κυτταρίτιδα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1

    κυτταρίτιδα

    καλησπερα.Ειμαι καινουργια στο φορουμ,βασικα μόλις γράφτηκα.Με βασανίζει ενα προβλημα που νομιζω βασανίζει αρκετες κοπελες.ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ.Εχω υψος 1.58 και βαρος 42 κιλα. Θεωρητικα ειμαι αρκετα αδύνατη και παρολα αυτα έχω αρκετη κυτταριτιδα στα γλουτους και στους μηρους μόνο οπου ειναι και το σημειο του σωματος μου με περισσοτερο λίπος ας πουμε.Με στεναχωρει διοτι νιωθω οτι μου χαλαει αρκετα την εμφάνιση και πολλες φορες νιωθω εντονο αγχος να βγω ας πουμε στην παραλία,ενω το σωμα μου δεν ειναι αγυμναστο .χορευα αρκετα χρονια και εδω και 2 μηνες εχω ξεκινησει προγραμμα γυμναστικης στο σπιτι λογω ελειψης χρηματων για κατι παραπάνω.Θελω να ρωτησω αν τελικα υπάρχει καποια κοπέλα που να κατεφερε να την μειωσει με σωστη διατροφη,νερα ,κρεμες ,γυμναστικη και ολα αυτα που λεγονται κατα καιρους ή ολα ειναι ένας μύθος και απο τη στιγμη που την αποκτας δεν φευγει ποτε; και γενικά αν υπάρχει κατι που καποια εχει δοκιμασει και εχει αποτελεσματα να το μοιραζοταν μαζι μου!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Καλημέρα! 'εχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά έχω βρεί κάποια κόλπα που πραγματικά βοηθάνε.
    Δυστυχώς και ντροπή μου :P τα κάνω εφαρμογή για κανα μήνα,και μετά το παρατάω και φυσικό είναι η κυτταρίτιδα να ξανακάνει την εμφάνισή της!
    αλλά το μυστικό είναι να το κάνεις κάθε μέρα.
    όσο αφορά την τροφή έχω προσέξει οτι με βοηθάει πολύ το γιαούρτι με χαμηλά λιπαρά. Αν μπορείς να το τρώς κάθε μέρα με ένα φρουτάκι
    κάνει θαύματα.
    Επίσης είναι καλό να αποφευγουμε τα κορεσμένα λίπη (πατατάκια,σοκολάτες και τα γνωστά ανθυγιεινά φαγητά)
    το άλλο κόλπο και πολύ σημαντικό είναι,κατα την διάρκεια του καθημερινού ντούζ,έχω πάρει μια ειδική βούρτσα για το σώμα με σκληρές τρίχες,και αρχίζω και τρίβω στα σημεία του σώματος με την κυτταρίτιδα μέχρι να αρχίζει να κοκκινίζει το δέρμα.
    αυτό γίνεται επειδή αρχίζει να αιματώνεται το σημείο του σώματος,και μετά απο αυτό έχουμε φτιάξει με την μαμά ένα ειδικό σαπούνι με σκόνη και κομμάτια από φύκια! βοηθάει πραγματικα! :thumbup: ελπίζω να βοήθησα!! :bigsmile:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •