Remeron.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 96

Thread: Remeron..

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Anna137 View Post
    Γενικά και εγώ κουμαντάρω τις αρνητικές σκέψεις. Οταν όμως μια σκέψη είναι ψυχαναγκαστική και σου φέρνει δυνατό άγχος την ώρα που μιλάς σε κάποιον, πως την κουμαντάρεις? Λες στον άλλον...ξέρεις τώρα που μιλάμε και γελάμε στα καλά καθούμενα εγώ τσιτώνομαι? Αυτό έχω εγώ και δεν έχω βρει προς το παρόν μια λύση. Μου λεει ο ψυχολόγος...είμαι θυμωμένη με τον εαυτό μου και δεν με αποδέχομαι...γιατί στην ουσία μ αρέσει πολύ να μιλώ με ανθρώπους, ποτέ δεν είχα πρόβλημα, ίσα ίσα το αντίθετο...σκέψου το μου λεει...ωραία το σκέφτομαι...και τι? αυτό μου λύνει το πρόβλημα?
    Δεν ξερω πως λυνεται αυτο το προβλημα , διοτι δεν ειμαι ψυχαναγκαστικος ...................ο ψυχαναγκασμος περιπλεκει την κατασταση ..................... δεν μπορω να τσιτωθω στα καλα καθουμενα οταν μιλω με καποιον , εκτος αν μου πει κατι και μεκνευρισει ......

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ξερω πως λυνεται αυτο το προβλημα , διοτι δεν ειμαι ψυχαναγκαστικος ...................ο ψυχαναγκασμος περιπλεκει την κατασταση ..................... δεν μπορω να τσιτωθω στα καλα καθουμενα οταν μιλω με καποιον , εκτος αν μου πει κατι και μεκνευρισει ......
    Εμμ γι αυτο σου λέω....υπάρχουν κ περιπτώσεις που δεν κουμανταρουμε το μυαλο μας, μας κουμαντάρει...τέλος πάντων...καλυτερα το διαχειρίζομαι κ εγω πια..το πολυ πολυ το λέω εκείνη τη στιγμή...παιδια με έπιασε ένα άγχος...δε θα καθομαι να σκάω πια..,

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Το ξεκινησα τελικα τ ρεμερον χθες πηρα μισο 15 mg και κοιμηθηκα...σημερα νοιωθω το μυαλο μ θολομενο αλλα δν ξερω αν ειναι παρενεργεια γενικα παντα ετσι ειμαι..και τωρα θα περιμενω κανα μηνα να δουμε αν θα κανει τπτ αυτο...σε 5 μερες θα το παω 30 mg...σε ποσο καιρο ειδατε διαφορα?μακαρι να με βοηθησει.στο ανχος τν καταθλιψη τν αποπροσοποιση και γενικα σε ολο αυτο το χαλο π ειμαι...

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Γεια πειτε ρε παιδια..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    σε 2 εβδομαδες ειδα προκοπη
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    σταδιακα το ανεβασα στα 45μγ. υπνηλια και εφιαλτες
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ακουσα οτι ειναι καλο φαρμακο και το εφεξορ επισης αλλα ο γιατρος με ειπε επειδη πηρα cybalta ειναι σχεδον τ ιδιο εφοσον δεν με επιασε το cybalta...

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Παρατηρησα υπνιλια το πρωι και κουραση και ατονα..ειμαο στν δουλεια και νοιωθω κοιμισμενος..επισης με φερε και ανακατομα στο στομαχι..τα ειχατε αυτα. ? Περνανε ?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Παρατηρησα υπνιλια το πρωι και κουραση και ατονα..ειμαο στν δουλεια και νοιωθω κοιμισμενος..επισης με φερε και ανακατομα στο στομαχι..τα ειχατε αυτα. ? Περνανε ?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Χριστοφορε επειδή έχω παρατηρήσει ότι έχεις δοκιμάσει αρκετά φάρμακα δίχως αποτέλεσμα, ήθελα να σε ρωτήσω το εξής, μήπως δεν τους δίνεις τον χρόνο που χρειάζονται ή μήπως περιμένεις να ξυπνήσεις και να είσαι τέλεια ψυχικά και σωματικά;

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    οχι απλα το παιδι ψαχνει καποιο που να τον βοηθαει περισσοτερο απο το τιποτα...... οπως καταλαβαινεις οτι το τιποτα δεν προσφερει κατι οποτε και λογικο να τα αλλαζεις σε αλλα........

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    οχι απλα το παιδι ψαχνει καποιο που να τον βοηθαει περισσοτερο απο το τιποτα...... οπως καταλαβαινεις οτι το τιποτα δεν προσφερει κατι οποτε και λογικο να τα αλλαζεις σε αλλα........
    Συμφωνώ σε αυτό που λες, απλά επειδή και εγώ έχω μπει σε αυτό το παιχνίδι με τις αλλαγές των φαρμάκων, νομίζω πως το καθένα σου δίνει κάτι και σου παίρνει κάτι.με λίγα λόγια τέλειο φάρμακο δεν υπάρχει.

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Κάποια απλά δεν προσφέρουν κάτι

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Μενη ρε φιλε δεν υπαρχει ουσια νερο φαγητο ποτο χημεια φυση απειρεσ ουσιεσ δεν υπαρχει ουσια που δεν προσφερει τιποτα αμα εισαι καλα αλλο αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Τ να κανω δεν ξερω να τ συνεχισω η οχι? Με κανε λιγο χαλια με θολωσε κ αλλο

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. remeron
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 32
    Last Post: 05-08-2019, 09:54
  2. remeron
    By iremia in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 23-10-2011, 22:19
  3. REMERON
    By ΧΑΒΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-2008, 14:09
  4. remeron
    By marirena in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2008, 23:43
  5. remeron
    By christialena in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 02-03-2008, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •