Δεν θα γινω καλα επιτελους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    Δεν θα γινω καλα επιτελους

    4 μηνες αλλαζω φαρμακα και κανενα δεν με κανει εντελως καλα οπως περιμενα.με τα σιπραλεξ ενω στην αρχη ολα καλα τωρα δεν μπορω να παρω ανασα κυριος τα πρωινα και αν δεν παρω το μισο ζαναξ π μ πε η γιατρος να περνω με το σιπραλεξ για 20 μερες εχω μια δυσπνια και μια δυσφορια απεριγραπτη.και δεν θελω το ζαναξ γιατι φοβαμαι μην παθω εξαρτηση.την μια εχω υπνιλιες την αλλη εχω αιπνιες επιτα με φαγουριζουν τα ακρα μου καθε μερα μια εχω εντονα νευρα μια ηρεμω τι θα γινει με μενα επιτελους?Βρηκα και μια δουλεια μονο εκεινες τις ωρες π δουλευω ειμαι καλα και αμρεσει πολυ αυτη η δουλιτσα το μονο καλο αυτο.Σε λιγο θα παω στην γιατρο μ να της μιλισω η μαλλον πρεπει να τα κοψω τελιος η να μου βρει επιτελους πιο φαρμακα κανει για μενα.!!!!αμαν πια!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    121
    Υπομονή και επιμονή

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    τι αλλο μπορω να κανω.αλλα με καπιο φαρμακο πρεπει να κατασταλαξω ωστε να σταματησω καπια στιγμη τις φαρμακοθεραπειες.ποσο καιρο θα αλλαζω φαρμακα?

  4. #4
    τιποτα δεν εχεις κοψε τα ...
    εαν δεν υπηρχανε οι ψυχιατροι δε θα ηξερες οτι εχεις καν κριση .
    Εγω επαθα κριση πανικου φρικαρα κτλπ αλλα αμα δεν ηξερα οτι
    αυτο λεγεται κριση πανικου θα το ξεχνουσα θα ελεγα κατι επαθα μου περασε τελος.

    Πολυ ποιο σοβαρο ειναι του βουητο που εχεις στα αυτια παρα την κριση πανικου και οσο σου λενε οτι εχεις κρισεις πανικου τοσο σε πιανουνε περισσοτερες αλλα και να εχεις κρισεις πανικου γιατι να τις γιατρεψεις ?
    Ο οργανισμος για να σου δινει κρισεις πανικου στις δινει για καποιο λογο μην πας κοντρα σε αυτο.
    Τα φαρμακα ειναι για μπαζα... καλυτερα να εχεις πανικο παρα να περνεις φαρμακα.
    Λιγοτερες παρενεργειες εχει ο πανικος απο τα φαρμακα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Originally posted by beat20
    τιποτα δεν εχεις κοψε τα ...
    εαν δεν υπηρχανε οι ψυχιατροι δε θα ηξερες οτι εχεις καν κριση .
    Μα κάποτε υπήρχαν όλα αυτά και δεν υπήρχαν γιατροί και ψυχολόγοι και οι άνθρωποι ερεύνησαν αυτά τα φαινόμενα και κατέληξαν κάπου ... σίγουρα υπάρχουν και άλλα πολλά που η επιστήμη δεν έχει καταφέρει να δώσει απαντήσεις, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και ταλαιπωρούν πολύ κόσμο.
    Από την άλλη τα φάρμακα έρχονται να συμπληρώνουν κάποιες ορμονικές δυσλειτουργίες , όποτε είναι και αναγκαία και έχουν ευεργετικές επιπτώσεις .

    Μαράκι κουράγιο, έλα όλα καλά θα πάνε, και βρε τρόπο να βοηθήσεις εσύ τον εαυτό σου. Πολύ χαίρομαι που κάνεις κάτι που σου αρέσει. Θεωρώ ότι αυτό από μόνο του είναι αρκετό να σε ντοπάρει με χαρά και αισιοδοξία

  6. #6
    Φίλε beat20 αυτά που γράφεις καλό θα είναι να διευκρινίζεις πως αποτελούν προσωπική σου άποψη.Για τα φάρμακα άσε να μιλήσουν οι γιατροί.Με τη λογική σου και παλιά δεν υπήρχαν παυσίπονα άρα ο κόσμος σήμερα όταν έχει πονοκέφαλο να περιμένει να περάσει από μόνο του?
    Το όνομά μου είναι στράτος.Ένας άνθρωπος γεννημένος σε λάθος εποχή.........

  7. #7
    αμα πιασεις πατο εκει που δεν παει ποιο κατω ο οργανισμος
    εχει αμυνες ωστε να μην αυτοκαταστραφει αμα του δινεις την ευκολη λυση δε θα βαλει ποτε σε λειτουργεια την ικανοτητα αυτοδιωρθοσης και τα συμπτωματα θα χειροτερευουνε.
    ΧΑΝΑΧ σου γαμανε το GABA και απο εκει που ειχες απλος πανικο
    τρενεσαι τελιως.(χειροτερο απο ηρωίνη ειναι)
    Οσο για τους γιατρους δεν ειναι παντογνωστες... μερικες μαλακιες ξερουνε απο παρατηρηση που πιανουνε σε μερικους αλλα οχι σε ολους.Οι δυναμεις του οργανισμου ειναι πολυ δυνατοτερες απο ενα χαπι....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    maria μου εγώ μέχρι να βρώ το καταλληλο χάπι πέρασαν 6 χρόνια...ξέρεις τι είναι να γίνεσαι καλά για λίγο κ να πισωγυρίζεις?αυτό πάθαινα κ είχα φτάσει πλέον στα οριά μ!μέχρι που άλλαξα γιατρό κ βρήκα το φάρμακο π κάνει για μένα!τουλάχιστον έτσι νομίζω ως τώρα!υπομονή κ φιλάκια!!!!!!!

  9. #9
    γιατι λες οτι βρηκες το χαπι σου και δε λες οτι μπορει να εφτιαξε και απο μονο του η και τα 2 ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    9Παιδια οσο παρεξενο και να σας φενεται ο beat πολυ πι8νανα εει δικιο.γιατι εμενα μ εγραψε αλλα τα minitran καπος ετσι και με εχουν αποβλακωσει τελειος ουτε να δουλεψω μπορω κ ολη μερα κομαμαι.πηρα αποφαση να τα κοψω ολα.τα τελευταια δεν ειναι για κρισεις πανικου αλλα ηρεμιστικα η γιατρος μαλλον εχει ποσοστα απο τα φαρμακα που γραφει και το κανει συνεχια.παντως εμενα δεν με βοη8ησε κανενα φαρμακκο οποτε τα κοβω ολα και να π[ανε στο διαολο .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •