Σχεση απολυτης εξαρτησης!!!! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 35 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 522
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Το ξερω οτι θα με βρισεις αλλα δε φευγω απ τη δουλεια. Κ πρεπει να βρω σωτηρια!!! Κατω απ αυτες τις συνθηκες!! Οκ θα προσπαθησω να σκεφτομαι τι ηθελα τοτε κ θα γεμισω το χρονο μου. Το μυαλο ομως πως θα σταματησει να σκεφτεται? Κ οταν τον βλεπω στη δουλεια πως θα μιλαω ψυχρα σαν ξενοι? Πως να γινουμε ξενοι?
    δεν φευγεις απο την δουλεια επειδη δεν θα βρεις αλλη και δεν εχεις τροπο να επιβιωσεις, η επειδη θελεις να τον βλεπεις?

    ειναι πιο ελεεινος απ οτι ελεγες στην αρχη.
    απαραδεκτο να πιασει και την μανα σου να σε κανει ρεζιλι και μετα να σε ξεφτιλιζει ετσι σαν να μην ειπατε τιποτε.

    και δεν καταλαβαινω. οι "υπερπροστατευτικοι " σου γονεις που τους συμβουλευεσαι για το παραμικρο, πως επιτρεπουν να τραβιεσαι τοσα χρονια με εναν παντρεμενο και να ξεφτιλιζεστε οικογενειακως?

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Τα σημερινα νεα: επειδη λειπει η γυναικα του μου ειπε εχει 1 ωρα κενο να βρεθουμε. Κ του απαντω οτι θελω να παμε ενα μπανιο κ να χουμε ενα 3ωρο. Κ μου λεει : " "λυπαμαι αλλα μαζι μου 3ωρα δε θαχεις. Ξερεις πως ειναι η κατασταση μου.κ κ μαλλον εχεις βρει αλλον γι αυτο εισαι απομακρη.κ καλα πολυωρα μπανια κ να εισαι εκει που περνας καλα. "
    Μεχρι στιγμης δεν του απαντησα
    Περιτο να πω οτι ειμαι κομματια.
    Σημερα εχω αδεια αυριο δουλευω κ θα ειναι εκει
    Τι κανω???? Με φτηνει καταμουτρα!!!!

  3. #153
    "Λυπάμαι αλλά μαζί μου 3ωρα δεν θα χεις". Από αυτό και μόνο να καταλάβεις 3 πράγματα:
    1ον) Οτι δεν θέλει να περνάει χρόνο μαζί σου
    2ον) Οτι σε έχει δεδομένη και βάζει τους δικούς του όρους όπως γουστάρει χωρίς να φοβάται οτι θα του φύγεις
    3ον) Οτι σε έχει μόνο για να εκτονώνεται στο σεξ και τίποτε παραπέρα
    Αυτό το "έχεις βρει άλλον" δεν το πιστεύει ο ίδιος, απλά το λέει για να σου δημιουργήσει τύψεις και την ανάγκη να προσπαθείς να τον πείσεις οτι δεν έχεις βρει άλλον και να διορθώσεις την συμπεριφορά σου απέναντί του.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Τωρα μου στειλε οτι δε καταλαβαινει γιατι τον γραφω. Κ οτι κανονισε απ τις 7 κ μετα να ειναι ελευθερος να βρεθουμε. Κ με απειλησε να προσεξω καλα γιατι θα μοτ κανει τριςχειροτερα απ αυτα που του κανω τωρα.
    Τι να κανω να τον δω η οχι????

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    εδω ειναι τωρα το δυσκολο κομματι....το κομματι που εσυ θα αναλαβεις τα ινια αυτης της 'σχεσης' και υπερασπιζομενη τον εαυτο σου θα τον γραψεις......τωρα ομως που τον γραφεις αυτος θα γινει θηριο να ξερεις και θα προσπαθηση να σε πολιορκησει......γιατι πριν εσυ ησουν το θυμα ενω τωρα αυτος ο ρολος δεν του αρεσει.......
    εχω πολλες εμπειριες οχι προσωπικες με τετοιες περιπτωσεις σαν τη δικη σου και ολες απετυχαν παταγωδως με ολεθριες επιπτωσεις.....
    τωρα ειναι η ευκαιρια σου να διωξεις τα σκουπιδια απο τη ζωη σου........τωρα ειναι η μεγαλη ευκαιρια
    θα προσπαθησει να σε καλοπιασει γλυκα μεχρι να ενδωσεις και μετα παλι θα μεταμορφωθει........
    μην υποκιψεις σε παρακαλω, γραψε τον ειναι ενα σκουπιδι που σε κανει οτι θελει αυτος......
    δεν φταις εσυ ετσι σε εχουν μαθει οι γονεις να σε κανουν οι αλλοι οτι γουσταρουν...δεν το ηθελαν ουτε οι ιδιοι ετσι εμαθαν......
    μην του απαντησεις ειναι η ευκαιρια σου........επικαλεσου το Θεο να σε βοηθησει σε αυτη σου την προσπαθεια και εχεις μεγαλη υποστηριξη και απο εμας........ενημερωνε μας τι γινεται οκ???

  6. #156
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Τωρα μου στειλε οτι δε καταλαβαινει γιατι τον γραφω. Κ οτι κανονισε απ τις 7 κ μετα να ειναι ελευθερος να βρεθουμε. Κ με απειλησε να προσεξω καλα γιατι θα μοτ κανει τριςχειροτερα απ αυτα που του κανω τωρα.
    Τι να κανω να τον δω η οχι????
    Νομίζω ότι δεν πρέπει να τον δεις,μην μειώνεις έτσι τον εαυτό σου και την αξία σου.
    Με αυτόν τον τρόπο,αν δεχθεις,είναι σαν να τον αφήνεις να σε κάνει ότι θέλει.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Τωρα μου στειλε οτι δε καταλαβαινει γιατι τον γραφω. Κ οτι κανονισε απ τις 7 κ μετα να ειναι ελευθερος να βρεθουμε. Κ με απειλησε να προσεξω καλα γιατι θα μοτ κανει τριςχειροτερα απ αυτα που του κανω τωρα.
    Τι να κανω να τον δω η οχι????
    αν τον δεις θα καταληξετε στα ιδια.
    α δεν τον δεις, θα λυσσαξει , θα αρχισει να σε κυνηγαει και μολις σε καταφερει, οχι μονο θα καταληξετε στα ιδια, αλλα θα σε γραφει ακομα περισσοτερο, επειδη εχει ψιλοβαρεθει, αλλα η δικαιολογια πλεον δεν θα ειναι το ψαρεμα, αλλα οτι στα κανει επειδη τον ταλαιπωρησες,
    σε ποια περιπτωση απο τις παραπανω εχεις καποιες ελπιδες να χωρισει?
    ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ.
    κανονισε την πορεια σου,

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Μου εστειλε ηδη το απογευμα μηνυμα οτι του εχω ληψει (ενω δεν ζητησε καν να βρεθουμε το σκ!) Κ οτι ειναι πολυ χαλια μακρια μου κ αυριο να κανονισουμε ωρα να βρεθουμε. Εγω του απαντησα θα δουμε θα μιλησουμε. Κ δεν ειπε κατι αλλο. Αυτο που σκεφτηκα να κανω ειναι να τον ξεμπροστιασω κ να του δειξω οτι δεν ειμαι για ψιχουλα. Δεν θα τον διευκολυνω τωρα που λειπει η αλλη. Θα του πω οτι εχω δουλειες θα βρω διαφορες υποχρεωσεις να πω οτι εχω αλλα δεν θα βρεθουμε. Κ εχουμε ηδη να βρεθουμε μονοι απ το προηγουμενο σαββατο. Αρα θα θελει σα τρελος να..! Οποτε θα λεω οχι κ θα του πω να παμε το σαβ η κυρ εκδρομη που θα εχει γυρισει η γυναικα του να δω τι θα πει. Αυτο χω σκεφτει
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θα πει, εκδρμη οχι, γιατι εχει οικογενειακες υποχρεωσεις, αλλα για ενα πηδημα θα μπροεσει να σε δει.
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Τα σημερινα νεα: επειδη λειπει η γυναικα του μου ειπε εχει 1 ωρα κενο να βρεθουμε. Κ του απαντω οτι θελω να παμε ενα μπανιο κ να χουμε ενα 3ωρο. Κ μου λεει : " "λυπαμαι αλλα μαζι μου 3ωρα δε θαχεις. Ξερεις πως ειναι η κατασταση μου.κ κ μαλλον εχεις βρει αλλον γι αυτο εισαι απομακρη.κ καλα πολυωρα μπανια κ να εισαι εκει που περνας καλα. "
    Μεχρι στιγμης δεν του απαντησα
    Περιτο να πω οτι ειμαι κομματια.
    Σημερα εχω αδεια αυριο δουλευω κ θα ειναι εκει
    Τι κανω???? Με φτηνει καταμουτρα!!!!
    στο ειπα πριν να γινει.
    αυτος σε εχει βαρεθει ηδη αλλα δεν εχει αλλη για ενα πηδημα καθε δεκα μερες.
    ποιες εκδρομες και υποσχεσεις μας ελεγες? αυτος σου λεει ακταμουτρα οτι για σενα διαθετει ενα τεταρτακι οποτε τον βολεψει για να σε πηδηξει.
    παραπανω δεν εχει να σου προσφερει.

    αν εκτιμας τον εαυτο σου, πες του οτι δενε χεις αλλον, για να πηγαινεις ταξιδακια, αλλα σκοπευεις να βρεις, γιατι δεν εισαι ******* να σε εχει αυτος για ενα πηδημα και εμτα να κανει την ζωη του. θελέις κιε συ δικη σου ζωη, μεσυντροφο, με κοινο χρονο, χωρις να ντρεπεσαι την κοινωνια, με ταξιδια, με αγαπη με κοινη ζωη.
    ακομα κι οι πουτανες πληρωνονται.
    αυτος για να μην δωσει ενα πενηταρικο θελει να του καθεσαι για ενα τεταρτακι οποτε δενε χει να πηδηξει
    αι σιχτιρια πλεον. στασου στο υψος ενος αξιοπρεπους ανθρωπου και μην παρακαλας αυτον τον γελοιο να σε παει εκδρομη.

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    οποτε νομιζω η λυση ειναι να του πει την αληθεια οτι χανει το χρονο της μαζι του και οτι θελει να σταματησουν,......διοτι αν δεν απανταει και καθολου θα λυσσάξει

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by marouli66 View Post
    εδω ειναι τωρα το δυσκολο κομματι....το κομματι που εσυ θα αναλαβεις τα ινια αυτης της 'σχεσης' και υπερασπιζομενη τον εαυτο σου θα τον γραψεις......τωρα ομως που τον γραφεις αυτος θα γινει θηριο να ξερεις και θα προσπαθηση να σε πολιορκησει......γιατι πριν εσυ ησουν το θυμα ενω τωρα αυτος ο ρολος δεν του αρεσει.......
    εχω πολλες εμπειριες οχι προσωπικες με τετοιες περιπτωσεις σαν τη δικη σου και ολες απετυχαν παταγωδως με ολεθριες επιπτωσεις.....
    τωρα ειναι η ευκαιρια σου να διωξεις τα σκουπιδια απο τη ζωη σου........τωρα ειναι η μεγαλη ευκαιρια
    θα προσπαθησει να σε καλοπιασει γλυκα μεχρι να ενδωσεις και μετα παλι θα μεταμορφωθει........
    μην υποκιψεις σε παρακαλω, γραψε τον ειναι ενα σκουπιδι που σε κανει οτι θελει αυτος......
    δεν φταις εσυ ετσι σε εχουν μαθει οι γονεις να σε κανουν οι αλλοι οτι γουσταρουν...δεν το ηθελαν ουτε οι ιδιοι ετσι εμαθαν......
    μην του απαντησεις ειναι η ευκαιρια σου........επικαλεσου το Θεο να σε βοηθησει σε αυτη σου την προσπαθεια και εχεις μεγαλη υποστηριξη και απο εμας........ενημερωνε μας τι γινεται οκ???
    Σας ευχαριστω πολυ!!!! Ειναι πρωτη φορα που κανω τετοιο μεγαλο βημα!!! Θελω σα τρελη να τον δω αλλα δεν πρεπει!!! Χρειαζομαι τη στηριξη σας!!!!!!!!! Παρακατω θα σας γραψω τωρα τι εγινε γιατι εχω κ συνεχεια!!!!

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    ναι ναι γραψε μαςςςςςς ανυπομονουμε....
    ελπιζω να πανε ολα καλα και να τον ξεφορτωθεις.......α
    ειναι σαν να σου δινουν ενα κομματι χρυσο και απο μεσα να ειναι ενα αδειο κουφαρι.....θα το δεχτεις?

    αργοτερα μολις τον ξεφορτωθεις θα τα σκεφτεσαι και θα λες μααα τι χαζη που ημουν.....
    ετσι ελεγαν και οσες φιλες μου εμπλεξαν

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Λοιπον σας στελνω ακριβως τα μηνυματα που ανταλλαξαμε μετα απ αυτα που ανεφερα προηγουμενως. Θελω τη γνωμη σας αν απαντησα καλα κ τι κανω απο δω κ περα κ βεβαια πως κρινετε τη συμπεριφορα του.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Εγω: "ΔΕΝ ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΔΕ Σ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΤΕ! Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ. ΟΤΑΝ ΛΕΣ: "ΕΣY MIΛAΣ ΓIA TETPAΩPA ΛYΠAMAI AΛΛA MAZI MOY ΔEN ΘA TA EXEIΣ EΔΩ KΛEINΩ ΓIATI ΠNIΓΩMAI AΠO ΠOΛΛA KAI ΔIAΦOPA KAΛH ΣYNEXEIA KAI KAΛA ΠOΛYΩPA MΠANIA."
    ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΓΩ?? ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΑΡΣΟΣ? ΔΕΥΤΕΡΑΝΤΖΑ??ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ."
    Αυτος: ΕΓΩ EYΘYNOMAI ΓIA TOYΣ ΠONOYΣ ΣTO ΣTOMAXI? EΓΩ ΣE KANΩ NIOΘEIΣ OΠΩΣ ΛEΣ? EΓΩ TO MONO ΠOY KANΩ EINAI NA ΣE ΠAPAKAΛΩ NA BPEΘOYME MEPEΣ KAI EΣY ΠOΛY XAΛAPA KANEIΣ TO ΠPOΓPAMMA ΣOY KAI EMENA OYTE THΛ ME EXEIΣ ΣKAΣMENO AYTO ΣOY ΛEΩ MONO... KATΣE NA TH BAΛOYME ME MHNYMATA KAI MAΛAKIEΣ NA ΠEPAΣOYN AYTEΣ OI XAΛΑΡΕΣ MEPEΣ ΠEPAΣTIKA MAΣ EΓΩ EXΩ TPOMEPO ΠONO ΣTO ΣTHΘOΣ"
    ΔΕ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ Κ ΣΤΕΛΝΕΙ
    ΑΥΤΟΣ: "ΛOIΠON AΓAΠOYΛA MOY! ! ! KATΣE NA ΞEKOYPAΣTEIΣ NA ΣOY ΠEPAΣEI KAI TO ΣTOMAXI ΓIATI ΔEN ΞEPΩ TI ΞEMΠEPΔEYEIΣ AYTEΣ TIΣ MEPEΣ KAI ΓIATI ΣE ΞEPΩ XPONIA!! ! TEΛOΣ ΠANTΩN ΠAΩ KAI EΓΩ NA ΞEKOYPAΣTΩ KAI AN TO AΠOΓEYMA EIΣAI KAΛA KAI EXEIΣ ΔIAΘEΣH MOY ΣTEΛNEIΣ ΔIAΦOPETIKA AN ΣE ΠETYXΩ OΠOYΔHΠOTE EΞΩ ΘA ΣE KANΩ MAYPH!!!!"
    Εγω: ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ. ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΓΑΠΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!



    Αυτα. Τι λετε???

  14. #164
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Εγω: "ΔΕΝ ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΔΕ Σ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΤΕ! Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ. ΟΤΑΝ ΛΕΣ: "ΕΣY MIΛAΣ ΓIA TETPAΩPA ΛYΠAMAI AΛΛA MAZI MOY ΔEN ΘA TA EXEIΣ EΔΩ KΛEINΩ ΓIATI ΠNIΓΩMAI AΠO ΠOΛΛA KAI ΔIAΦOPA KAΛH ΣYNEXEIA KAI KAΛA ΠOΛYΩPA MΠANIA."
    ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΓΩ?? ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΑΡΣΟΣ? ΔΕΥΤΕΡΑΝΤΖΑ??ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ."
    Αυτος: ΕΓΩ EYΘYNOMAI ΓIA TOYΣ ΠONOYΣ ΣTO ΣTOMAXI? EΓΩ ΣE KANΩ NIOΘEIΣ OΠΩΣ ΛEΣ? EΓΩ TO MONO ΠOY KANΩ EINAI NA ΣE ΠAPAKAΛΩ NA BPEΘOYME MEPEΣ KAI EΣY ΠOΛY XAΛAPA KANEIΣ TO ΠPOΓPAMMA ΣOY KAI EMENA OYTE THΛ ME EXEIΣ ΣKAΣMENO AYTO ΣOY ΛEΩ MONO... KATΣE NA TH BAΛOYME ME MHNYMATA KAI MAΛAKIEΣ NA ΠEPAΣOYN AYTEΣ OI XAΛΑΡΕΣ MEPEΣ ΠEPAΣTIKA MAΣ EΓΩ EXΩ TPOMEPO ΠONO ΣTO ΣTHΘOΣ"
    ΔΕ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ Κ ΣΤΕΛΝΕΙ
    ΑΥΤΟΣ: "ΛOIΠON AΓAΠOYΛA MOY! ! ! KATΣE NA ΞEKOYPAΣTEIΣ NA ΣOY ΠEPAΣEI KAI TO ΣTOMAXI ΓIATI ΔEN ΞEPΩ TI ΞEMΠEPΔEYEIΣ AYTEΣ TIΣ MEPEΣ KAI ΓIATI ΣE ΞEPΩ XPONIA!! ! TEΛOΣ ΠANTΩN ΠAΩ KAI EΓΩ NA ΞEKOYPAΣTΩ KAI AN TO AΠOΓEYMA EIΣAI KAΛA KAI EXEIΣ ΔIAΘEΣH MOY ΣTEΛNEIΣ ΔIAΦOPETIKA AN ΣE ΠETYXΩ OΠOYΔHΠOTE EΞΩ ΘA ΣE KANΩ MAYPH!!!!"
    Εγω: ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ. ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΓΑΠΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!



    Αυτα. Τι λετε???
    Σε απειλεί κιόλας?

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Αυτο θα το λεει για πλακα αλλα ειναι εκδικητικος

Page 11 of 35 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. χωρισμος σχεση εξαρτησης απιστευτη στενοχωρια
    By cyrax in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 07-04-2017, 16:34
  2. σχεση εξαρτησης..καταστροφης...
    By stef1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-01-2012, 11:26
  3. Σχέση εξάρτησης από τον θεραπευτή
    By RainAndWind in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 27-01-2010, 12:01
  4. Σχεσεις εξαρτησης
    By mariap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 23-08-2009, 10:51
  5. Σχέση εξάρτησης μεταξύ γυναικών
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 11-01-2008, 11:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •