To κουτί της Πανδώρας (όχι του Μπαξεβάνη) :p
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407

    To κουτί της Πανδώρας (όχι του Μπαξεβάνη) :p

    Λοιπόν συμφορουμίτες-ισες είπα να κάνω ένα θέμα κάπως συμβολικό και θα ήθελα την συνεισφορά σας!!

    Όλοι γνωρίζετε πιθανολογώ τον μύθο της Πανδώρας. Η γυναίκα που δημιούργησε ο Δίας για να τιμωρήσει μακροπρόθεσμα τους ανθρώπους γιατί ο Προμηθέας έδωσε την φωτιά σ'αυτούς. Της έδωσε ένα πιθάρι και της είπε να μη το ανοίξει ποτέ. Αυτή από την περιέργεια της το άνοιξε και βγήκαν στην επιφάνεια όλα τα κακά του κόσμου. (οποιαδήποτε ομοιότητα με τον κήπο της Εδέμ είναι συμπτωματική αγαπητοί θεοσεβούμενοι).

    Λοιπόν αυτό που θα κάνουμε είναι να γράψουμε κάποια συμπτώματα ή συνέπειες της πάθησης μας. Δηλαδή αρχικά το θέμα θα έχει αρνητικό χαρακτήρα. Μετά που θα κλείσουμε το κουτί θα δούμε τι μας άφησε ο Δίας εκτός του να τον βρίζουμε.

    Προτείνω να γράφουμε 3 συμτπώματα-συνέπειες αλλά αν είστε στον καημό γράψτε παραπάνω έτσι να σας φύγει από μέσα σας. Αν θέλετε γράφετε πως σας επηρέασαν κ αν τα ξεπεράσατε.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Τα 3 πρώτα δεινά που θα αναφέρω οταν αποφάσισα να ανοίξω το κουτάκι με τις μαλακίες καπου εκεί το 12' είναι:
    1)Απόγνωση
    2)Παράνοια
    3)Παραλήρημα
    κ επειδή είμαι μερακλής θα προσθέσω ακόμη ένα
    4)Ψευδαισθήσεις

    Από αυτά το 1ο με συντροφεύει ακόμα. Του κάνω όλα τα χατήρια μπας κ ξεκουμπιστεί αλλά εκεί, έρωτας μεγάλος.
    Το 2ο δεν είναι τόσο τακτικός επισκέπτης. Είναι σαν κάτι θείτσες που σε θυμούνται σε καμιά ονομαστική γιορτή κ σου κατσικώνονται.
    3,4 πήραν προς το παρόν απαλλαγή.

    Τι να πρωτογράψεις για αυτά τα συντρόφια. Αν ήταν άνθρωποι θα ήταν νεοφιλελέ. Νεοφιλελέ σύντροφοι λοιπόν όχι 12ωρο αλλά 24ωρο χωρίς βάρδιες εργασίας. Σου βάζουν κ την επιγραφή ''Η εργασία απελευθερώνει'' κ τις αλυσίδες κ παιδεύεσαι να σπάσεις πέτρες με την κούτρα σου.
    Συνεχίζουμε.....
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Το 2012 μου κοψαν τα χαπια αποτομα πωσ φτασαμε στο 2018 και αν θα ζησω κι αλλο ιδεα δεν εχω συγχωρηστε τισ μαλακιεσ αλλα νομιζω με βασανιζουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Υποτιθετε χειροτερα απο αυτο που ζω δεν υπαρχει ειναι ολα τα μοντερνα βασανιστηρια και ξαναλεω αυτα μου τα εκαναν οταν ημουν παιδι παλι δεν εχει νοημα μπορει οποιοσ θελει να με σκοτωσει βαρεθηκα δεν εχω μελλον ετσι κ αλλιωσ οποτε τι να το κουραζουμαι αλλο για πιο λογο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Μουγγοσ ειμαι εχασα την ομιλια και το συναισθημα για πιο λογο συνεχιζουμε δεν καταλαβα μπορει να τυφλωθηκα κι ολα αλλα ακομα βλεπω αρα γιατι συνεχιζουμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    @elis συνέχισες να ζεις γιατί βρίσκεις μαγεία στους ανθρώπους κ τις γυναίκες, στον κόσμο που σε περιβάλει. Εχεις δύναμη μέσα σου και νομίζω είσαι ευαίσθητο άτομο καταβάθος.
    Μη φοβάσαι να ζητήσεις βοήθεια αν την χρειαστείς δεν σε κάνει λιγότερο δυνατό.
    Αντεξες πολλά και παραμένεις όρθιος αυτό να θυμάσαι!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Ολα αυτα μου τα εκαναν συμπολιτεσ μου τωρα ειχαν χαλια χαρακτηρα ρουφιανοι πληρωθηκαν θελαν να με βαλουν σε ταξη γτ ημουν μικροσ στα φρυδια μου ειναι σκατα οπωσ κι εγω οποτε καλα να παθουν κι αυτοι καλα να παθω κι εγω καλοσ ανθρωποσ δεν υπαρχει υπαρχει αυτοσ που φερεται καλα γτ μαλλον κατι θελει οι καλοι πεθανανε μονο σκατα εχει τωρα παρτε το αποφαση αν ειμασταν καλοι δε θα επιβιωναμε κι εσεισ κι εγω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Σειριε αμα σ δειξω φωτογραφια πεντε χρονων θα δεισ ενα αγγελακι τωρα ειμαι ζωον ορθιο αυτο με τη μαγεια γινεται γτ εγω μικροσ δουλευα γενικα περασα δυσκολα και βλεπω τι ανθρωποσ εισαι με μια ματια και με μια κουβεντα που θα κανουμε οι γυναικεσ ειναι αδυναμια αλλα εγκεφαλικη δηλαδη μ αρεσει το μυαλο τουσ κι εμφανιση ειναι πιο ωραιεσ και να σ πω εχω γνωρισει γυναικεσ που παιζει να ηταν ο διαολοσ στη γη το καταευχαριστηθηκα την κουβεντα μπορει να μου τρωγαν λεφτα μπορει τωρα να μη μιλουσαμε χεστηκα εγω τισ εκτιμησα με το φτωχο μου μυαλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Εμένα μ'αρέσει το φτωχό σου μυαλό elis
    Eχεις μια σπάνια διαίσθηση κ ευαισθησία νομίζω. Παρόλο που πολλοί θα σε παρεξηγήσουν εδώ μέσα μπορώ να διακρίνω έναν ιδιαίτερο χαρακτήρα που είναι ντόμπρος κ δεν μασάει τα λόγια του γιατί δεν έχει να αποδείξει κάτι νομίζω.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Οτι ηθελα να κανω το εκανα ηθελα να δουλεψω δουλεψα λεφτα δεν εβγαλα γτ δε με ενδιεφερε ηθελα να δω τισ πουτανεσ να γνωρισω να καταλαβω τα πρεζακια τουσ μαφιοζουσ τα ειδα απο αυτουσ που υποτιθεται δεν ειναι καλοι ειδα και καλοψυχουσ αυτα με ενδιεφεραν τα ειδα ηθελα να ειμαι αθλητησ εγινα οτι με ενδιεφερε απο μικρο γτ δουλευα ειμαι αλλιωσ πλασμενοσ αυτα με ενδιεφεραν αυτα εμαθα σε συνδυασμο με μπαλλα και καποια γραμματα ετσι νιωθω οτι αυτα που ηθελα να γνωρισω κ να δω τα ειδα οποτε γι αυτο μιλαω ετσι νιωθω γεματοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Με τραβουσαν παντα οι φτωχοι κι οι τρελοι τουσ λατρευω πωσ ζουν πωσ επιβιωνουν τι κολπα κανουν οι αντρεσ τι κολπα οι γυναικεσ εχω εφεση στα μπατιρακια γυναικεσ πραγματικα τισ ερωτευομαι λατρευω τα κολπα τουσ αν πεθανω συντομα θελω να με σκοτωσει μπατιρακι γυναικα τισ θαυμαζω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Θέμα χρόνου να πεθάνω για αυτό γράφω μια κλωστή με κρατάει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επειδη εχω αρκετα αυτοκαταστροφικο μυαλο ολα τα δεινα ερχονται απ αυτο δηλαδη γιαννης πινει γιαννης κερναει μαλον γι αυτο με αφηνουν ολα τα αλλα απαθη..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Λοιπον σασ λεω τι ζω οι φιλοι με παρατησαν μολισ μαθαν τη διαγνωση κι εμεινα με τουσ γονεισ ο μεν πατερασ μου εχει δωδεκαωρο στα χωραφια κι η μανα μου με βριζει ολη μερα εχω μια καφετερια που παω κ αραζω αλλα κι αυτοι με βαρεθηκαν αυτα ζω και σκεφτομαι οτι θα με θαψουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •