Σχεση απολυτης εξαρτησης!!!! - Page 32
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 32 of 35 FirstFirst ... 223031323334 ... LastLast
Results 466 to 480 of 522
  1. #466
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Δεν ξερω. Σιγουρα θα φοβαμαι οτι θα εχω τη τυχη της γυναικας του!
    Αμα δε ξερεις, μαθε. Οσο δε ξερεις θα σε κανει οτι θελει. Καταλαβες τι μολις ειπες; Τρως τα χρονια σου και τη ζωη σου πισω απο εναν αντρα που δεν ξερεις αν τον θελεις.

  2. #467
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Επειδή κάποια μηνύματα πάνε σε εμένα,
    little_eliza, μία δουλειά ποτέ δεν είναι όλη μας η ζωή και το μοναδικό που έχουμε πετύχει. Και δεν μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί και για εμένα οι δουλειές μου είναι πάρα πολύ σημαντικές. Κάποτε άφησα μία δουλειά στην οποία ήμουν πολλά χρόνια και στην οποία είχα επενδύσει πάρα πολύ -και συναισθηματικά εκτός των άλλων- διότι είδα ότι όσο κι αν την αγαπούσα, πλέον κάποια πράγματα είχαν αλλάξει κι όσο κι αν είχα μείνει να το παλεύω, στο τέλος έκανα κακό στον εαυτό μου και μάλιστα μεγάλο. Δεν ήταν απλή η εύρεση και προσαρμογή στην επόμενη δουλειά, ούτε άμεση, αλλά τι έπρεπε να γίνει δηλαδή; ΝΑ μείνω εκεί να αυτοκαταστρέφομαι; Και Αργύρη έχω βρεθεί και σε ανεργία και μάλιστα λόγω προβλήματος υγείας που με άφησε χωρίς δουλειά κοντά ένα χρόνο κι είχα περάσει πολύ δύσκολα οικονομικά. Τι έπρεπε να γίνει, να χαντακώσω όλη μου την ζωή για να μην ζοριστώ ένα διάστημα;
    Έχετε δίκιο ότι ο καθένας τα βλέπει τα πράγματα από την σκοπιά του και λογικό είναι. Δεν νομίζω ότι κάποιος γράφει με κακή πρόθεση παρά με σκοπό να βοηθήσει.

    Από εκεί και πέρα εγώ σαν άτομο δεν έχω την λογική του spoon-feeding και του pampering γενικά. Άλλο η κατανόηση κι άλλο η υπεκφυγή και η αποφυγή. Πιστεύω ότι ο καθένας πρέπει να αναλαμβάνει τις ευθύνες του και ότι ότι δεν λύνεται κόβεται. ΚΑλές οι θεωρίες, αλλά στην πράξη φαίνεται αν έχουν αποτέλεσμα. Μάλλον είμαι σε άλλο μήκος κύματος από πολλούς εδώ μέσα.
    Ελπίζω η Μάιρα να βρει την άκρη της, αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι έχω κάποια άλλη βοήθεια να προσφέρω, την γνώμη μου την είπα. Και το θέμα έχει αρχίσει να με κουράζει, οπότε δεν έχει νόημα να φορτίζομαι χωρίς λόγο χωρίς να μπορώ να βοηθήσω κιόλας. Αυτό ήταν το τελευταίο μου μήνυμα σε αυτό το θέμα. Au revoir.
    Sonia, εδώ όμως είναι άλλη περίπτωση. Δεν έχει πρόβλημα με την δουλειά αλλά με έναν συγκεκριμένο άνθρωπο. Θεωρώ την δουλειά πάρα πολύ σημαντικό θέμα για λόγους πρακτικούς και όχι από την άποψη της αυτοεπιβεβαίωσης. Δηλαδή να χτίσω καριέρα κτλ. Το θέμα της δουλειάς μπορεί να επηρεάσει πάρα πολλά άλλα παρακάτω. Οι εποχές που έμενες άνεργος και σε μια δυο εβδομάδες έβρισκες άλλη, έχουν περάσει. Όπως λες "ότι δεν λύνεται κόβετε" αλλά και σε αυτό υπάρχουν τρόποι. Ας καταφέρει να βρει μια ισορροπία και αν το μόνο που μένει είναι το θέμα στην δουλειά, υπάρχουν τρόποι. Εξάλλου απ ότι κατάλαβα πρόκειται για έναν δειλό που η μόνη ικανοποίηση που παίρνει είναι από αυτά τα καραγκιοζιλίκια που κάνει. Οποίος κατάλαβε, κατάλαβε. Και εννοείται πως έγραψες για να βοηθήσεις. Αλλά την διάβασα και από άλλο μέλος την άποψη να παρατήσει την δουλειά της. Και εγώ για να βοηθήσω της λέω "σε καμιά περίπτωση". Φυσικά με το ενδεχόμενο να μείνει έτσι. Αν την περιμένουν άλλες θέσεις εργασίας και είναι τόσο σίγουρη ας το κάνει.

  3. #468
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Μάιρα πως νιώθεις τώρα που τον έχεις αποφύγει λίγες μέρες?

  4. #469
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Οπως θα εχετε καταλαβει για να μη γραφω δεν ειχα καποιο νεο ως σημερα το απογευμα που προεκυψε αυτο που θα σας πω παρακατω.
    Ολο αυτο το διαστημα η σταση μου ειναι απομακρη. Δε βρεθηκαμε καθολου μονοι μονο στη δουλεια. Δε στελνω μηνυματα κ καθε φορα που ελεγε να βρεθουμε ελεγα οχι με διαφορες δικαιολογιες. Κ βεβαια εκανε παραπονα οτι τον αποφευγω κ αδιαφορω κ περναω καλα.
    Σημερα το απογευμα ερχεται στη δουλεια αναστατωμενος κ μου λεει ελα να σου πω δυο λογια:
    " επειδη δεν ειμαι σε καλη ψυχολογικη κατασταση κ πςρνω φαρμακα μπορει να μην αντεξω κ ν αρρωστησω κ θελω να ξερεις οτι σαγαπω. Δεν αντεχω την κατασταση μ αυτην θα χωρισω θα παμε στα δικαστηρια γιατι θελει να μου φαει τη περιουσια κ να με καταστρεψει. Κ μαλιστα η μανα της που μενει μαζι μας με δικαιολογει κ εχει στεναχωρεθει."
    Κ του απαντω : " κανε οτι ειναι καλυτερο για σενα"
    Κ τιποτα αλλο.
    Να ναι αληθεια ολα αυτα? Να ναι κολπο? Κ εγω τι κανω? Θα αρχισω παλι να στελνω μηνυματα παρηγοριας???
    Ειχα ησυχασει. Ειχα βαλει τις σκεψεις μοθυ σε μια σειρα.
    Απο κεινη την ωρα με ταραξε. Με διελυσε.
    Θελω τη γνωμη σας!!!!!!

  5. #470
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Εγώ νομίζω πως είναι άνθρωπος που χειρίζεται τους άλλους. Αυτά τα "αν πάθω κάτι" κτλ μην τα τρως. Κλασικές μαλακίες. Αφού είχες ησυχάσει και άρχισες κάπως να μπαίνεις σε μια σειρά, να μην κάνεις πίσω. Αλλά θα στα πούνε και άλλοι τώρα, λογικά. Μην κάνεις πίσω. Προσπαθεί να σε κάνει να τον λυπηθείς. Θυμήσου μόνο πόσες φορές σε έβλεπε για μια ώρα και σε παράταγε μετά.

  6. #471
    Παίρνει φάρμακα; Τί ακριβώς φάρμακα παίρνει; Εμένα αυτό μου φαίνεται ψυχολογικός εκβιασμός: "είμαι άρρωστος, αν πάθω κάτι..."
    Και αυτά που σου λέει περί διαζυγίου είναι φούμαρα, επειδή κατάλαβε οτι εσύ σκέφτεσαι να τον παρατήσεις και προσπαθεί να σου δώσει ελπίδα οτι θα χωρίσει από την γυναίκα του.
    Τζάμπα είναι τα ψέμματα που σου λέει! Μόλις περάσουν δυο τρεις μήνες θα σου πει οτι δεν μπορεί να χωρίσει λόγω του παιδιού.
    Καλά, μην μου πεις οτι τον πιστεύεις...! Με ποιόν τρόπο σε αγαπάει δηλαδή; Με το μισάωρο του σεξ;
    Ο τύπος είναι τελείως ανήθικος και ανάλγητος. Προκειμένου να έχει ένα σεξ μαζί σου δεν τον ενδιαφέρει αν εσύ δεν φτιάξεις ποτέ τη ζωή σου ή καταστραφείς. Αρκεί να ικανοποιεί αυτός τα κέφια του για όσο διάστημα γουστάρει.
    Δεν ντρέπεται λίγο να σου λέει τόσο χυδαία ψέμματα;

  7. #472
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Παίρνει φάρμακα; Τί ακριβώς φάρμακα παίρνει; Εμένα αυτό μου φαίνεται ψυχολογικός εκβιασμός: "είμαι άρρωστος, αν πάθω κάτι..."
    Και αυτά που σου λέει περί διαζυγίου είναι φούμαρα, επειδή κατάλαβε οτι εσύ σκέφτεσαι να τον παρατήσεις και προσπαθεί να σου δώσει ελπίδα οτι θα χωρίσει από την γυναίκα του.
    Τζάμπα είναι τα ψέμματα που σου λέει! Μόλις περάσουν δυο τρεις μήνες θα σου πει οτι δεν μπορεί να χωρίσει λόγω του παιδιού.
    Καλά, μην μου πεις οτι τον πιστεύεις...! Με ποιόν τρόπο σε αγαπάει δηλαδή; Με το μισάωρο του σεξ;
    Ο τύπος είναι τελείως ανήθικος και ανάλγητος. Προκειμένου να έχει ένα σεξ μαζί σου δεν τον ενδιαφέρει αν εσύ δεν φτιάξεις ποτέ τη ζωή σου ή καταστραφείς. Αρκεί να ικανοποιεί αυτός τα κέφια του για όσο διάστημα γουστάρει.
    Δεν ντρέπεται λίγο να σου λέει τόσο χυδαία ψέμματα;
    Παιρνει ηρεμηστικα για να κοιμηθει γιατι απ τους καβγαδες που του κανει παθαινει νευρικες κρισεις λεει κ δε κοιμαται. Κ φοβαται οτι θα πεσει στο κρεβατι γι αυτο μου λεει οτι κ αν του συμβει να ξερω οτι μαγαπαει.

    Η αληθεια ειμαι τοσο χαζη που τον πιστεψα. Αλλα ευτυχως δεν ειπα κατι ουτε εκανα καποια κινηση. Κ ετρεξα να γραψω εδω να δω τι γνωμη εχετε.
    Γιατι πραγματικα τον εχω τοσο πολυ στο γραψιμο ολο αυτο το διαστημα που να φανταστειτε σημερα το πρωι μου ελεγε να το κανουμε στο παρκινγκ της δουλειας! Κ δεν απαντησα. Κ τ απογευμα μου ειπε αυτα που εγραψα πιο πανω

  8. #473
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Παιρνει ηρεμηστικα για να κοιμηθει γιατι απ τους καβγαδες που του κανει παθαινει νευρικες κρισεις λεει κ δε κοιμαται. Κ φοβαται οτι θα πεσει στο κρεβατι γι αυτο μου λεει οτι κ αν του συμβει να ξερω οτι μαγαπαει.

    Η αληθεια ειμαι τοσο χαζη που τον πιστεψα. Αλλα ευτυχως δεν ειπα κατι ουτε εκανα καποια κινηση. Κ ετρεξα να γραψω εδω να δω τι γνωμη εχετε.
    Γιατι πραγματικα τον εχω τοσο πολυ στο γραψιμο ολο αυτο το διαστημα που να φανταστειτε σημερα το πρωι μου ελεγε να το κανουμε στο παρκινγκ της δουλειας! Κ δεν απαντησα. Κ τ απογευμα μου ειπε αυτα που εγραψα πιο πανω
    Μην αποκαλείς τον εαυτό σου χαζή.
    Κράτα ως θετικό γεγονός πως τον έχεις γράψει γ λίγες μέρες.Και συνέχισε έτσι.

  9. #474
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Εγώ νομίζω πως είναι άνθρωπος που χειρίζεται τους άλλους. Αυτά τα "αν πάθω κάτι" κτλ μην τα τρως. Κλασικές μαλακίες. Αφού είχες ησυχάσει και άρχισες κάπως να μπαίνεις σε μια σειρά, να μην κάνεις πίσω. Αλλά θα στα πούνε και άλλοι τώρα, λογικά. Μην κάνεις πίσω. Προσπαθεί να σε κάνει να τον λυπηθείς. Θυμήσου μόνο πόσες φορές σε έβλεπε για μια ώρα και σε παράταγε μετά.
    Απο οτι φαινεται δε μπορει να χειριστει τη γυναικα του κ αυτο τον τρελλενει. Εμενα σιγουρα με χειριζετε η μαλλον με χειριζοταν πολυ καλα. Τωρα θα χει μπερδευτει με τη σταση μου.

  10. #475
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,748
    καλημερα μαιρα.
    συμφωνω απολυτα με κασσανδρα.
    τπτ δεν εχει αλλαξει.
    απλως ειδε οτι εχεις ξυνισει κι αρχισε τις μπαρουφες για να σε κανει να ελπιζεις παλι και να μην τον δυσκολευεις.
    οσο εβλεπε ποσο στρωμενη και προθυμη ησουν, σου ειπε την αληθεια για να ειναι (και καλα) ξεκαθαρος μαζι σου, να μην του λες μετα οτι εδινε υποσχεσεις.
    να ειναι ολο το φταιξιμο δικο σου δλδ και επισημως.
    τωρα που σκεφτηκε οτι ισως βαρεθηκες να εισαι η ξεπετα στην ζωη του και μπορει να του φυγεις, πεταξε μερικες μπαρουφες παραπανω για να ξανασχοληθεις μαζι του προθυμα και οχι ξυνισμενα.

    ακομα και τα περι διαζυγιου κλαψες και μπαρουφες ειναι.
    δεν θα του παρει την περιουσια η γυναικα του, ψεματα σου λεει. θα του παρει την μιση περιουσια. αυτα που ΝΟΜΙΜΑ της ανηκουν δλδ.μαζι τα κανανε. ανδρογυνο ειναι, μην ξεχνιεσαι. ο γαμος κατι σημαινει νομικα. δεν ειναι κωλοχαρτο.
    γιατι την παντρευτηκε; γιατι εκανε παιδι μαζι της; δεν το ηξερε οτι εχει δικαιωματα και υποχρεωσεις με αυτον τον γαμο;
    το ξερει πολυ καλα. εσενα, δουλευει.
    η να παρει διαζυγιο και να δωσει και στην γυναικα του αυτα που δικαιουται η να το φαει και να σκασει.
    η κλαψα απαγορευεται.
    αλλα ο κυριος εχει μαθει να τα εχει ολα δικα του, χωρις να τον νιαζει η ζωη και οι επιθυμιες κανενος.
    κι εσυ τον διευκολυνες μεχρι τωρα σε αυτο, με την προθυμια σου και το ποσο εχαβες τις μπαρουφες που σου ελεγε για τον γαμο του.
    στο χερι σου ειναι αν θα συνεχισεις να το κανεις.
    αληθεια δεν σου λεει σε καμια περιπτωση παντως.
    το μονο του ζορι ειναι οτι δυσκολευεται να τα εχει ολα δικα του χωρις σχολια και απαιτησεις.

  11. #476
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,748
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Παιρνει ηρεμηστικα για να κοιμηθει γιατι απ τους καβγαδες που του κανει παθαινει νευρικες κρισεις λεει κ δε κοιμαται. Κ φοβαται οτι θα πεσει στο κρεβατι γι αυτο μου λεει οτι κ αν του συμβει να ξερω οτι μαγαπαει.

    Η αληθεια ειμαι τοσο χαζη που τον πιστεψα. Αλλα ευτυχως δεν ειπα κατι ουτε εκανα καποια κινηση. Κ ετρεξα να γραψω εδω να δω τι γνωμη εχετε.
    Γιατι πραγματικα τον εχω τοσο πολυ στο γραψιμο ολο αυτο το διαστημα που να φανταστειτε σημερα το πρωι μου ελεγε να το κανουμε στο παρκινγκ της δουλειας! Κ δεν απαντησα. Κ τ απογευμα μου ειπε αυτα που εγραψα πιο πανω
    τι λες βρε παιδι μου... μεγαλη παραχωρηση εκανε... στο αυτοκινητο δηλαδη. οπως παντα... ξεπετα...
    αφου τοσο ανησυχησε, γιατι δεν σου προτεινε να το κανετε σε μια ωραια εκδρομη στο παρισι;;;;;;
    δεν το χαλαλιζει για σενα το ταξιδακι, ε;

  12. #477
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,748
    μαιρα εχεις ζησει ποτε διπλα σε εναν συντροφο δικο σου;
    ξερεις τι ομορφα που ειναι τα ταξιδια με τον ανθρωπο σου; ξερεις πως ειναι να κοιμασαι αγκαλια με τον αγαπημενο σου αντι να το κανεις για ενα τεταρτακι στο καθισμα του αυτοκινητου;
    ουτε κλεμενες στιγμες απο την σχεση μιας αλλης, ουτε να παρακαλας και να σε γραφουν κι εσυ να πηγαινεις εκδρομες με το πουλμαν και αλλες μοναχικες κυριες ;)
    οταν τα δοκιμασεις αυτα θα μουτζωνεσαι στον καθρεφτη για τα χρονια που χανεις να ξεροσταλιαζεις στο τηλεφωνο μηπως σου δωσει λιγο χρονο απο τον γαμο του, δανεικο καποιος παντρεμενος..

  13. #478
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    135
    Μάιρα θα συμφωνήσω στην ερμηνεία που έδωσαν Αργύρης και Κασσάνδρα. Για εμένα το ψέμα του μυρίζει από χιλιόμετρα. Είναι μέρος της τακτικής του. Μην τσιμπήσεις. Και προφανώς θα το κάνει να φανεί πειστικό για να σου βάλει το διάολο της αμφιβολίας. Για να βοηθηθείς να ερμηνεύσεις τη συμπεριφορά του θα σου πρότεινα να θυμηθείς αν έχει κάνει πάλι προσπάθεια να απομακρυνθείς από αυτόν ή αν σταμάτησες να του δίνεις σημασία. Πως αντέδρασε τότε? Επίσης σου έχει ξανακλαφτεί για φάρμακα και υγεία και θάνατο όταν σταμάτησε να είναι το κέντρο της προσοχής σου για κάποιο διάστημα στο παρελθόν? Εσύ τι έκανες? Αυτός πως αντέδρασε μετά αφού τον πίστεψες ότι δεν ήταν καλά? Επίσης, έχει τσεκάρει ποτέ αν το κλίμα που περιγράφει στο σπίτ (καβγάδες κλπ) είναι όντως έτσι? Από γνωστούς, φίλες της γυναίκας του κλπ. Σε μικρή πόλη μένετε απ' ότι κατάλαβα.
    Τέλος κάτι που θα ήθελα να σημειώσω εγώ είναι η απάντηση που του έδωσες. Αυτό το "κάνε ό,τι είναι καλύτερο για εσένα" χωρίς τίποτα παραπάνω, χωρίς να υποκύψεις και να ενδώσεις στα κλαψουρίσματά του και τις ορέξεις του. Θα ήθελα να σε συγχαρώ που δεν έδειξες τίποτε άλλο και ήσουν παγερή απέναντί του. Δεν ξέρω αν σάστησες όταν σου τα είπε αυτά ή όντως ήθελες να δείξεις πως δεν σε νοιάζει γ αυτό πια. Η κίνησή σου αυτή όμως ήταν πάρα πολύ καλή. Ειδικά αν σκεφτείς ότι άλλοι άνθρωποι μετά από καιρό ψυχοθεραπείας και δεν μπορούν να πάρουν τέτοιες αποφάσεις. Εσύ το έκανες με την απλή παρότρυνση από εμάς, χωρίς καν να είναι κάποιος ειδικός πλάι σου. Θα σου πρότεινα να κρατήσεις τη στάση που έχεις. Κι αν έχεις απορίες σχετικά με τη συμπεριφορά του καλύτερα να τα γράψεις εδώ να τα συζητήσουμε παρά να πας και να του απαντήσεις. Όσο θα τον φτύνεις τόσο πιο δελεαστικούς τρόπους θα βρίσκει τώρα. Μην σου φανεί περίεργο αν ακούσεις αύριο μεθαύριο ότι βάζει και μπρος για διαζύγιο. Μπορεί όντως να το κάνει, όχι για σένα όμως. Για άλλους λόγους και για να θολώσει τα νερά μαζί σου.

  14. #479
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Πειτε μου τι να του απαντησω??? ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ.
    Εγω σημερα δε πηγα δουλεια οποτε ημουν εξαφανισμενη. Εστειλε αυτο:

    ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ NA ΔOYME TI ΘA KANΩ! EIMAI APKETA ΠIEΣMENOΣ KAI ΨAXNΩ ΔYNAMH TI ΛEΣ KAI EΣY TI ΛEEI H ΔIEΣΘHΣH ΣOY ΘA ΠEPAΣΕΙ KAI AYTO TO MAPTYPIO?

  15. #480
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Maira View Post
    Πειτε μου τι να του απαντησω??? ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ.
    Εγω σημερα δε πηγα δουλεια οποτε ημουν εξαφανισμενη. Εστειλε αυτο:

    ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ NA ΔOYME TI ΘA KANΩ! EIMAI APKETA ΠIEΣMENOΣ KAI ΨAXNΩ ΔYNAMH TI ΛEΣ KAI EΣY TI ΛEEI H ΔIEΣΘHΣH ΣOY ΘA ΠEPAΣΕΙ KAI AYTO TO MAPTYPIO?
    Μην του απαντήσεις!
    Έτσι πάλι θα κυλήσεις και όλη η προσπάθεια σου θα πέσει στο μηδέν.

Page 32 of 35 FirstFirst ... 223031323334 ... LastLast

Similar Threads

  1. χωρισμος σχεση εξαρτησης απιστευτη στενοχωρια
    By cyrax in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 07-04-2017, 16:34
  2. σχεση εξαρτησης..καταστροφης...
    By stef1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-01-2012, 11:26
  3. Σχέση εξάρτησης από τον θεραπευτή
    By RainAndWind in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 27-01-2010, 12:01
  4. Σχεσεις εξαρτησης
    By mariap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 23-08-2009, 10:51
  5. Σχέση εξάρτησης μεταξύ γυναικών
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 11-01-2008, 11:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •