τι να κανω οταν με πιανει υπερφαγικο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    τι να κανω οταν με πιανει υπερφαγικο

    γεια σε ολους! θα ηθελα να γραφουme τι εχει κανει ο καθενας οταν τον πιανει η υπερφαγια για να την αποφυγει..τι εχεi δοκιμασει και τι ειχε αποτελεσμα..ευχαριστω περιμενω απαντησεις!

  2. #2
    το μόνο που έχει πιάσει είναι να προσπαθώ να μην φτάνω στο σημείο να με πιάσει υπερφαγία, δηλαδή να μην της δίνω χώρο ,κάνοντας πράματα που με ευχαριστούν/ διασκεδάζουν ή προσπαθώντας να μην την προκαλώ αφήνοντας τον εαυτό μου πεινασμένο και για πολλές ώρες. αλλά αυτά όλα τα εφαρμόζω ελάχιστα τελευταία. :sniff:

    αφού λοιπόν δεν μπορέσω να το αποφύγω ,προσπαθώ τελευταία να συνοδεύω το υπερφαγικό μου με κάτι υγιεινό. δηλαδή αν αποφασίσω να φάω γυρούμπα θα την συνοδεύσω κ με λίγη σαλάτα ή κάποιο φρούτο.έτσι νιώθω λιγότερο σκατά για κάποιο λόγο μετά το υπερφαγικό. ή να δαπανήσω χρόνο στο να σκεφτώ τι θα με ικανοποιήσει απόλυτα γευστικά κ όχι απλά να φάω για να φάω.

    επίσης τα υπερφαγικά μου σταματάνε όταν ντρέπομαι μπροστά σε άλλους ή δεν θέλω να φωνάξω ντελιβερά ή βαριέμαι να βγω για κυνήγι (εξόρμηση στο φούρνο/γυράδικο της γειτονιάς) και δεν υπάρχει τίποτα στο σπίτι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Και εμένα με πιάνουν καμιά φορά όταν γυρνάω το βραδυ σπίτι και αισθάνομαι κουρασμένη,
    και απλά προσπαθώ να απασχολήσω τον εαφτό μου με κάτι άλλο,είτε παίζω παιχνίδι στον υπολογιστή,είτε κάνω ένα μπάνιο για να
    χαλαρώσω και να κοιμηθώ.. αλλα ομολογώ καμιά φορά δεν πιάνουν ούτε και αυτα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •