Πώς να ξεπεράσω την πρώην που την αγαπώ ακομα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Location
    Athens
    Posts
    27

    Πώς να ξεπεράσω την πρώην που την αγαπώ ακομα

    Είχα ανοίξει κιάλο ποστ αλλά ο πόνος γίνεται πιο δυνατός όσο την βλέπω να βγάζει φωτογραφίες με άλλον τόσο ποιο πολύ με πονάει δεν ξέρω πως να την ξεπεράσω την βλέπω συνέχεια στον ύπνο μου ότι είμαστε ξανά μαζί ότι έχω πάλι ελπίδες 8 μήνες είμαστε χωρισμένη είμασταν 3 χρόνια μαζί πονάει πολύ η ψυχή μου και πέφτω στο κλάμα γιατί πιστεύω δεν θα βρεθεί κιόλας καμιά να με.αγαπησει όπως με αγάπησε εκείνη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Πραγματικά, δεν θα σε αγαπήσει καμία όπως σε αγάπησε εκείνη!!! Αυτό το έχω περάσει κι εγώ και καμία δεν βρέθηκε να σταθεί καν κοντά σε αυτά που έζησα μαζί Της!!
    Ο πόνος του χωρισμού είναι αθεράπευτος και πολύ δυνατός, ούτε θα περάσει αν βρεις κάποιαν άλλη. Αυτή η μία και μοναδική θα έχεις το φάντασμά της συνεχώς στη ζωή σου. Εσύ τραβάς και έξτρα ζόρι που την βλέπεις με τον άλλο!!

    Τί να σου πω; Εγώ τόσα χρόνια τώρα την σκέφτομαι ακόμα, κι ας έχουν περάσει κι άλλες γυναίκες από τη ζωή μου!!

    Αυτή η Μία, το κάτι άλλο, το ξεχωριστό, το τέλειο, το ιδανικό.

    Χαίρομαι μόνο που το έχω ζήσει μαζί της και έχω την ανάμνησή της. Φίλε μου, από τις μνήμες δεν υπάρχει θεραπεία!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Location
    Athens
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Πραγματικά, δεν θα σε αγαπήσει καμία όπως σε αγάπησε εκείνη!!! Αυτό το έχω περάσει κι εγώ και καμία δεν βρέθηκε να σταθεί καν κοντά σε αυτά που έζησα μαζί Της!!
    Ο πόνος του χωρισμού είναι αθεράπευτος και πολύ δυνατός, ούτε θα περάσει αν βρεις κάποιαν άλλη. Αυτή η μία και μοναδική θα έχεις το φάντασμά της συνεχώς στη ζωή σου. Εσύ τραβάς και έξτρα ζόρι που την βλέπεις με τον άλλο!!

    Τί να σου πω; Εγώ τόσα χρόνια τώρα την σκέφτομαι ακόμα, κι ας έχουν περάσει κι άλλες γυναίκες από τη ζωή μου!!

    Αυτή η Μία, το κάτι άλλο, το ξεχωριστό, το τέλειο, το ιδανικό.

    Χαίρομαι μόνο που το έχω ζήσει μαζί της και έχω την ανάμνησή της. Φίλε μου, από τις μνήμες δεν υπάρχει θεραπεία!!
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ο πόνος είναι αβάσταχτος αυτές η ανάμνηση ς πονάνε πολύ καμιά δεν βρεθεί το ξέρω σαν εκείνη κάνει λάθος που την αγαπώ ακόμα και δεν βλέπω μέλλον??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Κάτσε και λίγο ηρέμησε σε παρακαλώ. Πόσο ετών είσαι; Γιατί σε κόβω για μικρό ηλικιακά και σε έχει πάρει πολύ από κάτω. Και μόνο που αυτή φωτογραφίζεται με άλλον δεν ξενερώνεις εσύ; Κάθεσαι και βαλαντώνεις στο κλάμα για κάποια που όπως φαίνεται σε έχει ήδη ξεπεράσει και κάνει τη ζωή της. Άκου λοιπόν και μένα. Είμαι κοπέλα 33 ετών και χώρισα φέτος μετά από αρραβώνα 7 ετών. Να σου επισημάνω πως ήταν ο πρώτος μου, επένδυσα πολύ για αυτή τη σχέση και γκρεμίστηκε όλος μου ο κόσμος ξαφνικά. Επίσης έχω χάσει το μπαμπά μου απότομα φέτος και όλα αυτά σε μικρά χρονικά διαστήματα. Ξέρεις πόσο κλάμα έχω ρίξει και ρίχνω ακόμα; Δικαιολογημένα όμως. Προσπαθώ όμως να σταθώ δυνατή και να ξαναγεννηθώ από τις στάχτες μου. Εσύ έχεις τους γονείς σου, αδέρφια κτλ να σε στηρίξουν; Αν έχεις να χαίρεσαι που είναι ζωντανοί και είναι δίπλα σου. Να χαίρεσαι που είσαι υγιής και να σηκώσεις ανάστημα να προχωρήσεις. Δεν χάθηκαν οι κοπέλες από τη γη. Απλά έχεις κόλλημα με αυτήν που σε έχει γραμμένο και δεν αξίζει ούτε ένα δάκρυ σου!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by HimuraKenshin View Post
    Είχα ανοίξει κιάλο ποστ αλλά ο πόνος γίνεται πιο δυνατός όσο την βλέπω να βγάζει φωτογραφίες με άλλον τόσο ποιο πολύ με πονάει δεν ξέρω πως να την ξεπεράσω την βλέπω συνέχεια στον ύπνο μου ότι είμαστε ξανά μαζί ότι έχω πάλι ελπίδες 8 μήνες είμαστε χωρισμένη είμασταν 3 χρόνια μαζί πονάει πολύ η ψυχή μου και πέφτω στο κλάμα γιατί πιστεύω δεν θα βρεθεί κιόλας καμιά να με.αγαπησει όπως με αγάπησε εκείνη
    Δεν σ' αγαπούσε ρε... υποκρινόταν για να κάνει το κέφι της. Αν σ' αγαπούσε δεν θα έφευγε. Η αγάπη είναι παντοτινή, ρήμα ξεαγαπώ δεν υπάρχει. Εσύ ερωτεύτηκες βαθιά εκείνη όχι...ξέχασε την δεν αξίζει ούτε να τη φτύσεις. Αυτοί οι άνθρωποι δεν έχουνε καρδιά, μια πέτρα έχουνε και θα γεράσουν γρήγορα. Άμα την δεις μετά από δυο χρόνια θα τρομάξεις απ' την ασχήμια που θα έχει και θα με θυμηθείς...για καλό σου είναι που έφυγε, ελευθερώθηκες από ένα βλίτο που δεν σου αξίζει.

    Αυτά...χαιρετισμούς από τη ζούγκλα του Αμαζονίου.

    http://https://www.youtube.com/watch?v=NE_3uEHzats

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Έλα μωρέ γάμησε την την *******.. Μεγάλος άντρας ασχολείσαι με μια Μαλακισμενη που δεν είστε μαζί.. Κάνε τη ζωή σου εκεί πέρα και γραψτην. Αυτή τώρα καλό περνάει και συ κλαιγεσαι.. Αν είναι δυνατόν.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Location
    Athens
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Κάτσε και λίγο ηρέμησε σε παρακαλώ. Πόσο ετών είσαι; Γιατί σε κόβω για μικρό ηλικιακά και σε έχει πάρει πολύ από κάτω. Και μόνο που αυτή φωτογραφίζεται με άλλον δεν ξενερώνεις εσύ; Κάθεσαι και βαλαντώνεις στο κλάμα για κάποια που όπως φαίνεται σε έχει ήδη ξεπεράσει και κάνει τη ζωή της. Άκου λοιπόν και μένα. Είμαι κοπέλα 33 ετών και χώρισα φέτος μετά από αρραβώνα 7 ετών. Να σου επισημάνω πως ήταν ο πρώτος μου, επένδυσα πολύ για αυτή τη σχέση και γκρεμίστηκε όλος μου ο κόσμος ξαφνικά. Επίσης έχω χάσει το μπαμπά μου απότομα φέτος και όλα αυτά σε μικρά χρονικά διαστήματα. Ξέρεις πόσο κλάμα έχω ρίξει και ρίχνω ακόμα; Δικαιολογημένα όμως. Προσπαθώ όμως να σταθώ δυνατή και να ξαναγεννηθώ από τις στάχτες μου. Εσύ έχεις τους γονείς σου, αδέρφια κτλ να σε στηρίξουν; Αν έχεις να χαίρεσαι που είναι ζωντανοί και είναι δίπλα σου. Να χαίρεσαι που είσαι υγιής και να σηκώσεις ανάστημα να προχωρήσεις. Δεν χάθηκαν οι κοπέλες από τη γη. Απλά έχεις κόλλημα με αυτήν που σε έχει γραμμένο και δεν αξίζει ούτε ένα δάκρυ σου!
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου είμαι 28 ετών πατέρα τον έχω χάσει έχει πεθάνει η μάνα μου έχει ψυχολογικά προβλήματα που η ζωή μου είναι ταραγμένη τόσο πολύ ο άνθρωπος που γνώρισα με βοήθησε να ξανακερδίσει το χαμένο μου χαμόγελο αλλά η κατάστασης που ειμουνα άνεργος ήτανε δύσκολα και είμαι ακόμα έφυγε κιόλας από δίπλα μου επειδή όταν έπρεπε να προσέχω την μάνα μου εκείνη νευρίαζε πολλές φορές είχαμε και διάφορα προβλήματα μεταξύ μας μου έλεγε μακάρι να βρεθεί κάποια να σε αγαπάει για αυτό που είσαι στο τέλος Γενικά η ζωή μου είναι ταραγμένη και καμιά πιστεύω δεν θα με θέλει για αυτό που είμαι

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Location
    Athens
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by tony_c2018 View Post
    Δεν σ' αγαπούσε ρε... υποκρινόταν για να κάνει το κέφι της. Αν σ' αγαπούσε δεν θα έφευγε. Η αγάπη είναι παντοτινή, ρήμα ξεαγαπώ δεν υπάρχει. Εσύ ερωτεύτηκες βαθιά εκείνη όχι...ξέχασε την δεν αξίζει ούτε να τη φτύσεις. Αυτοί οι άνθρωποι δεν έχουνε καρδιά, μια πέτρα έχουνε και θα γεράσουν γρήγορα. Άμα την δεις μετά από δυο χρόνια θα τρομάξεις απ' την ασχήμια που θα έχει και θα με θυμηθείς...για καλό σου είναι που έφυγε, ελευθερώθηκες από ένα βλίτο που δεν σου αξίζει.

    Αυτά...χαιρετισμούς από τη ζούγκλα του Αμαζονίου.

    http://https://www.youtube.com/watch?v=NE_3uEHzats
    Σε ευχαριστώ που απάντησες και με αυτόν κάνει πράγματα που ήθελε να κάνει που δεν μπορούσε με μένα μου είχε πει. Στα τρία χρόνια με εκδρομή δεν πήγαμε και πολλά άλλα στην αρχή τις είχα ξεκαθαρίσει ποιος είμαι και μου έλεγε σαγαπω για αυτό που είσαι και στο τέλος άρχιζε να μου τα βγάζει ένα ενα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by HimuraKenshin View Post
    Σε ευχαριστώ που απάντησες και με αυτόν κάνει πράγματα που ήθελε να κάνει που δεν μπορούσε με μένα μου είχε πει. Στα τρία χρόνια με εκδρομή δεν πήγαμε και πολλά άλλα στην αρχή τις είχα ξεκαθαρίσει ποιος είμαι και μου έλεγε σαγαπω για αυτό που είσαι και στο τέλος άρχιζε να μου τα βγάζει ένα ενα
    Φρόντισε να το συνηθίσεις, είναι πολλά τα άτομα που δεν είναι με τα καλά τους, άντρες και γυναίκες, οπότε γύρνα σελίδα και ξέχνα την... Ιδανικά ψάξε για τον επόμενο μεγάλο έρωτα που σε περιμένει κάπου εκεί έξω. Κι επίσης φρόντισε να μην είσαι ευκολόπιστος, θα έχεις προβλήματα στη ζωή σου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by HimuraKenshin View Post
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου είμαι 28 ετών πατέρα τον έχω χάσει έχει πεθάνει η μάνα μου έχει ψυχολογικά προβλήματα που η ζωή μου είναι ταραγμένη τόσο πολύ ο άνθρωπος που γνώρισα με βοήθησε να ξανακερδίσει το χαμένο μου χαμόγελο αλλά η κατάστασης που ειμουνα άνεργος ήτανε δύσκολα και είμαι ακόμα έφυγε κιόλας από δίπλα μου επειδή όταν έπρεπε να προσέχω την μάνα μου εκείνη νευρίαζε πολλές φορές είχαμε και διάφορα προβλήματα μεταξύ μας μου έλεγε μακάρι να βρεθεί κάποια να σε αγαπάει για αυτό που είσαι στο τέλος Γενικά η ζωή μου είναι ταραγμένη και καμιά πιστεύω δεν θα με θέλει για αυτό που είμαι
    Αα.. έχει βάθος η ιστορία σου!!! Βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει...χαχα Είδε τα δύσκολα η «κυρία» και την έκανε μ' ελαφρά πηδηματάκια... σου λέει έχει γούστο να μου ζητήσει ο HimuraKenshin, να προσέχω τη μάνα του. Άσε φίλε... το έχω δει το έργο σ' επανάληψη πολλές φορές και το σενάριο είναι πάντα το ίδιο. Έχω τη μάνα μου κατάκοιτη 5 χρόνια συν τα ψυχολογικά της, και δεν πλησιάζει καμιά ******* όταν ακούσει ότι ξεσκατίζω ένα ηλικιωμένο άτομο, μαγειρεύω, πλένω κλπ. Άσε... να λείπει, δεν θέλουμε τέτοια άτομα στις ζωές μας. Να φύγουν και να πάνε μακριά, στον αγύριστο κι ακόμα παραπέρα... Άμα την ξαναδείς πες της χαιρετίσματα από το γέρο tony «σκατά στον τάφο σου», έτσι να της πεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Quote Originally Posted by HimuraKenshin View Post
    κάνω λάθος που την αγαπώ ακόμα και δεν βλέπω μέλλον??
    Δεν κάνεις λάθος που την αγαπάς ακόμα, νομίζω θα την αγαπάς όλη σου τη ζωή, κάνεις όμως λάθος που δεν βλέπεις το μέλλον!
    Μια άλλη κοπέλα, μία άλλη αγάπη, θα είναι κάτι διαφορετικό, ποτέ το ίδιο! Ανοίξου στις πιθανότητες και μπορεί στη πορεία να σου κάτσει κάτι που θα ταιριάξει καλύτερα στις συνθήκες σου και θα είναι πιο αρμονικό με τη ζωή σου.
    Αυτή η μία θα παραμείνει κάτι λαμπρό στη ζωή σου, όμως κάθε μια γυναίκα θα σου προσφέρει τον κόσμο της και θα είναι επίσης κάτι ωραίο και λαμπρό, αλλά διαφορετικό!

    Ανοίξου στις πιθανότητες να πετύχεις κάτι άλλο που θα σου ταιριάξει για πάντα.

    Τώρα όπως λέμε οι πιθανότητές σου είναι Άπειρο μείον μία. Οι γυναίκες που θα βρεθούν στη ζωή σου είναι αμέτρητες, κάθε μια είναι μια διαφορετική θεά του παραδείσου!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Location
    Athens
    Posts
    27
    Σας ευχαριστώ όλους που είστε εδώ και απαντάτε είναι πολύ δύσκολο για μένα να προχωρήσω γιατί είναι πολύ δύσκολο πρέπει να έχει ς και καινούργια φίλους για να βγεις λίγο έξω για να γνωρίσεις και κοπέλες εγώ είμαι μόνος και μου είναι πολύ δύσκολο για αυτό όλο σκέφτομαι θα μείνω πάλι μόνος γιατί με αυτήν την γυναίκα είναι που μου στάθηκε και σε άλλα πράγματα μπορεί ίσως και στην τελική όλα για κάποιον λόγο να έγιναν όλα και να πάρω κάποια μαθήματα αλλά γιατί πρέπει να λες σαγαπω θα με για πάντα μαζί σου ότι και βνα γίνει και δεν γίνονται πράξεις και την χειρότερη βλακεία να έχει κάνει ένας από την δικιά του πλευρά θα βρούνε μια λύση και όχι στα δύσκολα να φεύγουμε απλά ίσως βρέθηκε ένας ποιο καλύτερος από μένα κ όταν την ρωτούσα αν υπάρχει κάποιος άλλος μου έλεγε όχι και μετά από 5 μέρες ήταν με άλλον σίγουρα τον είχε και ποιο πριν

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Αδερφε ο τονυσ εχει δικιο δεν υπαρχει ξεαγαπω η αγαπασ κι ειναι για παντα η δεν αγαπασ περιτο εδω να σου πω οτι εγω ειμαι καρδια αγγιναρα μπορει να αγαπαω τριαντα ατομα ανδρεσ γυναικεσ οποτε καταλαβαινεισ εγω γι αυτο ζω εσυ μπορει να ζεισ για να γινεισ πλουσιοσ εγω γι αυτο γενηθηκα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι χωρίσατε Χιμούρα?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Location
    Athens
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι χωρίσατε Χιμούρα?
    πολύ απλά μάλλον την κούρασαν τα ίδια πράγματα η ρουτίνα συγνώμη που άργησα να απαντήσω

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 23-06-2015, 22:48
  2. Αγαπώ Τον Εαυτό Μου, Αγαπώ Το Σώμα Μου....
    By ria_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 27
    Last Post: 18-04-2014, 00:10
  3. ΓΟΝΕΙΣ-Σ ΑΓΑΠΩ
    By maria82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 07-06-2010, 00:14
  4. κατι να αγαπω
    By researcher in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 05-08-2009, 16:28
  5. Αυτός που αγαπώ
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 24-12-2007, 14:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •