Πρόβλημα για σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1

    Πρόβλημα για σχέση

    Γειά σας, είμαι άνδρας 23 ετών και έχω πρόβλημα στο να πλησιάσω ερωτικά μια γυναίκα.

    Όταν μου αρέσει μια γυναίκα και θέλω να την πλησιάσω για να κάνω μια σχέση μαζί της, τοτε την στίγμη που την πλησιάζω για να τις μιλίσω με πιανει ενα εσωτερικό τρεμουλο, και δεν μπορώ να ανοίξω το στόμα μου ούτε για να της πιασω κουβεντα!:(

    Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος απο το φορουμ να μου πει σε πιον ψυχολόγο με ειδικότητα στις σχέσεις και στον έρωτα που να μπορέσω να απευθινθώ!!!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Θεσσαλία
    Posts
    95
    Δεν ειμαι ψυχολογος αλλα εχω ακριβως την ιδια ηλικια με εσενα και ακριβως το ιδιο προβλημα. μαλιστα εχω χωρισει απο σχεση για αυτο το λογο επιδη η ντροπη και το αγχος που ενιωθα δεν με αφηνε να λειτουργησω κανονικα και με εκανε να μην νιωθω ανετα πραγμα που απο ενα σημειο και μετα φαινοταν και κουραζε το ατομο που ηταν διπλα μου. Γενικα ομως και εγω με καθε κοπελα που πλησιαζω και μου αρεσει τα ιδια παθαινω. Τρεμουλο σαν να μην μπορω να μηλησω σαν να μου κοβετε η ανασα και πολλες φορες δεν μπορω ουτε για ενα δευτερολεπτο να την κοιταξω στα ματια. τωρα ολα αυτα μπορει να ειναι και συμπτωματα της αθεραπευτης κοινωνικης φοβιας που εχω ενω εσενα μπορει να ειναι ενα απλο αγχος και ενας απλος φοβος για το αγνωστο που θα συναντησεις οταν ειναι κοντα σου. Νομιζω να καταλαβαινεις τι ενοω. Μπορει απλα να ειναι ενας φοβος μηπως σε κακολογησει ή σε απορριψει ή δεν της κανεις καλη εντυπωση πραγματα που συνηθως ειναι διμιουργεια του μυαλου μας και τα εκβιαζουμε πολλες φορες αλλα τις περισσοτερες απο αυτες δεν υσχιουν. Τωρα για ψυχολογο δεν ξερω να σου πω αλλα νομιζω ειχα πετυχει καποιον σε μια αναζητηση στο google. κανε ενα κοπο. καλη τυχη man....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •