Βελονισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230

    Βελονισμος

    Εχει κανει καποια/καποιος?
    Θα παω αυριο πρωτη φορα για 2 λογους ασχετους με κιλα. Τωρα μου ηρθε φλασια και λεω μη παει και εχει σχεση και με κιλα. (να βοηθαει στην απωλεια κοβοντας ορεξη κτλ)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Πήγαινα στενό συγγενικό μου πρόσωπο σε βελονίστρια-παθολόγο για πολλά χρόνια.
    Το συγκεκριμένο άτομο είχε μεγάλους και φριχτούς πόνους και δεν μπορούσε να πάρει περισσότερα παυσίπονα από οσα έπαιρνε ήδη και με το βελονισμό ανακουφιζόταν.
    Το άτομο αυτό τυγχάνει να είναι παχύσαρκο και σε κάποιες συνεδρίες έβαζε και βελόνες που θα βοηθούσαν στην απώλεια βάρους.
    Δεν το έκανε συστηματικά ή επι τούτου για να σου πω ότι είδα θεαματικό αποτέλεσμα, αλλά όντως το κάνουν αν το ζητήσεις..
    Και για διακοπή καπνίσματος βάζουν βελόνες

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230
    Καταλαβα.
    Βασικα ειναι γιατρος εκει που παω, αλλα κανει και βελονισμο.
    Ειπα για τα κιλα και ειπε μετα την τριιτη συνεδρια. Γιατι δε μπορουμε ολα μαζι. Για αλλα θεματα αρχισα.
    Θα δειξει. Ευχαριστω. Ηταν πολυ ωραια.

    Μαρουλενια ναι κι εμεις καπως ετσι, δεν ειναι το βασικο το βαρος αλλα θα βαλουμε και για αυτο βελονες καποιες φορες. Για να δουμε.

    Παντως σε μια αναζητηση στο google κατι διαβασα για βελονες μονιμες που οδηγουνε σε απωλεια βαρους και φρικαρα λιγο. Προφανως δεν εχει σχεση με βελονισμο αλλα θα ρωτησω στο επομενο ραντεβου.
    Αν και δε θα το διακινδυνευα. Μονιμα βελονα...

    Για το τσιγαρο που λετε ειχε κανει ο αντρας μου και το εκοψε. Εγω παλι το εκοψα μονη μου μετα απο καποιες αποπειρες, οπως και τον καφε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Έκοψες το τσιγάρο, αυτό είναι μια πολύ μεγάλη νίκη... Δεν είναι εύκολο, αντιθέτως. Πάμε και για τα κιλάκια, πιστεύω ότι αν το τηρήσεις θα χαθούν εύκολα τα 15 πρώτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230
    Καλα με τοσα που εχω περασει και δεν εχω ξανακαπνισει ειναι νικη οντως.
    Καθε φορα που λεω οχι εινναι νικη.
    Οπως και νικη ειναι καθε φορα που λεμε οχι σε βλακειες τροφες κι οχι μονο οταν εχουμε φτασει τον στοχο μας.

    Τον καφε παρεπιπτοντως τον ξαναρχισα. Οσο για το βελονισμο τον σταματησα, δεν ειδα καποια τρελη αλλαγη αμεσα και δεν ειχα χρονο ουτε διαθεση για πειραματισμους.
    Οταν κλεισω το στομα μου και αυξησω καυσεις ας κανω και βελονισμο αμα θελω και μου περισσευουν.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Συμφωνώ.. Κάνε την προσπάθειά σου και όταν θα θέλεις κάτι ενισχυτικό το ξανασκέφτεσαι!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •