ΤΑ ΧΩ ΚΆΝΕΙ ΣΚΑΤΆ - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 167
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Κι εγώ έχω κάνει πολύ πιο άσχημα και τα έγραψα αλλά τα έσβησα λόγω φόβου μην με καταγγείλει κανείς. έχω γίνει πολύ κακός άνθρωπος και ξεδιάντροπος και δεν με νοιάζει τόσο να φανταστείς! Οπότε μην λυπάσαι. Είσαι σε καλό δρόμο ίσως.
    Σε κανενα δρομο δεν ειμαι.Αυτοκαταστροφη χωρις τελος.Αν δεν παρουμε τα πανω μας,δε βγαινει..
    Παμε να κανομε κανα ταμα στην παναγια.Μεγαλη η χαρη της!

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ναι τα ίδια μου είπε και η ψυχοθεραπεύτρια δεν χρειάζεται να φτάσεις 40 χρονών και να λες τι έχω κάνει. Πρέπει να το γιατρέψεις τώρα.
    Στα λέει αλλά δεν την ακούς.
    Ο λύκος και αν εγερασε μυαλό δεν έβαλε λέει μια παροιμία.
    Μην την πατήσεις σαν τον λύκο, φαίνεσαι γενικά μυαλωμένος άνθρωπος με όρεξη για ζωή.

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Αποφάσισα μετά από 9 μήνες στο πρόγραμμα και χωρίς αποτέλεσμα να μπω στο κλειστό πρόγραμμα.
    Με πιάνουν τα κλάματα ρε γμτ....γιατί να μην μπόρεσα... Αλλά δεν έχω άλλη επιλογή. Θέλω να το κόψω αυτό το κωλόπραγμα.
    Πήρα την απόφαση να πάω στο κλειστό πρόγραμμα γιατί αλλιώς δεν γίνεται. Εϊμαι πολύ κωλόπαιδο για το ανοιχτό.
    Εύχομαι αυτή τη φορά να πετύχει και επιτέλους να έχω μια υγιή ζωή μετά από αυτό που θα περάσω.

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Μια διαλυμένη ζωή αχ θεέ μου δεν το αντέχω άλλο

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Μη μασας χαρλευ.Εισαι πολυ δυνατη και θα το αντεξεις.Θα ναι δυσκολα,αλλα σε πιστευω.Θα τη φτιαξεις τη ζωη σου,αφου το θες

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    486
    Harley, καλησπέρες ρε από μένα. Θα τα καταφέρεις, θα δεις. Το μπορείς.
    Είμαστε εδώ όποτε μπορείς και θες να μιλήσεις. Προχώρα και δώσε τη μάχη σου,
    για σένα.

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Μπράβο harley, σου εύχομαι τα καλύτερα.
    Και εγώ από την μεριά. Μου πιστεύω θα τα καταφέρεις έκανες το σωστό για το μέλλον σου.

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Αποφάσισα μετά από 9 μήνες στο πρόγραμμα και χωρίς αποτέλεσμα να μπω στο κλειστό πρόγραμμα.
    Με πιάνουν τα κλάματα ρε γμτ....γιατί να μην μπόρεσα... Αλλά δεν έχω άλλη επιλογή. Θέλω να το κόψω αυτό το κωλόπραγμα.
    Πήρα την απόφαση να πάω στο κλειστό πρόγραμμα γιατί αλλιώς δεν γίνεται. Εϊμαι πολύ κωλόπαιδο για το ανοιχτό.
    Εύχομαι αυτή τη φορά να πετύχει και επιτέλους να έχω μια υγιή ζωή μετά από αυτό που θα περάσω.
    μπραβο χαρλει ! καλη επιτυχια!
    δεν ειναι θεμα κωλοπαιδισμου, δεν ταιριαζουν σε ολους, ολες οι λυσεις.
    κανε την προσπαθεια σου, ο εαυτος σου αξιζει μια καλυτερη ζωη..

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Ευχαριστώ ρε παιδιά για την υποστήριξη :)
    Είστε τέλειοι ρε γμτ :)

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Γεια σας παιδιά. Πήγα στο κλειστό πρόγραμμα και έφυγα για πολλούς λόγους... Ας πούμε για παράδειγμα δεν μας άφηναν να βγούμε στον κήπο χωρίς άδεια ή μας είχαν βάλει να φροντίζουμε έναν παπαγαλο και 2 γάτες χωρίς εμείς να έχουμε επιλέξει να έχουμε κατοικίδια δηλαδή από που κι ως που, μας έκαναν παρατηρήσεις για το πιο μικρό. Κάποιος 70 ετών άνθρωπος μιλάμε δεν είχε καθαρίσει καλά την τουαλέτα και του έκαναν παρατήρηση και του λέει ''ξέρεις σε ποιον μιλάς; εγώ είμαι 70ετων δεν ήρθα εδώ να κάνω την καθαρίστρια''. Δεν μας άφηναν να βγαίνουμε στον κήπο χωρίς άδεια και γενικά οι κανόνες ήταν πολύ αυστηροί -δεν μπορώ να γράψω όλο το συμβόλαιο εδώ- ώστε 3 άτομα αποχωρήσαμε.

    ΔΕΝ αξίζει το δημόσιο καλύτερα να πήγαινα σε ιδιωτική κλινική. Ο ψυχοθεραπευτής που μου έβαλαν μου έλεγε να μην δίνω λεφτά στον μικρό μου αδερφό και να κοιτάζω μόνο τον εαυτό μου ''και να πάει να δουλέψει'', ''και τι πειράζει αν δεν τελειώσει την σχολή του σε 4 χρόνια, ας την την τελείωσει σε 6''/ ΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ; Δεν θα με νοιάζει εμένα για τον αδερφό μου και να τον αφήσω στο έλεος να τελειώσει σε 15 χρόνια την σχολή του χωρίς λεφτά, να αφήσει αυτός τα παιδιά του να τελειώσουν την σχολή τους σε 20 χρόνια.

    Κακή εμπειρία κι αντί να με κάνουν καλύτερα με έκαναν χειρότερα με τις ηλίθιες συμβουλές τους. Θα το κόψω μόνη μου.

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Ο ψυχοθεραπευτής δε που μου έβαλαν ασχολούταν με την οικογένεια μου και όχι με τις αιτίες του αλκοόλ. Μου έλεγε γιατί στέλνω λεφτά στον μικρό μου αδελφό και στο κάτω κάτω να τον αφήσω να δουλέψει κι αν δεν μπορεί να μην τελείωσει την σχολή του στα 4 χρόνια να την τελειώσει στα 6!!!!

    Εκεί γούρλωσα τα μάτια μου και λέω τι μου λέει τώρα ας αφήσει αυτός τα δικά του παιδιά να τελειώσουν την σχολή τους σε 15 χρόνια και να δουλεύουν στο διάλο. Πώς μπορώ εγώ να ξανα μιλήσω με αυτόν τον ανθρωπο; Απλά δεν μπορώ. Σηκώθηκα και αποχώρησα.

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    λυπάμαι για την κακή αυτή εμπειρία.
    από έλεγχο τους εργαζόμενους δεν τους περνάει κανείς. μόνο στον ιδιωτικό τομέα αν φερθείς έτσι κόβουν κεφάλια..

    btw από προσωπική πείρα, αν ο άνθρωπος δεν έχει υποστήριξη από πουθενα, όντως δεν θα καταφέρει και πολλά ή και τίποτα, όχι μόνο δεν θα αργήσει να τελειώσει μια σχολή. και δεν νομίζω πια να είναι η ζωή του ζωή εισοδηματία. γιατί τέτοιες απόλυτες ιδέες, κομπλεξικές; είχε παιδικά τραύματα ο ψυχοθεραπευτής μου φαίνεται..

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Αν θέλεις πραγματικά να το κόψεις,δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα απεξάρτησης...Ισα ίσα που ένα καλό και υποστηρικτικό οικογενειακό περιβάλλον είναι ιδανικότερο από ένα ξένο μέρος με άγνωστους ανθρώπους.
    Να ήταν ηρωίνη να το καταλάβω,θα χρειαζόσουν μεθαδόνη για να αντιμετωπίσεις το στερητικό σύνδρομο,αλλά για το αλκοολ δεν υπάρχει υποκατάστατο(συνήθως δίνουν στεντόν γαι ηρεμηστικό).
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Αν θέλεις πραγματικά να το κόψεις,δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα απεξάρτησης...Ισα ίσα που ένα καλό και υποστηρικτικό οικογενειακό περιβάλλον είναι ιδανικότερο από ένα ξένο μέρος με άγνωστους ανθρώπους.
    Να ήταν ηρωίνη να το καταλάβω,θα χρειαζόσουν μεθαδόνη για να αντιμετωπίσεις το στερητικό σύνδρομο,αλλά για το αλκοολ δεν υπάρχει υποκατάστατο(συνήθως δίνουν στεντόν γαι ηρεμηστικό).
    φανταζεσαι οτι καποιος που καταληγει σε ενα κλειστο προγραμμα, δενε χει φαει πρωτα τα συκωτια του 100 φορες προσπαθωντας μονος του; λες να το κανει κανεις για διασκεδαση;

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Γεια σας παιδιά. Πήγα στο κλειστό πρόγραμμα και έφυγα για πολλούς λόγους... Ας πούμε για παράδειγμα δεν μας άφηναν να βγούμε στον κήπο χωρίς άδεια ή μας είχαν βάλει να φροντίζουμε έναν παπαγαλο και 2 γάτες χωρίς εμείς να έχουμε επιλέξει να έχουμε κατοικίδια δηλαδή από που κι ως που, μας έκαναν παρατηρήσεις για το πιο μικρό. Κάποιος 70 ετών άνθρωπος μιλάμε δεν είχε καθαρίσει καλά την τουαλέτα και του έκαναν παρατήρηση και του λέει ''ξέρεις σε ποιον μιλάς; εγώ είμαι 70ετων δεν ήρθα εδώ να κάνω την καθαρίστρια''. Δεν μας άφηναν να βγαίνουμε στον κήπο χωρίς άδεια και γενικά οι κανόνες ήταν πολύ αυστηροί -δεν μπορώ να γράψω όλο το συμβόλαιο εδώ- ώστε 3 άτομα αποχωρήσαμε.

    ΔΕΝ αξίζει το δημόσιο καλύτερα να πήγαινα σε ιδιωτική κλινική. Ο ψυχοθεραπευτής που μου έβαλαν μου έλεγε να μην δίνω λεφτά στον μικρό μου αδερφό και να κοιτάζω μόνο τον εαυτό μου ''και να πάει να δουλέψει'', ''και τι πειράζει αν δεν τελειώσει την σχολή του σε 4 χρόνια, ας την την τελείωσει σε 6''/ ΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ; Δεν θα με νοιάζει εμένα για τον αδερφό μου και να τον αφήσω στο έλεος να τελειώσει σε 15 χρόνια την σχολή του χωρίς λεφτά, να αφήσει αυτός τα παιδιά του να τελειώσουν την σχολή τους σε 20 χρόνια.

    Κακή εμπειρία κι αντί να με κάνουν καλύτερα με έκαναν χειρότερα με τις ηλίθιες συμβουλές τους. Θα το κόψω μόνη μου.
    Ελπίζω να είσαι καλά και ας αποχωρησες από το big brother νωρίτερα..
    Αυτό με τη φροντίδα ενός ζώου δεν μου ακούγεται κακό. Μαθαίνεις να φροντίζεις ένα ζώο και στη συνέχεια τον εαυτό σου. Όπως και το να παίρνετε άδεια για να βγείτε έξω, να είχε να κάνει με τα όρια και τους κανόνες. Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα..

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τα 'χετε κανει ολα σκατα
    By λουλούδι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 04-11-2017, 21:46
  2. Ολα σκατα
    By xalaris28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 23-09-2016, 20:58
  3. :( τα χω κανει σκατα
    By stellou1989_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-08-2014, 15:04
  4. Replies: 7
    Last Post: 23-03-2012, 03:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •