Μήπως είναι ανώριμος ή εγώ έχω το πρόβλημα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    6

    Μήπως είναι ανώριμος ή εγώ έχω το πρόβλημα;

    Καλησπέρα σε όλο το forum!

    Έχω τέσσερις μήνες σχέση. Όταν ξεκινήσαμε τη γνωριμία είχαμε ενοχλήσεις από μια πρώην που είχαν μόνο ελεύθερο σεξ, αλλά εκείνη τον κυνηγούσε. Όπου και να πηγαίναμε αυτή εμφανιζόταν. Να σημειώσω ότι αυτή πήγαινε παράλληλα και με άλλους, όπως και αυτός. Όταν με γνώρισε δεν έδωσε ποτέ αφορμή και όταν τον πήρε αυτή τηλέφωνο ενώ είχαμε σχέση της μίλησε απότομα και την είπε να μην ξαναπάρει και τη μπλόκαρε. Μετά από μερικούς μικροχωρισμούς γιατί άρχισα να θεωρώ ότι κι αυτός μάλλον δίνει δικαίωμα, έκλεισε και το facebook. Του είπα ακόμη να μη βγαίνουμε πολύ κατά εδώ γιατί θα την τσιγκλάμε, αλλά εκείνος έλεγε ότι δε βλέπει πρόβλημα σε αυτό. Υπήρξαν φορές που εξαιτίας αυτών των γεγονότων και νομίζοντας ότι παίζει κι αυτός του μίλησα πολύ άσχημα. Πάντα όμως έκανε αυτός το βήμα ώστε να μην χωρίσουμε. Έμαθα από πολλούς και από αυτόν, ότι το συγκεκριμένο βλήμα και να το φτύσεις και να το βρίσεις αντί να φύγει από αξιοπρέπεια θα κολλήσει περισσότερο. Μήπως δεν κάνει για σοβαρή σχέση?
    Ταιριάζουμε σε πολλά, περνάμε ωραία αλλά όλα αυτά με προβληματίζουν πολύ. Βοήθεια, νομίζω ότι αρρωσταίνω. Το θέμα είναι αρρωσταίνω από το μυαλό μου ή όντως υπάρχει φωτιά?
    Last edited by rmult; 05-06-2018 at 13:37.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by LiveLove View Post
    Καλησπέρα σε όλο το forum!

    Έχω τέσσερις μήνες σχέση. Όταν ξεκινήσαμε τη γνωριμία είχαμε ενοχλήσεις από μια πρώην που είχαν μόνο ελεύθερο σεξ, αλλά εκείνη τον κυνηγούσε. Όπου και να πηγαίναμε αυτή εμφανιζόταν. Να σημειώσω ότι αυτή πήγαινε παράλληλα και με άλλους, όπως και αυτός. Όταν με γνώρισε δεν έδωσε ποτέ αφορμή και όταν τον πήρε αυτή τηλέφωνο ενώ είχαμε σχέση της μίλησε απότομα και την είπε να μην ξαναπάρει και τη μπλόκαρε. Μετά από μερικούς μικροχωρισμούς γιατί άρχισα να θεωρώ ότι κι αυτός μάλλον δίνει δικαίωμα, έκλεισε και το facebook. Του είπα ακόμη να μη βγαίνουμε πολύ κατά εδώ γιατί θα την τσιγκλάμε, αλλά εκείνος έλεγε ότι δε βλέπει πρόβλημα σε αυτό. Υπήρξαν φορές που εξαιτίας αυτών των γεγονότων και νομίζοντας ότι παίζει κι αυτός του μίλησα πολύ άσχημα. Πάντα όμως έκανε αυτός το βήμα ώστε να μην χωρίσουμε. Έμαθα από πολλούς και από αυτόν, ότι το συγκεκριμένο βλήμα και να το φτύσεις και να το βρίσεις αντί να φύγει από αξιοπρέπεια θα κολλήσει περισσότερο. Μήπως δεν κάνει για σοβαρή σχέση?
    Ταιριάζουμε σε πολλά, περνάμε ωραία αλλά όλα αυτά με προβληματίζουν πολύ. Βοήθεια, νομίζω ότι αρρωσταίνω. Το θέμα είναι αρρωσταίνω από το μυαλό μου ή όντως υπάρχει φωτιά?
    να σε πω.... (χαχαχαχα! θεσσαλονικα εισαι ε?)

    μια μας λες δεν εδινε κανενα δικαιωμα, μια μας λες οτι και στο φμ μαλλον δινει δικαιωματα κι οτι ισως επαιζε και μαζι της. τελικα δινει, η δεν δινει? αποφασισε!

    αφου ειχαν μονο ελευθερο σεξ και οχι σχεση, πιθανον να νομιζει αυτη οτι και τωρα ετσι συνεχιζει εκεινος.
    δεν θα εκατσε να της δωσει λογαριασμο τι κανει και τι δεν κανει.
    εφοσον ομως την εστειλε και την μπλοκαρε κιολας ακομα και στο τηλεφωνο :p τι ειναι αυτο που σε ανησυχει δλδ? τι αλλο να κανει? να βγαλει εισαγγελικη παραγγελια?
    απο απελπισμενες που κυνηγανε εστω για ενα πηδημα, γεματος ο κοσμος. τι να κανουμε τωρα?

    επισης δεν καταλαβα γιατι δεν θες να βγαινετε στην πολη σας. αυτη λυσσαει, εσεις θα κρυβεστε?
    αφου ειστε μαζι, γιατι να κρυβεστε? καλα σου λεει σαυτο. ισα ισα, αν βλεπει οτι ειστε μαζι, ισως το παρει αποφαση.
    οσο ελπιζει οτι ο δικος σου πηδαει δεξια κια ριστερα, θα τον κυνηγαει.

    *** τροποποιημένο μήνυμα από τη διαχείριση κατόπιν αιτήματος του θεματοθέτη****** καλο θα ηταν να μη μιλατε παντως ασχημα μεταξυ σας αλλα να το συζητησεις μαζι του για να καταλαβεις αν οντως σε δουλευει και αν οντως της το εχει ξεκοψει εντελως.
    αν σε απογοητευει ολο αυτο συζητησε το. γι'αυτον δε σημαινει κατι απ'οτι φαινεται απο τις κινησεις του. οτι αδιαφορει σημαινει. ΕΣΥ ταραζεσαι, ενω θα επρεπε να αδιαφορεις επισης.
    ΑΝ ομως δινει δικαιωματα και μιλαει μαζι της πισω απο την πλατη σου, ειναι αλλη περιπτωση. ******



    αν στο παρελθον αυτη αρκουνταν να κανει μονο σεξ μαζι του, επειδη δεν την ηθελε για παραπανω, δικο της θεμα. δεν σε αφορα.
    εκεινη θα επρεπε να την α φορα το οτι με κοπελα που γουσταρει θελει να ειναι μαζι, ενω με εκεινη εκανε μονο ξεπετες.
    αν δεν την θιγει αυτο και τον κυνηγαει ακομα, πρεπει να ειναι πολυ απελπισμενη..
    εφοσον αυτος οταν δεσμευθηκε μαζι σου ηταν ενταξει, τι σε νοιαζει ποσες τον κυνηγανε.
    το μονο ερωτημα τελικα, κι αυτο θελω να πω, ειναι αν ΕΚΕΙΝΟΣ δινει δικαιωματα. δινει η δεν δινει??? εσυ το ξερεις. εμεις τι να σου πουμε?

    *** τροποποιημένο μήνυμα από τη διαχείριση κατόπιν αιτήματος του θεματοθέτη******
    μπορει να την λες βλημα και πιθανον και να ειναι, αλλα απο τη στιγμη που δεν ειναι μαζι της σημαινει οτι την εχει χεσμενη. και καλο θα ηταν να το καταλαβεις και εσυ αυτο και να μη μαλωνετε για ασημαντο λογο.

    δε νομιζω οτι αξιζει καν να ασχολησε με ολο αυτο, χαλας τη διαθεση σου ασκοπα. αυτος εσενα θελει και ολα τα υπολοιπα δε σας αγγιζουν καν. ας μεινει αυτη να θυμαται μονο τις ξεπετες που ειχαν γιατι αυτος την εχει χεσμενη πλεον. αααααχαχαχαχαχαχα! >>.
    ********

    Τελευταια συμβουλη.

    εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ να ξερεις αν οντως δεν δινει δικαιωματα κι ειναι ενταξει απεναντι σου.
    απαξ κι ειναι οντως ετσι, μην καθεσαι να φθειρεις κατι ομορφο που εχετε με σκηνες και να δηλητηριαζεσαι, γιατι στο τελος θα χωρισετε για το τιποτε. βλημα ξεβλημα σε εχει βαλει εκει να του κανεις σκηνικα. καλο ειναι αυτο νομιζεις?
    ζησε εκει τον ερωτα σου, τις βολτες και τα ταξιδακια σας κι ασε αυτην την κακομοιρα να ξεροσταλιαζει.
    Last edited by Aeon; 18-06-2018 at 13:41.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 18-06-2018 at 13:41.
    Its not over until i win!
    Blessed.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Λιγο ανωριμα μου ψαινονται ολα αγτα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το "βλήμα" όπως λες την κοπέλα, προφανώς δεν έβλεπε τα πράγματα με τον ίδιο τρόπο που τα έβλεπε το αγόρι σου. Η κοπέλα προφανώς είτε νόμιζε ότι είχε σχέση, είτε νόμιζε ότι θα εξελιχθεί αυτό σε σχέση και μάλλον το αγόρι σου τον πρώτο καιρό έπαιζε με τα αισθήματά της μια χαρά. Όταν η άλλη κόλλησε για τα καλά κι εκείνος βαρέθηκε ή βρήκε αλλού πορτοκαλιές, τότε προσπάθησε να την κάνει πέρα. Διότι αν βρίσκεσαι με τον άλλο μόνο για κάνα σεξάκι, δεν κάθεσαι να καβλαντίζεις στο φβ και να βγάζει φωτογραφίες μαζί του. Η κοπέλα για να σε κυνηγάει να σου δείξει φωτό, αυτό έχει στο νου της να αποδείξει, ότι δεν είχαν απλά ένα πήδημα. Το ότι αυτή έχει κολλήσει και δεν έχει καμια αξιοπρέπεια πάνω της είναι δεδομένο, το θέμα είναι το αγόρι σου κατα πόσο είναι ειλικρινής σε όλο αυτό. Διότι το σωστό σε τέτοιες καταστάσεις είναι αν δεις ότι ο άλλος αρχίζει και κολλάει κι εσύ δεν αισθάνεσαι το ίδιο, να το ξεκόψεις αμέσως. Αυτός προφανώς ήθελε να κάνει την δουλίτσα του και άφηνε την κοπέλα να δαγκώνει την λαμαρίνα. Φαίνεται πως πράγματι δεν κάνει κάτι τώρα με αυτή την κοπέλα και μάλλον δεν δίνει δικαιώματα, αλλά αυτό πρέπει να κάνει εσένα να σκεφτείς τα στοιχεία του χαρακτήρα του και πως λειτουργεί μέσα στις ανθρώπινες σχέσεις κι αν αυτό σε προβληματίζει. Από ΄κει και πέρα αν εσύ είσαι καλυμμένη, η κοπέλα δεν είναι πρόβλημα, κάποια στιγμή θα σταματήσει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Οσο εσυ αγχωνεσαι και του λες συνεχεια γι αυτην, θα αρχιζει να σκεφτεται οτι παει για διαλυση η σχεση σας και παιζει να ξαναπροσεγγισει την αλλη σιγα σιγα. Μη μεινει και μονος μεσα στο καλοκαιρι

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι μάλλον εσύ είσαι η παράξενη / ανωριμη της υπόθεσης. Συγνώμη κιόλας και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ αλλά πρέπει να το πάρεις πιο χαλαρά. Και επίσης σαν άντρας κάτι.. Δεν υπάρχει τπτ πιο ξενέρωτο από αυτό που κάνεις που δεν θες να βγαίνετε στην πόλη σας..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by disillusioned View Post
    Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι μάλλον εσύ είσαι η παράξενη / ανωριμη της υπόθεσης. Συγνώμη κιόλας και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ αλλά πρέπει να το πάρεις πιο χαλαρά. Και επίσης σαν άντρας κάτι.. Δεν υπάρχει τπτ πιο ξενέρωτο από αυτό που κάνεις που δεν θες να βγαίνετε στην πόλη σας..
    Με εμενα αν δεν ήθελε να βγει θα την χώριζα τσακ μπαμ
    Its not over until i win!
    Blessed.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    6
    Ευχαριστώ.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    6
    :-) :-) :-)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    6
    Remedy θα ήθελα σε παρακαλώ μια χάρη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by LiveLove View Post
    Remedy θα ήθελα σε παρακαλώ μια χάρη.
    ...... oui?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτος ο τροπος που την απαξιωνεις αυτη με βαζει σε υποψιες οτι θα μπορουσε να ταν φιλη σου

    η τελευταια ακαταλαβιστικη φραση μαλον ειμαι ο μονος που τη καταλαβε

    μαλον ενοεις τα θελει ολα δικα του η εγω εχω το προβλημα μαλον ειναι καπου στη μεση η απαντηση αλλα αφου δεν εχει σχεση με τη συγκεκριμενη γιατι κανεις ετσι

Similar Threads

  1. Ξενέρωτος/Ανωριμος
    By Mauroslosk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 12-02-2017, 16:37
  2. Παράλληλες σχέσεις- μήπως έχω πρόβλημα ??
    By erifilii in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 43
    Last Post: 19-10-2016, 00:20
  3. Φετίχ ποδιών, μήπως έχω πρόβλημα;
    By JimA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 75
    Last Post: 31-07-2016, 23:32
  4. Replies: 46
    Last Post: 06-04-2015, 23:44
  5. Μήπως το πρόβλημα είναι οι άλλοι ;
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 28-11-2011, 16:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •