Ερωτηση lapenza ολανζαπινη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26

    Ερωτηση lapenza ολανζαπινη

    Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος καποια γμωμη για το φαρμακο lapenza ( ολανζαπινη). Εχω αγχωδη διαταραχη με ΙΔΨ ιδεοληψιες κ γενικα ετσι κακες σκεψεις, εχω επισης αυπνια μεγαλη κ υπερενταση. Ο γιατρος μ εγραψε σεροξατ 10 mg, 2 zanazx την ημερα 0.5 και λαπενζα το μισο του 5 mg νομιζω ποσο ειναι 0.25. Καπου εκει. Μ ειπε θα το παιρμω μονο ενα μηνα και τελος μετα απλα να ερθω λιγο στα ισια μ γτ περασα μια καταθλιπτικη περιοδο. Δεν εχω ψυχωση απλα επιδη πηρα μια τρομαρα το τελςυταιο διαστημα μου τα εβαλε για ενα μηνα κ μετα θα μεινω στο σεροξατ μονο. Το θεμα ειναι οτι διαβασα τις παρενεργειες και τρελαθηκα ρε παιδια. Εκτος απο τα κιλα ππυ δν με απαςχολει πολυ, Κατι για θανατους ελεγε, για σπασους εγκεφαλικα τρεμουλα κ ολα αυτα εφιαλτες και ζαλαδες κ αληθωρισματα και ξερω κ εγω τι αλλο και φοβηθηκα. Εχει κανεις να μ πει αν η δωση π μ εβαλε ειναι τοσο δυνατη για τετοια θεματα? Δηλαδη αν ειναι να πεθανω με τα χαπια ξερω γω.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Για την αυπνια στο εβαλε δε πεθαινεισ dont worry be happy
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Αυτος μ ειπε να σκισω το χαρτι με τις παρενεργειες κ να μην ακουει χαζα. Ομως εγω τεομαξα γτ γενικα εχω πονοκεφαλους ξερω γω μη μ φυγει κανας εγκεφαλος (υποχονδριαση τρελη χαχα)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Χαχαχα μακαρι ξερω γω εχω παρει μια τρομαρα το εχω μπροστα μ κ το λιβανιζω να το παρω να μη το παρω κ τετοια.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Το εχω παρει εγω δεν παθαινεισ τιποτα αν το παρεισ καιρο πανω απο πενταετια το συζηταμε τοτε τι να κανεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Οχιμου ειπε 5mg αλλα το μισο ομως για ενα μηνα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Το μισο ειναι 2.5 mg και θα κοιμηθεισ σαν πουλακι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Μακαρι γτ αν κ θελω να κοιμηθω φοβαμαι να κοιμηθω για να μην εχω εφιαλτες οπως πριν ισως γιαυτο το εβαλε κιολας, σε ευχαριστώ πολυ πολυ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Τα αντικαταθλιπτικα τα κανουν αυτα ειναι πιο ζωντανα τα ονειρα σκεψου ομωσ να δεισ κανενα καλο ονειρο μη σκεφτεσαι μονο το αρνητικο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Προσπαθω... Ευχαριστώ παρα πολυ... Μακαρι να πανε ολα καλα για ολους!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Εγω ειμαι το μαυρο προβατο εδω μεσα αφου συνενοηθηκαμε μπραβο μασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Και που είσαι;;; ήθελε να σε καθησυχάσει υποτίθεται ο γιατρός σου για αυτό σου είπε να σκιάσεις το χαρτί;;; γιατί να πάρεις ενα αντιψυχωτικο για να κοιμηθείς και να μην πάρεις μελατονινη;;; δηλαδή δεν καταλαβαίνω σου επιβάλλουν κάτι να πάρεις χωρίς την θέληση σου και θα το κάνεις;;;; ήμαρτον ρε συ... Απλά πέτα το αντιψυχωτικο

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Εχει εφιαλτεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Και που είσαι;;; ήθελε να σε καθησυχάσει υποτίθεται ο γιατρός σου για αυτό σου είπε να σκιάσεις το χαρτί;;; γιατί να πάρεις ενα αντιψυχωτικο για να κοιμηθείς και να μην πάρεις μελατονινη;;; δηλαδή δεν καταλαβαίνω σου επιβάλλουν κάτι να πάρεις χωρίς την θέληση σου και θα το κάνεις;;;; ήμαρτον ρε συ... Απλά πέτα το αντιψυχωτικο

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Oχι δν εχω μονο αυπνιες, εχω υποχονδριαση, φοβιες, αισθημα οτι θα κανω κακο σε καποιον η κατι τετοιο οτι κατι κακο θα συμβει λογο ocd. Απλα επιδη περασα μια φαση εντονη προσφατα με πολλες φοβιες κ εφιαλτες οποτς κοιμαμαι κ ακομα ειμαι σε επιφυλακη μ εδωσε κ αυτο σε μικρη ποσοτητα για κανεναν μηνα. Γενικα ειμαι σε μια εσωτερικη συγχηση αφουγκραζομαι τον εαυτο μ μην χασω τον ελεγχο αππ τομ φοβο μου με οσα περασα. Γενικα μεχρι κ ψυχωση φοβομουν οτι θα παθω λογο του φοβου που περασα

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Darcy View Post
    Oχι δν εχω μονο αυπνιες, εχω υποχονδριαση, φοβιες, αισθημα οτι θα κανω κακο σε καποιον η κατι τετοιο οτι κατι κακο θα συμβει λογο ocd. Απλα επιδη περασα μια φαση εντονη προσφατα με πολλες φοβιες κ εφιαλτες οποτς κοιμαμαι κ ακομα ειμαι σε επιφυλακη μ εδωσε κ αυτο σε μικρη ποσοτητα για κανεναν μηνα. Γενικα ειμαι σε μια εσωτερικη συγχηση αφουγκραζομαι τον εαυτο μ μην χασω τον ελεγχο αππ τομ φοβο μου με οσα περασα. Γενικα μεχρι κ ψυχωση φοβομουν οτι θα παθω λογο του φοβου που περασα
    Όπως αγαπάς

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ολανζαπινη?
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-03-2020, 14:27
  2. Επιστροφή στην ολανζαπίνη
    By Mary93 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2018, 12:23
  3. Fredilan(ολανζαπίνη) και τρομερές λιγουρες
    By schism in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 6
    Last Post: 06-04-2018, 23:36
  4. Replies: 1
    Last Post: 15-07-2014, 00:11
  5. Strattera+zyprexa(ολανζαπινη)
    By valleron2009 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 08-07-2012, 22:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •