Υπερφαγια...SOS!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Υπερφαγια...SOS!!!

    Τελευταία φορά έγραψα σε αυτή την ενότητα στις 14/9.Απο τότε δεν μπόρεσα να νικησω την όρεξη για φαγητό δεν ξέρω και πως αλλιώς να το πω...εβαλα λοιπόν μέσα σε 6-7 μήνες 30 κιλά και πλέον ειμαι 120 με ύψος 1.75...έχω απογοητευτεί και απελπιστεί με τον εαυτό μου κυρίως γιατί δεν μπορώ να κουμαντάρω το στομάχι μου.Πηγα σε διάφορους διαιτολόγους...προσπαθούσα να κάνω διατροφή,έκανα για 15 μέρες έχανα 2-3 κιλά και μετά ξανακυλουσα στο φαΐ και η προσπάθεια πήγαινε χαμένη.Πλεον στα 120 κιλά ζω έναν εφιάλτη...ντρεπομαι να κοιταχτω στον καθρεφτη και μισώ τον εαυτό μου που δεν έχει θέληση!

  2. #2
    favvel
    Guest
    Μηνά..γεια σου..σε καταλαβαίνω γιατί έχω περάσει κι εγώ απ'αυτό το στάδιο..είχα βάλει 23 κιλά σε 3 μήνες να φανταστείς..έβαζα 3 κιλά την εβδομάδα..πολύ φαΐ μιλάμε..
    το είχα όμως βάλει στόχο να παχύνω,ήθελα να κάνω κακό στον εαυτό μου και βέβαια δεν ήμουνα και πολύ στα καλά μου..ήμουνα άρρωστη ψυχικά..κι εγώ πιστεύω το ίδιο ισχύει και για σένα..
    πρέπει να κοιτάξεις το ψυχολογικό σου κομμάτι,πρέπει να ηρεμήσεις,να πας σε έναν ψυχίατρο δυστυχώς δε γίνεται αλλιώς..
    το στομάχι μας είναι ο δεύτερος εγκέφαλός μας όπως λένε..
    εγώ έχω ακόμα τάσεις να τρώω πολύ και όταν τρώω ηρεμώ..ηρεμεί το συναίσθημά μου δεν είμαι τόσο αγχωμένη και έπειτα πέφτω για ύπνο οπότε μου περνάει και η ώρα γιατί έχω και το πρόβλημα της βαρεμάρας..
    το φαγητό λειτουργεί σαν αγχολυτικό και σαν χόμπι για μένα..εκεί που πηγαινοέρχομαι μες στο σπίτι επειδή δεν έχω τι να κάνω και βαριέμαι,τρώω κάτι μάλλον τρώω αρκετά και συνήθως ψωμί και μετά ηρεμώ κατευθείαν,σταματάω να πηγαινοέρχομαι και να είμαι ταραγμένη και έπειτα πέφτω στο κρεββάτι..
    Ακόμα δεν έχω καταφέρει κι εγώ να ελέγξω τη βαρεμάρα μου χωρίς να το ρίξω στο φαΐ..αλλά σε γενικές γραμμές έχω ηρεμήσει και δεν έχω αυτή τη βουλιμία που είχα παλιά..
    και σε αυτό με βοήθησαν τα φάρμακα..
    μήπως πρέπει κι εσύ να πας σε έναν ψυχίατρο να πάρεις κανά φάρμακο να ηρεμήσεις?

Similar Threads

  1. Ψυχαναγκαστική Υπερφαγία
    By minaspap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2014, 02:17
  2. υπερφαγια
    By bee100 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 23-11-2013, 21:12
  3. Υπερφαγία
    By whitecandle in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 85
    Last Post: 20-07-2012, 11:59
  4. ΥΠΕΡΦΑΓΙΑ
    By minaspap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 12
    Last Post: 02-09-2011, 15:21
  5. Υπερφαγία
    By natasaxaxi in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 17
    Last Post: 08-04-2011, 19:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •