Εχετε φιλους? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Νομίζω δεν θα την πάλευα χωρίς φίλους.... Στη δική μου ζωή παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο, είναι πολύ πιο κοντά μου από την οικογένεια μου. Και θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό, που παρά τις άσχημες φάσεις που πέρασα είναι ακόμη εδώ και μπορούμε να μοιραζόμαστε αυτή την υπέροχη ζωή...

    ...Αν και δεν θα δει κανείς τους αυτό το post, είναι μια ευκαιρία να τους ευχαριστήσω, που υπάρχουν στην πραγματικότητα μου.... και που έχουν δείξει τόση κατανόηση στην "ψυχασθενή" φίλη τους!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εναν κολλητο εχω σε αλλη πολη.ημασταν 4 χρονια σε σχεση.και τωρα ειμαστε αλλα 4 χρονια φιλοι.
    αλλες 3 φιλες πριν λιγα χρονια ειχα απο το σχολειο.στη μια μια μερα ειπα για τα ψυχωτικα.με εκοψε και αυτη αλλα και οι αλλες 2 εντελως τυχαια..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by boo View Post
    εναν κολλητο εχω σε αλλη πολη.ημασταν 4 χρονια σε σχεση.και τωρα ειμαστε αλλα 4 χρονια φιλοι.
    αλλες 3 φιλες πριν λιγα χρονια ειχα απο το σχολειο.στη μια μια μερα ειπα για τα ψυχωτικα.με εκοψε και αυτη αλλα και οι αλλες 2 εντελως τυχαια..
    Τι πιστεύετε ότι φταίει όταν λέμε στους φίλους μας τα ψυχικά μας και αμέσως την κάνουν;

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Εχω 3 κολλητούς...η μια είναι κοπέλα.
    Με την κοπέλα τα πάμε καλά αλλά έχω πέσει τώρα κ αν είσαι μελαγχολικός και δεν κάνεις καμιά πλάκα το κλίμα είναι κάπως. Με ανέχεται ακόμα :P
    Mε το ένα παληκάρι που λείπει εξωτερικό βρισκόμαστε όταν έρχεται καλοκαίρια και ταιριάζουμε αλλά είμαστε κ οι 2 σοβαροί συνήθως κ νομίζω κ αυτός και εγώ θέλουμε να κάνουμε καμιά μαλακία αλλά έτσι συνηθίσαμε.
    Με το άλλο παληκάρι είμαστε τελείως αντίθετοι. Δεν ανοίγεται εύκολα. Εμένα μ'άρέσει να υπάρχει κατανόηση και επικοινωνία να μπορείς να εκφραστείς, όχι να γίνεται η συναναστροφή λες κ γίνεται καταναγκαστικά.

    Τώρα από αυτά που είπες δεν ξέρω αν πληρούν τα κριτήρια σου για φίλο αλλά φίλους τους χαρακτηρίζω.
    Έτσι όπως τα λες ποιο κοντά στο να χαρακτηριστεί φίλος/η είναι η κοπέλα.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Location
    Athens
    Posts
    27
    Eναν κολλητό παντρεύτηκε τώρα πια μόνος με έναν καφέ στο χέρι και έξω..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by evaggel86 View Post
    Τι πιστεύετε ότι φταίει όταν λέμε στους φίλους μας τα ψυχικά μας και αμέσως την κάνουν;
    Είναι απλό, αυτοί δεν είναι οι πραγματικοί φίλοι μας. Στα δύσκολα φαίνεται ο φίλος και ο εχθρός... κι όταν έχεις τέτοιους φίλους, τι τους θέλεις τους εχθρούς??

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by tony_c2018 View Post
    Είναι απλό, αυτοί δεν είναι οι πραγματικοί φίλοι μας. Στα δύσκολα φαίνεται ο φίλος και ο εχθρός... κι όταν έχεις τέτοιους φίλους, τι τους θέλεις τους εχθρούς??
    Προσωπικά όσοι μου έχουν πει τα προβλήματά τους όλους τους άκουγα και προσπαθούσα να βοηθήσω. Αλλά για μένα κανείς.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by evaggel86 View Post
    Τι πιστεύετε ότι φταίει όταν λέμε στους φίλους μας τα ψυχικά μας και αμέσως την κάνουν;
    πιστευω οτι φοβουνται οτι μπορει να τους κανουμε κατι κακο ή οτι θα τους μπλεξουμε πουθενα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by boo View Post
    πιστευω οτι φοβουνται οτι μπορει να τους κανουμε κατι κακο ή οτι θα τους μπλεξουμε πουθενα
    Μα γιατί να το σκεφτούν αυτό; Τότε γιατί με τόση άνεση μας τα λένε. Αλλά τα δικά μας όχι ή και να τα πούμε ούτε σημασία.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by evaggel86 View Post
    Προσωπικά όσοι μου έχουν πει τα προβλήματά τους όλους τους άκουγα και προσπαθούσα να βοηθήσω. Αλλά για μένα κανείς.
    Ακριβώς!

    Είσαι σ' ένα δρόμο λοιπόν μαζί με τους φίλους σου και περπατάτε. Ξαφνικά, γλιστράς και πέφτεις. Παρατήρησε τώρα ποιοι θα γελάσουν με την πτώση σου. Δεν έχει σημασία εάν ανάμεσα τους είναι κι οι καλύτεροι σου φίλοι. Όποιος κι αν είναι, να ξέρεις ότι βαθιά μέσα του, δεν είναι φίλος σου.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Εγω θα γελασω αν εισαι καλα αν παθεισ κατι θα τα χασω αν εισαι καλα θα σ κανω πλακα αλλα αν παθεισ κατι δεν μπορω να βλεπω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Προτιμω να το παθω εγω απο το να το παθεισ εσυ γτ εγω ξερω να ζησω εσυ δεν ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Η αντιδραση σου ειναι το θεμα κι οχι το προβλημα εγω επαιζα μπαλλα στισ λασπεσ και στα χιονια οταν ημουν παιδι οποτε καταλαβαινεισ οτι υπαρχει διαφορα στην επιβιωση οτι και να εχεισ δεν ειναι προβλημα η αντιδραση ειναι το θεμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Πχ εμενα με παρατησαν ολοι οι φιλοι μου μια σχεση που ειχα και δεν εχω λεφτα ποναω ολη μερα και καπνιζω και πινω καφεδεσ ειμαι σχετικα υγιησ αλλα αχρηστοσ η καρδια προδοθηκε οποτε η ζωη τελειωσε τοτε που προδοθηκε η καρδια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    δεν εχω, ουτε ειχα ποτε φιλους. μαλλον εχω αποφευτκικη διαταραχη. νομιζω οτι αμα μιλησω σε καποιον για 5-10 λεπτα, δειχνω αρκετα καλα και δεν θα καταλαβει τιποτα. απλα δεν μπορω να δημιουργησω στενοτερες σχεσεις. ειμαι αρκετα φιλικος με ολους αλλα ως εκει.μονο 2 φορες ηρθε ας πουμε καποιος συμμαθητης μου στο σπιτι μου οταν πηγαινα δημοτικο και πηγα και εγω 5-6 φορες σε σπιτια αλλων συμμαθητων μου.
    αυτο πρεπει να συνεβει γιατι οι γονεις μου δεν εχουν ουτε αυτοι φιλους παρα μονο συγγενεις που ερχονται στις γιορτες κτλ .. επιπλεον ηταν πολυ προστατευτικοι. με αφησαν μονο μια φορα να παω σε παρτυ,αλλα ποτε να παω να παιξω με τους συμμαθητες μου 2 τετραγωνα μακρια απο το σπιτι μου.τωρα εχω συνηθησει αρκετα καλα και δεν με ενδιαφερει να κανω αλλες προσπαθειες, αλλα στην εφηβεια η κατασταση ηταν πολυ χαλια οπως και η ας πουμε νεοτητα μου

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν έχω φίλους!
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 08-08-2017, 17:38
  2. ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??
    By anxious4ever in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 64
    Last Post: 01-08-2016, 08:16
  3. Δεν εχω φιλους
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 20-03-2012, 20:46
  4. δεν εχω φιλους
    By tokokkinofoustani in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 03-02-2012, 08:17
  5. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 01:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •