Εκνευρισμός και ξεσπάσματα λόγω αποβολής μετά από εξωσωματική
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7

    Exclamation Εκνευρισμός και ξεσπάσματα λόγω αποβολής μετά από εξωσωματική

    Γεια σας, είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τη βοήθεια / τις γνώμες σας.

    Έκανα με τον αρραβωνιαστικό μου εξωσωματική λόγω πολλών δικών μου προβλημάτων γονιμότητας. Εκείνος είναι άψογος μαζί μου και με στηρίζει σε όλα. (γενικά όμως είναι απαιτητικός, πιεστικός, επιμονος, αυταρχικός , αγχώδης , καριεριστας κ.α )
    Η εξωσωσματικη απετυχε και κατεληξε σε αποβολη. Μέσα μου φουντωνει ο φοβος πως δε θα τα καταφερω να κανω παιδι γιατι η περιπτωση μου ειναι πολυ δυσκολη.

    Να σημειώσω πως είμαι μόνο 27 ετών και ενω ειμαι ενας καλός και θετικός χαρακτηρας ειμαι υπερβολικα ευαισθητη και με ιστορικο αγχωδους διαταραχης, καταθλιψης και βουλιμίας/ υπερφαγικών επεισοδίων.

    Κατάφερα να κρατήσω το βάρος μου σε αποδεκτό επίπεδο και καθε μέρα πασχιζω με νυχια και δοντια- εχω κοψει ακομη αλκοολ και καπνισμα.

    Εχω καποια συμπλεγματα που ημουν παχουλη αλλα οχι κατι τρομερο. Επισης εχω και καποια σεξουαλικα θεματα διοτι ο πρωην μου δε μπορουσε να κανει σεξ και καθομουν 2 χρονια σε μια σχεση χωρις ερωτα.

    Ο αρραβωνιαστικος μου μπορει να κανει και μάλιστα άριστα αλλα ...σπανια εχει όρεξη γιατι κουραζεται πολυ στη δουλεια και εχει τεραστια επιπεδα αγχους. (δε παιζει τριτο προσωπο, με αγαπαει τρελα) Αλλα νευριαζω που τοσο σπανια κανει την πρωτη κινηση. Νιωθω οτι καθε φορα τον αναγκαζω και του βγαζω αγκαρια.

    Ειναι λογικο 38 ετων να θελει σεξ 1 φορα στις 10 μερες? και μαλιστα μονο με δικη μου παροτρυνση? Υπαρχουν και καλυτερες περιοδοι αλλα σπανιοτερα.

    Παραλληλα με αυτα εχω κάποια προβλήματα μεσα στο σπιτι μου που με ριχνουν, εχω γιαγια ετοιμοθανατη , και μια οικοδομη στα σκαρια.

    Ειναι και μερικα ακομα αλλα μη το τραβαω αλλο....

    Το προβλημα ειναι οτι νιωθω εκνευρισμο, εξαντληση ανοχης, ειμαι ετοιμη για καυγα, φουντωνω, νευριαζω , μολις κατι μου ξινιζει αρχιζω και βριζω και δεν εχω καθολου υπομονη απεναντι σε κανεναν πια.

    Μπορει από κάτι μικρό να γινω ΕΞΑΛΛΗ! Τι μπορω να κανω να ηρεμήσω; παλια επαιρνα ladose αλλα δε γινεται τωρα που θα ξανακανω εξωσωματικη, ουτε θεωρω λυση καθε φορα τα χαπια!

    Βοήθεια!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Με τοσα λεφτα που εχεισ δικαιουσαι να κανεισ οτι σου καπνισει θεσ να παρεισ φαρμακα παρε δε θεσ τρελανε τουσ ολουσ αυτα που λεμε εδω ειναι για τουσ φτωχουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7
    Πως συμπερανες οτι εχω λεφτα? Σε πληροφορω πως βγαζω 350 ευρω το μηνα.

    Αν το συμπερανες επειδη ειπα για την οικοδομή, αυτη δε φτιαχνεται με δικα μου λεφτα αλλα με κοπους μιας ζωης των γονιων μου. Ναι μεν θα γλιτωνω το ενοικιο αλλα να ξερεις ειναι πολυ χοντρο αν κουβαλας ψυχολογικα το αν θα φτασουν ή οχι τα λεφτα να τελειωσει καθως και την καθημερινη τρεχαλα που απαιτει ενω δουλευω και κανω και την εξωσωματικη με τους φοβους που αυτη εχει.

    Ασε που νιωθω σκατα γιατι το σπιτι αναγκαστηκαν να το τελειωσουν ακριβως επειδη εγω δεν εχω λεφτα, καλή δουλεια και ειμαι και η "στερφα" η κακη νύφη για τα πεθερικα, υπο το πρισμα τους.

    Δε το λεω με κακια αλλα αν βλεπεις οτι το παιδι σου ειναι κατ ομολογια ανεπαρκες το σπρωχνεις. αυτο εκαναν, το εκτιμω αλλα νιωθω και λιγο παραπανω σκουπιδι!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by melisanthi View Post
    Βοήθεια!


    Για αρχή πάτα μια αναφορά στον «κύριο elis», μήπως και ξεβρομίσει το φόρουμ, και για τη συνέχεια θα πρότεινα να βρεις λίγο χρόνο για τον εαυτό σου. Θα μπορούσες Πχ να έχεις κάποιο χόμπι όπως έκαναν οι παλιές ελληνίδες νοικοκυρές που έφτιαχναν εργόχειρα για το σπίτι, με βελονάκι και άλλα. Αν δεν μπορείς ή δεν θέλεις, δοκίμασε ν' ακούσεις λίγη μουσική που σ' αρέσει, ή βρες λίγο χρόνο για περίπατο νωρίς το πρωί ή αργά το απόγευμα, κάπου κοντά στη φύση.

    Όσο για το θέμα του φαγητού, μπορείς να δοκιμάσεις 5 γεύματα την ημέρα, στα οποία θα τρως με το ρολόι, από την τάδε ώρα που σε βολεύει μέχρι μισή ώρα μετά, και μετά μόνο νερό (αν βρω χρόνο θα ανεβάσω κάτι σχετικό).

    Υπομονή κι όλα θα πάνε καλά!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-06-2018 at 17:38.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7
    Τι αναφορα να κανω? τον συμπονω γιατι κι αυτος προβλημα εχει, αλλης φυσης. Θα προτεινα να αποβαλει τη μιζέρια παντως γιατι αυτη ειναι που "αποτελειωνει". Σιχαθηκα ολα να ειναι γυρω απο τα λεφτα. Ακομη και το αν θα κανω παιδι σχετιζεται με το αν θα εχω λεφτα για εξωσωματικη. Νισάφι!

    tony , το εχω στα σχεδια αυτο με το εργόχειρο. Ειχα κανει και λιγο κεραμικη και λίγο ζωγραφική και θαλασσα πηγα και επεφτα για να σβηνει ο θυμος , και περιπατους, και λογοτεχνικα και αλλα πολλα.

    Το ατυχες ειναι οτι αυτα με πιανουν στα καλα καθουμενα. πχ ειμαι οκ και αμα ακουσω το παραμικρο μπορει να γινει εκρηξη!!!!

    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

    Μιας και εισαι τοσο Kind , μπορεις μηπως να μου πεις και τη γνωμη σου για το ερωτικο κομμάτι που εγραψα ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Μελισανθη κι εγω τρελαθηκα με αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by elis View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Το να θελεις να βοηθησεις καποιον ακομη και αγνωστο λεγεται μεγαλοψυχία. Δε ξερω τι παραμυθι σου εχουν πουλησει εσενα αλλα εγω δεν ειχα καμια ορεξη να φαω το χρονο μου γραφοντας μπουρδες και να συζηταω μάταια.

    Εχω καποια προβλήματα και χρειάζομαι συμβουλη. Και αν ησουν κι εσυ νορμάλ θα αφηνες το ενδεχομενο να εχω και δικιο.

    Αν τα διαβασες ολα οσα εγραψα εχω φαει μεγαλο αγγουρι οποτε μη με ταραζεις κι εσυ με τις μπουρδες σου σημερα.
    Last edited by Aeon; 14-06-2018 at 17:39.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Μελισανθη βοηθαμε και οι δυο αλλα δε θα το μετρησουμε οποιοσ θελει βοηθαει εγω ποτε δε μιλησα για αλλον μονο τουσ θαμωνεσ μιλαω ψαξε να δεισ αν δε βαριεσαι κι επισησ υπαρχουν παιδια εδω που ξερουν τα παντα αν θελουν τα λενε αν δε θελουν ψαξε παλιοτερα θεματα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7
    Ποσο χρονών εισαι?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Σαραντα κ γραφω δεκα χρονια κ συζηταω εικοσι χρονια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Για να καταλαβεισ μια θαμωνασ που λεγεται ναταλια με τισ σπουδεσ τησ τα ολα τησ ομορφη αυτα που λεει ολα μου τα λεγαν κατι φιλεσ μου πριν εικοσι χρονια κ μετα βγηκε το ιντερνετ κ μπηκα εδω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by melisanthi View Post
    Τι αναφορα να κανω? τον συμπονω γιατι κι αυτος προβλημα εχει, αλλης φυσης.
    Δεν έχει ανάγκη απ' τη συμπόνια σου ένα τέτοιο άτομο, έχει χέσει σ' όλες τις αναρτήσεις του φόρουμ και πετάει σπόντες για ουσίες σε 16χρονα που ζητάνε βοήθεια.
    Quote Originally Posted by melisanthi View Post
    Μιας και εισαι τοσο Kind , μπορεις μηπως να μου πεις και τη γνωμη σου για το ερωτικο κομμάτι που εγραψα ?
    Σε ότι επιτρέπεται να σου απαντήσω, το έχω κάνει ήδη. Τα υπόλοιπα είναι δική σου δουλειά και δεν με αφορούν, κι ούτε πρόκειται ν' ανοίξω συζήτηση μαζί σου, ή με κάποιον άλλο. Η διαδικασία είναι στάνταρ, ζητάς βοήθεια, απαντώ εντός του θέματος, και τέλος.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by melisanthi View Post
    Γεια σας, είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα τη βοήθεια / τις γνώμες σας.

    Έκανα με τον αρραβωνιαστικό μου εξωσωματική λόγω πολλών δικών μου προβλημάτων γονιμότητας. Εκείνος είναι άψογος μαζί μου και με στηρίζει σε όλα. (γενικά όμως είναι απαιτητικός, πιεστικός, επιμονος, αυταρχικός , αγχώδης , καριεριστας κ.α )
    Η εξωσωσματικη απετυχε και κατεληξε σε αποβολη. Μέσα μου φουντωνει ο φοβος πως δε θα τα καταφερω να κανω παιδι γιατι η περιπτωση μου ειναι πολυ δυσκολη.

    Να σημειώσω πως είμαι μόνο 27 ετών και ενω ειμαι ενας καλός και θετικός χαρακτηρας ειμαι υπερβολικα ευαισθητη και με ιστορικο αγχωδους διαταραχης, καταθλιψης και βουλιμίας/ υπερφαγικών επεισοδίων.

    Κατάφερα να κρατήσω το βάρος μου σε αποδεκτό επίπεδο και καθε μέρα πασχιζω με νυχια και δοντια- εχω κοψει ακομη αλκοολ και καπνισμα.

    Εχω καποια συμπλεγματα που ημουν παχουλη αλλα οχι κατι τρομερο. Επισης εχω και καποια σεξουαλικα θεματα διοτι ο πρωην μου δε μπορουσε να κανει σεξ και καθομουν 2 χρονια σε μια σχεση χωρις ερωτα.

    Ο αρραβωνιαστικος μου μπορει να κανει και μάλιστα άριστα αλλα ...σπανια εχει όρεξη γιατι κουραζεται πολυ στη δουλεια και εχει τεραστια επιπεδα αγχους. (δε παιζει τριτο προσωπο, με αγαπαει τρελα) Αλλα νευριαζω που τοσο σπανια κανει την πρωτη κινηση. Νιωθω οτι καθε φορα τον αναγκαζω και του βγαζω αγκαρια.

    Ειναι λογικο 38 ετων να θελει σεξ 1 φορα στις 10 μερες? και μαλιστα μονο με δικη μου παροτρυνση? Υπαρχουν και καλυτερες περιοδοι αλλα σπανιοτερα.

    Παραλληλα με αυτα εχω κάποια προβλήματα μεσα στο σπιτι μου που με ριχνουν, εχω γιαγια ετοιμοθανατη , και μια οικοδομη στα σκαρια.

    Ειναι και μερικα ακομα αλλα μη το τραβαω αλλο....

    Το προβλημα ειναι οτι νιωθω εκνευρισμο, εξαντληση ανοχης, ειμαι ετοιμη για καυγα, φουντωνω, νευριαζω , μολις κατι μου ξινιζει αρχιζω και βριζω και δεν εχω καθολου υπομονη απεναντι σε κανεναν πια.

    Μπορει από κάτι μικρό να γινω ΕΞΑΛΛΗ! Τι μπορω να κανω να ηρεμήσω; παλια επαιρνα ladose αλλα δε γινεται τωρα που θα ξανακανω εξωσωματικη, ουτε θεωρω λυση καθε φορα τα χαπια!

    Βοήθεια!
    για ποιο λογο προσπαθεις να μεινεις εγκυος ενω δεν εχεις παντρευτει?
    δεν σου προκαλει προσθετο αγχος αυτο?
    κι αν χωρισετε αντι να παντρευτειτε? θα το μεγαλωσεις μονη σου το παιδι?
    οχι, δεν ειναι καθολου ηλικιακο θεμα να κανει ενας ανδρας 38 χρονων που σε θελει, σεξ 1 φορα στις 10 μερες και μαλιστα σε τοσο φρεσκια σχεση.
    στο μελλον τι θα γινει δλδ?
    εισαι βεβαιη οτι θελεις να ζησεις με αυτον τον ανθρωπο?
    Last edited by Remedy; 14-06-2018 at 16:24.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7
    Οχι δε μου προκαλει κανενα αγχος. Δε χωριζουμε αλλα αν συμβει, ναι πολυ ευχαριστως θα το μεγαλωσω μονη.

    Θελω να κανω τωρα γιατι εχω προβλημα υγειας και δεν μου μενει χρονος αργοτερα αλλα και πριν το μαθω οτι το εχω τωρα ειχα αρχισει να προσπαθω.

    Για αυτο εγραψα εδω για το σεξ για να ακουσω τη γνωμη των μελων. Δεν ειναι κατι που θα εκανε να χωρισω το σεξ ακομη και μια φορα το μηνα να εκανα.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ...
    By ziz in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 05-07-2013, 14:18
  2. Replies: 12
    Last Post: 30-06-2013, 14:49
  3. νευρα-ξεσπασματα
    By αστερακι* in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2013, 16:55
  4. Χασιμο κιλων και εξωσωματικη
    By DINADESP in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-2011, 14:08
  5. Εκνευρισμός και συγκρούσεις για την κολλητή φίλη
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 25-06-2008, 12:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •