Εγκυμοσύνη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    47
    Καλησπέρα παιδιά! μετά από καιρό μπήκα για να σας δώσω θάρρος, εσάς που σκέφτεστε ή προσπαθείτε να κάνετε παιδάκι.
    Είμαι αισίως στην 27η εβδομάδα, το κοριτσάκι μου είναι 850γρ πια και μεγαλώνει φυσιολογικά. Έχω 2 γεμάτους μήνες ακόμα μπροστά μου αλλά οι γιατροί μου είναι αισιόδοξοι, κι εγώ τώρα πια το ίδιο για να πω την αλήθεια.
    Πέρασα μεγάλα άγχη με τον διαβήτη και την υπέρταση αλλά το πάλεψα με τους γιατρούς μου και όλα πάνε καλά πια. Λόγω της διατροφής που κάνω (για τον διαβήτη) έχω χάσει 15 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης μου και έφτασα στο σημείο να μου πει γιατρός "οκ τώρα, μη χάσεις άλλο" χαχαχαχα πρωτοφανές!!! :smilegrin::smilegrin:
    Μην αφήνετε την παχυσαρκία να σκοτώσει τα όνειρά σας, με προσπάθεια, επιμονή και σωστή καθηδήγηση όλα γίνονται.

    Φιλιά πολλά σε όλους και καλές γιορτές!

  2. #17
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    47
    Καλησπέρα!
    Αφού έχουν περάσει όλα και έχω πλέον δίπλα μου μια υγιέστατη μικρούλα 35 ημερών, αποφάσισα να σας γράψω για να σας πω ότι όλα πήγαν καλά. Μάλιστα αφού έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις έμαθα ότι δεν έχω πια υπέρταση και απλά έχω μια προδιάθεση για διαβήτη που όμως με σωστή διατροφή και άσκηση θα μείνει εκεί.
    Από τα 115 κιλά που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη τώρα είμαι 95 και προσπαθώ να κατέβω κι άλλο.
    Όλα γίνονται παιδιά, το ξαναλέω. Προσπάθεια χρειάζεται και τους γιατρούς αγκαζέ :smilegrin:

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Να την χαίρεσαι την μικρούλα σου, να είναι πάντα υγιής, χαρούμενη, ευτυχισμένη και τυχερή!
    Όσο για σένα, να προσέχεις με την απώλεια των κιλών σου, δεν χρειάζεται να βιάζεσαι ειδικά αν θηλάζεις το μωράκι σου!

    Είσαι μια ευτυχισμένη χαζομαμά... κι όλα τα άλλα... τι να λέμε!


  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Να χαίρεσαι το μικρό σου θαύμα, le.ka, μαζί ασφαλώς και με το άλλο σου αγγελούδι!
    Πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν μια χαρά τόσο για σένα όσο και για τη μπουμπού!
    Κι είμαι σίγουρη πως θα καταφέρεις να διανύσεις και τον υπόλοιπο δρόμο της απώλειας βάρους,
    καθώς ήδη έχεις αποδείξει και σε δύσκολη κι αγχώδη μάλιστα περίοδο, πως άμα βάλεις κάτι στόχο, σκοράρεις!
    Να είστε όλοι γεροί κι αγαπημένοι στην όμορφή σου οικογένεια και να χαρείτε πολλές πολλές ευτυχισμένες στιγμές!
    Μακάρι όλοι μας να έχουμε ιστορίες αίσιας έκβασης για τα όνειρά μας! Για να δούμε αυτό το "όλα γίνονται" πώς θα αποβεί...

    Κι όσες παρεξηγούμαστε...ψυχραιμία!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •