Νιωθω οτι κατι εχω στον λαιμο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    τιποτα καμια βρωμια που εχει κατσει στην αμυγδαλή θα ειναι καμια φορα γινεται αυτο . μπαινουν τροφές κι αυτα στις τρύπες που εχουν οι αμυγδαλες ι κολλανε εκει θελει με τροπο καθαρισμα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Belladona View Post
    Τελικά παιδιά τι κάνατε με το θέμα αυτό;
    Έχω κι εγώ μονόπλευρη ενόχληση εσωτερικά στο λαιμό , με καψιματακι που περνάει μόνο με αντιφλεγμονωδη και αυτά για κάποιες ώρες..
    Μαγνητική και υπέρηχος καθαρά ,όπως και η εξέταση σε 3 (!!!! ) ΩΡΛ...
    Καλησπέρα. Παθουσα κι εγώ. Ξεκίνησε από μια ενόχληση στην αριστερά πλευρά του λαιμού πριν 3 μήνες περίπου. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία γιατί είπα ότι θα κρυωσα. Μετά από ένα διάστημα με ξανά έπιασε και με ενοχλούσε από το πρωί που ξυπνούσα μέχρι πριν κοιμηθώ όχι όμως την ώρα του φαγητού. Σα κάψιμο σα τσούξιμο σαν να καταπινω κάτι , δε μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Έβλεπα όμως ότι όταν το μυαλό ήταν απασχολημένο , δε με ενοχλούσε ιδιαίτερα. Πήγα σε ωρλ και παθολόγο και αποδόθηκε σε ψυχοσωματικό. Τα Χριστούγεννα δεν με ενοχλούσε καθόλου. Τώρα με έχει ξαναπιασει πάλι στην αριστερή μεριά μπροστά από το τοίχωμα της αμυγδαλής.

  3. #33
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Καλησπέρα. Παθουσα κι εγώ. Ξεκίνησε από μια ενόχληση στην αριστερά πλευρά του λαιμού πριν 3 μήνες περίπου. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία γιατί είπα ότι θα κρυωσα. Μετά από ένα διάστημα με ξανά έπιασε και με ενοχλούσε από το πρωί που ξυπνούσα μέχρι πριν κοιμηθώ όχι όμως την ώρα του φαγητού. Σα κάψιμο σα τσούξιμο σαν να καταπινω κάτι , δε μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Έβλεπα όμως ότι όταν το μυαλό ήταν απασχολημένο , δε με ενοχλούσε ιδιαίτερα. Πήγα σε ωρλ και παθολόγο και αποδόθηκε σε ψυχοσωματικό. Τα Χριστούγεννα δεν με ενοχλούσε καθόλου. Τώρα με έχει ξαναπιασει πάλι στην αριστερή μεριά μπροστά από το τοίχωμα της αμυγδαλής.
    Έχεις κάνει μαγνητική, υπέρηχο ;; εμένα μου έδωσαν χάπι για το στομάχι και το ξεκίνησα πριν κάτι μέρες..Καμία αλλαγή δεν είδα μέχρι στιγμής.
    Πέρασες κάποιο κρύωμα μήπως εκεί κοντά ;;
    Είναι να τρελαίνεσαι ώρες ώρες..
    Είναι όπως το περιγραφεις, σαν κάψιμο ,σαν αγκαθάκι ώρες ώρες , ποτέ στο φαγητό δε με ενοχλεί.
    Συγγνώμη που ρωτάω , μήπως έχεις ιστορικό νοσοφοβιας ;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Belladona View Post
    Έχεις κάνει μαγνητική, υπέρηχο ;; εμένα μου έδωσαν χάπι για το στομάχι και το ξεκίνησα πριν κάτι μέρες..Καμία αλλαγή δεν είδα μέχρι στιγμής.
    Πέρασες κάποιο κρύωμα μήπως εκεί κοντά ;;
    Είναι να τρελαίνεσαι ώρες ώρες..
    Είναι όπως το περιγραφεις, σαν κάψιμο ,σαν αγκαθάκι ώρες ώρες , ποτέ στο φαγητό δε με ενοχλεί.
    Συγγνώμη που ρωτάω , μήπως έχεις ιστορικό νοσοφοβιας ;
    Συγνώμη για τη καθυστέρηση. Πήγα σε ωρλ και μου έκανε υπέρηχο με την κάμερα από τη μύτη. Μου είπε ότι είναι άγχος κι επειδή το σκέφτομαι το μεγαλοποιω. Τι να σου πω. Δεν το έψαξα περαιτέρω. Πάντως βλέπω ότι οπότε αγχώνομαι ή δε νιώθω καλά, με πιάνει. Όταν είμαι απασχολημένη δε με ενοχλεί..
    Εννοείται ότι έχω αρρωστοφοβια ????

  5. #35
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Συγνώμη για τη καθυστέρηση. Πήγα σε ωρλ και μου έκανε υπέρηχο με την κάμερα από τη μύτη. Μου είπε ότι είναι άγχος κι επειδή το σκέφτομαι το μεγαλοποιω. Τι να σου πω. Δεν το έψαξα περαιτέρω. Πάντως βλέπω ότι οπότε αγχώνομαι ή δε νιώθω καλά, με πιάνει. Όταν είμαι απασχολημένη δε με ενοχλεί..
    Εννοείται ότι έχω αρρωστοφοβια ????

    Εμένα με κολλάει συνεχώς και η κόρη μου ιώσεις, δλδ έτσι πρωτοξεκίνησε ,αλλά μετά και που ανάρρωσα,μου έμεινε αυτή η βλακεία..
    Είναι τόσο ενοχλητικό και κανένας δεν το καταλαβαίνει.
    Είναι σαν ένας κόμπος που έχει κάτσει για τα καλά και δε φεύγει..
    Μόνο όταν κρατάω πολύ ενυδατωμενο το λαιμό μου ,κάπως καλυτερεύει η κατάσταση..
    Εκεί που τα είδα όλα είναι όταν η ενόχληση αυτή αντανακλούσε στο αυτί.Φοβηθηκα και πήγα για μαγνητική.(ευτυχώς καθαρή).
    Και εμένα αυτό μου λένε οι γιατροί, ότι έχω κάνει την τρίχα τριχιά. ????????

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Belladona View Post
    Εμένα με κολλάει συνεχώς και η κόρη μου ιώσεις, δλδ έτσι πρωτοξεκίνησε ,αλλά μετά και που ανάρρωσα,μου έμεινε αυτή η βλακεία..
    Είναι τόσο ενοχλητικό και κανένας δεν το καταλαβαίνει.
    Είναι σαν ένας κόμπος που έχει κάτσει για τα καλά και δε φεύγει..
    Μόνο όταν κρατάω πολύ ενυδατωμενο το λαιμό μου ,κάπως καλυτερεύει η κατάσταση..
    Εκεί που τα είδα όλα είναι όταν η ενόχληση αυτή αντανακλούσε στο αυτί.Φοβηθηκα και πήγα για μαγνητική.(ευτυχώς καθαρή).
    Και εμένα αυτό μου λένε οι γιατροί, ότι έχω κάνει την τρίχα τριχιά. ????????
    Είναι μέχρι να βρεις κάτι άλλο να ασχοληθείς. Κάποιο άλλο "σύμπτωμα".. παρατήρησε το..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    304
    όσοι νιώθετε ότι κάτι έχετε στο λαιμό
    έχετε δίκιο

    ισχύει

    κάτι έχετε

    τον κόμπο της χαράς σας

  8. #38
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by diogenis View Post
    όσοι νιώθετε ότι κάτι έχετε στο λαιμό
    έχετε δίκιο

    ισχύει

    κάτι έχετε

    τον κόμπο της χαράς σας
    Να ήταν και της χαράς μας ,καλά θα ήταν..από αυτο diogeni δυστυχώς , λίγες οι στιγμές..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    304
    Quote Originally Posted by Belladona View Post
    Να ήταν και της χαράς μας ,καλά θα ήταν..από αυτο diogeni δυστυχώς , λίγες οι στιγμές..
    κι όμως μπαλαντόνα είναι ο κόμπος της "άρρωστης" χαράς

    δηλαδή η έννοια jouissance

    σε ακούγεται ακαταλαβίστηκα και παράλογα ε?

  10. #40
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by diogenis View Post
    κι όμως μπαλαντόνα είναι ο κόμπος της "άρρωστης" χαράς

    δηλαδή η έννοια jouissance

    σε ακούγεται ακαταλαβίστηκα και παράλογα ε?
    Ακούγεται κάπως παράδοξο..αν θα ήθελες κάποια στιγμή να μας το αναλύσεις , θα ήταν πολύ ενδιαφέρον! Αν δεν κάνεις πλάκα φυσικά :Ρ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    304
    Quote Originally Posted by Belladona View Post
    Ακούγεται κάπως παράδοξο..αν θα ήθελες κάποια στιγμή να μας το αναλύσεις , θα ήταν πολύ ενδιαφέρον! Αν δεν κάνεις πλάκα φυσικά :Ρ
    κι όμως δεν κάνω πλάκα

    μια απλοϊκή περιγραφή του τι εννοώ είναι η κάτωθι

    http://www.fylopedia.uoa.gr/index.ph...BF%CE%BD%CE%AE
    καλύτεροι είναι οι παρακάτω
    http://stodivanimetolacan.blogspot.c...g-post_26.html

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Κομπος στον λαιμο- Αισθημα δυσκαταποσιας
    By lolipopheart in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 0
    Last Post: 22-11-2017, 10:20
  2. Νιωθω οτι κατι σερνεται στα νευρα κατω απο το δερμα μου
    By PenyP in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 20
    Last Post: 19-11-2016, 20:58
  3. πονος στον λαιμο και δυσκολια στην καταποση
    By giorgos889 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 28-04-2013, 20:04
  4. Νιωθω να εσπασε κατι μεσα μου-με τον καλυτερο μου "φιλο"...
    By groundzero2. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 19-04-2013, 23:54
  5. Προβλημα στον Λαιμο
    By UlownGuy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 13-03-2012, 08:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •