Χάπια αδυνατίσματος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3

    Χάπια αδυνατίσματος

    Καλησπέρα σας !

    Είμαι νέα στο φορουμ οπότε συγχωρέστε με για τυχόν λάθη:starhit:
    Τα τελευταία χρόνια έβαλα αρκετά κιλά. Δοκίμασα δύο γνωστές χημικές δίαιτες, με αποτέλεσμα να χάσω δέκα κιλά και να κωλήσω. Ξεκίνησα πρόσφατα διατροφή με διαιτολόγο, για να χάσω τα υπόλοιπα είκοσι κιλά, ώστε να φτάσω στον τελικό μου στόχο. Παρ' όλα αυτά θα ήθελα να χρησιμοποιήσω και έναν λιποδιαλύτη ως συμπλήρωμα διατροφής, για να βοηθήσει έστω και λίγο την κατάσταση, αλλά και για ψυχολογικούς λόγους. Είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με αυτά, δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό να χρησιμοποιήσω χάπια αδυνατίσματος, άλλα έχω απελπιστεί. Θέλω να τα χάσω! Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στους παρακάτω:
    1) Phen375
    2) Lipotox
    3) Rasberry Ketone
    4) Nuratrim
    5) Meratol
    6) PhenQ
    7) Lipo6 Hers Black
    8) Garcinia Cambogia
    9) OxyElite

    Θα ήθελα όποιος-α έχει χρησιμοποιήσει κάποιο από τα παραπάνω ή έχει να προτείνει κάποιο καλύτερο να μοιραστεί την εμπειρία του μαζί μου! :starhit:

    Σας ευχαριστώ!:smilegrin:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Γεια σου Μπρινα, καλως μας ήρθες! Καλη συνέχεια στη προσπάθειά σου! Προσωπικά, καταλαβαίνω απολύτως το συναίσθημα και τη φούρια να αδυνατισεις πιο γρήγορα, να ξεμπερδεύεις... Εχω μπει κι εγω πολλες φορες στον πειρασμό να αγοράσω καποιο σκεύασμα, αλλα τελικά δεν το έκανα. Δεν τα πολυεμπιστευομαι. Θεωρώ πως ειναι καλυτερα να ακολουθήσεις με οση ακρίβεια μπορείς το πρόγραμμα που σου εδωσε ο διατροφολόγος σου και να το συνδυάσεις με λιγη άσκηση...αντε κ κανα δυο φλυτζάνια πρασινο τσαι... Αυτα τα χαπια ποιος ξερει τί μπορει να προκαλέσουν...Το θεμα δεν ειναι μονο η απώλεια κιλών, αλλα η επίτευξη ενος σωστότερου τρόπου ζωής και μιας καλυτερης υγείας.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2
    Garcinia Cambogia.. έχω ακούσει ότι βοηθάει, αλλά προσωπική πείρα δεν έχω.. οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη πάνω σε αυτά.. κι εγώ θέλησα να πάρω κάτι απο αυτά.. κυρίως για την αναστολή της όρεξης.. αλλά δεν ξέρω .. το σκέφτομαι

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    21
    Έχω κάνει το Lipotox σύμφωνα με τις εσώκλειστες οδηγίες.
    Πολύ νόστιμο και χορταστικό ρόφημα όμως έβαλα κιλά...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    και εγω είχα πάρει lipotox επειδή μου το έδωσε μια φίλη, και ειπα ε αφου κάνω διατροφή δεν παιρνω και αυτο να δω;
    όχι μονο δεν βοήθησαν αλλά με έκαναν να πεινάω ακόμα πιο πολύ!!

    Στην ουσία αυτα όλα αυτά τα σκευάσματα αδυνατίσματος το μόνο που κάνουν είναι κακό στον οργανισμό, και απλά
    σου προκαλούν συχνοουρία. Καλύτερα πιές 2 φλυτζάνια πράσινο τσάι όπως είπε και το αφρατουλίνι, δεν χάνεις κιλά αλλά χάνεις τις τοξίνες.

    Δεν αξίζουν κανένα απο αυτά! Καλή ισορροπημένη διατροφή, και λίγο άσκηση!

    Σου προτείνω αν θέλεις να πάρεις πολυβιταμίνες για να ενισχύσεις την διατροφή! :spin:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    133
    Αιλουριτα εχεις παρει πολυβιταμινες? Αγορασα εγω χθες πολυβιταμινες σε αναβραζοντα δισκια και θελω να ξερω τι κανουν οι πολυβιταμινες? Ειδα στο ιντερνετ οτι δεν εχουν θερμιδες. Βοηθουν στο αδυνατισμα με την εννοια οτι μειωνουν καπως την ορεξη η καμια σχεση?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Originally posted by Good
    Αιλουριτα εχεις παρει πολυβιταμινες? Αγορασα εγω χθες πολυβιταμινες σε αναβραζοντα δισκια και θελω να ξερω τι κανουν οι πολυβιταμινες? Ειδα στο ιντερνετ οτι δεν εχουν θερμιδες. Βοηθουν στο αδυνατισμα με την εννοια οτι μειωνουν καπως την ορεξη η καμια σχεση?
    Οι πολυβιταμίνες βοηθάνε εκεί που δεν γίνεται με την διατροφή. Δηλαδή αν για κάποιο λόγο δεν σου αρέσουν κάποιες τροφές ενώ είναι απαραίτητες για τον οργανισμό, παίρνεις μια πολυβιταμίνη να αναπληρώσει κάπως τα κενά. Δεν μειώνουν την όρεξη ούτε την αυξάνουν, γιατί δεν είναι αυτός ο ρόλος τους!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Ναι παίρνω πολυβιταμίνες σε μορφή χαπιού.
    Στην ουσία αυτό που κάνουν είναι να δίνουν στον οργανισμό σου βιταμίνες και όλα τα απαραίτητα στοιχεία απο τυχόν ελλείψεις
    που έχει ο οργανισμός με την καθημερινή διατροφή. Έτσι ο οργανισμός παίρνει οτι χρειάζεται και λειτουργεί πιο σωστά.
    Εμένα μου δίνει παραπάνω ενέργεια, αντοχή. Σίγουρα βοηθούν πιστεύω. Αλλά όχι σε βαθμό που να βασιζόμαστε μόνο και μόνο σε αυτά, μη
    ξεχνάμε οτι είναι απλά ένα συμπλήρωμα. :grin:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Μια φορά είχα δοκιμάσει κάποια τα οποία έχουν καταργηθεί στον τύπο που κυκλοφορούσαν ...size one prenium ..Κάτι ψιλοεκαναν ...
    Όμως τελικά όλα είναι στο μυαλό και όχι στα σκευάσματα ..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •