Δεν μπορώ να τελειώσω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    28

    Δεν μπορώ να τελειώσω...

    Γεια σας, έχω ένα πρόβλημα.

    Είμαι 25 και έχω κάνει περιτομή πριν μερικά χρόνια. Μου αρέσουν πολύ οι γυναίκες αλλά δεν είχα κάνει ποτέ σχέση για διάφορους λόγους. Αυνανίζομαι τακτικά και τελειώνω πολύ εύκολα, ειδικά με τη βοήθεια πορνοταινιών. Το πρόβλημα είναι το εξής:

    Τελευταία τα έχω με μια κοπέλα. Oταν με φιλάει αμέσως μου σηκώνεται, γενικά έχω στύση πολύ εύκολα και γενικώς φτιάχνομαι πολύ εύκολα με μια γυναίκα. Απ\' ό, τι έχω καταλάβει είμαι συναισθηματικός, γενικώς δεν μου αρέσουν τα γυμνά κορμιά αλλά τα ημίγυμνα. Που θέλω να καταλήξω; Δεν μπορώ να τελειώσω με τίποτα πάνω στο σεξ. Ενώ π.χ. όταν αυνανίζομαι τελειώνω εύκολα, πάνω στο σεξ δεν μπορώ. Μπορεί κάποιος να μου γιατί και τι πρέπει να κάνω;

    Σημειωτέον ότι το έχω κάνει και με άλλες 2 γυναίκες και είχα το ίδιο πρόβλημα κι εκεί...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Έχεις αποκτήσει μια συνήθειά , όποτε για να τελειώσεις όταν κάνεις έρωτα ψάχνεις να βιώσεις τα ιδία συναισθήματα που νιώθεις και όταν αυνανίζεσαι , άλλα είναι διαφορετικά βιώματα και προκαλούν εντελώς διαφορετικά αισθήματα , από την άλλη μάλλον αναχώνεσαι για το πότε θα τελειώσεις , με συνέπεια να επιδεινώσεις περαιτέρω την ψυχολογική σου. Λοιπόν χαλάρωσε δεν πειράζει ας μην τελειώσεις , και οι γυναίκες δεν τελειώνουν πάντα , απόλαυσε τη διαδρομή ασχολήσου με το να νιώσεις υπέροχα όταν είσαι με την κοπέλα σου , και όλα θα γίνουν. Και πάντα με προφυλακτικό - Κανόνας !

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    28
    Δεν αγχώνομαι καθόλου για να τελειώσω. Περνάμε πολύ καλά μαζί στον ερωτικό τομέα και δεν με απασχολεί και τόσο αυτή καθεαυτή η ερωτική πράξη. Απλά ρωτάω επειδή αναρωτιέμαι γιατί συμβαίνει αυτό. Ανέφερα ότι έχω κάνει περιτομή διότι σκέφτομαι μήπως φταίει το γεγονός ότι η βάλανός μου έχει ψιλοαναισθητοποιηθεί και δυσκολεύεται περισσότερο να ερεθιστεί.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Αυτά τα πράγματα με τον γιατρό σου , άλλωστε θα σε είχε ενημερώσει όταν έκανες την εγχείρηση !

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    28
    Ψυχολογικό πιστεύω πως είναι το πρόβλημα, γι\' αυτό απευθύνθηκα εδώ.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    AΘΗΝΑ
    Posts
    19
    To ιδιο πρόβλημα αντιμετώπιζε ένας φίλος μου και ο γιατρός πρώτα τον παρέπεμψε σε ουρολόγο και μετά σε ψυχολόγο. Πάντως τις περισσότερες φορές αυτά τα προβλήματα είναι ψυχολογικής φύσης. Πήγαινε οπωσδήποτε σε γιατρό, μόνο αυτός θα σου πεί τι πραγματικά συμβαίνει και θα σε βοηθήσει και προς θεού μη σου γίνει έμμονη ιδέα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •