lexotanil
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: lexotanil

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110

    lexotanil

    συνεχιζουν οι εντονες ιδεοληψιες..
    δεν παιρνω φαρμακα...
    καταφερα και βρηκα τωρα ενα lexotanil 1.5mg και λεω να το δοκιμασω ετσι για μια φορα να δω αν θα εχω διαφορα...τι προτεινετε???

  2. #2
    Απότι γνωρίζω τα αγχολυτικά δεν ενδείκνυνται για τη θεραπεία της ιδεοληπτικής διαταραχής.Συνήθως χρησιμοποιούν αντικαταθλιπτικα(SSRIS) ή αντιψυχωτικά χάπια.

  3. #3
    Τι ιδεοληψίες εχεις; Έχεις πάει σε γιατρό;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    gamder αποψή μου είναι πως θα έπρεπε να συμβουλευτείς έναν γιατρό πρίν πάρεις φάρμακα. Τώρα το lexotanil δεν ξέρω αν είναι ελαφρύ και μπορείς να το πάρεις χωρίς συνταγή αλλά και πάλι δεν είναι οτι καλύτερο...

    και πές οτι βλέπεις μία βελτίωση προσωρινή... και τί έγινε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Εγώ έχω βάλει έναν κανόνα στον εαυτό μου: Χωρίς συνταγή γιατρού δεν παίρνω φάρμακα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ειναι σαν καποιος με προβλημα στο αυτοκινητο του να λεει\"η μηχανη ζεσταινεται,λεω να βαλω λαδια στα λαστιχα\".δεν ειναι καλυτερα να το παμε στο μηχανικο;(και ας μας παρει και κανα ευρω παραπανω,τουλαχιστον δεν θα αλλαξουμε ζαντες μετα

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by gamder11

    καταφερα και βρηκα τωρα ενα lexotanil 1.5mg και λεω να το δοκιμασω ετσι για μια φορα να δω αν θα εχω διαφορα...τι προτεινετε???

    Με αυτη την λογικη γιατι δεν παιρνεις και ηρωινη??
    Η απλα ενα ελαφρυ χαπακι δεν ειναι τοσο επικίνδυνο??

    Θα σου πω το εξης,
    απο την στιγμη που θα βαλεις χημεια μεσα σου, ενδεχωμενα ο δρομος να μην εχει επιστροφη...
    Και μαλιστα ετσι σε μια συζητηση καφενειου μεταξυ τυρου και αχλαδιου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    sorry ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    Originally posted by gamder11
    συνεχιζουν οι εντονες ιδεοληψιες..
    δεν παιρνω φαρμακα...
    καταφερα και βρηκα τωρα ενα lexotanil 1.5mg και λεω να το δοκιμασω ετσι για μια φορα να δω αν θα εχω διαφορα...τι προτεινετε???
    μορε τι χαζομαρες ειναι αυτες??? και τι θα σου κανει ενα λεξοτ.??? παρτο αφοβα... θα δεις οτι για τρεις με τεσσερις ωρες θα εισαι μια χαρουλα και την επομενη μερα τα ιδια....

    αλλα πραγματα πρεπεις να κανεις παλικαρι μου!!! αλλα....

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42
    \"απο την στιγμη που θα βαλεις χημεια μεσα σου, ενδεχωμενα ο δρομος να μην εχει επιστροφη...\"

    Σε βρισκω λιγο υπερβολικη.

    Ξερω ατομα που επαιρναν για χρονια xanax και zyprexa (που δεν ειναι ελαφρια) και μια χαρα τα σταματησαν και ειναι ενταξει τωρα.

    Θεληση να υπαρχει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    189
    Παρακαλώ να είμαστε πολύ προσεκτικοί όταν μιλάμε για φάρμακα και αγωγές.
    Δεν είναι όλα το ίδιο για όλους και κανένας δεν μπορεί να μιλήσει υπεύθυνα για την επίδραση ενός φαρμάκου σε κάποιον άλλο.
    Ούτε μπορεί άλλος να συστήσει φάρμακα εκτός από έναν ψυχίατρο και έναν ψυχολόγο που έχουν γνώση της συνολικής εικόνας του ατόμου.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by BrainTrance
    \"απο την στιγμη που θα βαλεις χημεια μεσα σου, ενδεχωμενα ο δρομος να μην εχει επιστροφη...\"

    Σε βρισκω λιγο υπερβολικη.

    Ξερω ατομα που επαιρναν για χρονια xanax και zyprexa (που δεν ειναι ελαφρια) και μια χαρα τα σταματησαν και ειναι ενταξει τωρα.

    Θεληση να υπαρχει.


    Μου αρεσει να ειμαι υπερβολικη....
    προσεχω για να εχω....

    Το τι ξερεις εσυ και τι ξερω εγω δεν συνιστουν κανενα κανονα η εκτιμηση για την καθε περιπτωση.

    Η θεληση δεν ειναι σουτζουκακια που χρειαζεται σωστη ποσοτητα κύμινου για να πετυχει.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    80
    λεξοτανιλ επερνα και εγω ως ψωχοτικος απο μονος μου δεν επαθα τιποτα.μου εκανε και καλο

  14. #14
    Παντως πρεπει να ναι απ τα πιο αδυναμα αγχολυτικα.Επαιρνα 9 mg μαζι για να με πιασουν και παλι δεν ηρεμουσα τελειως

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    80
    ειναι απο τα πιο ελαφρια.εγω τα εχω ελαξη με πιο βαρια αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •