Μοναξιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Μοναξιά

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    5

    Μοναξιά

    Γειά σας,
    είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ σας.Καλως σας βρήκα.
    Το πρόβλημά που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας είναι η απόλυτη έλλειψη επικοινωνίας γενικά και η δυσκολία σύναψης σχέσεων με το αντίθετο φύλο. Δεν έχω καθόλου παρέες, μιας και με θεωρούν όλοι πολύ βαρετό άνθρωπο. Επίσης, δεν μπορώ να προσεγγίσω το άλλο φύλο, να κάνω την αρχική γνωριμία. Τριγυρνάω μόνος μου τον περισσότερο καιρό, σε καφέ πηγαίνω μόνος μου, γενικά περνάω ήσυχα και όμορφα αλλά μου λείπει η επικοινωνία πολλές φορές και κυρίως η επικοινωνία με το γυναικείο φύλο και χαλάει η ψυχολογία μου οταν σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα ήταν να είχα μια σχέση. Σε μπαρ δεν πηγαίνω μόνος διότι με πιάνει πολλή νευρικότητα όταν κάθομαι μόνος μέσα σε τόσες παρέες, και το θεωρώ εξ αρχής χαμένη υπόθεση να πάω εκεί για να γνωρίσω κοπέλες διότι δεν γνωρίζω πώς να φλερτάρω και είμαι πολύ δειλος για κάτι τέτοιο. Τα χόμπυ που έχω είναι μοναχικά όπως διάβασμα, ταινίες, κινηματογράφος, καμιά φορά θέατρο. Σε site γνωριμιών έχω προσπαθήσει, αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Στην δουλειά που έκανα μεχρι προτινος, το επάγγελμα ανδροκρατείται, οπότε ουτε και απο εκεί είχα δυνατότητες για γνωριμίες με το άλλο φύλο. Αλλά και σε παρέες γενικά δεν μπορώ να μπώ. Για κάποιον λόγο δεν θεωρούμαι καλός για παρέα. Ίσως είμαι πολύ βαρετός ή απόμακρος. Δεν γνωρίζω.
    Τί θα μου προτείνατε ως διέξοδο;

  2. #2
    Η πρωτη εικονα που μου ηρθε στο μυαλο ηταν μια σκηνη απο ταινια του Παπακαλιατη, το 'ΑΝ", οπου κυνηγαει σε καποια δρομακια τη σκυλιτσα του που ξεφυγε απο το λουρι και τη φωναζει με το ονομα της: Μοναξια!
    Ποσο παραξενα ακουγοταν και φαινοταν τρεχοντας μεσα στα δρομακια φωναζοντας Μοναξια.
    Θα μπορουσε να μην φωναζει το ονομα του σκυλου, αλλα να ξορκιζει τη δικη του μοναξια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Μόνος35 View Post
    Γειά σας,
    είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ σας.Καλως σας βρήκα.
    Το πρόβλημά που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας είναι η απόλυτη έλλειψη επικοινωνίας γενικά και η δυσκολία σύναψης σχέσεων με το αντίθετο φύλο. Δεν έχω καθόλου παρέες, μιας και με θεωρούν όλοι πολύ βαρετό άνθρωπο. Επίσης, δεν μπορώ να προσεγγίσω το άλλο φύλο, να κάνω την αρχική γνωριμία. Τριγυρνάω μόνος μου τον περισσότερο καιρό, σε καφέ πηγαίνω μόνος μου, γενικά περνάω ήσυχα και όμορφα αλλά μου λείπει η επικοινωνία πολλές φορές και κυρίως η επικοινωνία με το γυναικείο φύλο και χαλάει η ψυχολογία μου οταν σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα ήταν να είχα μια σχέση. Σε μπαρ δεν πηγαίνω μόνος διότι με πιάνει πολλή νευρικότητα όταν κάθομαι μόνος μέσα σε τόσες παρέες, και το θεωρώ εξ αρχής χαμένη υπόθεση να πάω εκεί για να γνωρίσω κοπέλες διότι δεν γνωρίζω πώς να φλερτάρω και είμαι πολύ δειλος για κάτι τέτοιο. Τα χόμπυ που έχω είναι μοναχικά όπως διάβασμα, ταινίες, κινηματογράφος, καμιά φορά θέατρο. Σε site γνωριμιών έχω προσπαθήσει, αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Στην δουλειά που έκανα μεχρι προτινος, το επάγγελμα ανδροκρατείται, οπότε ουτε και απο εκεί είχα δυνατότητες για γνωριμίες με το άλλο φύλο. Αλλά και σε παρέες γενικά δεν μπορώ να μπώ. Για κάποιον λόγο δεν θεωρούμαι καλός για παρέα. Ίσως είμαι πολύ βαρετός ή απόμακρος. Δεν γνωρίζω.
    Τί θα μου προτείνατε ως διέξοδο;
    Γράψουν σε κάνα ωδείο.σε πολεμικές τέχνες η γυμναστήριο..προσπάθησε να δραστηροποιηθεις εκεί όπου έχει πολύ κόσμο άνδρες γυναίκες.και παρέα ανδρών άμα βρεις καλό είναι.παρεα παρέα θα έρθουν και τα κορίτσια..δεν μπορεί όλο και κάποια ενδιαφέροντα θέματα θα έχεις να αναπτύξεις να πιάσεις κουβέντα.απλα δεν το έχεις εξασκειαη και πολύ το έχεις αφησει..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Σε καταλαβαίνω σε ένα σημείο. Πολύ άσχημο να νοιώθεις έτσι και να μην σου βγαίνει και εύκολα το να γνωρίζεις άτομα του άλλου φύλου. Λογικό να σε παίρνει και από κάτω. Στα σαιτ γνωριμιών είναι άλλη φάση και δεν νομίζω πως θα βρεις εύκολα κάποια για κάτι σοβαρό. Ίσως μια λύση να ήταν να ξεκινήσεις δραστηριότητες όπου θα έρθεις σε επαφή με άτομα του αντιθετου φύλου και έτσι να αποκτήσεις είτε γνωριμίες για παρέα, ίσως και κάποια σχέση. Πχ γυμναστήριο, χορός, kick boxing. Βέβαια να σημειώσω ότι Μεγαλώνοντας διακρίνω πως οι περισσότερες γνωριμίες σε τέτοιες ηλικίες προκύπτουν από το άμεσο περιβάλλον της εργασίας. Αρα αν το επάγγελμα σου είναι ανδροκρατουμενο περίεργη φάση. Ελπίζω να τα καταφέρεις σύντομα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Μόνος35 View Post
    Τί θα μου προτείνατε ως διέξοδο;
    Έτσι όπως περιγράφεις την κατάσταση, δύσκολα τα πράγματα. Το 35 στο ψευδώνυμό σου μήπως είναι και η ηλικία σου;

    Δεν έχω να σου πω κάτι πέρα από το στερεοτυπικό να προσπαθήσεις να εμπλακείς σε ομαδικές δραστηριότητες. Κάποιο είδος σπουδών, τέχνης, αθλητισμού, κλπ. Δεν έχει σημασία τι θα είναι αυτοί που θα γνωρίσεις εκεί. Σημασία έχει να μπορέσεις να επεκταθείς κοινωνικά ώστε να βρεις κάποια διέξοδο. Είναι κάτι που προφανώς θα απαιτήσει χρόνο.

    Συγγενείς δεν έχεις κοντά σου; Αν ναι, αυτοί δεν έχουν συζύγους και άλλους πιο μακρινούς για σένα συγγενείς; Θα μπορούσες να εξερευνήσεις τις δυνατότητες που υπάρχουν και στον ευρύτερο κύκλο αυτών των ανθρώπων.

    Ο εργασιακός χώρος γενικά αντενδείκνυται για τέτοιου είδους αναζητήσεις. Μπορεί να οδηγηθείς σε ιδιαίτερα άσχημες καταστάσεις. Δεν εξήγησες όμως τι πήγε στραβά με το site γνωριμιών.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Μόνος35 View Post
    Δεν έχω καθόλου παρέες, μιας και με θεωρούν όλοι πολύ βαρετό άνθρωπο.
    Αν ισχύει κάτι τέτοιο, τότε καμία συμβουλή δεν μπορεί να σε βγάλει από την κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι.

    Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι σε θεωρούν πολύ βαρετό; Στο έχει πει κανείς; Έχεις βάσιμες υποψίες; Τι ακριβώς;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Μια χαρα εισαι πηγαινε σε κωλομπαρο με τρια ευρω την μπιρα για ψυχοθεραπεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλε μου το θεμα σου με συγγινει πολυ , ειτε διοτις πλεον αφορα κι εμενα, εχω κι εγω μοναξια, καπως διαφορετικη , δλδη εχω καοιους φιλουε αλα δε με καταλαβαινουν, ομως με τις γυναικες εχω κι εγω πλεον προβλημα, κι εκει εχω φρικαρει διοτις μεχρι σημερα ηταν το μονο πραμα που δεν με αγχωνε ,οσο χαλια κι αν ειμουν οσο καλα η ασχημα ακομα κι φουλ πρεζακιας αν το κυνηγαγα μεσα σε κανα μηνα ειχα σχεση, πλεον ειτε η ηλικια μου, ειτε η αφραγκια μου( διοτις χωρις λεφτα ! ανδρας δεν μπορει να βρει γυναικα! ), ετσι λοιπον σε καταλαβαινω πληρως εδω κι καποιο καιρο, αν κι αντιμετοπιζα κι καποιο προβλημα υγειαςπροβλημασεξουαλικο ετσι λοιπον φοβομουν μην γινω ρζιλι την κρισιμη στιγμη.
    Ειναι πολυ δυσκολο πραμα η μοναξια φιλε μου, το νιωθω κι πονα η ψυχημου! μαρενοντε τα φυλα της καρδιας με την μοναξια! το προσωπο παιρνει μια γκριματσα μονιμης θλιψης!! οσο κι αν γελας αυτο δεν φευγει!!
    Επειδη ομως δεν εισαι σαν εμενα, απο τα λεγωμενα σου καταλαβα οτι κι δουλεια εχεις, και υγεια εχεις, κι δεν εισαι κανενας επυθετικος η απροσαρμοστος!! οπου αυτα ειναι ετειες για να σε αποφευγουν οι κοπελες, οτι μπορει να εισαι βαρετος ειναι κατις οπου δεν ειναι ενοχλητικο απλα δεν ειναι θετικο , αλλα δεν ειναι αρνητικο!! ετσι λοιπον θα σου ελεγα, αυτα δλδη θα εκαμα στη θεση σου αν ειμουν καλα, σαν εσενα, να ξανα ψαυξεις το θεμα του ραντεβου απο σελιδες γνωριμιας! καπωτες πριν χρονια το ειχαμε δοκιμασει για πλακα με μια κοπελα κι θυμαμαι οτι ειχαμε φρικαρει στις ποσες πολλες γυναικες μου ζηταγαν να βρεθουμε!! αναγκαστηκα να κλεισω το λογαριασμο!! αυτο το σαιτ ομως πληρωνες σνυδρομη, δεν ηταν τσαμπα! αρα θα σου ελεγα να βρεις καποιο αξιολογο σαιτ με συνδρομη διοτις αλλιως δε θα σε προωθουν .
    Μην αφηνεις την θλυψη να σε παρει μαζι της! τα γραπτα σου δειχνουν εναν πολυ αξιολογο ανθρωπο, αν δεν καμω λαθος εισαι συνεσταλμενο ατομο, ντροπαλο μεν αλλα καλοκαρδο, ετσι παν αυτα!! οι καλοκαρδοι ανθρωποι δεν ειναι πολυλογαδες!! διοτις εχουν ταπινοτητα!! θα ειναι πολυ κριμας ενας τετοιος χαρακτηρας - αν δεν καμω λθος δλδη - να παει στραφτη!!! κανονικα τετοια ατομα ονειρευοντε οι αντιστοιχεςκαλες κοπελες αλλα βλεπεις ,δυστυχως ακολουθουν παντα αυτους που τις μαγευουν με τα ωραια κι ψευτικα μεγαλα λογια, μετα την παταν, κι κλαινε ολες μαζι!! αν εχει μυαλο καποια κοπελα θα σε προτημησει!! απλα, μην ξεχνας κατις!! ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΥΝΗΓΟΣ!! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ!! ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΔΙΕΚΔΗΚΕΙΣ! ΟΤΙ ΜΑΧΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ!! ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΙΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ,ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ!! μετα αν τα φτιαξετε δεν ειναι αναγκη να το συνεχισεις!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Ίσως να μην το κυνηγάς αρκετά... Ίσως κάτι να κάνεις λάθος στον τρόπο που τις προσεγγίζεις Γιατί από τον τρόπο γραφής σου δε βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. έχεις δομή.. σωστή ορθογραφία.. ειρμό..
    Ίσως από ντροπή να κομπιαζεις και εκεί να το χαλάς.. εγώ νομίζω ότι τα site βοηθούν για να κάνεις προπόνηση.. σκέψου ότι είναι μια άγνωστη που δεν σε βλέπει Ούτε θα γνωρίσεις ποτέ κατά πάσα πιθανότητα οπότε μπορείς να είσαι ήρεμος και να πεις ότι θες χωρίς φόβο.. και το γυμναστήριο είναι πολύ καλή ιδέα.. Ίσως μια γυναίκα φίλη σου να σε βοηθούσε να βρεις τον τρόπο με τα λόγια στο πως να προσεγγισεις κάποια κάπου έξω.. πάρε ένα σκυλάκι και βγάλε το έξω μια βόλτα.. θα τσιμπήσουν πολλές... χαχαχ μην τα παρατάς!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    αυτο με το σκυλακι ειναι πολυ εξυπνο κι πιανει οντως φιλε μου!! εχει δικιο η πιο πανω κοπελα, εκει οπου διαφωνω ειναι με το γυμναστηριο, οχι στο να πας, να πας , κανει πολυ καλο κι ειναι μια κινηση βοηθειας σε ολα τα πραματα η γυμναστικη , αλλα κοπελα απο το γυμναστηριο νομιζω δεν θα ειναι κι τοσο αξιολογη, προσωπικα θυμαμαι οτι οι πιο πολλες ηταν ψωναρες!!!
    Αλλη μια ιδεα ειναι οι δυακοπες σε χοστελ, στο εξωτερικο, θυμαμαι οταν το ειχα κανει στην Ολλανδια ηταν κατι πολυ ομορφο και θες δεν θες γνωριζεις γυναικες! επισης οι γυναικες της ευρωπης ειναι πολυ πιο κοινωνικες απο τις δικες μας! δεν εχουν καθολου κομπλεξ κι αν της αρεσεις το καταλαβαινεις!σε αντιθεση με τις δικες μας οπου ειναι πολυ περιεργες ! ασε που συνηθως οι γυναικες της βορειας ευρωπης δεν αναζητουν το χρημα ως βασικο προσον σε εναν ανδρα αλλα ! συνηθως ζητουν πιο βασικα πραματα ισως ζητουν απλα την αγαπη κατις οπου στην χωρα μας κι λογο της κρισης εχει αρχησει να γινετε τελευταια επυλογη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Μόνος35 View Post
    Γειά σας,
    είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ σας.Καλως σας βρήκα.
    Το πρόβλημά που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας είναι η απόλυτη έλλειψη επικοινωνίας γενικά και η δυσκολία σύναψης σχέσεων με το αντίθετο φύλο. Δεν έχω καθόλου παρέες, μιας και με θεωρούν όλοι πολύ βαρετό άνθρωπο. Επίσης, δεν μπορώ να προσεγγίσω το άλλο φύλο, να κάνω την αρχική γνωριμία. Τριγυρνάω μόνος μου τον περισσότερο καιρό, σε καφέ πηγαίνω μόνος μου, γενικά περνάω ήσυχα και όμορφα αλλά μου λείπει η επικοινωνία πολλές φορές και κυρίως η επικοινωνία με το γυναικείο φύλο και χαλάει η ψυχολογία μου οταν σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα ήταν να είχα μια σχέση. Σε μπαρ δεν πηγαίνω μόνος διότι με πιάνει πολλή νευρικότητα όταν κάθομαι μόνος μέσα σε τόσες παρέες, και το θεωρώ εξ αρχής χαμένη υπόθεση να πάω εκεί για να γνωρίσω κοπέλες διότι δεν γνωρίζω πώς να φλερτάρω και είμαι πολύ δειλος για κάτι τέτοιο. Τα χόμπυ που έχω είναι μοναχικά όπως διάβασμα, ταινίες, κινηματογράφος, καμιά φορά θέατρο. Σε site γνωριμιών έχω προσπαθήσει, αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Στην δουλειά που έκανα μεχρι προτινος, το επάγγελμα ανδροκρατείται, οπότε ουτε και απο εκεί είχα δυνατότητες για γνωριμίες με το άλλο φύλο. Αλλά και σε παρέες γενικά δεν μπορώ να μπώ. Για κάποιον λόγο δεν θεωρούμαι καλός για παρέα. Ίσως είμαι πολύ βαρετός ή απόμακρος. Δεν γνωρίζω.
    Τί θα μου προτείνατε ως διέξοδο;
    φιλε...ο μονος τροπος ειναι η εξασκηση..και εφοσον δεν εχεις καποιον φιλο σου να σου δειξει η ν παρεις θαρρος..και να αντιγραφεις λιγο ωστε να τα καταφερεις.....θα σου προτεινα σιγα σιγα να αρχιζεις κουβεντα με γυναικες..για αρχη ενα γεια...μετα μηπως εχεις αναπτηρα? ωστε να μαθεις να πιανεις συζητηση και να την αναπ[τυζεις...
    επισης νομιζω οτι υπαρχουν και επαγγελματιες πλεον που σε "μαθαινουν " φλερτ και πως να γινεσαι κοινωνικος..
    ψαξε βιντεακια η στο γκουγκλ ολο και κατι θα βρεις να παρεις ιδεες....
    επισης εαν θες να γνωρισεις γυναικες, πρεπει οΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να αλλαξεις χομπυ.....θα σου προτεινα καποια θεατρικη ομαδα-εθελοντισμο-γιογκα-χορο οπως τανγκο και ενα ομαδικο προγραμμα γυμναστικης ισως...
    ψαξου βγες εξω..μην λες μονο οτι σε βρισκουν βαρετο..αυτο το αποκλειω..απλως εσυ δεν εχεις εμπιστοδσυνη στο εαυτο σου..και στην χειροτερη αμα δν γνωρισεις καποια κοπελα..μπορει να βρεις παρεα και απο εκει να γνωρισεις...
    απο τα γραπτα σου παντως σε βλεπω πολυ απαισιοδοξο και μονοτονο και ισως αυτος ειναι ο λογος που δεν βρισκεις παρεες και κοπελες..
    κινητοποιησου οτι και να γινει παντως

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    5
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.Θα προσπαθήσω να απαντήσω εν καιρώ στην καθεμία απάντηση σας ξεχωριστά.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Γράψουν σε κάνα ωδείο.σε πολεμικές τέχνες η γυμναστήριο..προσπάθησε να δραστηροποιηθεις εκεί όπου έχει πολύ κόσμο άνδρες γυναίκες.και παρέα ανδρών άμα βρεις καλό είναι.παρεα παρέα θα έρθουν και τα κορίτσια..δεν μπορεί όλο και κάποια ενδιαφέροντα θέματα θα έχεις να αναπτύξεις να πιάσεις κουβέντα.απλα δεν το έχεις εξασκειαη και πολύ το έχεις αφησει..
    Το γυμναστήριο ως διέξοδο το είχα δοκιμάσει για ένα διάστημα, συγκεκριμένα για 3 μήνες.
    Νομίζω οτι είναι αρκετά δύσκολο εκεί να κάνει κάποιος γνωριμίες, διότι όλος ο κόσμος είναι επικεντρωμένοι στην άσκησή τους, και είναι με τα ακουστικά στον διάδρομο, στα όργανα κλπ.Ίσως να το ξαναδοκιμάσω το γυμναστήριο μπαίνοντας σε ομαδικά τμήματα.
    Για το ωδείο που γράφεις και για πολεμικές τέχνες είμαι νομίζω αρκετά μεγάλος σε ηλικία για να αρχίσω από το μηδέν τώρα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by disillusioned View Post
    Σε καταλαβαίνω σε ένα σημείο. Πολύ άσχημο να νοιώθεις έτσι και να μην σου βγαίνει και εύκολα το να γνωρίζεις άτομα του άλλου φύλου. Λογικό να σε παίρνει και από κάτω. Στα σαιτ γνωριμιών είναι άλλη φάση και δεν νομίζω πως θα βρεις εύκολα κάποια για κάτι σοβαρό. Ίσως μια λύση να ήταν να ξεκινήσεις δραστηριότητες όπου θα έρθεις σε επαφή με άτομα του αντιθετου φύλου και έτσι να αποκτήσεις είτε γνωριμίες για παρέα, ίσως και κάποια σχέση. Πχ γυμναστήριο, χορός, kick boxing. Βέβαια να σημειώσω ότι Μεγαλώνοντας διακρίνω πως οι περισσότερες γνωριμίες σε τέτοιες ηλικίες προκύπτουν από το άμεσο περιβάλλον της εργασίας. Αρα αν το επάγγελμα σου είναι ανδροκρατουμενο περίεργη φάση. Ελπίζω να τα καταφέρεις σύντομα.
    Μακάρι να βρεθεί κάτι.
    Για τον χώρο της δουλειάς, το θεωρώ απίθανο να γνωρίσω από εκεί κάποια κοπέλα. Στην τελευταία ομάδα όπου δούλευα, δεν υπήρχε καμία κοπέλα στα 10 άτομα της ομάδος.
    Για να γραφτώ σε κάποιο χοροδιδασκαλείο το σκέφτομαι σοβαρά, αλλά το κακό είναι οτι με την ψυχολογία που έχω δεν έχω καμία διάθεση να χορεύω...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    καλημερα.
    θα σου προτεινα να δραστηριοποιηθεις στον εθελοντισμο, που προσελκυει πολλες καλες κοπελες, θελει συνεργασια, οποτε γινονται γνωριμιες εις βαθος, και κανεις και κατι καλο στην κοινωνια...

    επισης δεν γινεται ανδροκρατουμενη δουλεια να μην εχει γραμματεις, πελατισες, εστω περαστικες οταν πηγαινεις σητν δουλεια.
    παντου υπαρχουν γυναικες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By butterfly95 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 29-08-2017, 00:52
  2. μοναξια!!
    By spi1985 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 24-07-2013, 01:48
  3. μοναξιά
    By mariafil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 16-04-2013, 16:32
  4. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43
  5. μοναξια
    By lenaki__ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-2010, 14:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •