ΤΑ ΧΩ ΚΆΝΕΙ ΣΚΑΤΆ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 167
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Τι λες που φταις εσύ βρε salvador αυτές φταίνε που εκμεταλλεύτηκαν την μέθη σου. Όπως κι εμένα ο γέρος που δεν ξέρω πώς εμφανίστηκε και τι έγινε εκείνο το βράδυ.... Κι αν δεν ήμουν εγώ, ίσως ήταν ένα μικρότερο κοριτσάκι.... Ο σιχαμένος... Κι εγώ νιώθω ακόμη χειρότερα που μεθάω.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    εμείς φταίμε βοντκούλα, είμαστε ένοχοι.- (με προστάζει και το ocd μου)

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Τι λες που φταις εσύ βρε salvador αυτές φταίνε που εκμεταλλεύτηκαν την μέθη σου. Όπως κι εμένα ο γέρος που δεν ξέρω πώς εμφανίστηκε και τι έγινε εκείνο το βράδυ.... Κι αν δεν ήμουν εγώ, ίσως ήταν ένα μικρότερο κοριτσάκι.... Ο σιχαμένος... Κι εγώ νιώθω ακόμη χειρότερα που μεθάω.
    απ οτι καταλαβα απο τις περιγραφες σου, ο τυπος δεν σε βιασε, αλλα ησουν πολυ μεθυσμενη, ενω ξεμεθυστη δεν θα τον επελεγες με τπτ για παρτενερ..
    το ερωτημα μου ειναι , οτι ησουν σχεδον ημιλιποθυμη απο το αλκοολ, δεν αντιδρουσες σε τπτ και ενεργουσε πανω σου, χωρις να συμμετεχεις, ή συμμετειχες κανονικα, αλλα το εκανες λογω της επιδρασης του αλκοολ, ενω ξεμεθυστη δεν θα το εκανες;;

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Τι λες που φταις εσύ βρε salvador αυτές φταίνε που εκμεταλλεύτηκαν την μέθη σου. Όπως κι εμένα ο γέρος που δεν ξέρω πώς εμφανίστηκε και τι έγινε εκείνο το βράδυ.... Κι αν δεν ήμουν εγώ, ίσως ήταν ένα μικρότερο κοριτσάκι.... Ο σιχαμένος... Κι εγώ νιώθω ακόμη χειρότερα που μεθάω.
    αφου δεν ξερεις τι εγινε εκεινο το βραδυ ντροπη σου να τον κατηγορεις που δεν ξερουμε και αν ηταν και εκεινος μεθυσμενος μιας και που δεν ξερεις πως εμφανιστηκε και τι εγινε εκεινο το βραδυ δικα σου λογια ειναι αυτα.
    και ποιος σου ειπε οτι εαν δεν ησουν εσυ η 33χρονη θα ηταν ενα μικρο κοριτσακι; για γραψε μας πως το ξερεις αυτο

    οποτε θελεις μπορεις να ανεβεις και εσυ στο Πανθεων οσων δεν θυμουνταν τι εκαναν αλλα κατηγορουν τους αλλους για βιασμο γιατι οπως ειπαν νομιζω οτι με βιασαν, βεβαια τωρα μαζευουν λεφτα για να πληρωσουν τα δικαστικα εξοδα γιατι ετσι και γινει καμμια στραβη...
    ξερεις κατι; δεν εισαι βιασμενη κακογαμ@μεν@ εισαι.
    αυτο ακριβως.
    κατα τα αλλα Χριστος Ανεστη!!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απ οτι καταλαβα απο τις περιγραφες σου, ο τυπος δεν σε βιασε, αλλα ησουν πολυ μεθυσμενη, ενω ξεμεθυστη δεν θα τον επελεγες με τπτ για παρτενερ..
    το ερωτημα μου ειναι , οτι ησουν σχεδον ημιλιποθυμη απο το αλκοολ, δεν αντιδρουσες σε τπτ και ενεργουσε πανω σου, χωρις να συμμετεχεις, ή συμμετειχες κανονικα, αλλα το εκανες λογω της επιδρασης του αλκοολ, ενω ξεμεθυστη δεν θα το εκανες;;
    Συμμετείχα αλλά χωρίς να το θέλω, όπως το λες. Ήταν μια αηδία. Απλά περπατούσα στο δρόμο και δεν ξέρω πως μου έπιασε την κουβέντα και πως καταλήξαμε να φασωνόμαστε...

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αφου δεν ξερεις τι εγινε εκεινο το βραδυ ντροπη σου να τον κατηγορεις που δεν ξερουμε και αν ηταν και εκεινος μεθυσμενος μιας και που δεν ξερεις πως εμφανιστηκε και τι εγινε εκεινο το βραδυ δικα σου λογια ειναι αυτα.
    και ποιος σου ειπε οτι εαν δεν ησουν εσυ η 33χρονη θα ηταν ενα μικρο κοριτσακι; για γραψε μας πως το ξερεις αυτο

    οποτε θελεις μπορεις να ανεβεις και εσυ στο Πανθεων οσων δεν θυμουνταν τι εκαναν αλλα κατηγορουν τους αλλους για βιασμο γιατι οπως ειπαν νομιζω οτι με βιασαν, βεβαια τωρα μαζευουν λεφτα για να πληρωσουν τα δικαστικα εξοδα γιατι ετσι και γινει καμμια στραβη...
    ξερεις κατι; δεν εισαι βιασμενη κακογαμ@μεν@ εισαι.
    αυτο ακριβως.
    κατα τα αλλα Χριστος Ανεστη!!
    Δεν τον κατηγόρησα για βιασμό. Είπα ΣΑΝ ΒΙΑΣΜΟΣ ΗΤΑΝ. Εσύ χίλια μπράβο που υποστηρίζεις τον κάθε αλήτη. Μάλλον είσαι κάτι παρόμοιο. Χριστός Ανέστη αγάπη μου!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Συμμετείχα αλλά χωρίς να το θέλω, όπως το λες. Ήταν μια αηδία. Απλά περπατούσα στο δρόμο και δεν ξέρω πως μου έπιασε την κουβέντα και πως καταλήξαμε να φασωνόμαστε...
    απο την στιγμη που φαινομενικα το εκανες με την θεληση σου και δεν ηταν ουτε βιασμος, ουτε σε πιεσε, ουτε ειχες χασει τις αισθησεις σου, δεν καταλαβαινω γιατι τον βριζεις. πολλοι υπο την επηρρεια αλκοολ κανουν σεξ, χωρις να το μετανιωνουν μετα. δεν θα μυρισει τα νυχια του ο αλλος οτι στην πραγματικοτητα δεν θα τον ηθελες... εξαλλου, μπορει να ειχε πιει κι αυτος και να μην σε ηθελε ουτε αυτος, ξεμεθυστος.
    επισης, εισαι πολυ πανω απο την ηλικια καποιου "κοριτσιου" στα 33 σου. δεν σημαινει οτι ο τυπος ειναι παιδοφιλος και αθ εκανε κατι με κοριτσακι, επειδη σε περναει 20 χρονια...

    αν εχεις παρατηρησει οτι πιωμενη κανεις πραγματα που δεν εγκρινεις, η λυση ειναι να μην πινεις, οχι να θελεις να σε προφυλαξουν οι γυρω σου απο τις αποφασεις σου...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Δεν κάναμε σεξ ευτυχώς. Απλά απορώ πως βρέθηκε στον δρόμο μου.... Και δεν καταλαβαίνω γιατί τον υποστηρίζετε από την στιγμή που περιγράφω πως με παρέσυρε μεθυσμένη ένας άντρας στην ηλικία του πατέρα μου... Το γράφω εδώ για να δείξω πως μια μεθυσμένη γυναίκα μπορεί να καταλήξει σε άσχημα μονοπάτια , όπως έχω γράψει και αρχικά στο ποστ μου....

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Δεν κάναμε σεξ ευτυχώς. Απλά απορώ πως βρέθηκε στον δρόμο μου.... Και δεν καταλαβαίνω γιατί τον υποστηρίζεται από την στιγμή που περιγράφω πως με παρέσυρε μεθυσμένη ένας άντρας στην ηλικία του πατέρα μου... Το γράφω εδώ για να δείξω πως μια μεθυσμένη γυναίκα μπορεί να καταλήξει σε άσχημα μονοπάτια , όπως έχω γράψει και αρχικά στο ποστ μου....
    αυτο που δεν καταλαβαινεις ειναι δεν ΤΟΝ υποστηριζω.
    υποστηριζω οτι εισαι αρκετα μεγαλη ωστε να πραττεις κατα βουληση, χωρις να χρειαζεσαι παιδονομο.
    κι αν το αλκοολ σου στερει την βουληση, τοτε εσυ εχεις την ευθυνη γι αυτο....

    το "στην ηλικια του πατερα σου", δεν μου λεει κατι, γιατι γνωριζω αρκετες γυναικες που εχουν σχεσεις με ελευθερη βουληση με ανδρες 10 και 20 χρονια μεγαλυτερους τους, οποτε, θα μπορουσες κι εσυ... περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα..
    εσυ χρησιμοποιεις το θεμα της μεγαλης διαφορας ηλικιας, σαν επιχειρημα για το οτι δεν θα επρεπε να σε πλησιασει και τον στολιζεις με χαρακτηρισμους, παρουσιαζοντας τον σχεδον σαν παιδοφιλο..

    κι ομως ειναι λαθος.
    αν ησουν εμφανως ντιρλα, αυτο ναι, θα ηταν ενα επιχειρημα για να μην σε πλησιασει, οχι η ηλικια σου, ομως...
    μια χαρα ωριμη γυναικα εισαι. δεν εισαι κοριτσακι.
    μπορει να μην φαινοσουν μεθυσμενη, ή μπορει να ηταν κι εκεινος μεθυσμενος και να του φανηκες ανταξια του..

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Κανείς ποτέ δεν δικάστηκε λόγω βλακίας. Αν εγώ αφήσω το σπίτι μου ανοιχτό και με κλέψουν, δεν θα δικαστώ εγώ για την βλακία μου ούτε ο κλέφτης θα αθωωθεί. Παρομοίως, αν εγώ είμαι μεθυσμένη ντίρλα και πίστεψε με φαίνεται η μέθη, δεν θα φταίω εγώ που κάποιος το εκμεταλλεύτηκε. Και βέβαια θα κολλήσω στην ηλικία του γιατί εγώ προσωπικά δεν πάω με 20 χρόνια μεγαλύτερους. Άλλες μπορεί να πηγαίνουν, δεκτό. Τέσπα...

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Και κάπου έχεις γράψει αυτό

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Λενα, λυπαμαι που δεν εισαι καλα κι ελπιζω να συνερθεις συντομα.
    Να ξερεις οτι ΠΟΤΕ δεν φταιει το θυμα μιας βιαιοπραγιας για την βια που δεχεται, ή για εναν βιασμο, οποιες κι αν ειναι οι συνθηκες. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν υπαρχουν πραγματα να κανει για να προστατευθει. Μετα την τοσο ασχημη εμπειρια σου, θα επρεπε να αποφευγεις να ξεμοναχιαζεσαι σε ΔΩΜΑΤΙΟ με καποιον στον οποιο δεν εχεις 1000% εμπιστοσυνη οτι δεν θα σε βλαψει.
    Εφοσον ξερεις κι εχεις ξεκαθαρισει οτι δεν θες να γινει τπτ με τον τυπο, μην κλεινεσαι σε δωμάτια. Βγειτε καπου δημόσια.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Η παρορμητική και ασυνείδητη συμπεριφορά καταπολεμάται κυρίως με αντιψυχωσικά...Τι αγωγή παίρνεις Αρλεκίνα?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Κανείς ποτέ δεν δικάστηκε λόγω βλακίας. Αν εγώ αφήσω το σπίτι μου ανοιχτό και με κλέψουν, δεν θα δικαστώ εγώ για την βλακία μου ούτε ο κλέφτης θα αθωωθεί. Παρομοίως, αν εγώ είμαι μεθυσμένη ντίρλα και πίστεψε με φαίνεται η μέθη, δεν θα φταίω εγώ που κάποιος το εκμεταλλεύτηκε. Και βέβαια θα κολλήσω στην ηλικία του γιατί εγώ προσωπικά δεν πάω με 20 χρόνια μεγαλύτερους. Άλλες μπορεί να πηγαίνουν, δεκτό. Τέσπα...
    νομιζω, οτι μετατοπιζεις με διαφορους τροπους την ουσια του προβληματος.
    μια μιλωντας για διαφορα ηλικιας, μια μιλωντας για βλακεια.
    δεν ειναι θεμα βλακειας. αλλες ελλειψεις υπαρχουν οταν γινεται καταχρηση αλκοολ.
    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΕΓΕΤΑΙ "ΕΘΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΑΛΚΟΟΛ". ουτε βλακας εισαι, ουτε κοριτσακι.

    οσο για τον τυπο, σαφως το θεμα δεν ηταν οτι εχετε μεγαλη διαφορα ηλικιας, ειτε πας με μεγαλυτερους, ειτε οχι. δεν θα μυρισει κανεις τα νυχια του, αν πας. το θεμα δεν ειναι εκει.
    ΕΑΝ δεν ηταν πιωμενος, ενω εσυ εμφανως μεθυσμενη, τοτε ναι, εκμεταλλευτηκε την ευαλωτη κατασταση σου.
    εαν ομως ηταν και αυτος μεθυσμενος, τοτε, σαρες δε σαρες, εισασταν στην ιδια ακριβως κατασταση... κανεις δεν εκμεταλλευτηκε κανεναν. εκανες κατι λογω της καταστασης σου και ισως κι εκεινος το ιδιο, ουτε γιατι γουσταρες, ουτε γιατι σε βιασαν.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Και κάπου έχεις γράψει αυτό
    Originally Posted by Remedy
    Λενα, λυπαμαι που δεν εισαι καλα κι ελπιζω να συνερθεις συντομα.
    Να ξερεις οτι ΠΟΤΕ δεν φταιει το θυμα μιας βιαιοπραγιας για την βια που δεχεται, ή για εναν βιασμο, οποιες κι αν ειναι οι συνθηκες. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν υπαρχουν πραγματα να κανει για να προστατευθει. Μετα την τοσο ασχημη εμπειρια σου, θα επρεπε να αποφευγεις να ξεμοναχιαζεσαι σε ΔΩΜΑΤΙΟ με καποιον στον οποιο δεν εχεις 1000% εμπιστοσυνη οτι δεν θα σε βλαψει.

    Εφοσον ξερεις κι εχεις ξεκαθαρισει οτι δεν θες να γινει τπτ με τον τυπο, μην κλεινεσαι σε δωμάτια. Βγειτε καπου δημόσια.

    ναι, και το υποστηριζω.
    μονο που η κοπελα στην οποια το εγραψα, βιαστηκε και κακοποιηθηκε, χωρις να το θελει την ωρα που το εκανε. οχι εκ των υστερων...
    ωστοσο εχετε κατι κοινο.
    παρολο που δεν φταιει ΣΕ ΤΙΠΟΤΕ σαν θυμα κακοποιησης για την κακοποιηση της, αν ηταν πιο επιφυλακτικη σε αγνωστους, μπορει να μην συνεβαινε.
    οπως εσυ, παρολο που ουσα μεθυσμενη δεν αντεδρασες οπως τωρα θα θελες να ειχες αντιδρασει, αν δεν μεθουσες, δεν θα συνεβαινε..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Ναι Remedy, βλέπω πως γενικά συμφωνούμε, τουλάχιστον εγώ μαζί σου. Ειδικά με το τεράστιο bold. Βλέπεις ότι το θέμα το έχω βάλει στην ενότητα ''αλκοολισμός'', δεν το έβαλα ''στα προβλήματα του φόρουμ''.
    Το περιστατικό προσπαθώ να το ξεχάσω κι αυτό μου πρότεινε η ψυχίατρος αφού δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Πάντως για την ιστορία και μικρότερος να ήταν, πάλι θα τον χαρακτήριζα είτε ως αλήτη είτε ως κωλοπαιδαρά κλπ. Απλά το ότι ήταν μεγάλος με κάνει να τον χαρακτηρίζω έτσι. Αυτά.

Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τα 'χετε κανει ολα σκατα
    By λουλούδι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 04-11-2017, 21:46
  2. Ολα σκατα
    By xalaris28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 23-09-2016, 20:58
  3. :( τα χω κανει σκατα
    By stellou1989_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-08-2014, 15:04
  4. Replies: 7
    Last Post: 23-03-2012, 03:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •