Βαριέμαι!! Την ζωή μου!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363

    Βαριέμαι!! Την ζωή μου!!

    Βαριέμαι την ζωή μου, την μοναξιά μου! Χωρίς να κάνω τίποτα δημιουργικό που να μαρεσει, χωρίς να έχω μια σύντροφο στην ζωή μου ενώ οδευω προς τα 32 μου! Δεν έχω γευτεί ποτέ την χαρά του έρωτα! Λόγο χαμηλής αυτοεκτίμησης δεν πλησιάζω κοπέλα για φλερτ, επίσης γενικά είμαι άτομο που δεν τρέχει η γλώσσα του, πιο πολύ λόγο του ότι μου κόβεται η φωνή όταν πάω να μιλήσω (κομπλαρω) μάλλον λόγο κοινωνικής φοβίας από ότι έχω διαπιστώσει μόνος μου χωρίς ειδικό, που και στον ειδικό διστάζω να πάω γιατί δεν θέλω να το ξέρεις κάνεις άλλως εκτός από εμένα και τον ειδικό, αλλά και για οικονομικούς λόγους! Έχω δεχτεί μπουλινγκ σε μικρη ηλικία στο δημοτικό, επίσης αργότερα και στο εργασιακό τομέα με αποτέλεσμα να φοβάμαι να κάνω διαφορά δημιουργικά πράγματα στην ζωή μου! Να φοβάμαι την δουλειά, να βλέπω όλων το κόσμο στραβά ( σχεδόν όλων) Να φοβάμαι να πάρω πρωτοβουλία στην ζωή μου και να εξαρτωμαι από άλλους! Βγαίνω αναγκαστικά για καφέ με άτομα που δεν με γεμίζουν! Γενικά η ζωή μου είναι μια καθημερινή βαρετή ρουτίνα! Που πολλές φορές έχω πει στον εαυτό μου πρέπει να αυτοκτονισω!! Χωρίς να το πιστεύω, ευτυχώς ξέρω ότι σε τέτοιο σημείο δεν πρόκειται να φτάσω! Στην τρέλα πάλι μπορεί! Εάν δεν βρω το θάρρος να αλλάξω κάτι στην ζωή μου είτε θα πάρω τα βουνά, είτε θα με βάλουν σε ένα λευκό δωμάτιο με μια άσπρη ποδιτσα και τα χέρια δεμένα από πίσω! Έξω βέβαια δεν το ξέρουν, εκεί είμαι ο Καραγκιόζης (εκεί που έχω θάρρος στην παρέα)! Δεν ξέρω τι άλλο να πω, το μόνο που ξέρω είναι ότι είμαι νεκρος-ζωντανος, ζωντανός-νεκρος!! Ζωντανός στο σώμα αλλά νεκρός στην ψυχή! Συνοψίζοντας θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου!! Δειλό, με χαμηλή αυτοπεποίθηση, τεμπέλης, άνθρωπος που εξαρτάται από τους άλλους, που πρέπει να δίνει λόγο στους άλλους!Ανθρωπος λυπημένος, στεναχωριμενος που δεν περνάει πρωτοβουλίες (φοβάται δηλαδή) Άνθρωπος που θέλει να αγαπήσει και να αγαπηθεί! Άνθρωπος που θέλει να κάνει φιλίες, να γνωρίσει κοπέλα, να κάνει σχέση, χωρίς όμως να πάρει την πρωτοβουλία! Άνθρωπος που θέλει να τα ξεπεράσει όλα αυτά θέλει να πάει σε ειδικό, θέλει να ξεπεράσει τα προβλήματα του, θέλει να ξεκολλήσει από την μιζέρια του να ζήσει την ζωή του, να κάνει αυτό που αγαπά, να αγαπήσει και να αγαπηθεί! Αν και δεν το αξίζει αυτός που δεν αγωνίζεται (δεν το αξίζω) και τα περιμένει όλα από τους άλλους, από την ζωή ή οποία δεν σου χαρίζεται! Έχω γνώσιν τις όλης κατάστασης, αλλά δεν έχω το θάρρος να κάνω την κίνηση, αυτό που θα με κάνει να αγωνιστώ, ώστε να βελτιώσω και να χαρω την ζωή που τώρα είναι μίζεροι! Αυτή την ώρα προσπαθώ να εκφράσω αυτά που νιώθω όσο και απαισιόδοξα και καταθλιπτικά είναι! Είναι αυτά που αισθάνομαι, σωστά η λάθος! Δοξα το θεό είμαι σε καλύτερη μοίρα από πολλούς εδώ μέσα που έχουν μεγαλύτερα προβλήματα! Υπάρχουν και χειρότερα από τα δικά μου και δεν χαίρομαι γι'αυτό σε καμία περίπτωση! Συγγνώμη που σας κούρασα με το τεράστιο μήνυμα αλλά είναι και λίγα γιατί εάν καθόμουν να σκέφτομαι και να έγραφα κι άλλα θα μου επερνε το διπλάσιο κείμενο από ότι έγραψα τώρα! Καληνύχτα! Εύχομαι να αλλάξω εγώ για να φροντίσω να αλλάξει και η ζωή μου αλλιώς δεν ξέρω που θα οδηγηθω!! ΜΠΑΕΙΙΙ!! (Το συγκεκριμένο μήνυμα το είχα γράψει πριν ένα μήνα στο θέμα που δεν υπάρχει πιθανότητα να λάβω απάντηση, Αυτοαναληση-εσωτερικα, και τώρα το μετέφερα εδώ, δεν ξέρω εάν ταιριάζει στο κοινωνική φοβια- άγχος!)

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    118
    Γεια σου φιλε, καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι να το αλλαξεις, εισαι σαν να εισαι εγκλωβισμενος. Μεγαλο ρολο για την λυση σε αυτα παιζουν οι σχεσεις με τους αλλους κ ειδικα με το αλλο φυλο, τοτε ολοι αποκταμε δυναμη και αυτοπεποιθηση. Επειδη ομως αυτα δεν γινοντε οποτε τα θελουμε, κανε μια προσπαθεια να εισαι δυναμικος προσποιητα. Δηλαδη κανε μια συμφωνια με τον εαυτο σου, οτι για καποια λεπτα ή ωρες της ημερας θα περπαταω με πιο ανετο στυλ, θα κοιταζω τους αλλους στα ματια και δεν θα εχω απλανες βλεμμα, θα μιλαω με πιο βαρια φωνη, θα αντιμιλαω οποιον μου την λεει. Γινε λιγο πιο βαρυς! Εστω κ αν δεν σε γεμιζει τιποτα μεσα σου, αυτο με τον καιρο θα αρχιζει να γινεται συνηθεια. Δεν θα γινεις χαρουμενος, ουτε θα λυθει το προβλημα. Ομως σιγα σιγα θα αλλαξει η συμπεριφορα των αλλων απεναντι σου, θα σε βλεπουν πιο ισοτιμα κ ετσι θα αισθανεσαι κ εσυ πιο ανετος μπροστα τους κ θα μπορεις να το κανεις προσποιητα περισσοτερες ωρες μεσα στην ημερα. Ετσι θα περιορισεις καπως κ την κοινωνικη φοβια. Φυσικα θα σε παρατηρουν πιο πολυ κ οι γυναικες. Παλι μπορει να μην ξερεις να τις προσεγγιζεις, ομως τουλαχιστον θα εισαι πιο ανετος μπροστα τους κ δεν θα καταλαβαινουν οτι σε αγχωνουν.
    Μεσα απο τις πραξεις αλλαζουμε πραγματικα. Ομως επειδη δεν ειναι ευκολο να τις κανουμε κ να εχουν αποτελεσμα οποτε το θελουμε, κανε τα ολα αυτα προσποιητα για αρχη, ωστε να αισθανεσαι πιο ανετος μπροστα σε κοσμο κ μετα να μπορεις να προχωρησεις κ σε πραξεις κ να αναλαβεις πρωτοβουλιες.
    Last edited by Anti-pression; 11-02-2018 at 08:26.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Ελα ρε αντρικο,ειδα και το μηνυμα σου στο Leponpie θεμα

    Φιλεειχα ΠΟΛΥ εντονα το ιδιο προβλημα ντροπαλοτητας/φοβιας να μιλησω σε κοπελα που μ αρεσει.Η διαφορα μας ειναι οτι εμενα μου την πεφτανε απο τα 15 μου μεχρι και τα 22-23 μου οι κοπελες χωρις να εχω ιδεα οτι αρεσω.Παντα εβρισκα δικαιολογια να την κανω με ελαφρα λογω ντροπαλοτητας,οτι δεν αρεσω,οτι δεν ηθελα να στεναχωρηθω κ ιεπισης επειδη ημουν πολυ ωριμος απο μικρος σκεφτομουν συνεχεια το θεμα πανελληνιες,πτυχιο,δουλεια κτλ(παρ ολο που απετυχα τελικα και στα τρια).Με λιγα λογια ενω μπορουσα να ζησω καλα στο θεμα διασκεδαση και γκομενες δεν εζησα,τα στερηθηκα ολα και ειχα το μυαλο μου απασχολημενο μονο με χομπι

    Αυτα μεχρι τα 25 οπου απο κει και μετα λες και ηρθε και με τιμωρησε η ζωη που δεν εκμεταλλευτηκα τοσες ευκαιρεις για σχεση και μπολικο σεξ που μου δοθηκαν τα οποια τα τρεναρα συνεχεια και ελεγα αστο αργοτερα θα βρω αλλες κτλ και τι εκανε?Μου χαλασε τη μοστρα αχαχαχα...αρχισε να πεφτει το μαλλι αποτομα και με χτυπησε ασχημα.ΔΗλαδη εκει που ειχα αρχισει να αφηνω τις ντροπες και να γινομαι πιο αντρας στο θεμα προσσεγγιση κοπελας αρχισε να πεφτει το μαλλι και αυτοματως να φαινομαι πολλα χρονια μεγαλυτερος απ οτι ημουν.Οποτε αρχισαν ΠΑΛΙ οι ντροπες,δευτερο σταδιο οπου κρατησε μεχρι τα 29 μου.Τα ιδια με σενα κλεινομουν σπιτι,δεν εβγαινα.Και οταν εβγαινα ντρεπομουν οχι να μιλησω σε κοπελα ουτε να την κοιταξω,μεγαλες ανασφαλειες.

    Τωρα πια τα τελευταια χρονια φιλε σα να το εχω ξεπερασει ολο αυτο,δηλαδη μπορω να προσεγγισω και να την πεσω σε κοπελα,αλλα το θεμα που μου προκαλει καταθλιψη ειναι οτι δε παταω στα ποδια μου οικονομικα και μενω με τους γονεις.Δηλαδη αυτη τη στιγμη ενω μπορω να παω να την πεσω σε καποια που μ αρεσει δε το κανω μονο και μονο γιατι δε το σκεφτομαι καν.Τωρα πια δηλαδη δε ντρεπομαι για θεματα εξωτερικης εμφανισης(παρ ολο που οπως ειπα εχω χαλασει πολυ σε σχεση με παλιοτερα και αρα παιζει πιο ευκολα απορριψη) αλλα επειδη δεν εχω το σπιτι μου το αμαξι μου και τη δουλεια μου για να παταω στα ποδια μου και να μπορω να προσφερω.

    Τωρα συμβουλες στο θεμα προσεγγισης πηγα να γραψω αλλα ειδα τα εγραψε καλα ο ANti passion.Φιλε ειναι τοσο γελοιο αλλα και βουνο παραλληλα για καποιους σαν εμας.Εμενα προσωπικα με βοηθησε απιστευτα το γεγονος οτι πλησιαζα μεγαλυτερες μου ακομα κι αν δεν μου αρεσαν πολυ.Πρεπει να περασεις απο αυτο το σταδιο ειναι η γνωμη μου.Με καποιο τροπο να βρεθεις σε χωρους που θα χρειαστει να μιλησεις με γυναικες 35-40,υπαρχουν πολλες ελευθερες,μοναχικες,ειτε που χωρισαν,ειτε που ψαχνουν λιγη παρεα,να τους δωσει καποιος σημασια,να περασουν καλα κτλ.

    Και μια ερωτηση.Με την μητερα σου πως τα πηγαινες?Τι σχεση ειχατε απο το δημοτικο μεχρι και τα 25-26 ξερω γω.Σε ρωταω για να δω και για μενα καποια πραγματα γιατι σιγουρα καποια θεματα πανε πολυ πισω οταν ημασταν μικροι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Από ότι θυμάμαι πρέπει να ήταν υπερπροστατευτική!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    Ελα ρε αντρικο,ειδα και το μηνυμα σου στο Leponpie θεμα

    Φιλεειχα ΠΟΛΥ εντονα το ιδιο προβλημα ντροπαλοτητας/φοβιας να μιλησω σε κοπελα που μ αρεσει.Η διαφορα μας ειναι οτι εμενα μου την πεφτανε απο τα 15 μου μεχρι και τα 22-23 μου οι κοπελες χωρις να εχω ιδεα οτι αρεσω.Παντα εβρισκα δικαιολογια να την κανω με ελαφρα λογω ντροπαλοτητας,οτι δεν αρεσω,οτι δεν ηθελα να στεναχωρηθω κ ιεπισης επειδη ημουν πολυ ωριμος απο μικρος σκεφτομουν συνεχεια το θεμα πανελληνιες,πτυχιο,δουλεια κτλ(παρ ολο που απετυχα τελικα και στα τρια).Με λιγα λογια ενω μπορουσα να ζησω καλα στο θεμα διασκεδαση και γκομενες δεν εζησα,τα στερηθηκα ολα και ειχα το μυαλο μου απασχολημενο μονο με χομπι

    Αυτα μεχρι τα 25 οπου απο κει και μετα λες και ηρθε και με τιμωρησε η ζωη που δεν εκμεταλλευτηκα τοσες ευκαιρεις για σχεση και μπολικο σεξ που μου δοθηκαν τα οποια τα τρεναρα συνεχεια και ελεγα αστο αργοτερα θα βρω αλλες κτλ και τι εκανε?Μου χαλασε τη μοστρα αχαχαχα...αρχισε να πεφτει το μαλλι αποτομα και με χτυπησε ασχημα.ΔΗλαδη εκει που ειχα αρχισει να αφηνω τις ντροπες και να γινομαι πιο αντρας στο θεμα προσσεγγιση κοπελας αρχισε να πεφτει το μαλλι και αυτοματως να φαινομαι πολλα χρονια μεγαλυτερος απ οτι ημουν.Οποτε αρχισαν ΠΑΛΙ οι ντροπες,δευτερο σταδιο οπου κρατησε μεχρι τα 29 μου.Τα ιδια με σενα κλεινομουν σπιτι,δεν εβγαινα.Και οταν εβγαινα ντρεπομουν οχι να μιλησω σε κοπελα ουτε να την κοιταξω,μεγαλες ανασφαλειες.

    Τωρα πια τα τελευταια χρονια φιλε σα να το εχω ξεπερασει ολο αυτο,δηλαδη μπορω να προσεγγισω και να την πεσω σε κοπελα,αλλα το θεμα που μου προκαλει καταθλιψη ειναι οτι δε παταω στα ποδια μου οικονομικα και μενω με τους γονεις.Δηλαδη αυτη τη στιγμη ενω μπορω να παω να την πεσω σε καποια που μ αρεσει δε το κανω μονο και μονο γιατι δε το σκεφτομαι καν.Τωρα πια δηλαδη δε ντρεπομαι για θεματα εξωτερικης εμφανισης(παρ ολο που οπως ειπα εχω χαλασει πολυ σε σχεση με παλιοτερα και αρα παιζει πιο ευκολα απορριψη) αλλα επειδη δεν εχω το σπιτι μου το αμαξι μου και τη δουλεια μου για να παταω στα ποδια μου και να μπορω να προσφερω.

    Τωρα συμβουλες στο θεμα προσεγγισης πηγα να γραψω αλλα ειδα τα εγραψε καλα ο ANti passion.Φιλε ειναι τοσο γελοιο αλλα και βουνο παραλληλα για καποιους σαν εμας.Εμενα προσωπικα με βοηθησε απιστευτα το γεγονος οτι πλησιαζα μεγαλυτερες μου ακομα κι αν δεν μου αρεσαν πολυ.Πρεπει να περασεις απο αυτο το σταδιο ειναι η γνωμη μου.Με καποιο τροπο να βρεθεις σε χωρους που θα χρειαστει να μιλησεις με γυναικες 35-40,υπαρχουν πολλες ελευθερες,μοναχικες,ειτε που χωρισαν,ειτε που ψαχνουν λιγη παρεα,να τους δωσει καποιος σημασια,να περασουν καλα κτλ.

    Και μια ερωτηση.Με την μητερα σου πως τα πηγαινες?Τι σχεση ειχατε απο το δημοτικο μεχρι και τα 25-26 ξερω γω.Σε ρωταω για να δω και για μενα καποια πραγματα γιατι σιγουρα καποια θεματα πανε πολυ πισω οταν ημασταν μικροι.
    και εγω το ειχα αυτό το πρόβλημα αλλα ευτυχως μεχρι τα 18...μολις βρηκα την πρωτη όλα αλλαξαν..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Λέτε εάν πάω σε ένας ψυχολογο να με βοηθήσει;; Αν και εδώ δύσκολα βρίσκεις δωρεάν υπάρχει στο νοσοκομείο μόνο ένας ψυχίατρος- ψυχολόγος και δεν ξέρω πόσο μπορεί να βοηθήσει, αν ψάξετε στα παλαιότερα μου θέματα έχω γράψει το κόλλημα που έχω όσο αφορά τους ψυχολόγους! Καλά εάν εμένα Θεσσαλονίκη, Αθήνα θα είχα πάει προπολου


    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Λέτε εάν πάω σε ένας ψυχολογο να με βοηθήσει;; Αν και εδώ δύσκολα βρίσκεις δωρεάν υπάρχει στο νοσοκομείο μόνο ένας ψυχίατρος- ψυχολόγος και δεν ξέρω πόσο μπορεί να βοηθήσει, αν ψάξετε στα παλαιότερα μου θέματα έχω γράψει το κόλλημα που έχω όσο αφορά τους ψυχολόγους! Καλά εάν εμένα Θεσσαλονίκη, Αθήνα θα είχα πάει προπολου


    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    εγω λεω...να πας με τα 1000..αν πας σε καλο ψυχολογο...νομιζω θα μπορεσει να δουλεψει με την αυτοεκτιμηση/αυτοπεποιθηση και να σε κανει να νιώθεις καλυτερα..
    επισης να ξερεις..ουτε εγω ειχα αυτοπεποιθηση πριν παω με την πρωτη γυναικα..και μολις πηγα ως δια μαγειας..ξαφνικα εκτιναχθηκε η αυτοπεποιθηση...
    εισαι νεος ακομα κριμα να το αφησεις...
    υπαρχουν και βιβλια για αυτά τα θεματα που βοηθάνε...θα σου προτεινα να παρεις και να κανεις τις ασκήσεις που λενε μεσα...
    γιατι εχεις κολλημα με τους ψυχολόγους?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Είμαι σε κλειστεί κοινωνία που δεν θέλω να το ξέρουν, όσοι είναι σε χωριά πιθανόν να με καταλαβαίνουν, ούτε η οικογένεια δεν θέλω να το μάθει είναι και το οικονομικό, σε μια που ρώτησα μου είπε 40 ευρώ παίρνει την συνεδρία! Έχω δεχτεί ψυχολογικό πόλεμο στο σχολείο αλλά κυρίως στο εργασιακό περιβάλλον οπότε έχω αποκτήσει φοβίες, έχω στοχοποίηση τους ανθρώπους! Κανένα βιβλίο έχεις να μου προτείνεις;;

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Είμαι σε κλειστεί κοινωνία που δεν θέλω να το ξέρουν, όσοι είναι σε χωριά πιθανόν να με καταλαβαίνουν, ούτε η οικογένεια δεν θέλω να το μάθει είναι και το οικονομικό, σε μια που ρώτησα μου είπε 40 ευρώ παίρνει την συνεδρία! Έχω δεχτεί ψυχολογικό πόλεμο στο σχολείο αλλά κυρίως στο εργασιακό περιβάλλον οπότε έχω αποκτήσει φοβίες, έχω στοχοποίηση τους ανθρώπους! Κανένα βιβλίο έχεις να μου προτείνεις;;

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    ξερω πως είναι οι κλειστες κοινωνιες..δυστυχως δεν εχουν ανοιχτο μυαλο...
    πρεπει να πας σε μια πολη τοτε..εχουν ΚΨΥ που είναι δωρεαν εάν δεν εχεις την οικονομικη δυναντοτητα...
    ο ψυχολογικος πολεμος εχει παιξει το ρολο του δυστυχως που δεχτηκες....
    επισης όταν δεχεσαι ψυχολογικο πολεμο να απαντας μην το αγηνεις ετσι...γτ θα χαμηλωνει η αυτοεκτιμηση σου και θ υψωνεται των αλλων.
    θα ψαξω για τα βιβλια και θα στα στειλω σε μηνυμα.
    το μονο σιγουρο είναι ότι ηρθε ο καιρος να δρασεις μην μενεις στασιμος..κανε τα παντα για να το αλλαξεις αυτο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Ευχαριστώ φίλε μου!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Το πρώτο σου βήμα είναι να πάρεις την απόφαση να αναζητήσεις βοήθεια. Και εγώ σε μικρή κοινωνία μένω λίγο μεγαλύτερη απο την δική σου πόλη αλλά σε καταλαβαίνω. Και το γεγονός ότι υποτίθεται ως άντρας δεν "πρέπει" να έχεις ψυχολογικά θέματα το κάνει ακόμη χειρότερο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Τι χαζομάρα και αυτή λες και ο άντρας είναι ρομπότ!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Ανδρέα να πας οπωσδήποτε θα σε βοηθήσει πολύ ..Αρκεί να είναι καλος .
    Και τα βιβλία καλά είναι αλλά δεν είναι το ίδιο .
    Υπάρχει γενικα ένα ταμπού απέναντι σε αυτήν την ειδικότητα ψυχολόγου ,ψυχοθεραπευτη και ακόμα χειρότερα ψυχιάτρου . Αν κάποιος κάνει συνεδρίες είναι αυτόματα τρελός και " προβληματικός" .
    Αντίθετα αυτοί που δεν βλέπουν το πρόβλημα τους ,δίνουν χαρακτηρισμούς σε άλλους και αρνούνται να δουν την αλήθεια ε αυτοί είναι περισσότερο προβληματικοι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Η "μαγκιά" από την δική μου εμπειρία αποτυχιών στις ερωτικές σχέσεις είναι ότι κάποιος επιτρέπεται να έχει ψυχολογικά θέματα αλλά αυτά να εμφανίζονται μετά την σύναψη της σχέσης. Στην αρχή πρέπει να το "παίζεις" θεός για να καταφέρεις να γοητεύσεις και μετά δείξε και την αδύναμη πλευρά σου.
    Τουλάχιστον αυτό έχω αποκομίσει όλα αυτά τα χρόνια από την επικοινωνία μου με κάποιες γυναίκες. Ερωτική σχέση μπορεί να μην κατάφερα ποτέ μου να κάνω αλλά κατά καιρούς είχα κάποιες φίλες είτε απο επιλογή μου,είτε απο αναγκαστική "friendzoned" φάση και αντάλλασαμε απόψεις για τα "ερωτικά" μας και το συμπέρασμα που κατέληξα σε αρκετές περιπτώσεις είναι ότι κάποιος μπορεί να είναι "μαλάκας" με όλες τις έννοιες και να έχει σχέση αρκεί στα πρώτα στάδια της γνωριμίας να μπορεί να το "παίζει" κάποιος. Επιτρέπεται να είσαι ευάλωτος αφού καταφέρεις αρχικά να γοητεύσεις

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Να παρουσιάσεις ένα ψεύτικο προφίλ δηλαδή να είσαι κάποιος άλλος για να ρίξεις γκόμενα, βλακεία!! Εγώ πάντως δεν θα ήθελα αυτό το πράγμα θα ήθελα εάν μου την έπεφτε μια γυναίκα να ήταν ο εαυτός της!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Βαριέμαι!! Την ζωή!
    By andreas86 in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 0
    Last Post: 05-01-2018, 01:24
  2. Βαριέμαι να βγω έξω...
    By WhyAlwaysMe? in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 25-03-2016, 19:29
  3. βαριεμαι....
    By arntaben in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 30-10-2015, 22:21
  4. Βαριεμαι!!!
    By rainbow96 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 02-06-2015, 00:09
  5. ΒΑΡΙΕΜΑΙ
    By confused in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-01-2006, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •