Πώς ήταν ή μέρα σας σήμερα;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363

    Πώς ήταν ή μέρα σας σήμερα;;

    Ένα θέμα που σκέφτηκα, κατά προτίμηση στο τέλος της ημέρας! Μπορούμε να περιγράψουμε διάφορα γεγονότα που εξελίχθηκαν μέσα στην ημέρα, πως ξεκίνησε η μέρα μας (το πήγα ανάποδα) τι μας πείραξε, τι μας στεναχωρησε, τι μας έδωσε χαρά κ.α.. διάφορα!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Χμμμ μ'αρέσει αυτό το θέμα!
    Λοιπόν εγώ σήμερα αν και είχα πολύ τρέξιμο.. δημόσιες υπηρεσίες κτλ... πέρασα πολύ ωραία! Όλη μέρα με τον αδερφό μου λυθηκαμε στα γέλια... μας είχε πιάσει η χαζομάρα.. Και ακόμα συνεχίζουμε από τα κρεβάτια μας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Χμμμ μ'αρέσει αυτό το θέμα!
    Λοιπόν εγώ σήμερα αν και είχα πολύ τρέξιμο.. δημόσιες υπηρεσίες κτλ... πέρασα πολύ ωραία! Όλη μέρα με τον αδερφό μου λυθηκαμε στα γέλια... μας είχε πιάσει η χαζομάρα.. Και ακόμα συνεχίζουμε από τα κρεβάτια μας
    Σήμερα όλα πήγαν όμορφα να πούμε!
    Ξύπνησα αργά σα γουρουνάκι κοιμήθηκα....
    Αργότερα έκανα και χαλαρι γημναστικουλα καμία ώρα
    Και.μετα πήγα με τα φιλαράκια μου έξω ...και εδώ και 2-3 μέρες έχω ελαχιστω άγχος .
    Νιώθω πως βελτιώνονται σιγά σιγά σιγά τα πράγματα! Αν και έχω δρόμο μπροστά μου ... *.* για όσους ξέρουν..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Κατ' εξαίρεση θα γράψω τώρα γιατί αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση προβλέπεται δύσκολη η μέρα, είναι η δεύτερη μέρα που δεν έχουμε νερό λόγω μιας μεγάλης βλάβης σ' έναν αγωγό κι έχω αγανακτήσει... Ελπίζω στο τέλος της να μπορώ να γράψω κάτι θετικό κυρίως σχετικά μ' αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κατ' εξαίρεση θα γράψω τώρα γιατί αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση προβλέπεται δύσκολη η μέρα, είναι η δεύτερη μέρα που δεν έχουμε νερό λόγω μιας μεγάλης βλάβης σ' έναν αγωγό κι έχω αγανακτήσει... Ελπίζω στο τέλος της να μπορώ να γράψω κάτι θετικό κυρίως σχετικά μ' αυτό...
    και εμεις δεν εχουμε νερο.αλλα ειπανε οτι αυριο θα επανελθει..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    γεια σας παιδια
    σημερα εχω αγχος γιατι το απογευμα εχω εχω ψυχολογο.περασε η 1η συναντηση που μου πηρε ιστορικο οποτε ισως τωρα αρχισουμε να μιλαμε και δε ξερω αν θα μ αρεσει.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Και εγω θελω!!

  8. #8
    Εγώ άρρωστη εδώ και 2-3 μέρες .... Αλλά πήγα για δουλειά κανονικά [emoji39] όμορφη όμως ήταν η μέρα μέχρι στιγμής... Θέλω να πάω για γυμναστική αλλά λέω να το αφήσω για αύριο να έχω γίνει Περδικι χεχε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Καλύτερη από τις 3 προηγούμενες που ερχόμουν 12+ στη δουλειά...
    Ίσως οφείλεται και στην υπέροχη μέρα που έχει έξω!
    Χθες έπαιξα 5x5 οπότε τέλος η γυμναστική για μένα
    Μια ωρίτσα δουλειά ακόμα και μετά ένα ήσυχο απόγευμα με την κοπέλα μου..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Άλλη μια αδιάφορη μέρα. Πρωινό ξύπνημα για δουλειά. Λόγω μέρας πολλή επισκεψιμοτητα και γω να κοιτάζω γύρω στις 300 φορές/ώρα το ρολόι και η ώρα να μην περνάει. Είχα να τα ακούσω και από μια μαλακο πως της παίρνω τα λεφτά. Μου γύρισαν τα μυαλά εκείνη την ώρα. Την κοιτάω και της λέω αν έχετε θέμα με τον όμιλο εμένα δεν θα μου μιλάτε έτσι. Το μάτι μου γυάλιζε και το βουλωσε. Επιτέλους 2.30 και γύρισα σπίτι να συνεχίσω με την ανιαρη ζωή των τελευταίων μηνών ώσπου να πάει 5.30 και πάλι να μετράω τα δευτερόλεπτα ώσπου να πάει 8.30 να κλείσουμε για να γυρίσω μετά από μια ώρα σπίτι. Μόλις έφαγα και είπα να περάσω λίγο δημιουργικά τη μέρα μου. Θα κοιμηθώ σε λίγο και θα παρακαλάω να μην έρθει η αυγή.

  11. #11
    Quote Originally Posted by disillusioned View Post
    Άλλη μια αδιάφορη μέρα. Πρωινό ξύπνημα για δουλειά. Λόγω μέρας πολλή επισκεψιμοτητα και γω να κοιτάζω γύρω στις 300 φορές/ώρα το ρολόι και η ώρα να μην περνάει. Είχα να τα ακούσω και από μια μαλακο πως της παίρνω τα λεφτά. Μου γύρισαν τα μυαλά εκείνη την ώρα. Την κοιτάω και της λέω αν έχετε θέμα με τον όμιλο εμένα δεν θα μου μιλάτε έτσι. Το μάτι μου γυάλιζε και το βουλωσε. Επιτέλους 2.30 και γύρισα σπίτι να συνεχίσω με την ανιαρη ζωή των τελευταίων μηνών ώσπου να πάει 5.30 και πάλι να μετράω τα δευτερόλεπτα ώσπου να πάει 8.30 να κλείσουμε για να γυρίσω μετά από μια ώρα σπίτι. Μόλις έφαγα και είπα να περάσω λίγο δημιουργικά τη μέρα μου. Θα κοιμηθώ σε λίγο και θα παρακαλάω να μην έρθει η αυγή.
    Δουλεύεις σπαστό ωράριο;

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Quote Originally Posted by samantha26 View Post
    Δουλεύεις σπαστό ωράριο;
    Ναι σπαστό (Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή). 8.30-2.30 και 5.30-8.30. Αλλά ποτέ δεν γυρίζω το μεσημέρι ή το βράδυ τις ώρες του κλεισίματος. Βέβαια δεν είναι αυτό το θέμα μου με τη δουλειά.

  13. #13
    Quote Originally Posted by disillusioned View Post
    Ναι σπαστό (Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή). 8.30-2.30 και 5.30-8.30. Αλλά ποτέ δεν γυρίζω το μεσημέρι ή το βράδυ τις ώρες του κλεισίματος. Βέβαια δεν είναι αυτό το θέμα μου με τη δουλειά.
    Κάποτε έκανα τα ίδια ωράρια σε κάποιο όμιλο κι εγώ ,δεν την πάλεψα...ένιωθα εγκλωβισμένη και τη ζωή μου μονότονη δεν γύριζα σπίτι την έβγαζα κάπου για φαι μέχρι να πάει 5:30 να ξαναρχίσω ώσπου μου την βαρεσαι κι έφυγα...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Quote Originally Posted by samantha26 View Post
    Κάποτε έκανα τα ίδια ωράρια σε κάποιο όμιλο κι εγώ ,δεν την πάλεψα...ένιωθα εγκλωβισμένη και τη ζωή μου μονότονη δεν γύριζα σπίτι την έβγαζα κάπου για φαι μέχρι να πάει 5:30 να ξαναρχίσω ώσπου μου την βαρεσαι κι έφυγα...
    Χαχα πολύ πιθανό να αναφερόμαστε στον ίδιο. Άθλιο το σπαστό, χάνεται όλη η μέρα. Και να θες να κάνεις κάτι δεν μπορείς. Σε μια βδομάδα την κάνω και γω ( Για να καταλάβεις σε τι φάση είμαι. Χωρίς καν να έχω βρει κάτι άλλο και παρότι έχω ανάγκη τα λεφτά φεύγω γιατί αν μείνω λίγο ακόμη πιστεύω θα φλιπαρω. ) . Και είναι και πολλά άλλα που κάνουν τη ζωή σου άχαρη σε τέτοιες δουλειές. Το πως θα φέρεις στόχους, μπλα μπλα μπλα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Η μέρα μου!!! Η μέρα της μαρμότας!!! Πείτε εσείς καληνύχτα!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εαν σημερα ηταν η τελευταια μερα σου
    By arntaben in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 42
    Last Post: 30-03-2016, 00:18
  2. δυσκολη μερα σημερα
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 23
    Last Post: 02-02-2012, 03:01
  3. Ήταν να βγω έξω σήμερα, μετά από πολύ καιρό...
    By Άγνωστος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 31
    Last Post: 01-08-2011, 18:17
  4. Πως περασα την μερα μου σημερα...μονο θετικα μηνυματα δεκτα:P
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-2010, 02:27
  5. πως θα ηταν αν τα προβληματα μας καποια μερα εξαφανιζοταν
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 25-03-2009, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •