Έχω ανάγκη να μιλήσω κάπου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,419

    Έχω ανάγκη να μιλήσω κάπου...

    Νιώθω πολύ δυστυχισμένη και μόνη αυτή τη στιγμή... Γενικά τις τελευταίες μέρες είμαι χειρότερα απ' ότι συνήθως αλλά σήμερα πριν λίγες ώρες έγινε κάτι που με στεναχώρησε πολύ (δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες σχετικά με το γεγονός) κι από τότε δεν μπορώ να συνέλθω... Έκλαψα πολύ και στην αρχή δεν μπορούσα ούτε να φάω μεσημεριανό, πέρασαν ώρες για να μπορέσω... Νιώθω πραγματικά χάλια, δεν ξέρω αν μπορεί να με βοηθήσει κανείς αλλά ένιωσα την ανάγκη να εκφραστώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    τη επαθες βρε κυκνε

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υποθετω οτι μαλον θα συνενοηθεις καλυτερα με τη ρεμεντυ αν μαντευω σωστα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,419
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    τη επαθες βρε κυκνε
    Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες, θα πω μόνο ότι κάποιος μου μίλησε πολύ άσχημα εντελώς αναίτια και πληγώθηκα πολύ... Δυστυχώς είμαι υπερευαίσθητη... Και γενικά ήδη περνάω δύσκολα λόγω κάποιας αλλαγής στα φάρμακα κι αυτό με αποτελείωσε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    Πρεπει να τους γραφεις

    Εστάλη από MotoG3 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,419
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    Πρεπει να τους γραφεις

    Εστάλη από MotoG3 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Δυστυχώς μου είναι δύσκολο... Ακόμα και τώρα μου έρχεται να κλάψω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Το ότι κλαίς δεν είναι κακό, σημαίνει ότι τουλάχιστον δεν έχεις κατάθλιψη..
    Κουράγιο!

  8. #8
    Κυκνε! Να θυμάσαι πως και το ασχημοπαπο Όσο άκουγε τη γνώμη αυτών που ήταν γύρω του πριν εκτιμήσει την αντανάκλαση του στη λίμνη επειδή έπαιρνε τους άλλους πολύ σοβαρά περνούσε δύσκολα. Παίρνει χρόνο και πολύ αυτογνωσία να αφοσιωθείς στο Ποιος είσαι και να το κάνεις Όσο καλύτερο μπορείς και σίγουρα Όσο αφιερώνεις το χρόνο σου στο πως σε βλέπουν οι άλλοι τόσο περισσότερο θα καθυστερήσεις να δεις το είδωλο σου στον αντικατοπτρισμό σου και να θυμηθείς πως δεν είσαι τίποτα λιγότερο από κύκνος.

    Εστάλη από SM-G965F στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,748
    Εγω ειμαι το ασχημοπαπο που εγινε κυκνοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,419
    Quote Originally Posted by Jaded Future View Post
    Το ότι κλαίς δεν είναι κακό, σημαίνει ότι τουλάχιστον δεν έχεις κατάθλιψη..
    Κουράγιο!
    Περίεργο που το λες αυτό, παίρνω αγωγή για κατάθλιψη...

    Σ' ευχαριστώ! Υπάρχει μια περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα, θα δείξει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,419
    Quote Originally Posted by Λιβελούλα View Post
    Κυκνε! Να θυμάσαι πως και το ασχημοπαπο Όσο άκουγε τη γνώμη αυτών που ήταν γύρω του πριν εκτιμήσει την αντανάκλαση του στη λίμνη επειδή έπαιρνε τους άλλους πολύ σοβαρά περνούσε δύσκολα. Παίρνει χρόνο και πολύ αυτογνωσία να αφοσιωθείς στο Ποιος είσαι και να το κάνεις Όσο καλύτερο μπορείς και σίγουρα Όσο αφιερώνεις το χρόνο σου στο πως σε βλέπουν οι άλλοι τόσο περισσότερο θα καθυστερήσεις να δεις το είδωλο σου στον αντικατοπτρισμό σου και να θυμηθείς πως δεν είσαι τίποτα λιγότερο από κύκνος.

    Εστάλη από SM-G965F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Σ' ευχαριστώ Λιβελούλα!

    Έχεις δίκιο σ' αυτό, παίρνω αρκετά σοβαρά τη γνώμη των άλλων κι όταν μου συμπεριφέρονται άσχημα χωρίς να έχω κάνει κάτι για να το αξίζω πληγώνομαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σ' ευχαριστώ Λιβελούλα!

    Έχεις δίκιο σ' αυτό, παίρνω αρκετά σοβαρά τη γνώμη των άλλων κι όταν μου συμπεριφέρονται άσχημα χωρίς να έχω κάνει κάτι για να το αξίζω πληγώνομαι...
    Υπάρχουν 2 εικόνες για τον εαυτό μας. Η μια είναι πως τον βλέπουμε εμείς και η άλλη πως μας βλέπουν οι γύρω μας. Στην τελική αυτές οι δύο δεν διαφοροποιούνται κ ιδιαίτερα καθότι αυτο π νιώθουμε εμείς για τον εαυτό μας το περνάμε προς τα έξω και το μεταφέρουμε στους γύρω μας θέλοντας κ μη. Αν θεωρείς πως είσαι σωστή σε κάτι υποστήριξε το με τις πράξεις σου. Αν αυτός που σε έκρινε λανθασμένα γιατί θεώρησε το αντίθετο επιμείνει ίσως να πρέπει να επαναδιαπραγματευτείς το ποιους έχεις δίπλα σου ή να προσπαθήσεις να ανακαλύψεις Μήπως ακόμα και αν έχεις δίκιο πρακτικά δεν έχεις βρει το κατάλληλο τρόπο να υποστηρίζεις τον εαυτό σου. Η λύπηση πάντως (προσοχή όχι η λύπη Αλλά η λύπηση) δεν βοηθά πάρα κάνει την κατάσταση πιο περίπλοκη. Φυσικό είναι να στεναχωριέσαι Αλλά η στεναχώρια δεν φέρνει αποτελέσματα δυστυχώς.

    Εστάλη από SM-G965F στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,748
    Υπαρχει κ τριτη εικονα αυτο που πραγματικα ειμαστε κ το βλεπουν λιγοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Υπαρχει κ τριτη εικονα αυτο που πραγματικα ειμαστε κ το βλεπουν λιγοι
    Αυτή η εικόνα εγώ πιστεύω πως συγκαταλέγεται στο πως μας βλέπουν οι άλλοι. Αυτό δεν σημαίνει πως μας βλέπουν όλοι με τα ίδια μάτια γιατί ο καθένας κρίνει συγκριτικά με το ποσό κριτική σκέψη έχει και το ποσό θέλει να σε μάθει. Το κακό που συμβαίνει στις μέρες μας είναι πως οι περισσότεροι δεν έχουν χρόνο να ασχοληθούν με τους γύρω τους οπότε κρίνουν επιφανειακά. (Βέβαια η παρέα εδώ κ τα άτομα π έχουν ανησυχίες κ τις μοιράζονται κ μπαίνουν σ διαδικασία ν τις συζητήσουν σε αυτό το φορουμ δεν θεωρώ πως ταιριάζουν με αυτή την περιγραφή οπότε πάντα υπάρχουν κ οι εξαιρεσεις)!

    Εστάλη από SM-G965F στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,748
    Αν εμενεσ ελλαδα θα το ειχεσ κατακτησει αυτο θελει να γνωρισεισ πολλουσ να εξασκηθεισ κ μετα το εχεισ αλλα θελει πανω απο εκατο να γνωρισεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. υπερτατη αναγκη να νιωσω οτι ανηκω καπου !
    By ritaki_28 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 29
    Last Post: 01-10-2013, 22:42
  2. βοηθήστε με έχω ανάγκη να μιλήσω κάπου
    By ΈλεναΣκ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 29
    Last Post: 12-05-2013, 20:55
  3. καπου να μιλήσω ....
    By pantzos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 22-03-2013, 10:51
  4. πρεπει καπου να μιλησω
    By dolphin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 23-03-2012, 00:07
  5. Θελω καπου να μιλησω
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-07-2010, 02:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •