?! Υπαρχιυν κ ανδρες που αξιζουν.. παμε παρακατω! Κανε καποια αθλητικη δραστηριοτητα για να μεωθει το λιπος αφου τα κιλα δεν ειναι πολλαγια να χασεις, ευχομαι συντομα να νιωσεις οπως πραγματικα σου αξιζει, αισιοδοξη κ χαρουμενη!

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •