Καταγγελια για την ψυχιατρικη κλινικη Γεννηματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    xaka10
    Guest

    Καταγγελια για την ψυχιατρικη κλινικη Γεννηματα

    Οπως καλα διαβασατε στην ψυχιατρικη κλινικη Γεννηματα στη σταση Εθνικη Αμυνα με βλεπουν εδω και τρια χρονια η προηγουμενη ψυχιατρος δεν με βλεπει πια γιατι ασχολειται μονο με τους ασθενεις που νοσηλευονται αλλα η κυρια @@@@ που μονο κυρια δεν ειναι τρομαρα της με ειδε μονο μια φορα και με ρωταγε αδιακριτες ερωτησεις για την προσωπικη μου ζωη χωρις να εστιασει στην ψυχικη μου υγεια για παραδειγμα ρωταγε αν παιρνει συνταξη η μανα μου ποσο χρονων ειναι η μανα μου και διαφορα αλλα αδιακριτα και δευτερο ραντεβου κλειστηκε μετα απο 4 μηνες και οταν πηγα να γραψω τα φαρμακα μου μου ειπε να με με βλεπουν αλλου γιατι εχει πολυ κοσμο η κλινικη και μου προτεινε κεντρο ψυχικης υγειας.Αυτες οι κυριουλες πληρωνοντα απο τ Ελληνικο Δημοσιο για να δινουν σημασια σε ασθενεις με σοβαρα ψυχικα προβληματα υγειας.Αν μπορειτε να μου πειτε τηλεφωνο παραπονων για γιατρους που δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους για να παρω τηλεφωνο να τους το αναφερω.Ευχαριστω προκαταβολικα αν εγω λογου χαρη υποτροπιασω και αυτοκτονησω η σκοτωσω καποιον ποιος θα εχει ευθυνη μετα εγω θα την πληρωσω η ψυχιατρος δεν θα βρει καθουλου τον μπελα της Αισχος με τους κολογιατρους και .
    Last edited by xaka10; 25-01-2018 at 01:52.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    αλλα η κυρια ****** που μονο κυρια δεν ειναι και ειναι και ***** τρομαρα της με ειδε μονο μια φορα και με ρωταγε αδιακριτες ερωτησεις για την προσωπικη μου ζωη χωρις να εστιασει στην ψυχικη μου υγεια για παραδειγμα ρωταγε αν παιρνει συνταξη η μανα μου ποσο χρονων ειναι η μανα μου και διαφορα αλλα αδιακριτα και δευτερο ραντεβου κλειστηκε μετα απο 4 μηνες και οταν πηγα να γραψω τα φαρμακα μου μου ειπε να με με βλεπουν αλλου γιατι εχει πολυ κοσμο η κλινικη και μου προτεινε κεντρο ψυχικης υγειας.
    Δεν καταλαβα, αρνηθηκε να κανετε την προγραμματισμενη συνεδρια ή τις επομενες που ΘΑ ακολουθουσαν? Τα φαρμακα στα εγραψε?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #3
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Δεν καταλαβα, αρνηθηκε να κανετε την προγραμματισμενη συνεδρια ή τις επομενες που ΘΑ ακολουθουσαν? Τα φαρμακα στα εγραψε?
    Με τα χιλια ζορια μου τα εγραψε με παρεπεμψε σε αλλον να μου τα γραψει και οταν ελειπε ο αλλος γιατρος και πηγα να τα γραψω σε αυτην μου ειπε αντι τωρα να κοιταω ασθενεις απο την κλινικη ασχολουμαι με σενα και μου ειπε με λιγα λογια να με βλεπουν αλλου και μου προτεινε το κεντρο ψυχικης υγειας και μου λεει οτι γραφουν και εκει φαρμακα σαν να μου λεει με λιγα λογια να μην ξαναπαω εκει γιατι εχει πολυ κοσμο και λιγους γιατρους
    Last edited by xaka10; 25-01-2018 at 01:53.

  4. #4
    xaka10
    Guest
    και να πηγαινω στο κεντρο ψυχικης υγειας να μου τα γραφουν μα και εγω ασθενης ειμαι κα εχω νοσηλευτει σε ψυχιατρικη κλινικη τι παει να πει τωρα που ειμαι λιγο καλυτερα επειδη παιρνω ανελλιπως τα φαρμακα μου πρεπει να την κανω απο κει.τι πρεπει να ειμαι συνεχεια κουδουνι για να με βλεπουν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    Με τα χιλια ζορια μου τα εγραψε με παρεπεμψε σε αλλον να μου τα γραψει και οταν ελειπε ο αλλος γιατρος και πηγα να τα γραψω σε αυτην μου ειπε αντι τωρα να κοιταω ασθενεις απο την κλινικη ασχολουμαι με σενα και μου ειπε με λιγα λογια να με βλεπουν αλλου και μου προτεινε το κεντρο ψυχικης υγειας χαλνδριου και μου λεει οτι γραφουν και εκει φαρμακα σαν να μου λεει με λιγα λογια να μην ξαναπαω εκει γιατι εχει πολυ κοσμο και λιγους γιατρους
    http://www.gna-gennimatas.gr/grafeio...resiwn-ugeias/
    Στη λιστα με τα Χρησιμα Αρχεια εχει ενα που λεγεται
    ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟΥ – ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    και να πηγαινω στο κεντρο ψυχικης υγειας να μου τα γραφουν μα και εγω ασθενης ειμαι κα εχω νοσηλευτει σε ψυχιατρικη κλινικη τι παει να πει τωρα που ειμαι λιγο καλυτερα επειδη παιρνω ανελλιπως τα φαρμακα μου πρεπει να την κανω απο κει.τι πρεπει να ειμαι συνεχεια κουδουνι για να με βλεπουν
    Δικιο εχεις. Το συστημα υγειας μας ειναι ενα μπαχαλο, οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι για μπατσες... τι να λεμε ρε μακαρις90, κανε ο,τι μπορεις ΝΟΜΙΜΑ ομως, σβησε τα στοιχεια της απο το φορουμ.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Όντως σβήστα μην βρεις και κανέναν μπελά και από πάνω! Ψάξε να πας κάπου αλλού αν και καταλαβαίνω πως θα σαι πολύ απογοητευμένος αυτήν την στιγμή.

  8. #8
    xaka10
    Guest
    ενταξει τα σβησα και ευχαριστω savatage για το link που μου παρεθεσες

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    Οπως καλα διαβασατε στην ψυχιατρικη κλινικη Γεννηματα στη σταση Εθνικη Αμυνα με βλεπουν εδω και τρια χρονια η προηγουμενη ψυχιατρος δεν με βλεπει πια γιατι ασχολειται μονο με τους ασθενεις που νοσηλευονται αλλα η κυρια @@@@ που μονο κυρια δεν ειναι τρομαρα της με ειδε μονο μια φορα και με ρωταγε αδιακριτες ερωτησεις για την προσωπικη μου ζωη χωρις να εστιασει στην ψυχικη μου υγεια για παραδειγμα ρωταγε αν παιρνει συνταξη η μανα μου ποσο χρονων ειναι η μανα μου και διαφορα αλλα αδιακριτα και δευτερο ραντεβου κλειστηκε μετα απο 4 μηνες και οταν πηγα να γραψω τα φαρμακα μου μου ειπε να με με βλεπουν αλλου γιατι εχει πολυ κοσμο η κλινικη και μου προτεινε κεντρο ψυχικης υγειας.Αυτες οι κυριουλες πληρωνοντα απο τ Ελληνικο Δημοσιο για να δινουν σημασια σε ασθενεις με σοβαρα ψυχικα προβληματα υγειας.Αν μπορειτε να μου πειτε τηλεφωνο παραπονων για γιατρους που δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους για να παρω τηλεφωνο να τους το αναφερω.Ευχαριστω προκαταβολικα αν εγω λογου χαρη υποτροπιασω και αυτοκτονησω η σκοτωσω καποιον ποιος θα εχει ευθυνη μετα εγω θα την πληρωσω η ψυχιατρος δεν θα βρει καθουλου τον μπελα της Αισχος με τους κολογιατρους και .
    Αγαπητέ makaris90, ομολογώ ότι δεν είναι ευχάριστα τα όσα περιγράφεις. Θα τα ονόμαζα δυσάρεστα.
    Έχω να σου προτείνω μια εύκολη λύση αν κι ειδικός...δεν είμαι. Αντί να βάζεις άσχημες κι αρνητικές σκέψεις στο μυαλό σου
    φοβούμενος μην οδηγηθείς στην βία, μπορείς να ζητήσεις προσωρινή κλειστή παρακολούθηση
    σε κάποιο ψυχιατρικό τμήμα νοσοκομείου. Δεν νομίζω να σου αρνηθούν αν το έχεις ανάγκη και νιώθεις άσχημα.
    Στο χέρι σου είναι.

    Τα κέντρα ψυχικής υγείας έχουν πολύ κόσμο. Κάνε πάντως μια δοκιμή.

  10. #10
    xaka10
    Guest
    Συνεχιζοντας ενημερωνω οτι με βλεπει η ******** της εν λογω ψυχιατρικη κλινικης μου κλεισαν ραντεβου μετα απο 5 μηνες και επειδη δεν ειχα φαρμακα πηγα σημερα να γραψω αλλα μαζι με τη μητερα μου γιατι αν πηγαινα μονος οπως την πρηγουμενη φορα θα με πεταγαν εξω λογω του οτι εχω ψυχωση και θα λενε οτι φανταζομαι πραγματα και ας ειχα δικιο.Αυτο ειναι το κακο οταν πασχεις απο ψυχωση ακομα και δικιο να εχεις σου λενε εισαι αρρωστος και τα φανταζεσαι.τελως παντων με εβγαλε ψευτη οτι την προηγουμενη φορα που μου ειπε δεν ειχε κοκκινη συνταγη να μου γραψει ενω ολοκληρο νοσκομειο ειναι αδυνατον να μην εχει και σημερα παλι μου την ειπε ενωπιον και της μητερας μου οτι ετσι εχουμε μαθει να ερχομαστε ενω δεν εχουμε ραντεβου και αλλα πολλα μειωτικα οχι το ονομα της θα το πω για να το ξερουν ολοι γι αυτην και ας βρω τον μπελα μου γιατι η συγκεγκριμενη αμοιβεται απο το δημοσιο για να εξυπηρετει τους ασθενεις και οχι να τους μειωνει και να τους διωχνει.το επιθετο της ειναι ******* και το ονομα της ********* και την προκαλω αν μου ξαναφερθει ετσι θα το παω στα ακρα και το γραφω δημοσιως δεν φοβαμαι τιποτα να ηταν σωστη για να μην εγραφα το ονομα και αν θελει ας μου κανει μυνηση για την αναφορα του ονοματος της εγω με τη σειρα μου θα κανω καταγγελια στη διευθυνση του παραπανω νοσοκομειου οπως επισης στο υπουργειο υγειας θα το παω στα ακρα δεν φοβαμαι τιποτα και επισης για ψυχικη οδυνη για τη συμπεριφορα που μου δειχνει συνεχεια
    Last edited by Aeon; 28-07-2018 at 21:17.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Αυτα γινονται καθε μερα ποιοσ θα ασχοληθει δεν ξερω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    xaka10
    Guest
    Και επειδη δεν σκαρπαζω απο τετοια εκανα καταγγελια στο τμημα δοιηκησης νοσοκομειου γι α την συγκεγκριμενη γιατρο με τα στοιχεια μου φανερα οχι οτι θα δειλιαζα εξιστορώντας τα οσα εχουν γινει και αν θελει να μου κανει μυνηση ας μου κανει τοτε εγω θα το τραβηξω ως το τελος γαι να την διωξουν απο τη θεση της απο την εν λογω ψυχιατρικη κλινικη το επομενο βημα ειναι το υπουργειο υγειας και μετα αν το συνεχισει και μου κανει μυνηση ειναι η αστυνομια οπως θα της ζηταω αποζημιωση για ψυχικη οδυνη και βλαβη
    Last edited by Aeon; 28-07-2018 at 21:17.

  13. #13
    xaka10
    Guest
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 28-07-2018 at 21:18.

  14. #14
    xaka10
    Guest
    και προτου με κρινει καποιος που δημοσιευω το ονομα της οφειλω να πω οτι πασχω απο ψυχωση μου τελειωσαν τα φαρμακα πηγα να τα γραψω στη ιδια μιας και οι αλλοι γιατροι του νοσοκομειου μου ειπαν αυτη που σε βλεπει πρεπει να στα γραψει πηγα να τα γραψω και μου λεει στο ραντεβου ειχαν περασει 3 μηνες που δεν μου ειχε γραψει το συγκεγκριμενο φαρμακο μου ειχε τελειωσει και αρνηθηκε να μου το γραψει βεβαια της μιλησα εντονως μιας και η ιδια μιλησε απαξιωτικα σε μενα και στη μανα μου και φυσικα εκανα καταγγελια και αλλαξα γιατρο αλλα αν υποτροπιαζα εγω θα τραβουσα το λουκι οχι αυτη.αυτη καλα τρωει και πινει και δουλεια δεν κανει και παιρνει τη μισθαρα της να γραψει ενα φαρμακο στο συστημα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια τι να πω.εδω αλλοι γιατροι κανουν δυο και τρια χειρουργεια τη μερα και δεν γκρινιαζουν οχι αυτη που καθεται σε μια καρεκλα και δεν κανει τιποτα μπαινει στο ιντερνετ και χαζευει και αν παει καποιος ασθενης εξωτερικος το γραφει στα παλαια των υποδηματων της
    Last edited by Aeon; 28-07-2018 at 21:19.

  15. #15
    xaka10
    Guest
    Την τελευταια φορα που συναντηθηκα με τη συγκεγκριμενη γιατρο που ανεφερα παραπανω το ονομα της ειχε μια εντελως διαφορετικη σταση απεναντι μου και προσφερθηκε να μου γραψει 6 μηνη συνταγη οταν τις προηγουμενες φορες που μου τελειωναν τα φαρμακα εκανε τον Κινεζο φαινεται η καταγγελια που εκανα στο νοσοκομειο με φανερα τα στοιχεια μου και παραθεση του ονοματος της στην καταγγελια επιασε τοπο.Δηλαδη ειναι αυτο που λεει και η συγκεγκριμενη εκφραση οτι και ο Αγιος φοβερα θελει.Αν και σεις βρεθειτε σε παρομοια θεση με τη δικη μου μ διστασετε να κοινοποιησετε το προβλημα σας με καταγγελια η οτιδηποτε αλλο μη το αφηνετε να το περνατε στο ντουκου θεωρώντας οτι θα γινου χειροτερα τα πραγματα.πρεπει να διεκδικουμε το δικιο μας και οι γιατροι οφειλουν να εκτελουν το εργο τους μιας και απο την τσεπη του καθε φορολογουμενου πληρωνονται μιας και ειναι στο δημοσιο.Αυτα ειχα να πω καλη Ανασταση

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχιατρικη κλινικη
    By xristoforos28 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 12
    Last Post: 21-08-2017, 22:51
  2. Νοσηλεια σε ψυχιατρικη κλινικη
    By Vicky M in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-2017, 10:03
  3. Eγκλεισμος καποιου σε ψυχιατρικη κλινικη..
    By Anonymos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-10-2012, 21:32
  4. έχει νοσηλευτεί κανείς σε Ψυχιατρική κλινική?
    By thanasisGR in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 33
    Last Post: 24-09-2011, 20:05
  5. Νοσηλεία σε Ψυχιατρική κλινική
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 20-10-2009, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •