Βλαβη απο drugs
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Βλαβη απο drugs

    Καλησπερα σας...θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι αναστρπσιμη η βλαβη απο ναρκωτικες ουσιες και πως επιτυγχάνει καποιος την επιστροφη στα λογικα πλαισια και στην ομορφη ζωη...

  2. #2
    Θέλεις μια λύση όπου θα αλλάξει πλήρως την ζωή? Η στροφή προς τον Θεό...αλλάζει όλο σου το είναι προς το καλύτερο :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Αδερφέ θα πάρεις μαγνήσιο βιταμίνη ντε κ ηλεκτρολύτες θα κάνεις γυμναστική κ διατροφή κ σε πέντε χρόνια θα είσαι λουλούδι αυτά είναι τα τελευταία νέα κάτι καλύτερο εγώ δεν έχω να σ πω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Βανα117 View Post
    Θέλεις μια λύση όπου θα αλλάξει πλήρως την ζωή? Η στροφή προς τον Θεό...αλλάζει όλο σου το είναι προς το καλύτερο :)
    Ετσι λες?το χεις δει το εργο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αδερφέ θα πάρεις μαγνήσιο βιταμίνη ντε κ ηλεκτρολύτες θα κάνεις γυμναστική κ διατροφή κ σε πέντε χρόνια θα είσαι λουλούδι αυτά είναι τα τελευταία νέα κάτι καλύτερο εγώ δεν έχω να σ πω
    Τα τελευταια νεα απο που..?^^

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Θελω να πιστευω οτι ολα επανερχονται με την καταλληλη αντιμετωπιση ..δεν ξερω αν ειναι ιδια για ολους

  7. #7
    Όχι δεν έχω ζήσει το "έργο" πάνω στο συγκεκριμένο θέμα...Όμως το έχω ζήσει άπειρες φορές με καταστάσεις που ήτανε πολύ δύσκολες να αντιμετωπιστούν...Όταν τα άφησα όλα πάνω του και τον εμπιστευτηκα όλα πηρανε έναν όμορφο δρόμο...Από εδώ και περα είναι δική σου η επιλογή...Εγώ μια συμβουλή είχα να δώσει..να σαι καλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Βανα117 View Post
    Όχι δεν έχω ζήσει το "έργο" πάνω στο συγκεκριμένο θέμα...Όμως το έχω ζήσει άπειρες φορές με καταστάσεις που ήτανε πολύ δύσκολες να αντιμετωπιστούν...Όταν τα άφησα όλα πάνω του και τον εμπιστευτηκα όλα πηρανε έναν όμορφο δρόμο...Από εδώ και περα είναι δική σου η επιλογή...Εγώ μια συμβουλή είχα να δώσει..να σαι καλα
    Και εσυ να εισαι καλα...!!!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Καλησπερα σας...θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι αναστρπσιμη η βλαβη απο ναρκωτικες ουσιες και πως επιτυγχάνει καποιος την επιστροφη στα λογικα πλαισια και στην ομορφη ζωη...
    καλημερα Confused!
    Η ερωτηση σου ειναι ενδιαφερον αλλα κι πολυ δυσκολη η απαντηση της διοτις ειναι ολα σχετικα! θελω να πω οτι εξαρτατε τι ναρκωτικα χρησιμοποιειντο, ποσο καιρο, αλλα κι με ποιο τροπο.
    Για να ειμαι πιο συγκεκριμενος θα αναφερθω σε προσωπικη μου εμπειρια, η ηρωινη εαν γινετε χωρις συνδιασμο αλλων ουσιων ,εαν η χρηση γινετε με οσο το δυνατον πιο προσωκτικα ( να αλλαζεις καθε χρηση που κανεις ενεσεις, να αποστυρωνεις καλα τα συνεργα κι αν δοκιμαζεις πρην την χρηση την ηρωινη , τελος εαν προσεχεις πολυ την διατροφησου ,λογο του οτι η χρηση ηρωινης αλλα κι οποιουχων φερνουν στο σωμα πολυ μεγαλη αβιταμινοση αλλα κι αλλων ιχνοστοιχειων ) αν προσεχεις ολα αυτα ηεπαναφορα του οργανισμου ειναι πολυ πιθανον να γινει κανονικα!
    Σε αλλες ουσιες δυστυχως δεν ειναι ετσι, για παραδειγμα το "ΣΙΣΑ" φερνει πολυ μεγ;λες βλαβες στον οργανισμο! οσο κι να προσεχεις ! αν καμεις συστιματικη χρηση πανω απο 1 χρονο τα "κουσουρια " που θα ερθουν θα ειναι και σωματικα, αλλα κι ψυχικα!
    Ο κοσμος εχει μεγαλη παραπληροφορηση για αυτο το πολυ ευστοχο ερωτημα που εθεσες! για παραδιγμα νομιζει οτι η κοκα μπορει να ειναι "δυνατο" αλλα νομζουν οτι σαν κοψεις ολα θα ειναι ξανα φυσιολογικα! και εδω παλυς ει ναι σχετικα! δλδη! αν καποιος κανει αρκετα χρηση "φριμπας" οι πιθανοτητες να αποκτησει ψυχικα προβληματα ειναι πολλες! σε σχεση με την ηρωινη οπου η "φημη" λεει το αναποδο! θα σου πω την προσωπικη μου εμπειρια απο ενα κεντρο θεραπειας! οσοι ηταν απο καπνιστη κοκα πρωτα πηγεναν για αναλυτικοτατες ψυχικες εξετασεις κι μετα ξανα ερχοταν! σε αντιθεση με καποιον απο οποιουχα!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Βανα117 View Post
    Θέλεις μια λύση όπου θα αλλάξει πλήρως την ζωή? Η στροφή προς τον Θεό...αλλάζει όλο σου το είναι προς το καλύτερο :)
    Συμφωνω απολυτα!!! Ειναι η καλητερη και πιο αποτελεσματικη λυση!!
    Πρωσοπικα ετσι εγινα καλα!! εχω περασει 3 φορες απο ΚΕΘΕΑ(στεγνα προγραμματα), 2 φορες στην Διαβαση και μια Νοστος.Απο το 18ΑΝΩ 2 φορες,την μια απο αυτες δεν εκατσα ουτε 2 βδομαδες!.Εχω παει 2 φορες στο DETOX, εισαχθηκα δλδη στο ψυχιατρειο Θεσσαλονικης ,το χαρτι γραφει "εκβαση νοσηλειας -ΑΜΕΤΑΒΛΗΤΗ-". Εχω παει μια φορα σε μια ιδιωτικη κλινηκη, εχω παει 2 φορες στον ΟΚΑΝΑ(η δευτερη ειναι εν ενεργεια) ,τελος εχω παει σε Οικονομοπουλο-ψυχιατρο, αλλα κι σε αλλους γιατρος οπου εχουν απλος ιατρειο κι συνταγογραφουν διαφορα φαρμακα οπου τα ακολουθεις βασει ενος σχεδιαγραματος - προγραμμα τους.
    Ολοι οι παραπανω μπορει να ειναι ειτε οι καλητεροι ειτε οχι! ο καθε "ασθενης" εχει την γνωμη του! Προσωπικα οταν αποφασησα να ταπιοθω στον Κυριο Ιησου Χριστο με την βοηθεια ενος Αγιου ανθρωπου, ιερεα! βρηκα την λυση ! οχι μονο στο να κοψω τα ναρκωτικα αλλα κι να γινω καλητερος ανθρωπος!! τα μιστιρια της εκκλησειας ηταν για εμενα τα καλητερα "φαρμακα" οι καλητερες θεραπειες γι ΤΗΝ "ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΨΥΧΗς ΚΙ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Γιωργο πολυ καλα αυτα που λες και Bravo σου που προσπαθείς..δεν μιλαω για ηρωινη αλλα περισσοτερο για τα υπολοιπα οπως cannabis Lsd coca .απο οτι εχω καταλάβει σου κολλανε το μυαλο σε καταστασεις και σε επαναφερουν στα πισω περιστατικα της ζωης σου..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Συμφωνω απολυτα!!! Ειναι η καλητερη και πιο αποτελεσματικη λυση!!
    Πρωσοπικα ετσι εγινα καλα!! εχω περασει 3 φορες απο ΚΕΘΕΑ(στεγνα προγραμματα), 2 φορες στην Διαβαση και μια Νοστος.Απο το 18ΑΝΩ 2 φορες,την μια απο αυτες δεν εκατσα ουτε 2 βδομαδες!.Εχω παει 2 φορες στο DETOX, εισαχθηκα δλδη στο ψυχιατρειο Θεσσαλονικης ,το χαρτι γραφει "εκβαση νοσηλειας -ΑΜΕΤΑΒΛΗΤΗ-". Εχω παει μια φορα σε μια ιδιωτικη κλινηκη, εχω παει 2 φορες στον ΟΚΑΝΑ(η δευτερη ειναι εν ενεργεια) ,τελος εχω παει σε Οικονομοπουλο-ψυχιατρο, αλλα κι σε αλλους γιατρος οπου εχουν απλος ιατρειο κι συνταγογραφουν διαφορα φαρμακα οπου τα ακολουθεις βασει ενος σχεδιαγραματος - προγραμμα τους.
    Ολοι οι παραπανω μπορει να ειναι ειτε οι καλητεροι ειτε οχι! ο καθε "ασθενης" εχει την γνωμη του! Προσωπικα οταν αποφασησα να ταπιοθω στον Κυριο Ιησου Χριστο με την βοηθεια ενος Αγιου ανθρωπου, ιερεα! βρηκα την λυση ! οχι μονο στο να κοψω τα ναρκωτικα αλλα κι να γινω καλητερος ανθρωπος!! τα μιστιρια της εκκλησειας ηταν για εμενα τα καλητερα "φαρμακα" οι καλητερες θεραπειες γι ΤΗΝ "ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΨΥΧΗς ΚΙ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ!!
    Κατι τετοιο εχω καταλαβει...σου ανοιγουν το κουτι της πανδορας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    θελει 2-3 χρονια να επανέλθεις στα λογικα πλαισια και να "φτιαξεις"

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Γιωργο πολυ καλα αυτα που λες και Bravo σου που προσπαθείς..δεν μιλαω για ηρωινη αλλα περισσοτερο για τα υπολοιπα οπως cannabis Lsd coca .απο οτι εχω καταλάβει σου κολλανε το μυαλο σε καταστασεις και σε επαναφερουν στα πισω περιστατικα της ζωης σου..
    Σε ευχαριστω πολυ για τη προτροπη σου ! !
    Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο πολυ κουραγιο δινει σε καποιον που αγωνιζετε καθε μερα ! καθε ωρα! καθε λεπτο! να βγαλει απο το μυαλο του την υποτροπη! ειναι σαν να εισαι δυχασμενη προοσωπικοτητα! μεσα στο μυαλο μαχετε συνεχως η παραλωγη και ζωοδη εχαριστηση με την λογικη συνείδηση !
    Οσο για τις υπολοιπες ουσιες που αναφερεις ,και που σωστα λες πως σου "χαλανε" το μυαλο προσωπικα τις εχω βαλει εδω και καιρο στην "ακρη" ! Δυστυχως στην εφηβεια μου δεν ειχα την λογικη να αποφυγω ολα αυτα! απεναντιας σαν χαζος ειχα βαλει σκοπο! ειχαμε βαλει σκοπο! λες κι ηταν καποιο παιχνιδι να δοκιμασουμε κι να παρουμε για καιρο ολα τα ναρκωτικα που μπορουσαμε να βρουμε! και εκεινες τις εποχες υπηρχαν και αυτοι που σου εδιναν αυτην την ευκερεια! ηταν και τα χρονια των "ρειβ παρτυ",,,,, αστα να πανε!!
    Ειμαι απο τους τυχερους που εζησαν , η ατυχους! ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη !! τι θεωρουμε τυχη! ισως αυτοι που εφυγαν νωρις και χωρις να εχουν ζησει την "κατηφορα" ναειναι οι πραγματικοι τυχεροι!
    Παντως συγουρα ειμαι σχετικα τυχερος αφου και ζω, αλλα κι τα δοντια μου εχω, κι σοματικα δεν εχω καποιο σοβαρο κουσουρι ουτες καποια ασθενεια ,υπαττιτιδα κ.α.
    Σε ευχαριτω για τις ευχες σου! Η ΠΑΝΑΓΙΑ να σου δινει δυναμη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Η ψυχωση απο ουσιες ειναι αναστρεψιμη αν θυμαμαι καλα.

    Εστάλη από Elite 1 στο E-Psychology.gr Mobile App
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Similar Threads

  1. Μόνιμη βλάβη μετά από ψύχωση?
    By kitty in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 16-04-2013, 08:44
  2. Study Finds Support For Immune Suppressing Drugs to Treat Schizophrenia
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 21-09-2012, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •