stedon
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15

Thread: stedon

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    stedon

    καλησπερα παιδια

    ειπαμε με τη γιατρο να ξεκινησω να παιρνω stedon.το πρωτοπηρα χτες βραδυ.ειπαμε να ξεκινησω με 5μγ πρωι μεσημερι βραδυ αλλα μου ειπεε να παιξω με τις δοσεις αν δεν το εχω αναγκη να παιρνω λιγοτερο.ξερετε για ποσες ωρες σε πιανει το stedon 5μγ? το ρωταω γιατι μου ειπε να παιξω με τις δοσεις κι αν δεν το χρειαζομαι να παιρνω μικροτερες δοσεις.το ρωταω αν ειναι και πιανει για πολλες ωρες να μην παιρνω και τις 3 δοσεις γιατι οταν το ειχα ξαναπαρει μου πηρε 3 μηνες να το κοψω και με πολυ προσπαθεια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλησπερα boo , το θεμα ειναι να σε πιασουν τα στεντον , εμενα δεν με πιανουν καθολου , καποτε ειχα ενα κουτακι , των 5 μγ , παιρνω 3-4 , τιποτα , αλλα 3-4 , τιποτα , να μην τα πολυλογω , πηρα ολο το κουτακι , και μεπιασε ελαφρως .................αυτο δεν μουχει συμβει με αλλο ηρεμιστικο ............ουτε τα υπνοστετον με πιανουν , ενω καποτε μεπιαναν ...................

  3. #3
    MikeStam 3
    Guest
    12 ωρες πιανει οπως το clonotril

  4. #4
    MikeStam 3
    Guest
    Μακ εσενα ποιο αγχολυτικό σε πιάνει δηλαδή;

  5. #5
    Mrgilleas
    Guest
    Oυτε εμενα με πιανει το stedon λενε οτι διαρκει αρκετες ωρες η δραση του.προσωπικα αυτο το φαρμακο μου το δωσε η γιατρος μου γιατι βοηθαει στην ακαθισια που προκαλειται απο τα αντιψυχωτικα και δυστυχως ακαθισια εχω τωρα 10 σχεδον χρονια δηλαδη απο τοτε που αρχισα την αγωγη των αντιψυχωτικων βασανιστικο και αγχωδες συναισθημα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εγω παιρνω τωρα 10μγ αλλα μονο οταν ξερω οτι δεν εχω δουλειες το πρωι με κανει φυτο αλλα τι να κανω..εχω αυπνιες..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    12 ωρες πιανει οπως το clonotril
    Το colonotril είναι ίδιο φάρμακο με το vulbegal και το rivotril δεν τα γράφουν καν μόνο το vulbegal και αυτό καταργήθηκε από 2mg που ήταν βγάλαν καινούρια 1mg και δεν κάνουν τίποτα, από του χρόνου πάλι θα βγουν τα vulgegal στην αγορά, όσο για τα hipnosedon και αυτά 1mg είναι τα παίρνω για τον ύπνο αλλά αν δεν πάρω 3-4 δεν κάνουν δουλειά, διότι είμαι εθισμένος σε αυτά, τα συγκεκριμένα το πολύ ένα μήνα αγωγή να ξεπεράσεις τις αϋπνίες αλλιώς εθίζεσαι.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Όσο για τα στεντον έχω τρις κούτες σπίτι των 10 mg τα ροζ όχι τα γαλάζια των 5 και δεν τα ακουμπάω καν δεν με κάνουν τίποτα άλλοι παράκανε στην πιάτσα..

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλησπερα boo , το θεμα ειναι να σε πιασουν τα στεντον , εμενα δεν με πιανουν καθολου , καποτε ειχα ενα κουτακι , των 5 μγ , παιρνω 3-4 , τιποτα , αλλα 3-4 , τιποτα , να μην τα πολυλογω , πηρα ολο το κουτακι , και μεπιασε ελαφρως .................αυτο δεν μουχει συμβει με αλλο ηρεμιστικο ............ουτε τα υπνοστετον με πιανουν , ενω καποτε μεπιαναν ...................
    Γειά σου μακ, παίρνεις ακόμα υπνοσεντον αν ναι πόσα την ημέρα?

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα παιδια

    ειπαμε με τη γιατρο να ξεκινησω να παιρνω stedon.το πρωτοπηρα χτες βραδυ.ειπαμε να ξεκινησω με 5μγ πρωι μεσημερι βραδυ αλλα μου ειπεε να παιξω με τις δοσεις αν δεν το εχω αναγκη να παιρνω λιγοτερο.ξερετε για ποσες ωρες σε πιανει το stedon 5μγ? το ρωταω γιατι μου ειπε να παιξω με τις δοσεις κι αν δεν το χρειαζομαι να παιρνω μικροτερες δοσεις.το ρωταω αν ειναι και πιανει για πολλες ωρες να μην παιρνω και τις 3 δοσεις γιατι οταν το ειχα ξαναπαρει μου πηρε 3 μηνες να το κοψω και με πολυ προσπαθεια
    κι αλλα φαρμακα ρε Μπου! , πολλα δεν παιρνεις? αλλα αφου στα λεει γιατρος περισευει η γνωμη μου. Οσο για τα στεντον αποψη μου οσο πιο λιγο μπλεξεις με τις βενζοδιαζεπινες τοσο καλητερα θ τις αποχωρηστεις οταν θα πρεπει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    νταξει το κοντρολαρω οσο μπορω.δε παιρνω καθε μερα.μονο για τον υπνο αν δεν εχω την επομενη το πρωι να ξυπνησω νωρις και αντε κανα ζαναξακι για το αγχος μεσα στη μερα.αλλα οχι καθε μερα πλεον
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε παιρνω απλα πολλα γιωργο...παιρνω παρα πολλα..πρεπει να κατσω ενα 6μηνο καλα για να μου κανουν μειωση αλλα δεν το καταφερνω για τοσο διαστημα..ειμαι ανθεκτικη στη φαρμακολογια μου εχουν πει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι ακολουθεις οτι σου λεει ο γιατρος μηπως σου γραφει φαρμακα και εσυ δεν ακολουθεις αυτα που σου λεει ο θεραπευτης σου? και μετα σου γραφει και αλλα επειδη δε ξερει οτι δε πηρες τα προηγουμενα ετσι οπως σου ειπε? εγω γιατρος δεν ειμαι φυσικα Β υποθεσεις κανω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κανω οτι μου λεει ο γιατρος.δε παραλειπω καμια δοση και παιρνω τα φαρμακα οπως μου τα λεει.απλα στις βενζο μου εχει αφησει το ελευθερο να παιζω με τις δοσεις γιατι ξερει οτι θα παρω μονο οταν υπαρχει αναγκη γιατι δε θελω να ξανακολησω...
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    Quote Originally Posted by boo View Post
    κανω οτι μου λεει ο γιατρος.δε παραλειπω καμια δοση και παιρνω τα φαρμακα οπως μου τα λεει.απλα στις βενζο μου εχει αφησει το ελευθερο να παιζω με τις δοσεις γιατι ξερει οτι θα παρω μονο οταν υπαρχει αναγκη γιατι δε θελω να ξανακολησω...
    Μήπως πρέπει να κάνεις το αντίθετο? Δηλαδή να μην λες τόσα πολλά ναι στον γιατρό?? Η προσωπική βούληση είναι αυτό που μάς κάνει έμψυχα όντα. Τι παίρνεις από χάπια σήμερα?

Similar Threads

  1. ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΑ - STEDON
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 30-12-2019, 21:49
  2. Stedon ή Tavor ??
    By AN NA in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 17-07-2017, 13:31
  3. Αλκοολ η stedon?
    By schism in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 14
    Last Post: 21-01-2017, 22:15
  4. Stedon
    By aliento in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 24-09-2010, 20:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •