Προβλήματα στη σχέση και πρώην σύντροφοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    7

    Προβλήματα στη σχέση και πρώην σύντροφοι

    Καλησπέρα σας,

    Είμαι καινούργιο μέλος στο forum και θέλησα να γράψω για κάποια ζητήματα που με απασχολούν εδώ και περίπου 3-4 μήνες σχετικά με τη σχέση στην οποία βρίσκομαι. Πριν από περίπου 1,5 χρόνο γνώρισα τη κοπέλα μου και αφού περάσαμε ένα διάστημα 3 μηνών προσπαθώντας να επικοινωνήσουμε, μαθαίνοντας ο ένας τον άλλο, μπήκαμε σε σχέση. Τους τρεις μήνες εκείνους ήμαστε ανοιχτά, ενω η ίδια περνούσε ένα άσχημο χωρισμό με τον πρώην της ο οποίος μέχρι και το τρίτο μήνα που βγαίναμε ήταν ακόμα στη ζωή της, κυρίως σεξουαλικά.

    Ενώ όλα έδειχναν να έχουν βρει ένα ρυθμό, κάτι δεν κολλούσε και έβλεπα ότι η ίδια επιχειρούσε επικοινωνία μαζί του. Όταν έληξε αυτή η ιστορία και αποφασίσαμε να μπούμε σε σχέση, πέρασα μία από τις δυσκολότερες περιόδους της ζωής μου με στυτικά προβλήματα λόγω επαγγελματικών θεμάτων. Λόγω διδακτορικών σπουδών και μπόλικου άγχους, ξεκίνησα να παίρνω φαρμακευτική αγωγή για να πολεμήσω τα εν λόγω θέματα. Φυσικά δεν της είπα κάτι επ' αυτού, αλλά είναι μία σημαντική διάσταση της σχέσης μας μιας και 1 χρόνο τώρα δεν γνωρίζει κάτι. Να σημειώσω ότι ψυχολογικά ακόμα είμαι αρκετά πεσμένος και συνεχίζω με την φαρμακευτική αγωγή χωρίς να έχει επίγνωση.

    Για περίπου 7 μήνες μέσα στη σχέση μας την εμπιστευόμουν πολύ και λόγω αυτής της ειλικρίνειας δεν υπήρχαν ζήλιες. Άλλωστε τη θεωρώ πιστή και την αγαπώ πολύ. Ήταν σε συχνή επικοινωνία με τον πρώην της, χωρίς όμως κάτι το ύποπτο. Τα πράγματα άρχισαν να περιπλέκονται όταν μου ανακοίνωσε ότι θέλει να κάνει κάποιου είδους ανάλυση του πως διαλύθηκε η σχέση της μαζί του και να βρεθούν να συζητήσουν από κοντά μετά από σχεδόν 8 μήνες. Μετά από αυτή τη συνάντηση τους, πέρασε ένα περίεργο διήμερο. Εκείνες τις ημέρες έτυχε να διαβάσω εντελώς καταλάθος ένα μήνυμα στη κολλητή της που έλεγε ότι θα μπορούσε να τα ξαναβρεί μαζί του αν της το ζητούσε. Μετά από έναν τεράστιο καβγά που με κατηγόρησε για τη συμπεριφορά μου και ότι έψαξα το κινητό της (κάτι που δεν συνέβη πραγματικά ποτέ), δεν έδειξε ποτέ να καταλαβαίνει το πόσο σοβαρό ήταν αυτό ως γεγονός. Δεν χωρίσαμε, αλλά άρχισα να αμφισβητώ πολύ το πόσο σταθερή είναι η σχέση μας. Ακολούθησαν μερικές άλλες αποκαλύψεις όπου προσπαθούσε να βρεθεί με έναν ακόμα πρώην της από δύο χρόνια πριν - κάτι που δεν κατάλαβα ποτέ γιατί επιχείρησε.

    Πλέον συζούμε και δεν ξέρω αν ήταν η καλύτερη μας επιλογή. Αυτή είναι 25 και εγώ 27. Τα στυτικά μου προβλήματα δεν έχουν τελειώσει (ακόμα δεν γνωρίζει τίποτα για αυτό), νιώθω αρκετά περίεργα από τη στιγμή που μείναμε μαζί και συνειδητοποιώ ότι εξακολουθεί να έχει μία σταθερή επικοινωνία με τον πρώην της, παρόλα όσα συνέβησαν το καλοκαίρι. Παράλληλα λόγω της θρησκείας της, μου μιλάει ακόμα και για γάμο, ενώ δεν σταματάει να κάνει σχέδια για το μέλλον.

    Θέλω ειλικρινά τα φώτα σας. Συγγνώμη που ζητώ συμβουλές στο ξαφνικό μιας και είμαι νέος χρήστης, αλλά θέλω να ξέρω εάν όλα τα παραπάνω είναι normal και αν πρέπει να πάρω σοβαρές αποφάσεις για τη σχέση μου. Ξέρω ότι σίγουρα όλα αυτά δεν είναι λογικά, όμως έχω κάνει τα αδύνατα δυνατά χωρίς να υπερβάλω σε αυτή τη σχέση. Της έδωσα το χώρο της, πήρα και εγώ το χώρο μου και προσπάθησα να χτίσω αβίαστα, τελείως οργανικά μία σχέση. Κάποια πράγματα μου φαίνονται πολύ αντιφατικά και μαζί με τα δικά μου τα προβλήματα αναζητώ μία σειρά από συμβουλές ώστε να δω τι μπορώ να κάνω από εδώ και στο εξής. Της έχω εξηγήσει ότι μετά από τον χωρισμό της δεν προσπάθησε ποτέ να απομακρυνθεί από το πρώην της, ενώ η επικοινωνία της μαζί του είναι σχεδόν εβδομαδιαία.

    Ευχαριστώ για την ανάγνωση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Εγώ απορώ πως έχεις δεχθεί να έχει επικοινωνία με πρώην της... Αυτό σημαίνει πως έχει ακόμα αισθήματα και κάτι βρίσκει εκεί που μαζί σου δεν το έχει.. γι'αυτό και το συνεχίζει.
    Από την άλλη εσύ εμφανισες πρόβλημα στυτικο.. Και παίρνεις φάρμακα.. νιώθεις πιεσμένος...
    Έχεις σκεφτεί Μήπως απλώς δεν ταιριάζετε? Μήπως με μια άλλη γυναίκα λειτουργείς καλύτερα? Αν το πρόβλημα ξεκίνησε από τότε που τα φτιάξατε?
    Δεν ξέρω κατά πόσο μια τέτοια σχέση η μπορεί να φτάσει μακριά... Η κοπέλα θέλει άλλον.. απλώς μένει μαζί σου ..

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Εγώ απορώ πως έχεις δεχθεί να έχει επικοινωνία με πρώην της... Αυτό σημαίνει πως έχει ακόμα αισθήματα και κάτι βρίσκει εκεί που μαζί σου δεν το έχει.. γι'αυτό και το συνεχίζει.
    Από την άλλη εσύ εμφανισες πρόβλημα στυτικο.. Και παίρνεις φάρμακα.. νιώθεις πιεσμένος...
    Έχεις σκεφτεί Μήπως απλώς δεν ταιριάζετε? Μήπως με μια άλλη γυναίκα λειτουργείς καλύτερα? Αν το πρόβλημα ξεκίνησε από τότε που τα φτιάξατε?
    Δεν ξέρω κατά πόσο μια τέτοια σχέση η μπορεί να φτάσει μακριά... Η κοπέλα θέλει άλλον.. απλώς μένει μαζί σου ..

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    Η αλήθεια είναι ότι της δείχνω εμπιστοσύνη και δεν είχα σκοπό να χαλάσω τη σχέση μας επειδή ήθελε να έχει επικοινωνία μαζί του. Το πρόβλημα ξεκινάει και τελειώνει από την αδυναμία της να καταλάβει πλέον πόσο προβληματικό έχει γίνει όλο αυτό. Θα δεχόμουν εάν ήταν ένα άτομο από το μακρινό παρελθόν, αλλά πλέον μιλάμε για ένα άτομο με το οποίο υπήρξε σε σχέση για λιγότερο από ένα χρόνο, χώρισαν και προσπαθεί ακόμα να είναι σε επαφή μαζί του.

    Πιστεύεις όντως ότι τον θέλει ακόμα; Να ακούσω και τις απόψεις αλλονών. Αναφορικά με τα σεξουαλικά μου προβλήματα, δεν έχω κάτσει να σκεφτώ πλέον τι σημαίνει όλο αυτό. Θεωρούσα ότι ήταν καθαρά από το άγχος μου και όχι από τη σχέση μου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Φυσικά και τον θέλει ακόμα... συνέχισε να είναι μαζί του παρόλο που σε γνωρισε... Και συνεχίζει να τον κρατάει και να του δινει αξία να λέει "βρήκε άλλον Αλλά ακόμα εμένα θελει"...
    Δεν ξέρω νομίζω θα έπρεπε να έχεις λίγο εγωισμό... αν με θες θα είσαι μαζί μου και μόνο.. αν όχι πήγαινε πίσω σε αυτόν.. ξεκαθαρα πράγματα! Τι είσαι εσύ αναπληρωματικός? Μέχρι να της την πέσει ξανά?

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ρε συ, ειδες να γραφει στη φιλη της οτι θα σε αφηνε για τον πρωην αμα εκεινος της το ζητουσε και ακομα καθεσαι μαζι της; Και συζειτε κι ολας; Το συνειδητοποιεις ποσο αρρωστο ειναι αυτο που δεχτηκες; Και επικοινωνησε και με παραπρωην...ρε φιλε εισαι η τελευταια της επιλογη, αυτο που εκατσε αυτη τη περιοδο, το καβατζακι...
    Δεν καταλαβαινω γιατι μπορει να το δεχεται αυτο καποιος στη θεση σου...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    7
    Προσπαθώ να παραμείνω ψύχραιμος όλους αυτούς τους μήνες. Το εξήγησε ως "αδυναμία της στιγμής" και ότι δεν εννοούσε κάτι τέτοιο. Ότι απλά έκανε κάποιες τρελές σκέψεις (τις οποίες τόνιζε και στο μήνυμα στη κολλητή της).

    Πιστεύετε ότι τα πράγματα είναι όντως τόσο τραγικά; Την αγαπώ και πιστεύω ότι και αυτή αισθάνεται το ίδιο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by randan90 View Post
    Προσπαθώ να παραμείνω ψύχραιμος όλους αυτούς τους μήνες. Το εξήγησε ως "αδυναμία της στιγμής" και ότι δεν εννοούσε κάτι τέτοιο. Ότι απλά έκανε κάποιες τρελές σκέψεις (τις οποίες τόνιζε και στο μήνυμα στη κολλητή της).

    Πιστεύετε ότι τα πράγματα είναι όντως τόσο τραγικά; Την αγαπώ και πιστεύω ότι και αυτή αισθάνεται το ίδιο.
    Δεν ξερω τι να σου πω, δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα στη θεση σου δεν θα καθομουν. Μου φαινεται περιεργη η "ψυχραιμια" σου. Μηπως ειναι ανασφαλεια;
    Και το που δεν σου σηκωνεται χωρις να χαπακωνεσαι μπορει να ειναι επειδη κομπλαρες που ακομα βρισκοταν με τον πρωην οσο κανατε πραγματα μαζι, λεω εγω τωρα. Οτι ποσο γλυκοτσουτσουνος ειναι πια αυτος και δεν ξεκολλαγε η δικια σου; Μηπως κι εσυ εισαι τοσο κολλημενος απο εγωισμο; Οτι θες να αποδειξεις στον εαυτο σου οτι μπορεις να την εχεις καποια στιγμη μονο δικη σου, να τη "κερδισεις"; Αμα δε ψαχνοταν με πρωην και παραπρωην ποσο κολλημενος θα ησουν πιστευεις;
    Οποιος και αν ειναι τελοσπαντων ο λογος του κολληματος σου γενικα ναι, εμενα μου φαινονται ασχημα τα πραγματα. Απλα αρνεισαι να τους δωσεις την πραγματικη τους διασταση και να τα δεις οπως ειναι πραγματικα επειδη την θες και εθελοτυφλεις. Και λες νταξει μωρε ηταν η συγχυση της στιγμης και δεν ξερω τι. Ε βεβαια θα στο δικαιολογουσε με καμια μαλακια, τι θα σου ελεγε; Ναι θελω τον πρωην μου; Την απαντηση που ελαβες θα λαμβανες σε οποιοδηποτε σεναριο. Αρα μη κοιτας τι λεει. Κοιτα τι κανει. Και αυτα που κανει δειχνουν οτι ειναι κολλημενη με τον πρωην. Εσυ εισαι για να "εχει σχεση". Δεν την κοβω απο τους ανθρωπους που θα εμεναν ποτε εστω για λιγο μονοι. Σορυ αλλα απο οσα λες εγω βλεπω οτι εισαι rebound μεχρι να ξεκολλησει απο τον πρωην και να ερωτευτει ισως τον επομενο οπως ειχε ερωτευτει τον πρωην.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Υποπτη η ψυχραιμια υποπτη δεν ειναι ψυχραιμια αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by randan90 View Post
    Καλησπέρα σας,

    Είμαι καινούργιο μέλος στο forum και θέλησα να γράψω για κάποια ζητήματα που με απασχολούν εδώ και περίπου 3-4 μήνες σχετικά με τη σχέση στην οποία βρίσκομαι. Πριν από περίπου 1,5 χρόνο γνώρισα τη κοπέλα μου και αφού περάσαμε ένα διάστημα 3 μηνών προσπαθώντας να επικοινωνήσουμε, μαθαίνοντας ο ένας τον άλλο, μπήκαμε σε σχέση. Τους τρεις μήνες εκείνους ήμαστε ανοιχτά, ενω η ίδια περνούσε ένα άσχημο χωρισμό με τον πρώην της ο οποίος μέχρι και το τρίτο μήνα που βγαίναμε ήταν ακόμα στη ζωή της, κυρίως σεξουαλικά.

    Ενώ όλα έδειχναν να έχουν βρει ένα ρυθμό, κάτι δεν κολλούσε και έβλεπα ότι η ίδια επιχειρούσε επικοινωνία μαζί του. Όταν έληξε αυτή η ιστορία και αποφασίσαμε να μπούμε σε σχέση, πέρασα μία από τις δυσκολότερες περιόδους της ζωής μου με στυτικά προβλήματα λόγω επαγγελματικών θεμάτων. Λόγω διδακτορικών σπουδών και μπόλικου άγχους, ξεκίνησα να παίρνω φαρμακευτική αγωγή για να πολεμήσω τα εν λόγω θέματα. Φυσικά δεν της είπα κάτι επ' αυτού, αλλά είναι μία σημαντική διάσταση της σχέσης μας μιας και 1 χρόνο τώρα δεν γνωρίζει κάτι. Να σημειώσω ότι ψυχολογικά ακόμα είμαι αρκετά πεσμένος και συνεχίζω με την φαρμακευτική αγωγή χωρίς να έχει επίγνωση.

    Για περίπου 7 μήνες μέσα στη σχέση μας την εμπιστευόμουν πολύ και λόγω αυτής της ειλικρίνειας δεν υπήρχαν ζήλιες. Άλλωστε τη θεωρώ πιστή και την αγαπώ πολύ. Ήταν σε συχνή επικοινωνία με τον πρώην της, χωρίς όμως κάτι το ύποπτο. Τα πράγματα άρχισαν να περιπλέκονται όταν μου ανακοίνωσε ότι θέλει να κάνει κάποιου είδους ανάλυση του πως διαλύθηκε η σχέση της μαζί του και να βρεθούν να συζητήσουν από κοντά μετά από σχεδόν 8 μήνες. Μετά από αυτή τη συνάντηση τους, πέρασε ένα περίεργο διήμερο. Εκείνες τις ημέρες έτυχε να διαβάσω εντελώς καταλάθος ένα μήνυμα στη κολλητή της που έλεγε ότι θα μπορούσε να τα ξαναβρεί μαζί του αν της το ζητούσε. Μετά από έναν τεράστιο καβγά που με κατηγόρησε για τη συμπεριφορά μου και ότι έψαξα το κινητό της (κάτι που δεν συνέβη πραγματικά ποτέ), δεν έδειξε ποτέ να καταλαβαίνει το πόσο σοβαρό ήταν αυτό ως γεγονός. Δεν χωρίσαμε, αλλά άρχισα να αμφισβητώ πολύ το πόσο σταθερή είναι η σχέση μας. Ακολούθησαν μερικές άλλες αποκαλύψεις όπου προσπαθούσε να βρεθεί με έναν ακόμα πρώην της από δύο χρόνια πριν - κάτι που δεν κατάλαβα ποτέ γιατί επιχείρησε.

    Πλέον συζούμε και δεν ξέρω αν ήταν η καλύτερη μας επιλογή. Αυτή είναι 25 και εγώ 27. Τα στυτικά μου προβλήματα δεν έχουν τελειώσει (ακόμα δεν γνωρίζει τίποτα για αυτό), νιώθω αρκετά περίεργα από τη στιγμή που μείναμε μαζί και συνειδητοποιώ ότι εξακολουθεί να έχει μία σταθερή επικοινωνία με τον πρώην της, παρόλα όσα συνέβησαν το καλοκαίρι. Παράλληλα λόγω της θρησκείας της, μου μιλάει ακόμα και για γάμο, ενώ δεν σταματάει να κάνει σχέδια για το μέλλον.

    Θέλω ειλικρινά τα φώτα σας. Συγγνώμη που ζητώ συμβουλές στο ξαφνικό μιας και είμαι νέος χρήστης, αλλά θέλω να ξέρω εάν όλα τα παραπάνω είναι normal και αν πρέπει να πάρω σοβαρές αποφάσεις για τη σχέση μου. Ξέρω ότι σίγουρα όλα αυτά δεν είναι λογικά, όμως έχω κάνει τα αδύνατα δυνατά χωρίς να υπερβάλω σε αυτή τη σχέση. Της έδωσα το χώρο της, πήρα και εγώ το χώρο μου και προσπάθησα να χτίσω αβίαστα, τελείως οργανικά μία σχέση. Κάποια πράγματα μου φαίνονται πολύ αντιφατικά και μαζί με τα δικά μου τα προβλήματα αναζητώ μία σειρά από συμβουλές ώστε να δω τι μπορώ να κάνω από εδώ και στο εξής. Της έχω εξηγήσει ότι μετά από τον χωρισμό της δεν προσπάθησε ποτέ να απομακρυνθεί από το πρώην της, ενώ η επικοινωνία της μαζί του είναι σχεδόν εβδομαδιαία.

    Ευχαριστώ για την ανάγνωση.
    αμαν βρε παιδακι μου.
    τι ζεις κι εσυ!

    δεν ξερω τι εννοεις οταν λες να παρεις "σοβαρες αποφασεις" για την σχεση σου. ελπιζω να μην εννοεις την αποφαση του να πατε για γαμο..
    ολα νορμαλ ειναι, δεν ειναι θεμα ανωμαλιας, αλλα ειναι πολυ ανησυχητικα ολα αυτα που περιγραφεις. και βεβαια δεν εισαι υπερβολικος.

    και οκ, ειτε πιστεψε ειτε δεν πιστεψε οτι τυχαια ειδες το μνμ προς την φιλη της, ειναι πλεον γνωστο και στους δυο σας οτι το ειδες το ρημαδι το μηνυμα.
    ε πως δικαιολογειται αποκει και περα η επαφη εμ τον πρωην της/
    εκεινη τι λεει γι αυτο? ειναι δυνατον να ισχυριζεται οτι ειναι φιλικη η επαφη τους οταν ανακοινωνει οτι θα ηθελε να ειναι μαζι του???
    τι σημαινει το να επιδιωκει την παρεα καποιου για τον οποιο λεει οτι αν της το ζητουσε θα ηταν μαζι του????
    η φιλη σου μου φαινεται πολυ ανασφαλης.
    πιθανως ηθελε ακομα τοπν πρωην αλλα την εδιωξε εκεινος. γιατι χωρισαν?
    οποτε τι σε κανει εσενα το να λεει οτι θα ηθελε να ειναι μαζι? δευτερη επιλογη?

    εσυ πρεπει να αποφασισεις τι θα κανεις.
    εκεινη, ουτε ξεκαθαρη ειναι στα αισθηματα της, ουτε σωστα κινειται εφοσον ειπατε οτι θελετε να ειστε μαζι.
    και καλα, εκεινη εχει ακομα επαφες με ανδρα που θελει ακομα.
    εσυ γιατι το δεχεσαι? κανεις κατι αναλογο κι εσυ? δεν καταλαβαινω...

    και να σου πω και κατι?
    η σταση της σε ακυρωνει και σαν ανδρα.
    γιατρος δεν ειμαι αλλα παω στοιχημα οτι εχει να κανει και με την ιστορια αυτη το προβλημα που ξαφνικα σου προεκυψε με την στυση, 27 χρονων νεοτατος ανθρωπος..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    καλησπερα φιλε μου...λες οτι εχετε σχεση αν και δεν καταλαβα ποσο καιρο ακριβως αλλα δεν εχει και σημασια.αλλα πως συζητε μαζι χωρις σεξ??ρι ειδους σχεση ειναι αυτη δεν ξερω.
    μου φενετε σε στυλ φιλοι αλλα με καποιες ζηλιες...
    οσο για το στυτικο προβλημα θεωρω οτι ειναι απα αγχολυτικα χαπια..αγχολυτικα χαπια δεν περνεις η κανω λαθος??
    αν θελεις τη γνωμη μου σηκω φυγε αυτη τη στιγμη.τη καθεσε τςλειωσαν οι γυναικες ορε??στο τσακ ειναι να στα φορεσει κι ολας..αυτο περιμενεις??
    οχι φιλε μου δωσε αξια στον εαυτο σου..αξιζεις περισσοτερα απο μια τετοια σχεση..ο θεος να την κανει σχεση..
    αληθεια σεξ πως και δε εχετε κανει ακομα??δεν το επιδιωξες??

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αμαν βρε παιδακι μου.
    τι ζεις κι εσυ!

    δεν ξερω τι εννοεις οταν λες να παρεις "σοβαρες αποφασεις" για την σχεση σου. ελπιζω να μην εννοεις την αποφαση του να πατε για γαμο..
    ολα νορμαλ ειναι, δεν ειναι θεμα ανωμαλιας, αλλα ειναι πολυ ανησυχητικα ολα αυτα που περιγραφεις. και βεβαια δεν εισαι υπερβολικος.

    και οκ, ειτε πιστεψε ειτε δεν πιστεψε οτι τυχαια ειδες το μνμ προς την φιλη της, ειναι πλεον γνωστο και στους δυο σας οτι το ειδες το ρημαδι το μηνυμα.
    ε πως δικαιολογειται αποκει και περα η επαφη εμ τον πρωην της/
    εκεινη τι λεει γι αυτο? ειναι δυνατον να ισχυριζεται οτι ειναι φιλικη η επαφη τους οταν ανακοινωνει οτι θα ηθελε να ειναι μαζι του???
    τι σημαινει το να επιδιωκει την παρεα καποιου για τον οποιο λεει οτι αν της το ζητουσε θα ηταν μαζι του????
    η φιλη σου μου φαινεται πολυ ανασφαλης.
    πιθανως δεν ηθελε ακομα τοπν πρωην αλλα την εδιωξε εκεινος.
    οποτε τι σε κανει εσενα το να λεει οτι θα ηθελε να ειναι μαζι? δευτερη επιλογη?

    εσυ πρεπει να αποφασισεις τι θα κανεις.
    εκεινη, ουτε ξεκαθαρη ειναι στα αισθηματα της, ουτε σωστα κινειται εφοσον ειπατε οτι θελετε να ειστε μαζι.
    και καλα, εκεινη εχει ακομα επαφες με ανδρα που θελει ακομα.
    εσυ γιατι το δεχεσαι? κανεις κατι αναλογο κι εσυ? δεν καταλαβαινω...

    και να σου πω και κατι?
    η σταση της σε ακυρωνει και σαν ανδρα.
    γιατρος δεν ειμαι αλλα παω στοιχημα οτι εχει να κανει και με την ιστορια αυτη το προβλημα που ξαφνικα σου προεκυψε με την στυση, 27 χρονων νεοτατος ανθρωπος..
    Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας.

    Έχω υπάρξει ζηλιάρης σε διάφορες μου σχέσεις στο παρελθόν και λόγω δικών μου επιλογών δεν βοήθησα καταστάσεις τις οποίες έπρεπε σαφώς να είχα χειριστεί πιο ψύχραιμα. Στη σχέση που βρίσκομαι ξεκινήσαμε με πολύ οργανικό τρόπο, χωρίς απολύτως καμία πίεση. Στη προκειμένη φάση αισθάνομαι ότι προσπάθησα πολλές φορές να της δείξω ότι όλο αυτό δεν μου αρέσει και δεν έχει σεβαστεί την επιθυμία μου.

    Ο αντίλογος της είναι ότι αν ήθελε να είναι σε σχέση με κάποιον άλλο, θα το είχε κάνει ήδη. Επειδή ξέρω το πόσο σοβαρή είναι η ιδέα της σχέσης για την ίδια, τη πιστεύω. Ξέρω ότι την πλήγωσε πάρα πολύ ο χωρισμός τους και γνωρίζω-κατανοώ την ανάγκη της να παραμείνει σε επικοινωνία με έναν άνθρωπο που καλώς ή κακώς σημάδεψε τη ζωή της. Το μήνυμα εκείνο ήταν βέβαια η αρχή πολλών υποψιών και η ίδια με κατηγόρησε ότι "παραβίασα" την ιδιωτικότητά της.

    Χωρίς να θέλω να νιώσω άλλες ανασφάλειες, αισθάνομαι ότι προσπάθησα πολύ να της δείξω τα συναισθήματα μου χωρίς να επέμβω σε τίποτα που δεν με αφορά. Ειδικά όταν έχει να κάνει με πρώην ή με καταστάσεις που αφορούν τρίτους ανθρώπους. Τι άλλο μπορώ να πετύχω; Πώς μπορώ να σώσω αυτή τη σχέση;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    καλησπερα φιλε μου...λες οτι εχετε σχεση αν και δεν καταλαβα ποσο καιρο ακριβως αλλα δεν εχει και σημασια.αλλα πως συζητε μαζι χωρις σεξ??ρι ειδους σχεση ειναι αυτη δεν ξερω.
    μου φενετε σε στυλ φιλοι αλλα με καποιες ζηλιες...
    οσο για το στυτικο προβλημα θεωρω οτι ειναι απα αγχολυτικα χαπια..αγχολυτικα χαπια δεν περνεις η κανω λαθος??
    αν θελεις τη γνωμη μου σηκω φυγε αυτη τη στιγμη.τη καθεσε τςλειωσαν οι γυναικες ορε??στο τσακ ειναι να στα φορεσει κι ολας..αυτο περιμενεις??
    οχι φιλε μου δωσε αξια στον εαυτο σου..αξιζεις περισσοτερα απο μια τετοια σχεση..ο θεος να την κανει σχεση..
    αληθεια σεξ πως και δε εχετε κανει ακομα??δεν το επιδιωξες??
    Το σεξ μας είναι άριστο και πολύ συχνό. Απλά λόγω δικού μου άγχους που προέκυψε από επαγγελματικούς λόγους, συνάντησα πέρυσι στυτικά προβλήματα - τα οποία όμως λύνονται με ειδικά χάπια κατά της στύσης. Αυτό είναι καθαρά ψυχολογικό μου και πρέπει να το λύσω.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by randan90 View Post
    Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας.

    Έχω υπάρξει ζηλιάρης σε διάφορες μου σχέσεις στο παρελθόν και λόγω δικών μου επιλογών δεν βοήθησα καταστάσεις τις οποίες έπρεπε σαφώς να είχα χειριστεί πιο ψύχραιμα. Στη σχέση που βρίσκομαι ξεκινήσαμε με πολύ οργανικό τρόπο, χωρίς απολύτως καμία πίεση. Στη προκειμένη φάση αισθάνομαι ότι προσπάθησα πολλές φορές να της δείξω ότι όλο αυτό δεν μου αρέσει και δεν έχει σεβαστεί την επιθυμία μου.

    Ο αντίλογος της είναι ότι αν ήθελε να είναι σε σχέση με κάποιον άλλο, θα το είχε κάνει ήδη. Επειδή ξέρω το πόσο σοβαρή είναι η ιδέα της σχέσης για την ίδια, τη πιστεύω. Ξέρω ότι την πλήγωσε πάρα πολύ ο χωρισμός τους και γνωρίζω-κατανοώ την ανάγκη της να παραμείνει σε επικοινωνία με έναν άνθρωπο που καλώς ή κακώς σημάδεψε τη ζωή της. Το μήνυμα εκείνο ήταν βέβαια η αρχή πολλών υποψιών και η ίδια με κατηγόρησε ότι "παραβίασα" την ιδιωτικότητά της.

    Χωρίς να θέλω να νιώσω άλλες ανασφάλειες, αισθάνομαι ότι προσπάθησα πολύ να της δείξω τα συναισθήματα μου χωρίς να επέμβω σε τίποτα που δεν με αφορά. Ειδικά όταν έχει να κάνει με πρώην ή με καταστάσεις που αφορούν τρίτους ανθρώπους. Τι άλλο μπορώ να πετύχω; Πώς μπορώ να σώσω αυτή τη σχέση;
    επειδη και λαθος σου φερεται και κανει και το βαρυ πεπονι, πες της, οτι θα ηταν σε σχεση με τον αλλον η οποιονδηποτε 'αλλον", οχι αν το ηθελε εκεινη, αλλα αν το ηθελε κι 'εκεινος". μηπως δεν την θελουν αυτοι που φαντασιωνεται και την εχουν διωξει??? λεω, εγω τωρα...
    δεν μας ειπες γιατι χωρισαν τελικα..

    ποσο "σοβαρη" ειναι δλδ η ιδεα της σχεσης για την ιδια? πως εννοει αυτη την "σοβαροτητα"?
    μηπως ολη η σοβαροτητα της εννοιας σχεση, ειναι οτι δεν μπορει να ζει χωρις να ειναι σε σχεση???
    ποια σοβαροτητα βλεπεις στο να εχει σχεση με σενα, να μιλαει με εναν που εκανε σεξ πριν λιγο καιρο και να ψαχνει και τον προ προηγουμενο?

    και χωρις να υπηρχε το μηνυμα (αλλα υπαρχει), απο την στιγμη που αποφασισατε οτι τελειωσε το χαλαρο διαστημα οπου πιθανον βλεπατε αλλα προσωπα, πως δικαιολογειται τετοιο κολλημα με ανδρα που εκανε σεξ μαζι του ενω γνωριζοσανταν ηδη?
    και γιατι σταματησε το σεξ μαζι του? επειδη ξενερωσε εκεινη, η επειδη δεν ηθελε να εχουν σχεση, εκεινος?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    7
    Ξέρω ότι αυτός την χώρισε και μάλιστα με πολύ άσχημο τρόπο. Φυσικά δεν σταμάτησαν να τραβιούνται για τους επόμενους μήνες μετά το χωρισμό και τότε ήταν που γνωρίστηκαν.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by randan90 View Post
    Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας.

    Έχω υπάρξει ζηλιάρης σε διάφορες μου σχέσεις στο παρελθόν και λόγω δικών μου επιλογών δεν βοήθησα καταστάσεις τις οποίες έπρεπε σαφώς να είχα χειριστεί πιο ψύχραιμα. Στη σχέση που βρίσκομαι ξεκινήσαμε με πολύ οργανικό τρόπο, χωρίς απολύτως καμία πίεση. Στη προκειμένη φάση αισθάνομαι ότι προσπάθησα πολλές φορές να της δείξω ότι όλο αυτό δεν μου αρέσει και δεν έχει σεβαστεί την επιθυμία μου.

    Ο αντίλογος της είναι ότι αν ήθελε να είναι σε σχέση με κάποιον άλλο, θα το είχε κάνει ήδη. Επειδή ξέρω το πόσο σοβαρή είναι η ιδέα της σχέσης για την ίδια, τη πιστεύω. Ξέρω ότι την πλήγωσε πάρα πολύ ο χωρισμός τους και γνωρίζω-κατανοώ την ανάγκη της να παραμείνει σε επικοινωνία με έναν άνθρωπο που καλώς ή κακώς σημάδεψε τη ζωή της. Το μήνυμα εκείνο ήταν βέβαια η αρχή πολλών υποψιών και η ίδια με κατηγόρησε ότι "παραβίασα" την ιδιωτικότητά της.

    Χωρίς να θέλω να νιώσω άλλες ανασφάλειες, αισθάνομαι ότι προσπάθησα πολύ να της δείξω τα συναισθήματα μου χωρίς να επέμβω σε τίποτα που δεν με αφορά. Ειδικά όταν έχει να κάνει με πρώην ή με καταστάσεις που αφορούν τρίτους ανθρώπους. Τι άλλο μπορώ να πετύχω; Πώς μπορώ να σώσω αυτή τη σχέση;
    μεγαλε γκομενος της εισαι παρτο χαμπαρι και εσυ και αυτη αν δεν θελει αλλο θεμα να ξεκαθαρισει τη θεση της..τη θα πει δεν σου πεφτη λογος αν μιλαει με πρωην η με μελλοντικους υποψηφιους γκομενους??εσυ δηλαδη τι ρολο παιζεις στη ζωη της ο μαλακας της ιστοριας εισαι??

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. η σχέση που είχα.....(βλέπε τι έχει ο πρώην μου)
    By κοπέλα93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 64
    Last Post: 30-03-2017, 09:21
  2. Προβλήματα με την πρώην δουλειά μου.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 18-04-2016, 21:38
  3. Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ !
    By xristinaxrkd in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 26-03-2015, 21:15
  4. Όταν οι σύντροφοι γίνονται «αδελφάκια» στο κρεβάτι
    By Diana1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 10-06-2014, 01:56
  5. Προβληματα με τη σχεση μου
    By Μ_Σλιακ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 12-11-2012, 15:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •