νομιζω ειμαι bisexual
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    1

    νομιζω ειμαι bisexual

    Καλησπερα σας λοιπον ειμαι 21 μενω μαζι με τους γονεις μου, μηδενικη σεξουαλικη εμπειρια (δεν εχω αγγιξει καν κοπελα και ελαχιστες φορες εχω μιλησει σε καποια,απλα ντρεπομαι λιγο) οπως και κοινωνικες σχεσεις λογω κακων εμπειριων απο σχολικα χρονια που με εκαναν να ειμαι πολυ κλειστος (απο μικρος ημουν ντροπαλος,τωρα παραεγινα)...παρεες εκανα αλλα ποτε δεν ειχα φιλους( δηλαδη μονο στο σχολειο τα λεγαμε οχι εξω απ αυτο)...και γενικα ειχα μια ησυχη ζωη.

    εδω και 1 χρονο εχει αρχισει να εκδηλωνεται μια επιθυμια για σεξ με ατομο του ιδιου φυλου,πχ οταν ειμαι στο σπιτι παντα κ μονος εχω αρχισει και σκεφτομαι πως ειναι το σεξ με αντρα,βλεπω gay πορνο και ερεθιζομαι διαβαζω και ερωτικες ιστοριες με ομοφυλοφιλους και μ αρεσουν,δεν θελω να βλεπω καθολου straight,τα θεωρω βαρετα.το θεμα ειναι οτι οταν ειμαι εξω δεν υπαρχει αυτο,και βλεπω ωραιες κοπελες καποια μπορει και να με ελκυει κιολας και δεν εχω ελξη για ατομο του ιδιου φυλου (ουτε κοιταω φυσικα),αλλα δεν με συγκινουν τα πορνο με ετεροφυλοφιλους..και λιγο εχω μπερδευτει.

    Μ αρεσει πολυ να υποτασσομαι,στο σεξ να εχω τον παθητικο ρολο να εχει ο αλλος τον ελεγχο σε ολα,να ειναι κυριαρχικος/η πανω μου,δεν ξερω αν αυτο που ψαχνω ειναι απλα μια γυναικα πιο δυναμικη η ακομα και dom...γιατι αλλιως πως δεν κοιταω αντρες; επισης ισως μερικες φορες φοβαμαι και να κοιταξω επειδη δεν θα ηθελα να νιωσω ελξη...

    απο τα 16 ηθελα να εχω μια παθ εμπειρια αλλα απο γυναικα κυριως (με δαχτυλο η στραπ) δεν τολμουσα καν να σκεφτω κατι με αντρα (δεν τολμουσα καν να δω 2 αντρες να φιλιουνται)..οσο περνουσε ο καιρος αυτο αλλαζε,σε σημειο που καθε μερα να φαντασιωνομαι σεξ με αντρα (σαν παθητικος παντα) και εδω κ μερικους μηνες τυχαια στο fb ειδα εναν στην ηλικια μου (αγνωστο τελειως μενει κ σε αλλη πολη) που ενιωσα ελξη..ηταν η πρωτη φορα που ηθελα ακομα να φιλιεμαι με καποιον,πολυ ωραιος (αν και δεν ειναι ο τυπος του αντρα που σκεφτομουν)

    απλα νομιζω οτι αρεσουν και τα 2 φυλα,το θεμα ειναι οτι στις γυναικες το κριτηριο μου ειναι το βλεμμα το προσωπο θελω να υπαρχει συναισθημα κλπ ενω στους αντρες κοιταω,το σωμα κυριως την αυτοπεποιθεση, και ψαχνω πιο πολυ την σεξουαλικη ικανοποιηση.

    απλα δεν ξερω αν αυτο οφειλειται στο οτι 1) επειδη ειμαι 21 και ακομα δεν εχω κανει τιποτα..και απλα θελω σεξ με καθε τροπο
    2)ειναι απλα της ηλικιας 3) ειμαι gay η bi

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    To τι είσαι καλείσαι να το μάθεις μόνος σου κάνοντας βήματα να αυτοπροσδιορισεις την σεξουαλική σου ταυτότητα.
    Προφανώς δεν έγραψες εδώ για να σου πούμε τι είσαι και αν έγινε γι'αυτό τον λόγο θεωρώ πως είναι λάθος και από την μεριά σου και από κάποιον που θα σου βάλει κάποια ταμπέλα.

    Εγώ βλέπω πως η σύγχηση είναι ο παράγοντας που σε έφερε εδώ.
    Για να βγεις από την σύγχηση χρειάζεται να τολμήσεις να δοκιμάσεις να κάνεις σεξ με κάποιον-α που σε ελκύει. Φυσικά υπάρχουν δυσκολίες στο να τολμήσεις να μπεις στην διαδικασία του φλερτ όταν είσαι ήδη μπερδεμένος, κλειστός και ντροπαλός χαρακτήρας.
    Θα σου πρότεινα να απαντήσεις στον εαυτό σου κάποιες ερωτήσεις.
    Ποιες είναι οι πεποιθήσεις μου για τους γκέι-μπάι και τι θα σήμαινε αν ήμουν γκέι ή μπάι;;
    Υπάρχει φόβος σ'αυτή την διαδικασία του αυτοπροσδιορισμού και αν ναι που στηρίζεται;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα φιλε ,συμφορμητη

    Διαβαζωντας το θεμα σου παραξενευομαι ! διοτις θα επρεπε εδω κι 5-6 χρονια να εχουν ξεκαθαρησει αυτοι οι προβληματισμοι περι της σεξουαλικης σου επυλογης !! ,.
    Θα σου πω την αποψη μου -το ξεκαθαριζω λεω την γνωμη μου - λοιπον,, απο οσα γραφεις αντιλαμβανομαι οτι δεν εχεις ξεκαθαρα ομοφυλοφιλικες ηδωνες ! ,απο την αλλη αναφερεις την ελξη σου προς γυναικες ,λες οτι σε "αναβει" η σκεψη να καμεις σεξ μαζι τους.ειναι ομως παραξενο οτι σου ερχετε σαν βρησκεσαι σε κοινωνικοποιημενη κατασταση, ενω σαν εισαι μονος σου οπου και μας βγαινουν τα πιο αγνα μας συναισθηματα θελεις ανδρα, επισης αναφερεις συνεχως οτι θες ειτε το παθητικο σεξ ειτε γενικα κατι να σου ερεθιζει την δικησου " πριμη" (συγνωμη, το γραφω οσο πιο διακριτικα μπορω ) .
    Θα σου ελεγα να το καμεις κουβεντα με καποιον πολυ φιλο σου, καποιον που δεν θα το παρει στον χαβαλε!! θα ελεγα να προσπαθησεις να καμεις σεξ κι με ανδρα, κι με γυναικα κι με τραβεστι,Ισως η τραβεστη -αν ειναι βεβαια καποιο σωστο ατομο-, να ειναι πολυ καλη λυση διοτις θα σε βοηθησει να βρεις σαν θα εισαι πανω στην ωρα οπου εχεις ερθει στην ενταση της ηδωνης! εκεινη η στιγμη ειναι κρισημη διοτις θα σου "βγει" αυτο που πραγματικα γουσταρει το κορμι σου κι οχι η λογικη σου!!ισως ετσι ξεκαθαρησουν τα πραματα μεσα σου .
    Τελος θα σου ελεγα το εξης, απο κοινωνικης πλευρας -διοτις μην ξεχνας οτι ανηκεις σε ενα κοινωνικο συνολο , εισαι μερος του - θα σου ελεγα να εισαι πολυ προσεκτικος μην ξεχνας οτι η ομοφυλοφιλια ειναι μεγα αμαρτημα!!!! να ξες οτι επειδη θα το καμεις συνεχως θα εισαι σε μια διαρκης αμαρτολη ζωη, με αποτελλεσμα να μην μπορεις να λαμβανεις μερος στα μυστηρια της εκκλησιας μας !καταλαβαινεις τις φοβερες συνεπειες οπου σε περημενουν !! , κουβεντιαστω με καποιον σωστο ιερεα! ,κι οχι μονο ,θα ελεγα να απευθυνθεις κι σε καποιον ψυχολογο.
    Φιλεμου, η γνωμη μου ειναι να "ακουσεις" το σωμα σου!!να δοκιμασεις σεξ με τα παντα!! με ολα τα φιλα εννοω , κι αυτο που θα σε τραβαει να ακολουθησεις!!το αντιθετο θα σου φερει ψυχολογικα προβληματα! η ερωτικη μας ζωη μπορει να μας φερει σε απιστευτει γαληνη κι αρμονια με το σωμα μας αν ειναι αυτη που πραγματικα μας τεριαζει! . ΚΙ Ο ΘΕΟς ΝΑ ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙ ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ ''

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Από την μια του λες να δοκιμάσει σεξ με όλα τα φύλα και ότι η σεξουαλική ζωή είναι πολύ σημαντική για τον άνθρωπο και από την άλλη του μιλάς για τιμωρίες και αμαρτήματα και συγχωρέσεις.
    Κάπου μπερδεύτηκε ο Freud με τον Αμβρόσιο!!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Αμαρτιες δεν υπαρχουν για κπ που δεν ακολουθει το δογμα της εκκλησιας.διαλεγεις και παιρνεις.η θρησκεια στην ψυχη του καθενος και ο Θεος ειναι κατι διαφορετικο .Ενημερωσου και βαλε προτεραιοτητες.πχ η υγεια μου η τι θα πει ο απεναντι? Ολα παιζονται απο την αγαπη προς τον εαυτο μας.Η μονη συμβουλη που μπορω να σου δωσω για το διαβα της ζωης ειναι να εισαι ειλικρινης.πρωτα με τον εαυτο σου και μετα με τους αλλους


    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Ρε φίλε το τι είσαι θα το προσδιορισεις μόνος. Κανένας δεν θα σου πει ούτε τι είσαι ούτε τι να γίνεις. Είσαι σε μια ηλικία που Οκ πολλά άτομα έχουν ολοκληρώσει και έχουν σεξουαλικες εμπειρίες. Το ότι εσύ δεν το έκανες ως τώρα δεν σημαίνει ότι υπάρχει θέμα με το αντίθετο φύλο. Όπως λες είσαι ντροπαλος οπότε λογικό είναι και να μην έχεις κάνει κάτι με γυναίκα. Έχω φίλους που στα 28 δεν έχουν κάνει τίποτα με γυναίκα επειδή είναι ντροπαλοι και χαμηλών τόνων άτομα. Πιστεύω έχεις αγχωθει σε σημαντικό βαθμό επειδή δεν έχεις κάνει ή δεν σου βγήκε να κάνεις κάτι με γυναίκα και ίσως να τα έχεις μπλέξει μες το μυαλό σου. Οπότε αυτό που έχεις να κάνεις είναι να βρεις το θάρρος να τολμήσεις να κάνεις κάτι με κάποιον ή κάποια που σε ελκυει και ίσως τότε δεις και συ τι είναι αυτό που θες.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Από την μια του λες να δοκιμάσει σεξ με όλα τα φύλα και ότι η σεξουαλική ζωή είναι πολύ σημαντική για τον άνθρωπο και από την άλλη του μιλάς για τιμωρίες και αμαρτήματα και συγχωρέσεις.
    Κάπου μπερδεύτηκε ο Freud με τον Αμβρόσιο!!!
    χαχαχα, καλοο!!
    μπορει να υπηρξα υπερβολικος, αλλα του το εγραψα αυτο διοτις αυριο, μπορει να γινει χριστιανος προβλεπε, κι θα εχει προβλημα με τον ποιμενα του, τον πνευματικο της ενοριας του δλδη, για φαντασου πως θα αντιδραση ο ιερεας αν ακουσει σε εξομολογηση οτι ειχε ομοφυλοφιλικες επαφες καποιος πιστος!! θα του φυγουν τα γενια - Θεεμου συγχωραμε -, για καποιον οπου εχει δωσει ορκο παρθενιας ειναι τρομακτικο να ακουσει κατις τετοιο φιλεμου!! αλλα ,ενταξι , καταλαβαινω οτι τα νεα παιδια δεν ενδιαφερωντε για τα περι πιστεως !
    Στο ζητουμενο μας, ειναι το παιδι , ο Κωστας , να μπορεσει να ξεκαθαρησει μεσα του το τι θελει!!
    γιατι κακα τα ψεματα εαν ειναι εταιροφυλος ,εαν δλδη ,αυριο παντρευτει μια γυναικα θα το φερει ψυλο βαρεως μεσα του οτι νεος εκαμε σεξ με ανδρες , οτι δεν ηξερε τι θελει δλδη. Αυτο το λεω διοτις ετσι ειναι συνηθως τα πραματα σε εμας τους ανδρες της Ελλαδας, δεν εχουμε την φιλελευθερη ακομα αποψη ζωης οτι δεν τρεχει τυποτα κι να χουμε κανει κατις τετοιο, ετσι μας μεγαλωνουν οι γονεις μας ρε πεδια!! τι να πω? ψεματα?? στην β.ευρωπη το θεωρουν λογικο κι υγειες το να εχει πηραματηστει ενας ανδρας, οι γυναικες εκει δεν εχουν προβλημα σαν τους πεις οτι καπωτες πηγες με ανδρα σε αντιθεση με τις εδω γυναικες!! οι Ελληνιδες θα φριξουν!! θα σε παρατησουν , θα το πουν και στις φιλες τους κι αν ειναι κι καμια οπου ειχε σχεδια να σε παντρευτει κι να σου φαει λεφτα θα σε καμει κι ρεζιλι στο φεισμπουκ!!
    να γραφω ψεματα?? αφου σε αυτην την ηθικοπλαστικοποιημενη μητροιεραρχικη κοινωνια δυστυχως μας ελαγχε ο βιως μας ,εμας στους ατυχους ανδρες αυτης της χωρας!! Μια γυναικα μας φερνει στην ζωη!! μια γυναικα μας λεει τι μελον πρεπει να ακολουθησουμε!! μια γυναικα μας εξουσιαζει!! μια γυναικα μας βαζει σε "δεσμα" κι τελος, μια γυναικα θα μας θαψει !!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    χαχαχα, καλοο!!
    μπορει να υπηρξα υπερβολικος, αλλα του το εγραψα αυτο διοτις αυριο, μπορει να γινει χριστιανος προβλεπε, κι θα εχει προβλημα με τον ποιμενα του, τον πνευματικο της ενοριας του δλδη, για φαντασου πως θα αντιδραση ο ιερεας αν ακουσει σε εξομολογηση οτι ειχε ομοφυλοφιλικες επαφες καποιος πιστος!! θα του φυγουν τα γενια - Θεεμου συγχωραμε -, για καποιον οπου εχει δωσει ορκο παρθενιας ειναι τρομακτικο να ακουσει κατις τετοιο φιλεμου!! αλλα ,ενταξι , καταλαβαινω οτι τα νεα παιδια δεν ενδιαφερωντε για τα περι πιστεως !
    Στο ζητουμενο μας, ειναι το παιδι , ο Κωστας , να μπορεσει να ξεκαθαρησει μεσα του το τι θελει!!
    γιατι κακα τα ψεματα εαν ειναι εταιροφυλος ,εαν δλδη ,αυριο παντρευτει μια γυναικα θα το φερει ψυλο βαρεως μεσα του οτι νεος εκαμε σεξ με ανδρες , οτι δεν ηξερε τι θελει δλδη. Αυτο το λεω διοτις ετσι ειναι συνηθως τα πραματα σε εμας τους ανδρες της Ελλαδας, δεν εχουμε την φιλελευθερη ακομα αποψη ζωης οτι δεν τρεχει τυποτα κι να χουμε κανει κατις τετοιο, ετσι μας μεγαλωνουν οι γονεις μας ρε πεδια!! τι να πω? ψεματα?? στην β.ευρωπη το θεωρουν λογικο κι υγειες το να εχει πηραματηστει ενας ανδρας, οι γυναικες εκει δεν εχουν προβλημα σαν τους πεις οτι καπωτες πηγες με ανδρα σε αντιθεση με τις εδω γυναικες!! οι Ελληνιδες θα φριξουν!! θα σε παρατησουν , θα το πουν και στις φιλες τους κι αν ειναι κι καμια οπου ειχε σχεδια να σε παντρευτει κι να σου φαει λεφτα θα σε καμει κι ρεζιλι στο φεισμπουκ!!
    να γραφω ψεματα?? αφου σε αυτην την ηθικοπλαστικοποιημενη μητροιεραρχικη κοινωνια δυστυχως μας ελαγχε ο βιως μας ,εμας στους ατυχους ανδρες αυτης της χωρας!! Μια γυναικα μας φερνει στην ζωη!! μια γυναικα μας λεει τι μελον πρεπει να ακολουθησουμε!! μια γυναικα μας εξουσιαζει!! μια γυναικα μας βαζει σε "δεσμα" κι τελος, μια γυναικα θα μας θαψει !!
    Τελικά τι του προτείνεις? Να κάνει την καρδιά του πέτρα γιατί στο μέλλον μπορεί να θέλει να γίνει πιστός και δεν θα μπορεί να ακολουθήσει την εκκλησιαστική ζωή;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Στην ηλικια οπου εφτασα καταλαβα το οτι η "ΜΗΤΡΑ" και η απελευθερωση απο αυτην, με φανταστικους και με βιολογικους-πραγματικους ορους με εχει καταστεψει ως ανδρα κι ως ελευθερο ον!! τα παντα γυρο μου, εχουν να κανουν με ενα κυνηγη , στα πρωτα μου χρονια ηταν η απελευθερωση απο την μητρα της μητερας μου, οπου μετα απ τοσο αγωνα 9 μηνων! σαν μπορεσα να σταθω ορθιος ξανα ηρθε ο καιρος οπου δεν με αφηνε να "απομακρινθω" να "ανοιξω" τα φτερακια μου κι να πεταξω σαν ελευθερος ανδρας!! παντα με περιοριζε!! σαν τους κρατουμενους με περιοριστικους ορους ενιωθα μια ζωη!!κι σαν αρχισα να γινομαι ανδρας υπηρξε αυτη η καταραμενη σαρκικη επυθημια για να θελω να "μπαινω" συνεχως σε αλλες μητρες!! ΖΗΛΕΥΩ ΤΟΥς ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΥΣ!! ειναι τυχεροι!! ειναι οι πιο ελευθεροι ανθρωποι του κοσμου!! ποσο θα ηθελα να μπορουσα να ειμουν απο μικρος ομοφυλοφιλος!! να μην εχω αυτην την καταραμενη επυθιμια για την αυτοπεριοριστικη επιθυμια μου να "εγκλοβιζομαι" σε καποιον κολπο!! σε καποιον κολπο οπου η μητρικη του "χουντα" με εκανε οτι ηθελε!! με εκανε να τσακονομαι με αλλα αρσενικα!! με εκανε να χανω βραδια με λυπη!! να ζηλευω!! να χαιρομαι με την "φυλακησημου" μεσα της!! με εκαμε να χαλαω λεφτα για αυτην!! με εκανε να ασχολουμε συνεχως για αυτην ακομα κι στα ναρκωτικα μια μητρα με εμπλεξε!!
    Αν ειμουν ομοφυλοφιλος δεν θα ειχα καμια αναγκη απο τις μητρες τους!!! θα εμουν πραγματικος "μαγκας"

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΕΛΗ! , δεν του λεω το τι να καμει του Κωστα!! του γραφω τη ν γνωμη μου για το προβληματισμο του!! αυτο που του λεω ειναι να εχει ξεκαθαρα μεσα του τα πραγματα!! Πρωτα απο ολα για την προσωπικη του , για την ΔΙΚΗ του ψυχικη υγεια, την πνευματικη γαληνη του!! θα ειναι κριμα -κι πιστευω συμφωνεις - να καμει κατις για το οποιο αυριο ισως να ντρεπετε ο ανθρωπος.
    Οσο για τα θεολογικα γραφομενα μου ειναι κι αφορουν σε περιπτοση οπου του ερθει να γινει χριστιανος καποια στιγμη .
    ΕΛΗ!! σε παρακαλω μην με βαζεις καθε φορα να απολογουμε , να δικαιολογω σαν να ειμαι στην αιθουσα δικαστηριοιυ τις θεσεις μου!! αυτη η μητροχουντικη λογικη οτι θα πρεπει καθρ ανδρας να καμει αυτο που οφελει την θυλικη οψη της κοινωνιας μας ειναι πολυ στεναχορη, αληθεια γιατι πρεπει παντα οτι κανουμε, οτι γραφουμε να εχει μεσα του ενα "συννεφο" μητρολογοκρισιας???

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΕΛΗ! , δεν του λεω το τι να καμει του Κωστα!! του γραφω τη ν γνωμη μου για το προβληματισμο του!! αυτο που του λεω ειναι να εχει ξεκαθαρα μεσα του τα πραγματα!! Πρωτα απο ολα για την προσωπικη του , για την ΔΙΚΗ του ψυχικη υγεια, την πνευματικη γαληνη του!! θα ειναι κριμα -κι πιστευω συμφωνεις - να καμει κατις για το οποιο αυριο ισως να ντρεπετε ο ανθρωπος.
    Οσο για τα θεολογικα γραφομενα μου ειναι κι αφορουν σε περιπτοση οπου του ερθει να γινει χριστιανος καποια στιγμη .
    ΕΛΗ!! σε παρακαλω μην με βαζεις καθε φορα να απολογουμε , να δικαιολογω σαν να ειμαι στην αιθουσα δικαστηριοιυ τις θεσεις μου!! αυτη η μητροχουντικη λογικη οτι θα πρεπει καθρ ανδρας να καμει αυτο που οφελει την θυλικη οψη της κοινωνιας μας ειναι πολυ στεναχορη, αληθεια γιατι πρεπει παντα οτι κανουμε, οτι γραφουμε να εχει μεσα του ενα "συννεφο" μητρολογοκρισιας???

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Αμαρτιες δεν υπαρχουν για κπ που δεν ακολουθει το δογμα της εκκλησιας.διαλεγεις και παιρνεις.η θρησκεια στην ψυχη του καθενος και ο Θεος ειναι κατι διαφορετικο .Ενημερωσου και βαλε προτεραιοτητες.πχ η υγεια μου η τι θα πει ο απεναντι? Ολα παιζονται απο την αγαπη προς τον εαυτο μας.Η μονη συμβουλη που μπορω να σου δωσω για το διαβα της ζωης ειναι να εισαι ειλικρινης.πρωτα με τον εαυτο σου και μετα με τους αλλους


    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    πολυ καλα τα λεει η Ιωαννα...!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ΕΛΗ! , δεν του λεω το τι να καμει του Κωστα!! του γραφω τη ν γνωμη μου για το προβληματισμο του!! αυτο που του λεω ειναι να εχει ξεκαθαρα μεσα του τα πραγματα!! Πρωτα απο ολα για την προσωπικη του , για την ΔΙΚΗ του ψυχικη υγεια, την πνευματικη γαληνη του!! θα ειναι κριμα -κι πιστευω συμφωνεις - να καμει κατις για το οποιο αυριο ισως να ντρεπετε ο ανθρωπος.
    Οσο για τα θεολογικα γραφομενα μου ειναι κι αφορουν σε περιπτοση οπου του ερθει να γινει χριστιανος καποια στιγμη .
    ΕΛΗ!! σε παρακαλω μην με βαζεις καθε φορα να απολογουμε , να δικαιολογω σαν να ειμαι στην αιθουσα δικαστηριοιυ τις θεσεις μου!! αυτη η μητροχουντικη λογικη οτι θα πρεπει καθρ ανδρας να καμει αυτο που οφελει την θυλικη οψη της κοινωνιας μας ειναι πολυ στεναχορη, αληθεια γιατι πρεπει παντα οτι κανουμε, οτι γραφουμε να εχει μεσα του ενα "συννεφο" μητρολογοκρισιας???
    Ποια μητρολογοκρισία βρε Γιώργο; Σε ρώτησα γιατί το προηγούμενο σου μνμ ήταν γεμάτο αντιφάσεις. Μια χαρά στο είπε ο σεριος, μπερδευτηκε ο Αμβρόσιος με τον Φρουντ.
    Ελεύθερος να αποφασίσει και να δοκιμάσει ο, τι θέλει με την σκέψη ταυτόχρονα οτι αυτό που κάνει είναι "αμαρτία" και δεν θα γίνει δεκτός στον χώρο της εκκλησίας κτλ κτλ.....τέτοια ελευθερία δεν υπάρχει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Θεματοθετη κάνε ότι γουστάρεις.. εμεις που πάμε με γυναίκες γιατί δεν έχουμε να απολογηθούμε πουθενά αλλά εσύ πρέπει να απολογηθείς??όσο για την εκκλησία αυτοί κάνουν χειρότερα...
    Όσο για τον παράδεισο και την κόλαση μόνο ο Θεός ξέρει το που θα πάει ο καθένας..αν το σεξ ήταν αμαρτία μέχρι τώρα δέκα φορές θα με είχε κάψει ο Θεός όχι μια...το μόνο που θα σου πω είναι το έξεις μόνο εσύ μπορείς να ξέρεις τι γουστάρεις άνδρα η γυναίκα..δες τι θες και κάνε τη ζωή σου..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    4
    Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να μάθετε αν είστε :)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νομίζω πως είμαι Τρελός!!!!!
    By IPPOKRATIS1991 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 09-02-2017, 02:28
  2. Νομίζω είμαι bi !!
    By GirlyGirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 02-04-2012, 14:09
  3. νομιζω πως ειμαι λεσβια
    By Renagia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 24-10-2010, 00:51
  4. Νομίζω πως είμαι σε όνειρο.....
    By Θεοφανία in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 18-07-2008, 17:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •