με σκοτωσε...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 109
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Θεσσαλία
    Posts
    95

    με σκοτωσε...

    Γεια σας και παλι παιδια. Αυτη τη φορα η ιστορια που θα σας πω ειναι για τα πρωτα 22 χρονια της ζωης μου οτι χειροτερο εχω ζησει. Ενταξει δε λεω το να εχεις κοινωνικη φοβια και κρισεις πανικου εδω και 5 χρονια ειναι πολυ ασχημο και σου προκαλει λυπη. Αλλα ρε παιδια δεν ξερω αυτο που νιωθω τωρα θα με σκοτωσει, δεν αντεχω αλλο νιωθω διαλημενος. Δεν εχω τη δυναμη ουτε να ριξω ουτε λιγο νερο στο προσωπο μου , υποφερω πολυ. τωρα περναω τη μεγαλητερη ερωτικη απογοητευση στη ζωη μου. πιο παλια νομιζα οτι το περασα πολλες φορες αλλα τωρα καταλαβαινω ο,τι δεν ηταν τιποτα μπροστα σε αυτο που νιωθω τωρα.η ιστορια αρχιζει το περσινο καλοκαιρι 2007 οταν μια κοπελα 17 ετων με κοιταει και χαμογελαει πονυρα. Εγω τη πρωτη μερα δεν κανω τιποτα και την επομενη παω και της μηλαω που να μην εσωνα και το κανα. αρχιζουμε κουβεντα πολυ αμηχανα και με ντροπη απο μερους μου. μετα την εβλεπα συχνα σχεδον καθε μερα αλλα για λιγο και σιγα σιγα την ερωτευωμουνα. λιγο λιγο καθε μερα αλλα δεν εφτασα σε σημειο να νιωσω κατι πολι δυνατο για αυτην ( τι ειρωνια ). εκεινο το διασημα ηθελα πολυ μια κοπελα που αυτην δεν με ηθελε καθολου και εγω σαν βλακας την κυνηγουσα και ετρωγα της προσβολες την μια μετα την αλλη. λοιπον οι μερες περνουσαν και δεν εγινε τιποτα ουτε με τη μια ουτε με την αλλη. ΜΑλιστα την τελευτεα μερα που θα ηταν αυτη η κοπελα στη πολη μου (η πρωτη κοπελα),γιατη ηρθε για 2 εβδομαδες στους θειους της με βρηκε και μου λεει θες να μηλησουμε λιγο και εγω της λεω θυμωμενος οχι φυγε δεν θελω να πουμε τιποτα. Μετα εφυγε. παρολα αυτα κραταγαμε επαφη με μυνηματα αφου ειχαμε ανταλαξει κινητα για ενα ολοκληρο χρονο και ειχαμε πει οτι θα ειμαστε μαζι το αλλο καλοκαιρι που θα ξαναερθει. λοιπον ερχετε το καλοκαιρι 2008 ερχετε και αυτη και εγω χωρις να νιωθω φουλ ερωτευμενος παω να τη δω μετα απο 1 ολοκληρω χρονο. παω καθομαστε και αρχιζω να εχω το αισθημα της αμηχανιας και του πανικου. τελος παντον σιγα σιγα αρχιζα να νιωθω όμορφα μαζι της και μου αρεσε πολυ που ειμασταν μαζι. αυτη ηταν ηρεμη σαν να μην ενιωθε καμια αμηχανια η φοβο. βγαινουμε καθε μερα και την 2η μερα τη φηλαω. Την εβλεπα μονο 2 ωρες την ημερα γιατι μετα πηγενε σπιτι διοτι δεν την αφηναν οι θειοι της. ηταν οι πιο ευτηχησμενες ωρες της ζωης μου. γενικα δεν ημουνα καθολου καλα εκεινο το διαστημα απο αλλα οικογενιακα θεματα και απο μια μεγαλη προσωπικη κοντρα με ενα ατομο απο την οικογενεια μου και λογο οτι δεν μπορουσα να επιβαλω την γνωμη μου ειχα πολλα νευρα που φαινοταν και οταν ημουνα μαζι της αν και δεν το εδειχνα και τα κραταγα μεσα μου. οταν ειμουνα ομως μαζι της πεταγα απο τη χαρα μου. ειμνουνα πολυ ευτηχησμενος. απιστευτα χαρουμενος και τελικα εκανα το μοιρειο λαθος. την ερωτευτικα και ισως την αγαπησα. αυτη ομως δεν ενιωθε αυτο που ενιωθα εγω εστω και αν δεν το παραδεχτηκε ποτε. στο τελευτεο ραντεβου λοιπον καθησαμε και μετα ηρθε η ωρα να φυγουμε. αυτη ειναι και η τελευτεα αναμνηση που εχω απο αυτην. την αλλη μερα το πρωι μου στελνει μυνημα και μου λεει τελειωσαμε γιατι σε τρεισ μερεσ θα φηγω και δεν θελω να δεθω μαζι σου αφου μας χωριζει τοση αποσταση και υπαρχει προβλημα με το θειο μου γιατι μας ειδε μαζι και δεν με αφηνει να κανω κατι οσο θα ειμαι μακρια απο τουσ γονεις μου. Το τελευτειο μου λεει δεν ειναι τοσο σημαντικο αλλα με εκανε να ξενερωσω. δεν εχει νοημα ουτε μελλον η σχεση μας ειμαστε πολι μακρια και δεν εψαχνα κατι σοβαρο με εσενα. μολις ειδα τα μυνηματα το αιμα σταματησε να κοιλα στις φλεβες μου. μετα προσπαθησα να την μεταπησω αλλα τιποτα ανενδοτη. απο εκει που μου ελεγε σαγαπω ξαφνικα μου μηλαει λες και εχει θυμο για εμενα με νευρα. σαν να μην εγινε τιποτα μεταξυ μας. ουτε αναπαντητη. αφου εκανα λιγες μερες να τις στειλω μηνημα της εστειλα και σημερα και ειναι ανεδοτη. σε καθε απαντηση μου ελεγε αντιο ξεχασε οτι εγινε. απο ενα σημειο και μετα τις εστειλα αλλα 2 μυνηματα και δεν πηρα καμια απαντηση κατι που το κανει για πρωτη φορα.αν δειτε πως μου μηλουσε οταν ειμασταν μαζι και πιο πριν και αν δειτε πως μου μηλαει τωρα καμια σχεση σαν να ειναι αλλος ανθρωπος σαν να μην ενιωσε τιποτα για εμενα. το ξερω οτι την εχασα για παντα αλλα της λεω συνεχεια να παω να την δω στην αθηνα και μου λειε οχι μην το κανεις δε θα βγει τιποτα. Γαμωτο ειμαι πολυ χαλια νομιζω οτι ποτε δεν θα τη ξεπερασω και οτι τελικα θα κανω την ανοησια να παω αθηνα να τη βρω και θα διασηρω τον εαυτο μου για πολοστη φορα. δεν θα μπορεσω ποτε να σηκωσω το κεφαλι ψηλα αυτο θα με σκοτωσει. υποφερω νιωθω ασχημα δεν τρωω και δεν κοιμαμε καθολου καλα. ειναι το μονο ατομο που με εκανε να αισθανομε ομορφα μεσα στη κολαση που ζω. οταν ειμουνα μαζι της ενιωθα ευτιχισμενος. πριν την γνωρισω ενιωθα πολυ ασχημα και τωρα που την εχασα νιωθω 20 φορες πιο ασχημα. δεν μπορω να νιωθω ετσι θελω να παιθανω αν ειναι να συνεχισω να ειμαι ετσι δεν αντεχω αλλο. δεν το αντεχω αλλο αυτο ηταν η χαριστικη βολη στη ζωη μου. τωρα δεν με αυχαριστει τιποτα νιωθω σαν να ειμαι στο τελευεο σταδιο της καταθληψης. μονο αυτη με εκανε να ξεχναω τα παντα και να ειμαι χαρουμενος. τωρα που την εχασα δεν εχει τιποτα σημασια για εμενα ο πονος ειναι πιο δυνατος απο οτιδηποτε. δεν αντεχω αλλο.... γαμωτο γιατι.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Σκέψου όμως ότι υπάρχουν τόσα άλλα όμορφα και καλά κορίτσια , γιατί να μην σου αρέσει κάποια άλλη , μόνο αυτή δηλαδή υπάρχει στον κόσμο ?....... Έλα είπαμε ερωτεύτηκες, ο έρωτας όμως με έρωτα περνάει κι αν εσύ δεν κοιτάξεις κάπου αλλού πώς θα γίνει δηλαδή ... ? Και μη σου πω ότι η επόμενη που θα βρεις θα είναι πολύ καλύτερη και θα σε θέλει πραγματικά ... Μια συμβουλή μόνο μικρούλι μου , μην ερωτεύεσαι τόσο μα τόσο γρήγορα , γνώρισέ την πρώτα , πέρνα κάποιο χρόνο μαζί της και μετά άνοιξε τα συναισθήματά σου όταν δεις ότι όντως το αξίζει ....
    Καλή δύναμη λοιπόν !!!
    Φιλάκια !!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    η αλεξ στα ειπε πολυ ομορφα και ζουμερα....
    διαβασε τα οσα γραφει και σκεψου τα.
    Οκ δεν θα λυσεις ακριβως σημερα το προβλημα σου, ομως καλο ειναι να δεις το μελλον σου πια σε καινουριες βασεις.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Θεσσαλία
    Posts
    95
    εχετε δικαιο παιδια το σοβαροτερο λαθος που εκενα σε αυτη την ανοητη <σχεση> ειναι να τα δωσω ολα αμεσως χωρις καν να ξερω γιατι ατομο προκειτε. Δεν αξιζει καθολου το συγκεκριμενο ατομο ετσι πως φερθηκε. Λεει πως εχει πληγωθει πολλες φορες και δεν ξαναθελει. Αλλα ολα αυτα ειναι ανοητες δικαιολογιες. λεει επισης οτι θελει εναν αλλο και αυτος την πληγωσε και τα εχει με αλλη. Με λιγα λογια αυτος έκανε ο,τι εκανε αυτη σε εμενα. Ας παει να ξαναφαει τα μουτρα της μαζι του τοτε αφου αυτό θελει. νιωθω πια μισος και ασχημα συναισθηματα για αυτην με την συμπεριφορα της. οταν θα νιωσει ετσι οπως εγω τωρα θα με καταλαβει και μακαρι να το παθει αλλα ελπιζω να ειναι αργα αν γινει κατι τετοιο, να ειμαι αλου τοτε. Σκεφτομουνα να κατεβω Αθηνα αλλα ειναι ματαιο και θα με κανει να νιωσω ακομα χειροτερα. σκωτοσε οτι πιο ομορφο αισθανθηκα για αυτην και τωρα νιωθω πολυ διαφορετικα συναισθηματα. Ειναι δυσκολο να ξανασυκωσω το κεφαλι ψηλα αλλα πρεπει να το κανω. Μακαρι να τα καταφερω...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    θα τα καταφερεις αρκει να απεγκλωβιστεις απο τις αρνητικες σκεψεις που σε δηλητηριαζουν απο την τελευταια σου σχεση.
    Η κοπελα απλα δεν βρηκε αυτο ακριβως που ζηταγε (η και ισως να να ειναι συγχισμενη δεν εχει σημασια).
    Σιγουρα μπορει να φαει τα μουτρα της (το εχω δει και αυτο) αλλα αυτο δεν ειναι δικη σου δουλεια.
    Εσυ πρεπει να προσανατολιστεις στην ζωη που εχεις μπροστα σου και οχι αυτη που ηδη ειναι πισω σου χιλιομετρα μακρια.
    Οσο τριγυρνας γυρω απο αυτην - που τωρα ειναι εντελως αλλου - θα ειναι δυσκολο εως και αδυνατο να προχωρησεις.
    Κρατησε τις καλες αναμνησεις και σβησε τις παλιες.

    Κανενας δεν ειναι για πεταμα και μην \"βιαζεις\" τα ομορφα συναισθηματα που ενιωσες.
    Προστατεψε τα απο τον δικαιολογημενο πονο που εχεις και να την θυμασαι με ομορφα συναισθηματα.
    Τοοτι δεν ταιριαξε μαζι σου δεν σημαινει οτι δεν ειναι αξιολογος ανθρωπος, αρκει να μην εκανε κατι απο δολο για να σε πονεσει.


    Στην θεση σου θα τις εστελνα ενα γλυκο μυνημα και θα την ευχαριστουσα για τις ομορφες στιγμες που σου χαρισε και οτι ευχεσαι να βρει συντομα αυτο που πραγματικα ζηταει.
    Θυμισου οτι η ανωτεροτητα της ψυχης φαινεται οταν βγαζουμε (εστω και για λιγο) τον εγωισμο μας και μενουμε στο αντικειμενικα ομορφο που εχουμε ζησει.....



    Καλημερα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Καλως η κακως, ο χρονος ειναι ο καλυτεροσ γιατροσ.

    Τα νευρα και τον θυμο απο οσα λεσ, καταλαβαινω οτι η κοπελα δεν τα νιωθει για σενα, αλλα μαλλον για τον εαυτο τησ, απλα τα βγαζει πανω σου για να μην παραδεχτει το λαθοσ της. Το λαθοσ ειναι οτι αφησε ατομα (τουσ θειουσ της) να κουμανταρουν το τι θα κανει, και την καθυστερημενη λογικη (οτι σασ χωριζει αποσταση και μαλλον η σχεση δεν εχει μελλον). Αυτο ειναι κατι που θα επρεπε να το ειχε σκεφτει απο την αρχη και να μην σε μπλεξει αν ηξερε τον εαυτο της οποτε και την καταληξη τησ ιστοριασ σασ (χωρισμοσ). Αλλα η κοπελα ειναι μικρη, και καλώσ η κακωσ δικαιολογειται, καθοτι ολοι εχουμε κανει κατι απερισκεπτο η παρορμητικο. Αυτη ηταν καλα οσο αφηνε το συναισθημα να την οδηγει, περναγατε ωραια και σου φεροταν ομορφα, αλλα όταν παρεισφρυσανε παραγοντεσ λεγε με συγγενεισ μεγαλυτεροι και οταν κοντοζυγωνβε η ωρα που θα φυγει ξαναθυμηκε το κατ\' αυτην ματαιο της υποθεσης λογω της αποστασησ.
    Αυτο ειναι ενα μικρο μαθημα φιλε μου, μη στεναχωριεσαι. Αμα υπαρχουν καποιεσ γερεσ βασεισ στη σχεση σου με αυτη την κοπελα και αμα ταιριαζεται, μπορει να ξαναειστε μαζι οταν ωριαμσετε, γιατι η ολη ατυη κατασταση δειχνει οτι το εδαφοσ δεν ηταν ετοιμο για κατι σοβαρο. Αλλιως, αμα δεν ειναι γραφτο να ειστε μαζι, παρε το μαθημα και κρατα τισ γλυκιεσ αναμνμησεισ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Originally posted by agnostos
    Ας παει να ξαναφαει τα μουτρα της μαζι του τοτε αφου αυτό θελει. νιωθω πια μισος και ασχημα συναισθηματα για αυτην με την συμπεριφορα της. οταν θα νιωσει ετσι οπως εγω τωρα θα με καταλαβει και μακαρι να το παθει αλλα ελπιζω να ειναι αργα αν γινει κατι τετοιο, να ειμαι αλου τοτε.
    Δεν ειναι δυνατον να λεσ οτι ενδιαφερεσαι κι αγαπασ καποιον και μετα να του ριχνεισ καταρεσ.αυτο δεν ειναι ερωτασ, ειναι εγωισμοσ, και πληγωμενοσ εγωισμοσ. Κοιτα καλυτερα μεσ στον εαυτο σου, γιατι πρεπει να μαθεισ εσενα καλυτερα, και μετα να ζητασ και απο τουσ αλλουσ να εχουν αυτογνωσια και υπευθυνοτητα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Εδώ ταιριάζει το λαικό άσμα \"Με σκότωσε γιατί την αγαπούσα\"...Μετά την καταιγίδα υπάρχει το ουράνιο τόξο...Όταν αυτό βέβαια αργεί πάνω από έξι μήνες και ο ουρανός σου είναι συνέχεια μουντός πρέπει να θορυβηθείς για πιθανή κατάθλιψη...Συνήθως μετά από κάποιο σημαντικό γεγονός στη ζωή μας όπως θάνατο συγγενικού μας προσώπου ή χωρισμό, αν δεν είμαστε αναίσθητοι ,περνάμε ένα μικρό δείγμα κατάθλιψης...Άλλοι την ξεπερνάνε σχετικά εύκολα αλλά αν επιμένει για πάνω από έξι μήνες τείνει προς το παθολογικό..Εγώ για παράδειγμα ζω χρόνια με αυτή...Απλά στους χωρισμούς απογίνομαι....Δεν είναι τπτ....Συμβουλεύεσαι ειδικό;Υ.Γ.Δεν ταιριάζει ο έρωτας στους αισθηματίες...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Θεσσαλία
    Posts
    95
    τα συναισθηματα που ενιωσα τα \"βιασε\" αυτη για τα καλα φιλε krino και εγω πιστευω οτι δεν ειναι και τοσο αξιολογο ατομο προσωπικη μου γνωμη βεβαια γιατι μπορει να θεωρηθει ως δολος οτι για να ξεχασει τον αλλον που τη φτηνει θα κανει και αυτη το ιδιο σε εναν αλλο. Οντος σκεφτομαι το μυνηματακι αλλα μεχρι χτες ελεγα οτι θα ειναι κατι που θα της λεει την αληθεια δηλαδι τι πιστευω τωρα πραγματικα για αυτην αφου επιβεβεωθηκαν οι προβλεψεις μου για τη συμπεριφορα της.Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι και αν μια στο εκτομμυριο δεν ειναι ετσι και αισθανθηκε κατι για εμενα τοτε? Αν και δεν νομιζω οτι ισχυει το τελευτεο θα της στειλω ενα αποχεραιτιστηριο μυνημα που θα της λεω να μην ανησυχει γιατι δεν θα ερθω στην αθηνα να τη βρω αφου αυτο θελει και οτι δεν αξιζε αυτο που ενιωσα για αυτην. οσο για τις ομορφες στιγμες που μου χαρισε ας σβησουν και αυτες με τις ασχημες μαζι. δεν θελω να θημαμε κατι που με εκανε να νιωθω τοσο ομορφα και μετα με σκωτοσε. Ηταν ψευτικο και παραπλανιτικο οποτε ας ξεχαστει τελείως. carrie το πρωτο μυνημα σου ηταν πολυ ομορφο και λογικο αλλα το δευτερο οχι γιατι δεν την καταριεμαι παρα μονο αν το εκανε αυτο απο εκδικηση, απο δολο δηλαδι αν και το ειπα πανω στα νευρα μου. Οσο για το μισος το νιωθω γιατι νομιζο οτι με εκμεταλευτικε αν και κατι τετοιο πιστευω οτι θα φανει. μεσα μου ομως νιωθω την αναγκη να βαλω ταφοπλακα σε αυτην την ιστορια και στην αγαπη που ενιωσα για αυτην. ημουνα ικανος να κανω τα παντα μεχρι και να ζησω στην αθηνα και να βρω μια δουλεια εκει για να ειμαι κοντα της αλλα καταλαβα οτι δεν αξιζει να τα κανω αυτα για ενα απλο γουστο που ενιωθε αυτη για εμενα. ειναι λαθος να παραπλανησω ετσι τον εαυτο μου και να βρεθω παλι κοντα της γεμιζοντας την ψυχη μου με νεες στενοχωριες αφου δεν προκειτε να νιωσει οτι ενιωσα εγω. πρεπει να προστστεψω τον εαυτο μου οσο και αν με ποναει να ειμαι μακρια της.Αν ειναι να \"πεθανω\" ας \"πεθανω\" αλλα ας μην \"σκοτωσω\" εγω τον εαυτο μου. kassi δεν ξερω αν θα τα καταφερω τελικα απο αυτο το τελευτεο που ηρθε την καταληλλη ωρα να με διαλησει αφου ημουνα ηδη διαλημενος. ακομα νιωθω χαλια. την ερχομενη τεταρτη περναν 3 εβδομαδες απο το χωρισμο και νιωθω χειροτερα απο την πρωτη μερα. μακαρι να μην με διαλησει τελειως γαμωτο δεν το αντεχω. ας μην με παει χρονια πισω αυτη η ιστορια.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Θεσσαλία
    Posts
    95
    τελικα αυτο που πιστευα μαλλον ειναι αληθεια χτες μηλησαμε παλι με μυνηματα και πληγωθηκα για ακομα μια φορα. Μου λεει οτι αγαπαω καποιον και αυτος δεν με αγαπαει οποτε και εγω για τον ιδιο λογο που εισαι και εσυ στενοχωρημενος ειμαι.

    της λεω σαγαπαω γιατι δεν κανεις μια προσπαθεια να με αγαπησεις σε ικετευω και μου λεει πολυ σωστα, γιατι αυτα δεν τα κανονιζουμε εμεις αλλα οι καρδουλες μας και η καρδουλα η δικια μου εντυπωσιαστικε και ερωτευτικε αυτον. (πριν γνωρισει εμενα τα ειχε με αυτον)

    της ειπα υποφερω και μου λειε οτι ισως σου εμεινα ενα αποθημενο γιατι δεν μπορεσες να με κερδισεις ολοκληρωτικα θα σου περασει θελει λιγο χρονο. της λεω με νευρα οχι δεν θα μου περασει θα ερθω να σε βρω γιατι δεν αντεχω αλλο να μην σε εχω. απο εκει και περα τελος τα μυνηματα δεν απανταει.
    νομιζω οτι θα κανω το λαθος να παω Αθηνα και θα διασηρω τον εαυτο μου για αλλη μια φορα. υπαρχει πιθανοτητα ρε παιδια? αυτη οσο την θελω εγω αλλο τοσο θελει καποιον αλλο. ο αλλος δεν την θελει καθολου και εκανε τη πλακα του μαζι της.
    Αυτη δεν με θελει καθολου και εκανε τη πλακα της μαζι μου. υπαρχει ελπιδα να ζησω το θαυμα η να μην κανω τιποτα.
    και απο την αλλη δεν ξερει το προβλημα μου (κρισεις πανικου κοινωνικη φοβια) φαντασου αν το μαθει γιατι καποια στιγμη θα το μαθαινε τοτε? θα ξενερωνε τελειως θα με εστελνε απο εκει που ηρθα. εσεις τι λετε? αξιζει να παω να την βρω?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    Originally posted by agnostos
    τελικα αυτο που πιστευα μαλλον ειναι αληθεια χτες μηλησαμε παλι με μυνηματα και πληγωθηκα για ακομα μια φορα. Μου λεει οτι αγαπαω καποιον και αυτος δεν με αγαπαει οποτε και εγω για τον ιδιο λογο που εισαι και εσυ στενοχωρημενος ειμαι.

    της λεω σαγαπαω γιατι δεν κανεις μια προσπαθεια να με αγαπησεις σε ικετευω και μου λεει πολυ σωστα, γιατι αυτα δεν τα κανονιζουμε εμεις αλλα οι καρδουλες μας και η καρδουλα η δικια μου εντυπωσιαστικε και ερωτευτικε αυτον. (πριν γνωρισει εμενα τα ειχε με αυτον)

    της ειπα υποφερω και μου λειε οτι ισως σου εμεινα ενα αποθημενο γιατι δεν μπορεσες να με κερδισεις ολοκληρωτικα θα σου περασει θελει λιγο χρονο. της λεω με νευρα οχι δεν θα μου περασει θα ερθω να σε βρω γιατι δεν αντεχω αλλο να μην σε εχω. απο εκει και περα τελος τα μυνηματα δεν απανταει.
    νομιζω οτι θα κανω το λαθος να παω Αθηνα και θα διασηρω τον εαυτο μου για αλλη μια φορα. υπαρχει πιθανοτητα ρε παιδια? αυτη οσο την θελω εγω αλλο τοσο θελει καποιον αλλο. ο αλλος δεν την θελει καθολου και εκανε τη πλακα του μαζι της.
    Αυτη δεν με θελει καθολου και εκανε τη πλακα της μαζι μου. υπαρχει ελπιδα να ζησω το θαυμα η να μην κανω τιποτα.
    και απο την αλλη δεν ξερει το προβλημα μου (κρισεις πανικου κοινωνικη φοβια) φαντασου αν το μαθει γιατι καποια στιγμη θα το μαθαινε τοτε? θα ξενερωνε τελειως θα με εστελνε απο εκει που ηρθα. εσεις τι λετε? αξιζει να παω να την βρω?
    oxi re file, ego sti thesi sou tha tin eixa sixathei. toses kopeles iparxoune, kane ipomoni tha vreis kapoia pou na se agapaei, min kaneis kako ston eafto sou. min ton taleporeis allo.min ksanaasxolitheis kan me tin parti tis.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Θεσσαλία
    Posts
    95
    εχεις απολυτο δικαιο Phil_85 δεν αξιζει να κανω αλλο κακο στον ευτο μου μπορει να την αγαπησα αλλα πρεπει να αγαπησω λιγο και τον εαυτο μου. Τον εχω ταλαιπωρισει αρκετα.

    Σημερα το βραδυ θα της στειλω το αποχαιρετιστηριο μυνημα ακρος προσβλητικο για αυτην και μετα τελος δεν θα την ξαναενοχλησω ποτε. μπορει να σκωτονω και την τελευτεα ελπιδα που ειχα να γυρισει στο μελλον παλι σε εμενα αλλα πλεον με αυτα που μου ειπε την απεχθανομε δεν το θελω ουτε εγω να γυρισει αν ειναι να υποφερω και να μην νωθω καλα.
    ειχα πολλα νευρα οταν ειμουν μαζι της γενικα με καποια πραγματα που ελεγε.
    Ηταν ενα ψεμα αυτο που περασα μαζι της

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Θεσσαλία
    Posts
    95
    χτες της το εστειλα το μυνημα και τελικα στειλαμε απο 4 μηνηματα ο καθενας αμαυρωνοτας αυτο το λιγο που ζησαμε μαζι. Απο μερους μου τουλαχιστον το αμαυρωσα αρκετα. Αυτη δεν με προσβαλε ουτε στο ελαχιστο παρολο που τις εριχνα υβριστικα μυνηματ. θα μου πεις με προδωσε με δουλεψε και αυτο δεν συγκρινετε ουτε με 100 προσβλητικα μυνηματα αλλα τι να κανουμε αγαπαει αλλον. πιο ομορφο πιο αντρα και πιο θαραλεο. εφυγε για παντα.

    θα μου μεινει ενα γιατι. ακομα και τωρα που γραφω ολα αυτα κλαιω και τη σκεφτομε. δεν θα μπορεσω να την ξεπερασω ποτε γαμωτο. Ειναι αυτο που λενε οτι μια φορα αγαπας ετσι στη ζωη. Μετα απλα ζεις. Το περισσοτερο που με στενοχωρει ειναι οτι ολα αυτα εγιναν στην χειροτερη φαση της χειροτερης περιοδου της ζωης μου. Απο οταν ηρθε μεχρι που την εχασα για παντα ημουνα πολυ χαλια. εριχνα καταρες στν αδερφο μου και θυμωνα με τους γονεις μου και ολο αυτο μου εκενε κακο. Κραταγα ολο το θυμο μεσα μου και δεν μηλουσα, δεν αισθανομουνα καλα. δεν ειχα την ψυχολογια με το μερος μου. Μετα πως να ελπιζεις σε κατι καλο.
    Πως να δειξεις με ηρεμια τα συναισθηματα και την καλη εικονα του εαυτου σου οταν εισαι τοσο χαλια. δεν ξερω μπορει να ειναι και δικαιολογιες αυτα απλα μπορει να μην την ειχα ποτε και τα βαζω ασκοπα στον με τον εαυτο μου αλλα στη ζωη ακομα και η λεπτομερια κανει τη διαφορα και η μανα μου αυτο μου ειπε την εχασες στις λεπτομερειες.

    και τωρα παλι πισω στον εφιαλτη που ζουσα πριν τη γνωρισω μονο που τωρα νιωθω ακομα πιο ασχημα γιατι εχασα ενα φυσικο αντικαταθληπτικο που με εκανε να ξεχναω τα παντα η αγκαλα της και τα φιλια της εστω και αν δυσκολα τα επερνα και αυτα. τωρα παλι πισω στο βουρκο των ψυχολογικον προβληματων με ενα ονειρο να ξεχασω...... αν μπορεσω ποτε........ δεν θα παψω ποτε να την αγαπαω και να τη σκεφτομε με εκανε να ονειρευομαι..... και μετα με πεταξε πισω στον εφιαλτη που ζουσα........ γιατι....

  14. #14
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Θεσσαλία
    Posts
    95
    Θα την αγαπω για παντα.... την εχω αναγκη. δεν θελω να ζω χωρις αυτην....

  15. #15
    Αγαπητέ άγνωστε, δεν θέλω να υποβιβάσω το συναίσθημα σου, αλλά είμαι της γνώμης πως έπεσες στην κακιά στιγμή.
    Γνώρισες μια κοπέλα που σε έβγαλε για λίγο απ την πραγματικότητα που βιώνεις σπίτι, είδες λίγο φως και στο τέλος σε απέριψε για κάποιον άλλον.
    Όποιος και να το περνούσε αυτό θα ήταν τεράστιο χαστούκι, σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Εγώ δεν θα επικεντρωθώ στον τρόπο που σου φέρθηκε, αλλά στην δική σου ανάγκη να αλλάξεις εικόνες.
    Γιατί δεν ξεκινάς προσπαθώντας να αλλάξεις καταρχήν αυτό που ζεις σπίτι; Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι, αν είσαι ανεξάρτητος, αν μπορείς ή δε μπορείς να φύγεις από κει. Μήπως θα ήθελες να συζητήσουμε σε αυτή τη βάση; Η πραγματική πληγή βρίσκεται εκεί και όσο θα χρειάζεται να την επουλώνεις με συναισθηματικά μπαλώματα τύπου σχέσης, θα πληγώνεσαι συνέχεια΄όπως και τώρα. Σκέψου το.....

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •