Γονεις - παιδια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204

    Γονεις - παιδια

    Πιστευετε οτι πεφτει λογος στους γονεις για τη σεξ.ζωη κ γενικα προσωπικη ζωη των παιδιων τους; Απαντατε με ναι η οχι και αιτιολογηση

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Για το σεξ όχι,δικαίωμα του καθενός οι προτιμήσεις του.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Πιστευετε οτι πεφτει λογος στους γονεις για τη σεξ.ζωη κ γενικα προσωπικη ζωη των παιδιων τους; Απαντατε με ναι η οχι και αιτιολογηση

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Φυσικά και όχι. Δεν τους πέφτει κανένας λόγος. Οι γονείς πρέπει να σκέφτονται τι κάνει ευτυχισμένα τα παιδιά τους.

  4. #4
    Χα! Το "να τους πέφτει λόγος" είναι το λιγότερο!
    Στην πραγματικότητα, είτε το θέλουν είτε όχι, όσο άνετοι ή συντηρητικοί κι αν είναι, παρεμβαίνουν καθοριστικά στην στην σεξουαλική και προσωπική ζωή των παιδιών τους, όσο κι αν δεν το θέλουν. Ιδιαίτερα η μητέρα.
    Το έλεγε κι ο Φρόιντ. Όσο κι αν είναι ξεπερασμένος ο Φρόιντ κάποια πράγματα που βρήκε για την σχέση μητέρας-παιδιού από την πρώιμη βρεφική ηλικία, ισχύουν.
    Οπότε, τί να την κάνεις την γνώμη τους όταν σε έχουν ήδη διαμορφώσει ανάλογα με την στοργή ή την σκληρότητα, το ενδιαφέρον ή την αδιαφορία, την ηρεμία ή την ταραχή και τις φωνές στο σπίτι, κλπ, κλπ, κλπ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Καλα αυτο εννοειται .το θεμα ειναι ποια ειναι τα ορια που πρεπει να βαζουμε εμεις

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    Ιωαννα αν εισαι καλοσ ανθρωποσ και δεν κανεισ τραβηγμενα πραγματα ειναι οκ δηλαδη φαντασου να εισαι στρεητ και να πασ με πενηντα μη ανεκτο η να εισαι χαιβανι να μην μπορεισ να μιλησεισ η να μη δουλευεισ για μενα μη ανεκτο προτιμω να γινεισ στριπτιτζου με ενα εκατομυριο απο την δουλεια παρα κοιμισμενη ανεργη να περιμενεισ αντρα να βολευτεισ θα κανεισ τι δουλεια σου ησυχα κ ηρεμα χωρισ να το λεσ παντου κ πιασε μια δουλεια απο χαρακτηρα εισαι ενταξει γενικα μιλωντασ τα λεφτα χρειαζονται οταν εισαι νεοσ μετα τα σαραντα ειναι αχρηστα δηλαδη ανετα τι βγαζεισ χωρισ λεφτα οταν εισαι νεοσ πρεπει να εχεισ λεφτα θα καταλαβεισ μετα γτ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Αυτο που θες να πεις ειναι καλυτερα καλος ανθρωπος με τη δουλεια του , την αξιοπρεπεια του και σχεση με κοπελα παρα πουτ...α στρειτ η απελπισμενη ανεργη που τρεχει πισω απο εναν αντρα.

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    Ναι αγαπη μου ειναι τοσα πολλα που μια λεσβια αν εχει χαρακτηρα μπορει να χωρεσει παντου κ να βρει αγαπη κ λεφτα κ ολα χαρακτηρα θελει μονο κ λιγο εμφανιση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Όταν ήμουν στην ηλικία σου έτρεμα για την γνώμη που θα έχουν οι γονείς μου για μένα. Ιδιαίτερα η μάνα μου!
    Ο πατέρας μου ήταν πολύ θρήσκος αλλά πολύ επιεικής, υπέρ της ελευθερίας και δεχόταν οτιδήποτε διαλέγαμε. Η μάνα μου ενδιαφερόταν μόνο "τί θα πει ο κόσμος", δεν δεχόταν καμμία παρεκτροπή!. Τώρα που είμαι κοντά 50, εκείνη έχει πεθάνει και σκέφτομαι τί ηλίθια ήμουν που την φοβόμουν εκείνα τα χρόνια και έκανα κάποια λάθη για να μην την δυσαρεστήσω.
    Ιωάννα, άνθρωποι είναι, δεν είναι θεοί! Ας κάνει κανείς αυτό που πραγματικά θέλει σαν ελεύθερος άνθρωπος και μην σκέφτεται τί θα πουν. Αρκεί αυτό που κάνει να μην είναι αντίδραση στην συμπεριφορά τους γιατί τότε πάλι δεν θα είναι κάτι που πραγματικά θέλει ο ίδιος.
    Ας πουν! Δικαίωμά τους είναι, παιδί τους είναι και θα το συμβουλέψουν σύμφωνα με αυτό που θεωρούν καλό για κείνο .Κι εκείνο θα κάνει αυτό που θεωρεί καλό για τον εαυτό του. Τον ίδιο στόχο έχουν, την ευτυχία. Και να πουν κάτι παραπάνω δεν χάλασε ο κόσμος, ούτε τους κάνει αυτό κακούς, ούτε μπορεί κάποιος να τους το απαγορεύσει.

  10. #10
    Ιωάννα, η σχέση με την μαμά σου είναι καλή; Υπάρχει αλληλοπροσέγγιση και κάποια κατανόηση;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Αρκετα καλη

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Πιστευετε οτι πεφτει λογος στους γονεις για τη σεξ.ζωη κ γενικα προσωπικη ζωη των παιδιων τους; Απαντατε με ναι η οχι και αιτιολογηση

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Απορία:
    Για την προσωπική ζωή,εννοείς μόνο το ερωτικό κομμάτι ή γενικά τις επιλογές και τον τρόπο ζωής που επιλέγει κάποιος?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Ολα γενικοτερα αρκει να μην ξεφευγουν απο λογικα πλαισια που απειλουν την υγεια κ την αξιοπρεπεια οπου οι γονεις πρεπει να επεμβουν οπως πορνεια, ναρκωτικα, αλκοολισμος, τζογος κοκ

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Ολα γενικοτερα αρκει να μην ξεφευγουν απο λογικα πλαισια που απειλουν την υγεια κ την αξιοπρεπεια οπου οι γονεις πρεπει να επεμβουν οπως πορνεια, ναρκωτικα, αλκοολισμος, τζογος κοκ

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Οκ τότε.
    Έδωσες μόνη σου την απάντηση που είχα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by crystallia View Post
    Φυσικά και όχι. Δεν τους πέφτει κανένας λόγος. Οι γονείς πρέπει να σκέφτονται τι κάνει ευτυχισμένα τα παιδιά τους.

    Eγω που ανηκω στην παλαια γενια , τοτε οι γονεις ηταν πολυ παρεμβατικοι , μας θεωρουσαν κτημα τους , και οι καυγαδες για μια σχεση που ειχα , ηταν εντονοτατοι , μεχρι που ειχα απειλησει την μανα μου με οπλο ....γεματο φυσικα .....αφου κοντεψα να γκρεμισω το σπιτι , ποτρες σπασμενες , πιατα σπασμενα , κλπ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 408
    Last Post: 28-08-2020, 00:19
  2. Replies: 136
    Last Post: 28-01-2015, 10:39
  3. Παιδια και νεοι γονεις το 2010
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 109
    Last Post: 19-05-2010, 22:11
  4. Γονείς και παιδιά. Σχέση ξενιστή και μικροβίου?
    By *entropy* in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 86
    Last Post: 06-08-2009, 12:01
  5. Οταν χωριζουν οι γονεις τι γινεται με τα παιδια??
    By pennoula_v in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 13-06-2009, 01:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •