Ποιός είναι ψυχολόγος??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429

    Ποιός είναι ψυχολόγος??

    Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα γιατί πολλές φορές αναρωτιέμαι ποιός είναι ψυχολόγος ή κάτι παρεμφερές ή έχει γνώσεις ψυχολογίας από τα μέλη του φόρουμ... Νομίζω οτι λείπει ένα ανάλογο θέμα από το φόρουμ και καλό θα είναι κάποιος να γνωρίζει ποιός από τα μέλη είναι ψυχολόγος ή κάνει προσωπικές εκτιμήσεις... Για να αρχίσω λοιπόν εγώ δεν έχω καμία σχέση με το κλάδο όπως δηλώνω και στην υπογραφή μου παρά μόνο την εμπειρία που έχω αποκτήσει από τη ψυχοθεραπεία που κάνω... Παρακαλώ όποιος έχει σχέση με το χώρο της ψυχολογίας να το πεί για να έχουμε μία εικόνα... Νομίζω οτι και άλλοι έχουν την ίδια απορία...Ευχαριστώ

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    γκρηνι,
    εγω εχω εσωτερικες αναζητησεις και εφραζω ειδικες αποψεις χωρις να ειμαι προσωπικος.....

    Πες μου κατι,
    σου ελειψα???

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    Καλημερα GreenPeyote. Και εγω δεν ειμαι ψυχολογος, αλλα μετα απο τοσα χρονια \"πορειας\" και μετα απο τετοιες εμπειριες, θα ελεγα οτι εχω φτασει σε ενα επιπεδο που θα μπορουσα απλα να βοηθησω (εστω και λιγακι) ανθρωπους που παιρνουν το ιδιο προβλημα με εμας....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Originally posted by krino
    γκρηνι,
    εγω εχω εσωτερικες αναζητησεις και εφραζω ειδικες αποψεις χωρις να ειμαι προσωπικος.....

    Πες μου κατι,
    σου ελειψα???
    )))))) Έλα ρε κρίνο!!!!!!! Πού εξαφανίζεσαι????
    Αναγκάστηκα να σε βάλω στην υπογραφή μου για να στο πώ!!! Μου έλειψαν τα αστεία σοy και όχι μόνο!!!!!:PPPP

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Originally posted by lostsoul
    Καλημερα GreenPeyote. Και εγω δεν ειμαι ψυχολογος, αλλα μετα απο τοσα χρονια \"πορειας\" και μετα απο τετοιες εμπειριες, θα ελεγα οτι εχω φτασει σε ενα επιπεδο που θα μπορουσα απλα να βοηθησω (εστω και λιγακι) ανθρωπους που παιρνουν το ιδιο προβλημα με εμας....
    Γειά σου φίλε, κι εγώ μία απ\' τα ίδια... Απλά πολλές φορές σκέφτομαι αν υπάρχει κάποιος ψυχολόγος στο site ή ολοι μιλάμε από προσωπική εμπειρία...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    εγω εχω σπουδασει ψυχολογια αλλα δεν θεωρω εαυτον ψυχολογο. ουτε θελω να γινω ψυχολογος κατα το 90% του χρονου μου, βεβαια το υπολοιπο 10% μπορει να το βρισκω ελκυστικο. Θα προτιμουσα να ημουν γκουρου, πνευματικη, ασκητρια, σοφη ερημιτισσα, shaman, yogi ή healer. Αν και ακουγονται μοναχικα, θα ηθελα παρεα, αλλα απο οτι φαινεται δε μπορω να τη διαχειριστω ακομα. Αλλα τελικα η αληθινη μου κλιση μπορει να ειναι πιστευω πωλητρια σε καβα κρασιων ή ελαιοχρωματιστρια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Μιά χαρά κοπέλα είσαι carrie, οτι θές νομίζω πως μπορείς να το πετύχεις!!!!!

    Υ.Γ. Βέβαια μου φέρθηκες κάπως σκληρά στο θέμα μου αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου...¨:PPPPP

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Δεν ειχα σκοπο να φερθω σκληρα σε σενα! Απλως περναω μια περιεργη περιοδο και σε μενα φερομαι σκληρα.. Αλλα βγηκε στο τοπικ σου, σορρυ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Nαι ρε συ κτλβαινω όλοι έχουμε τα προβλήματά μας...
    Δεν το πα για να σε κάνω να αισθανθείς άσχημα αλλά για να εκφράσω αυτό που νιώθω πιό πολύ...
    Εξάλλου εγώ έχω μάλλον μία υπεραιυαισθησία όταν θεωρώ οτι οι άλλοι μου φέρονται σκληρά αλλά δεν βλέπω πόσο σκληρά φέρομαι εγώ στον εαυτό μου.
    Συγνώμη αν σε πείραξε αυτό που είπα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Μην αγχωνεσαι Green. Δε με πειραξες εσυ.. Το θεμα ειναι οτι οι αλλοι χτυπανε αλλους ή τους ιδιους τους εαυτους τους κι ομως πονας εσυ, that\'s strange...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    αλλα φταιω κιε γω οπως εκφραστηκα θα μπορουσε κανεις να θεωρησει οτι ημουν επιθετικη μαζι σου.. back to normal.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Δεν αγχώνομαι, τι εννοείς οτι ποναω εγώ??
    αααα οτι δλδ εσυ χτυπάς τον εαυτό σου αλλά πονάω εγω?
    Είναι νομίζω κάπως πιο βαθύ το θέμα αλλά όντως είναι περίεργο!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Ειδα τη φατσα τη λυπημενη και επειδη μου ζητησες και συγνωμη σου ειπα να μην αγχωνεσαι, δεν υπαρχει λογος! εγω θα πρεπει να αγχωνομαι οχι εσυ! σταματα να αγχωνεσαι εσυ για μενα! αφησε με να αγχωθω με την ησυχια μου! :-PPPPP

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    καλά αγχώσου...:PPPPPPP
    σοβαρά τώρα δεν αγχώθηκα.... Έτσι κι αλλιώς είμαι συνέχεια μέσα στο άγχος οπότε τί να μου κάνει αυτό...¨pp

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    loll :-P μια σταλα στον ωκεανο, σωστα..?
    σοβαρα τωρα, μηπως αγχωνεσαι για ολους τους αλλους που δεν αγχωνονται??

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •