Πρόταση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Πρόταση

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591

    Πρόταση

    Έχω μια απορία...δεν ξέρω βέβαια τους όρους του φόρουμ μιας και τότες που έκανα την εγγραφή μια πολύ πρόχειρη ματιά τους έριξα χρειαζομουν βοήθεια αρων αρων και το τελευταίο που με ένοιαζε ήταν οι όροι.
    Δεν θα ήταν πολύ ωραίο να είχαμε στο φόρουμ δύο τρεις γιατρούς ψυχολόγους η ψυχιατρουςνα πρόσφεραν τη βοήθεια τους εθελοντικά στο φόρουμ???δεν λέω να εκαναν συνεδρίες ολόκληρες ή να κάναν δωρεάν διαγνωση προς θεού..
    Απλώς οποίος είχε μια απορία ή έναν προβληματισμό να έθετε ένα ερώτημα και απλώς να δίναν μια απλή απάντηση..
    Θα μου πείτε στο φόρουμ μπορεί να υπάρχουν 500 μελοι από μια ερώτηση ο καθένας άμα κάνει 500 ερωτήσεις είναι..ωραία ας απαντήσουν σε 20 ερωτήσεις τη μέρα η μέρα παρά μέρα..
    Δεν θα ήταν πολύ ωραίο να γίνονταν αυτό??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Για μας, τα μέλη, σίγουρα θα ήταν ωραίο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό για εκείνους μιας και λογικά θα εργάζονται και δεν ξέρω αν θα είχαν το κουράγιο να το κάνουν αυτό και στον ελεύθερο χρόνο τους... Μου αρέσει πάντως η ιδέα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Ναι κύκνο κατανοώ ότι θα ήταν πολύ δύσκολο για αυτούς αλλά δεν θα ήταν και αδύνατο λίγη θέληση θέλει..δεν λέω 24 ώρες το 24 Ώρο να είναι εδώ και να παραμελούν τους ασθενείς τους ή την προσωπική τους ζωή.να μπενουν όταν ευκαιρουν παράδειγμα μια ώρα την ημερα.
    Η μία ώρα κάθε δύο μέρες..η τρεις ώρες μια φορά την εβδομάδα.. και αν μπορούν να συμμετέχουν με μια απλή συμβουλή σε κάποιο θέμα..
    Παραδειγμα.λεει κάποιο μέλος θέλω να αυτοκτονήσω εκεί μπορεί να δώσει έστω μια απλή συμβουλή ως ψυχίατρος η ψυχολόγος.μια δύο συμβουλές όχι κάτι σπουδαίο..είναι πάρα πολύ οι γιατροί που συμβουλεύουν τέλειος δωρεάν..
    Έχω προσωπική εμπειρία από γιατρούς που κάναν θεραπείες και εγχειρήσεις τέλειος εθελοντικά..μη κυβερνητικές οργανώσεις...γιατροί χειρουργούν τέλειος εθελοντικά..
    Και εδώ δεν μιλάμε για κάτι τέτοιο μιλάμε απλώς για μια συμβουλή ως γιατροί που είναι πόσο χρόνω θα τους πάρει πια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ναι κύκνο κατανοώ ότι θα ήταν πολύ δύσκολο για αυτούς αλλά δεν θα ήταν και αδύνατο λίγη θέληση θέλει..δεν λέω 24 ώρες το 24 Ώρο να είναι εδώ και να παραμελούν τους ασθενείς τους ή την προσωπική τους ζωή.να μπενουν όταν ευκαιρουν παράδειγμα μια ώρα την ημερα.
    Η μία ώρα κάθε δύο μέρες..η τρεις ώρες μια φορά την εβδομάδα.. και αν μπορούν να συμμετέχουν με μια απλή συμβουλή σε κάποιο θέμα..
    Παραδειγμα.λεει κάποιο μέλος θέλω να αυτοκτονήσω εκεί μπορεί να δώσει έστω μια απλή συμβουλή ως ψυχίατρος η ψυχολόγος.μια δύο συμβουλές όχι κάτι σπουδαίο..είναι πάρα πολύ οι γιατροί που συμβουλεύουν τέλειος δωρεάν..
    Έχω προσωπική εμπειρία από γιατρούς που κάναν θεραπείες και εγχειρήσεις τέλειος εθελοντικά..μη κυβερνητικές οργανώσεις...γιατροί χειρουργούν τέλειος εθελοντικά..
    Και εδώ δεν μιλάμε για κάτι τέτοιο μιλάμε απλώς για μια συμβουλή ως γιατροί που είναι πόσο χρόνω θα τους πάρει πια
    Έτσι όπως το λες, έχεις δίκιο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπαρχουν και βιβλια για να διαβασεις αν θες αν πχ σκεφτεσαι ενα κοσμο που ολα θα στα ελεγαν ετοιμα δεν ειναι αυτος ο πλανητης..

    εδω πρεπει να ακουσεις να σκεφτεις να τα κατανοησεις με το μυαλο σου και να βγαλεις συμπερασματα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    υπαρχουν και βιβλια για να διαβασεις αν θες αν πχ σκεφτεσαι ενα κοσμο που ολα θα στα ελεγαν ετοιμα δεν ειναι αυτος ο πλανητης..

    εδω πρεπει να ακουσεις να σκεφτεις να τα κατανοησεις με το μυαλο σου και να βγαλεις συμπερασματα.
    Σε αυτό που λες Αλέξανδρε έχεις δίκιο.
    Υπάρχουν και τα πολλοι απλά προβληματα της καθημερινότητας όπου μπενουν στο φόρουμ μελοι και λένε π.χ σήμερα χώρισα τη να κάνω...που δεν είναι και το ίδιο σοβαρό με ένα θέμα που λέει κάποιος π.χ ότι θέλει να αυτοκτονιση.η με ένα άλλο μέλος που υποψιάζεται ότι όλος ο πλανήτης τον παρακολουθεί..
    Αυτός που θα θέλει να αυτοκτονηση λες να έχει θέληση να διάβαση βιβλίο??δεν το νομίζω..όλα τα μελοι είμαστε εδώ για βοηθησουμε..αλλά άλλιος θα μιλήσουμε εμείς που δεν είμαστε ψυχολόγοι άλλιος θα προσεγγίσει το θέμα κάποιος που είναι ψυχολόγος...άλλιος θα ακούσει εμάς άλλιος εκείνον.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γιατροι να προσφερουν τις υπηρεσιες τους δωρεαν ? παλαβωσατε ? οι γιατροι ειναι οι πιο φιλοχρηματοι ......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Γι αυτο γινονται γιατροι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Γι αυτο γινονται γιατροι

    Ααααααακριβως .......... και ειδικα οι ψυχοτετοιοι γινονται τετοιοι για να λυσουν τα προσωπικα τους αδιεξοδα ...... πιο βαρεμενοι απο μας ειναι .....
    παντα υπαρχουν εξαιρεσεις , για να επιβεβαιωνουν τον κανονα .....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατροι να προσφερουν τις υπηρεσιες τους δωρεαν ? παλαβωσατε ? οι γιατροι ειναι οι πιο φιλοχρηματοι ......
    Δεν θα το έλεγα ακριβώς υπηρεσίες..μια γνώμη μια συμβουλή δεν στοιχίζει σε κανέναν μας τίποτα.εδω άλλοι γιατροί ολόκληρες χειρουργικές επεμβάσεις κάνουν δωρεάν εθελοντικά..και εδώ δεν μιλαμε για συνεδρίες ούτε θεραπείες.μια δύο συμβουλές θα δωσει..σιγά το πράγμα πια

Similar Threads

  1. Μια πρόταση...
    By dauphne in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 73
    Last Post: 25-11-2015, 21:46
  2. Προταση
    By cod in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 29-07-2011, 04:05
  3. Πρόταση
    By John11 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 08-07-2010, 19:51
  4. προταση
    By ekimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 29-01-2010, 20:21
  5. ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΚΑΦΕ
    By XRISTOS2612 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2009, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •