Ζητάω απεγνωσμένα τη γνώμη σας...........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    8

    Ζητάω απεγνωσμένα τη γνώμη σας...........

    Είχα αναφέρει σε προηγούμενο Post ότι είχα γνωρίσει κάποιον με τον οποίο είχαν γίνει διάφορα μεταξυ μας, αλλά δεν τραβούσε η όλη κατάσταση. Γενικά αποφάσισα να συνεχίσω τη ζωή μου, χωρίς να του δίνω σημασία. Με λίγα λόγια προσπάθησα να αποτραβηχτώ. Κατά διαστήματα μιλούσαμε σε πολύ φιλικό επίπεδο. Εμένα δεν σας κρύβω μου αρέσει πάρα πολύ. Και σήμερα μου ζήτησε να πάω σπίτι του για να δούμε ταινία, να πιούμε ένα ποτό. Θέλω πάρα πολύ να πάω αλλά φοβάμαι. Θέλω να του δείξω ότι θέλω κάτι παραπάνω, ότι θέλω να με φιλήσει, αλλά δεν θέλω να παρεξηγηθώ. Πως να μπορέσω να του το περάσω αυτό? Είναι too much να του πω χύμα θέλω να με φιλήσεις? Πείτε παιδιά γνώμες..........
    Πάντως η αλήθεια είναι ότι τον θέλω πάρα πολύ............

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Αφου η καττασταση δεν τραβοθσεε οπως λες και αποφασησες να αποτραβηχτεις τι σε κάνει να πιστεύεις ότι τώρα θα είναι διαφορετικά? Παρόλα αυτά ένα ραντεβού για ταινία και ποτό στο σπίτι δεν είναι ποτέ αθώο.. πιθανώς έχει καταλάβει ότι τον θες και σε φώναξε για τα υπολοιπα

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Μεγάλα παιδιά είμαστε και όλοι ξέρουμε πως το κάλεσμα για ταινία μόνο για να δείτε ταινία δεν είναι. Ετοιμάσου για πολύ πιο ωραία πράγματα για όταν πας εκεί λοιπόν. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ και το φιλί θα έρθει πριν καν το καταλάβεις. Αρκεί να μην είσαι ψυχρή και συ και πας και δεν μιλάς η κάτσεις στην άλλη άκρη του καναπέ. Πάντως σαν άντρας απαντώντας, όταν καλούμε κάποια για ταινία μόνο για ταινία δεν την θέλουμε. Το θέμα με σένα είναι όμως. Γιατί όταν ξεκίνησε όλο αυτό εσύ έκανες πίσω; τι σε έκανε τότε να μην το συνεχίσεις;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by love1981 View Post
    Είχα αναφέρει σε προηγούμενο Post ότι είχα γνωρίσει κάποιον με τον οποίο είχαν γίνει διάφορα μεταξυ μας, αλλά δεν τραβούσε η όλη κατάσταση. Γενικά αποφάσισα να συνεχίσω τη ζωή μου, χωρίς να του δίνω σημασία. Με λίγα λόγια προσπάθησα να αποτραβηχτώ. Κατά διαστήματα μιλούσαμε σε πολύ φιλικό επίπεδο. Εμένα δεν σας κρύβω μου αρέσει πάρα πολύ. Και σήμερα μου ζήτησε να πάω σπίτι του για να δούμε ταινία, να πιούμε ένα ποτό. Θέλω πάρα πολύ να πάω αλλά φοβάμαι. Θέλω να του δείξω ότι θέλω κάτι παραπάνω, ότι θέλω να με φιλήσει, αλλά δεν θέλω να παρεξηγηθώ. Πως να μπορέσω να του το περάσω αυτό? Είναι too much να του πω χύμα θέλω να με φιλήσεις? Πείτε παιδιά γνώμες..........
    Πάντως η αλήθεια είναι ότι τον θέλω πάρα πολύ............
    μολις ειδα το παλιο σου θεμα.
    αν θες φιλιά, δεν χρειαζεται να του το ζητησεις,.
    σιγουρα θα σου την πεσει.
    γι αυτο σε φωναξε σπιτι του.
    το θεμα ειναι, οτι και παλιοτερα δεν ειχε καμια αντιρρηση να βρισκεστε και να εχετε ερωτικες επαφες. εσυ εφυγες, επειδη δεν αντεχες το οτι ηθελε την πρωην και σε θυμοταν οταν τον εδιωχνε.
    τι σε κανει να πιστευεις οτι ε χει αλλαξει αυτο?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να λες οτι σ αρεσε παρα πολυ αυτο σημαινει οτι μαλον θα πας...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Διάβασα και εγώ το θέμα σου για να μπορέσω να θυμηθω..είναι ο τύπος που το επαιζε σε διπλό ταμπλό???να τον ξεχάσεις για πάντα ..μόνο για ταινία δεν σε κάλεσε..σε κάλεσε μάλλον γιατί ξεμεινε το τελευταίο καιρό.αμα βρει άλλη γεια σας...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Διάβασα και εγώ το θέμα σου για να μπορέσω να θυμηθω..είναι ο τύπος που το επαιζε σε διπλό ταμπλό???να τον ξεχάσεις για πάντα ..μόνο για ταινία δεν σε κάλεσε..σε κάλεσε μάλλον γιατί ξεμεινε το τελευταίο καιρό.αμα βρει άλλη γεια σας...
    Αυτο ακριβως.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    ποτε θα πας σπιτι για ταινια?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    8
    Τελικά δεν ξέρω γιατί μερικές φορές τραβάμε τους προβληματικούς. Ναι πήγα για ταινία σπίτι του και ήταν πολύ γλυκός και τρυφερός. Και φιληθήκαμε και γενικά ήμασταν πάρα πολύ καλά και τις επόμενες ημέρες. Συναντιόμασταν συνέχεια και ξαφνικά μια μέρα άρχισε πάλι να είναι απόμακρος και απότομος. Χθες τον είδα να φεύγει με την πρώην του και τρελάθηκα. Και χωρίς να έχει αναφέρει τίποτα. Γιατί ρε παιδιά γίνεται αυτό? Αυτός έλεγε ότι δεν ήταν καλά μαζί της, γιατί γύρισε πάλι? Αυτός την είχε χωρίσει, όχι εκείνη αυτόν. Ξέρω ότι δεν πρέπει να το συζητώ καθόλου και να απομακρυνθώ και να κοιτάξω τη δική μου ζωή. Ειλικρινά όμως μερικές φορές τους άντρες δεν τους καταλαβαίνω.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by love1981 View Post
    Τελικά δεν ξέρω γιατί μερικές φορές τραβάμε τους προβληματικούς. Ναι πήγα για ταινία σπίτι του και ήταν πολύ γλυκός και τρυφερός. Και φιληθήκαμε και γενικά ήμασταν πάρα πολύ καλά και τις επόμενες ημέρες. Συναντιόμασταν συνέχεια και ξαφνικά μια μέρα άρχισε πάλι να είναι απόμακρος και απότομος. Χθες τον είδα να φεύγει με την πρώην του και τρελάθηκα. Και χωρίς να έχει αναφέρει τίποτα. Γιατί ρε παιδιά γίνεται αυτό? Αυτός έλεγε ότι δεν ήταν καλά μαζί της, γιατί γύρισε πάλι? Αυτός την είχε χωρίσει, όχι εκείνη αυτόν. Ξέρω ότι δεν πρέπει να το συζητώ καθόλου και να απομακρυνθώ και να κοιτάξω τη δική μου ζωή. Ειλικρινά όμως μερικές φορές τους άντρες δεν τους καταλαβαίνω.
    Εσείς είστε ΟΚ, απλά τραβάτε τους προβληματικούς.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by love1981 View Post
    Τελικά δεν ξέρω γιατί μερικές φορές τραβάμε τους προβληματικούς. Ναι πήγα για ταινία σπίτι του και ήταν πολύ γλυκός και τρυφερός. Και φιληθήκαμε και γενικά ήμασταν πάρα πολύ καλά και τις επόμενες ημέρες. Συναντιόμασταν συνέχεια και ξαφνικά μια μέρα άρχισε πάλι να είναι απόμακρος και απότομος. Χθες τον είδα να φεύγει με την πρώην του και τρελάθηκα. Και χωρίς να έχει αναφέρει τίποτα. Γιατί ρε παιδιά γίνεται αυτό? Αυτός έλεγε ότι δεν ήταν καλά μαζί της, γιατί γύρισε πάλι? Αυτός την είχε χωρίσει, όχι εκείνη αυτόν. Ξέρω ότι δεν πρέπει να το συζητώ καθόλου και να απομακρυνθώ και να κοιτάξω τη δική μου ζωή. Ειλικρινά όμως μερικές φορές τους άντρες δεν τους καταλαβαίνω.
    μπορεις να μου πεις γιατι τρελαθηκες?
    πως εξηγειται δλδ να τρελαθεις, ενω απλα εκανε οτι εκανε και παλια???
    και να πεις οτι δεν στα λεγαμε...
    οσο ειναι προβληματικος αυτος, που θελει την πρωην και σε θυμαται οταν ειναι μονος, αλλο τοσο εισαι κι εσυ που πηγαινεις, ενω ξερεις οτι εισαι η δευτερη επιλογη του...

    αν ειχες την παραμικρη ελπιδα οτι σε θελει πραγματικα και τελειωσε με την πρωην, επρεπε να τον ρωτησεις ξεκαθαρα τι εγινε με εκεινη την ιστορια, γιατι οσο βλεποσασταν αυτος ερχοταν μονο οταν τον εδιωχνε.
    εσυ πηγες για περιπτυξεις, λες και σου τις αρνηθηκε ποτε, λες και ηταν καποια ενδειξη οτι σε θελει ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Εσείς είστε ΟΚ, απλά τραβάτε τους προβληματικούς.
    αυτο ειναι παραπανω απο τους 'τραβαει", τους ανεχεται, κανονικα...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορεις να μου πεις γιατι τρελαθηκες?
    πως εξηγειται δλδ να τρελαθεις, ενω απλα εκανε οτι εκανε και παλια???
    και να πεις οτι δεν στα λεγαμε...
    οσο ειναι προβληματικος αυτος, που θελει την πρωην και σε θυμαται οταν ειναι μονος, αλλο τοσο εισαι κι εσυ που πηγαινεις, ενω ξερεις οτι εισαι η δευτερη επιλογη του...

    αν ειχες την παραμικρη ελπιδα οτι σε θελει πραγματικα και τελειωσε με την πρωην, επρεπε να τον ρωτησεις ξεκαθαρα τι εγινε με εκεινη την ιστορια, γιατι οσο βλεποσασταν αυτος ερχοταν μονο οταν τον εδιωχνε.
    εσυ πηγες για περιπτυξεις, λες και σου τις αρνηθηκε ποτε, λες και ηταν καποια ενδειξη οτι σε θελει ...

    Φυσικά και τον είχα ρωτήσει και μου είχε πει ότι δεν υπήρχε περίπτωση να τα ξαναβρούν. Ότι ήθελε να προχωρήσει τη ζωή του και να τη φτιάξει. Και με έκανε να πιστέψω ότι θα μπορούσε να γίνει κάτι μεταξύ μας. Τον είχα ρωτήσει μάλιστα τώρα τελευταία ξανά γιατί μου ανέφερε ότι τον προσέγγισε πάλι η πρώην του.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Εσείς είστε ΟΚ, απλά τραβάτε τους προβληματικούς.
    Το λέω γιατί πάντα ήθελα να έχω μια όμορφη σχέση και να περνάω καλά. Πάντα φρόντιζα να είμαι σωστή απέναντι στον άνθρωπο που με ενδιέφερε, να τον φροντίζω, να του δείχνω πόσο πολύ θέλω να είμαι μαζί του. Και μέχρι τώρα κανένας δεν το έχει εκτιμήσει. Και θέλουν πάντα τα προβληματικά άτομα που τους κάνουν να τρέχουν από πίσω τους και να είναι δυστυχισμέμοι. Αυτό δεν καταλαβαίνω.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by love1981 View Post
    Το λέω γιατί πάντα ήθελα να έχω μια όμορφη σχέση και να περνάω καλά. Πάντα φρόντιζα να είμαι σωστή απέναντι στον άνθρωπο που με ενδιέφερε, να τον φροντίζω, να του δείχνω πόσο πολύ θέλω να είμαι μαζί του. Και μέχρι τώρα κανένας δεν το έχει εκτιμήσει. Και θέλουν πάντα τα προβληματικά άτομα που τους κάνουν να τρέχουν από πίσω τους και να είναι δυστυχισμέμοι. Αυτό δεν καταλαβαίνω.
    Έχεις κάνει προσπάθειες για να το καταλάβεις;

Similar Threads

  1. Αναζητώντας απεγνωσμένα σύντροφο
    By aggelosstr in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 181
    Last Post: 04-08-2017, 00:58
  2. απεγνωσμενα ζηταω βοηθεια!!!
    By ελεανα in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 53
    Last Post: 27-12-2012, 14:42
  3. ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΚΑΤΙΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 03-09-2010, 20:49
  4. ζητω απεγνωσμενα βοηθεια...
    By irini... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 07-08-2009, 12:17
  5. ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΖΗΤΑΩ HELP
    By ntina_chania in forum Παχυσαρκία
    Replies: 8
    Last Post: 19-11-2008, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •