Έχω να κοιμηθώ 3 μέρες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    3

    Έχω να κοιμηθώ 3 μέρες

    Καλησπέρα !!!
    Θέλω την βοήθεια σας !!
    Έχω να κοιμηθώ 3 μέρες ενώ δουλεύω πολλές ώρες την ημέρα γύρο στις 12
    Και η δουλειά μου είναι αρκετά κουραστική (σωματικά)
    Δεν μπορώ να κοιμηθώ εδώ και 3 ημέρες !
    Ενώ ψιλό αισθάνομαι αδυναμία και ώρες ώρες έχω ζαλάδες δεν μπορώ ΜΕ ΤΊΠΟΤΑ να κοιμηθώ !
    Ξαπλώνω και γυρίζω γύρο γύρο !
    Έχω πιεί και ένα xanax 0,5 πάλι τίποτα ! Πρώτη φορά γίνεται !

  2. #2
    Η γνώμη μου είναι να πας σε ένα γιατρό να σου δώσει ένα ηρεμιστικό για λίγες μέρες, προφανώς το νευρικό σου σύστημα έχει τερματίσει. Περνεις αλλά φάρμακα;;; Πες στο γιατρό ακριβώς τι σου συμβαίνει και με ένα ηρεμιστικό για δυο τρεις μέρες θα ξανασηντονηστης.
    Εύχομαι σύντομα να το ξαναπεράσει ς

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    3
    Τίποτα κανένα χάπι είμαι 26 μόνο depon έχω πιεί!
    Θέλω να κοιμηθώ δεν αντέχω άλλο αλλά δεν μπορώ !

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    μην δινεις τοσο σημασια και βαρυτητα στον υπνο... οταν πιεζουμε τον εαυτο μας να κανει κατι το οποιο και ειναι ρυθμισμενο βιολογικα να γινετε, απλα το μονο που καταφερνουμε ειναι να αγχωνομαστε παραπανω... αυτην την στιγμη δεν μας αρκει που απλα γραφεις οτι δεν μπορεις να κοιμηθεις.. θα πρεπει να εξετασουμε και να εξετασεις ολα εκεινα που μπορει πιθανα να σε ενοχλουν... οπως αλλαγες σε καφε, θορυβος στην κρεβατοκαμαρα, φως, αλλαγη της διατροφης, αν εγινε κατι που αλλαξε την ψυχολογια σου (καποιο στρεσογονο γεγονος) οπως ταυτοχρονα αλλες καταστασεις οπως καυγαδες κτλ...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    3
    Επίσης κάτι ΕΝΤΕΛΏΣ άκυρο !
    Όταν ξαπλώνω και πάω να πέσω για ύπνο βλέπω σαν εικόνα τα πόδια ενός ποδοσφαιριστή και να φωνάζει "Bring me the f*cking ball" τι φάση ? Το σκέφτομαι και γελάω !!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Πιο μπολ αυτο με τουσ κεφτεδεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Quote Originally Posted by Unknown775 View Post
    Επίσης κάτι ΕΝΤΕΛΏΣ άκυρο !
    Όταν ξαπλώνω και πάω να πέσω για ύπνο βλέπω σαν εικόνα τα πόδια ενός ποδοσφαιριστή και να φωνάζει "Bring me the f*cking ball" τι φάση ? Το σκέφτομαι και γελάω !!!
    Εγώ πάλι όταν ξαπλώνω και πάει να με πάρει ο ύπνος, βλέπω σαν εικόνα την Taylor Hill να κουνάει το δάχτυλό της προς το μέρος της και να μου λέει ''Are you c*mming?''...Χαχα!
    Πέρα από την πλάκα,μάλλον θα πρέπει να κόψεις τους καφέδες και τα ενεργειακά ποτά(άν πίνεις).
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Επαθεσ φουιτ κλαταρησεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Φίλε η δουλειά σου σου αρέσει; Βιωνω κάτι παρόμοιο αλλά εγώ μισώ τη δουλειά μου και θα φύγω. Όχι νταξει δεν είναι ότι δεν κοιμάμαι καθόλου αλλά από μέσα Φλεβάρη είμαι με γύρω στις 4-5 ώρες ύπνου κάθε βράδυ. Κοιμάμαι συνήθως μετά τη μια 1.30 και πάντα ξυπνάω το αργότερο στις 6. Είμαι όλη μέρα χάλια. Οταν είμαι όρθιος πιστεύω θα πέσω κάτω, αλλά όταν δοκιμάζω ύπνο δεν. Μόνο κάτι Κυριακές κοιμάμαι και τότε μπορεί να κοιμάμαι πολλές ώρες κατά τα άλλα αν φτάσω το 5ωρο μάλλον θαύμα είναι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    σιγουρα εχεις καποιο προβλημα νευρικης φυσεως. εαν δεν κοιμηθεις θα αρχισεις να εχεις παραισθησεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Οπωσδηποτε να πας στο γιατρο να σου δωσουν φαρμακο.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    σιγουρα εχεις καποιο προβλημα νευρικης φυσεως. εαν δεν κοιμηθεις θα αρχισεις να εχεις παραισθησεις
    μην τον αγχωνεται τον ανθρωπο...!! θα τρομαξει και θα αρχισει να φοβαται αν δεν κοιμηθει... φιλε να ξερεις ο οργανισμος αντεχει παρα πολυ χωρις υπνο.... οταν πλεον δεν αντεχει αλλο τοσο ξυπνιος, αρχιζει και κοιμαται με ανοιχτα ματια... σε ακραιες καταστασεις σε ανθρωπους που ειχαν μερες να κοιμηθουν....μην ανησυχεις που δεν κοιμασαι...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    πανε καμια 10αρια χρονια που μου ειχε τυχει απο την τσιτωμαρα μου να μην μπορω να κοιμηθω 6 24ωρα.ξαπλωνα και το ματι δεν εκελεινε.τις τελευταιες μερες ειχα γινει φυτο.μετα απο αυτα τα 6 24ωρα αυπνιας επεσα για υπνο χωρις να το καταλαβω.κοιμηθηκα περιπου 27 ωρες αν θυμαμαι καλα και ξυπνησα με απιστευτο πονοκεφαλο απο τις τοσες ωρες υπνου.

    μην ανησυχεις θα πεσεις για υπνο.χαλαρωσε οσο μπορεις.κλεισε τα φωτα και προσπαθησε να μη σκεφτεσαι τιποτα για 5-10 λεπτα και θα κοιμηθεις.ακομα και τωρα ετσι αποκοιμιεμαι.οσο μου τριβελιζουν στο κεφαλι τετοιες σκεψεις δε μπορω να κοιμηθω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    αυτο που λες με το ποδοσφαιρηστη οπου βλεπεις σαν ξαπλωνεις ειναι συμπτωματα παραισθησεων, λογο του οτι δεν κοιμασαι.
    Μου θυμηζεις οταν ειμασταν νεα παιδια στο στρατο οπου ηταν η ασκηση οπου δεν μας αφηναν να κοιμηθουμε κι τρεχαμε σαν τρελοι, και με κουβαλημα στην πλατη, πολλα παιδια βλεπαμε παραισθησεις ,ειχε πολυ γελιο, αλλως μηλαγε στην μανα του ,αλλως εβλεπε την γκομενα του! αλλα θυμαμαι οτι δεν μας αφηναν να κοιμηθουμε, εμεις νυσταζαμε του κερατα!! τωρα εσυ τι να πω? θ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ πας σε γιατρο φιλεμου! εαν θες να κοιμηθεις κι δεν μπορεις ειναι προβλημα!! ,μημπως πινεις πολυ καφε? για να αντεξεις στην δουλεια? επισης να ξες οτι οσο πιο χειρονακτικη ειναι η δουλεια σου τοσο κι πιο επικυνδινο ειναι οπου δεν κοιμασαι, για ατυχηματα εννοω! για αυτο φιλεμου ψαξτω!!
    καλη σου νυχτα κι ονειρα γλυκα

Similar Threads

  1. Έχω άγχος πριν κοιμηθώ
    By Osfp7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-03-2018, 17:35
  2. Δεν μπορουσα να κοιμηθω
    By thrylos777 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-2017, 16:03
  3. Έχω να κοιμηθώ 48 ώρες !
    By mikepatton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 18-01-2015, 10:40
  4. αδυνατω να κοιμηθω το βραδυ
    By anonimi789 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 16-07-2012, 00:12
  5. Δεν μπορώ να κοιμηθώ άνετα εδώ και 2 βδομάδες
    By Athens_2008 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-12-2008, 10:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •