απογοητευση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264

    απογοητευση

    Καλησπέρα παιδιά
    Επειτα απο μια πολυ δυσκολη περιοδο που ειχα περασει πριν δυο χρονια( καταθλιψη αισθημα κενου κ αδρανειας) και ενω τα πραγματα εδειχναν να καλυτερευουν νιωθω οτι ξαναβρισκομαι αν οχι στην ιδια σε παρομοια θεση.Η αφορμη ηταν οτι ξεκινησα δουλεια εδω κ εναμιση μηνα σ ενα απαιτητικο ωραριο κ πιανω τον εαυτο μου οτι δεν μπορει να ανταπεξελθει.Κανω συνεχως λαθη δεν ειμαι συγκεντρωμενη σκεφτομαι διαρκως οτι θα εκτεθω στους συνεργατες μου που ειμαστε ολη την ωρα μαζι.επισης επειδη αυτην την δουλεια την βρηκα μεσω ενος γνωστου νιωθω οτι θα εκθεσω κι εκεινον και αυτο με αγχωνει ακομα περισσοτερο.επισης προεκυψε ενα θεμα τσακωθηκα πριν μια βδομαδα και παραιτηθηκα αλλα η εταιρεια με κρατησε αλλαζοντας μου ποστο.Και αντι να με ικανοποιησει αυτο νιωθω οτι ολαα αυτα εγιναν λογω του γνωστου μου,πιεζομαι ππαρα πολυ να ανταπεξελθω στις αναγκες της δουλειας,και σκεφτομαι οτι τωρα μετα απο αυτο το σκηνικο θα ειναι ακομαα πιο δυσκολο να σταματησω κ να εκθεσω και το παιδι που μεσολαβησε.Γενικα δεν με γεμιζει ουτε η δουλεια ουτε η σχεση που εχω ουτε μπορω να βρω κατι σ αυτον τον κοσμο που να με γεμιζει.δεν ξερω γτ συμβαινει αυτο και δεν θελω ουτε σε ψυχολογο ουτε σε ψυχιατρο να παω καθως εχω κανει αρκετες προσπαθειες στο παρελθον και βλεπω οτι δεν υπαρχει ουσιαστικη βοηθεια.γενικα αγχωνομαι πως θα συνεχισω ετσι τη ζωη μου με τρομαζει ο εαυτος μου τι θα γινω στο μελλον κλπ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Αγαπασ κανεναν πωσ περιμενεισ να ειναι γεματη η ζωη σου αν δεν αγαπασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Ναταλακι τι λεσ εδω ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    γεια σου μελινα...
    κοιτα ισως να πιεζεσαι απο αυτη την δουλεια...και αμα ειχες δυο χρονια καταθλιψη και αισθημα αδρανειας λογικο να μην μπορεις με την μια να μπεις στην δουλεια να πιεστεις και να σε καλυπτει και η σχεση σου..
    ολα αυτα γινονται σιγα σιγα...θελει υπομονη προσπαθεια...και φυσικα να κανεις τα παντα να μην ξαναπεσεις στην δυσκολη περιοδο που λες....
    επισης απο οτι θυμαμαι και εγω παλιοτερα οταν ειχα καταθλιψη δν μ γεμιζε τιποτα..και μου πηρε καιρο να αρχιζουν να μ γεμιζουν πραγματα..
    και κατι ακομα βλεπω οτι εχεις χαμηλη αυτοπεποιθηση γι αυτο νομιζεις οτι θα σε κρινουν στην δουλεια..
    προσπαθησε να μην βλεπεις τοσο απαισιοδοξα τα πραγματα...σκεψου οτι εχεις δουλεια σε μια πολυ δυσκολη περιοδη και εχεις και την σχεση σου....μην το αφησεις να σε παρει απο κατω...
    τωρα αμα δεις και δεν μπορεις με την δουλεια και πιεζεσαι παρα πολυ αφησε την...

Similar Threads

  1. απογοήτευση...
    By theory in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 49
    Last Post: 13-04-2016, 00:06
  2. Απογοήτευση
    By Άντρεα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 02-10-2014, 13:35
  3. Απογοήτευση.
    By δελφίνι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 18-10-2012, 23:28
  4. Απογοήτευση
    By Mildreh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-09-2011, 16:01
  5. απογοητευση
    By sanitas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 07-02-2010, 01:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •