ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    250
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    Θα κουράστηκα πόλη αν είσαι στρατό ξηράς και σας πάει δεκαπέντε μέσα θα φρικάρεις από την αϋπνία

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App
    -
    εχω φαει αποσπαση και δεν ειμαι ξηρας 8-6 παιζουμε

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    Που είσαι αεροπορια

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    Εγώ αν είχα πάθει τη ψύχωση πριν το στρατό δεν θα τη παλευα

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Συγνωμη οχτω μεσα κι εξι εξω με τισ οχτω μεσα δε φρικαρεισ τοτε εισαι μια χαρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Αυτα που εχεισ ειναι απο το στρατο κανενασ δεν την παλευει γι αυτο λεγεται στρατοσ σε προετοιμαζει για πολεμο αν κυρηχθει πολεμοσ και δεν εχεισ παει στρατο η δεν εχεισ δουλεψει δεν μπορεισ να επιβιωσεισ γι αυτο τα κρατη εχουν φανταρουσ ο πολεμοσ γινεται με πυραυλουσ και αεροπλανα απο τα 5 εκατομυρια ανδρεσ η 5 χιλιαδεσ θα πολεμησουν οπωσ το φανταζεσαι οι υπολοιποι δουλεια τουσ ειναι να επιβιωσουν γι αυτο σασ προετοιμαζουν οχι για να πολεμησετε με οπλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αυτα που εχεισ ειναι απο το στρατο κανενασ δεν την παλευει γι αυτο λεγεται στρατοσ σε προετοιμαζει για πολεμο αν κυρηχθει πολεμοσ και δεν εχεισ παει στρατο η δεν εχεισ δουλεψει δεν μπορεισ να επιβιωσεισ γι αυτο τα κρατη εχουν φανταρουσ ο πολεμοσ γινεται με πυραυλουσ και αεροπλανα απο τα 5 εκατομυρια ανδρεσ η 5 χιλιαδεσ θα πολεμησουν οπωσ το φανταζεσαι οι υπολοιποι δουλεια τουσ ειναι να επιβιωσουν γι αυτο σασ προετοιμαζουν οχι για να πολεμησετε με οπλα
    ρε ελις.... σε αγαπω ρε φιλε... χαχαχαχα...!!!!!!!

    https://www.youtube.com/watch?v=_Cfv8nLCDHw

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Τιποτα ακη αυτοσ νομιζει ειναι κομαντο επειδη ειδε καραμπινα απο κοντα και εκανε και μια πορεια καμια σχεση με πολεμο ολα αυτα απλα αυξανονται τα περιθωρια επιβιωσησ δατσ ολ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Quote Originally Posted by Lupo View Post
    Ευχαριστω πολυ Γιαννη. Γνωριζεις αν θεραπευεται? Επασχες ποτε απο αυτην γιατι βλεπω πολυ σαφηνεια στον λογο σου, σαν να το εχεις περασει...
    Quote Originally Posted by Lupo View Post
    και να ρωτησω κατι ακομα...η ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη χωρις ψυχαναγκασμους γινεται? Γιατι εμενα που μ τρωει ειναι οι σκεψεις μου μονο. Ουτε πλενω τα χερια μου πολυ ωρα ουτε με την καθαριοτητα εχω θεμα ουτε με την ταξη.
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    εγω νομιζω η ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη εχει εμμονες ιδεες που σε βασανιζουν αρκετο καιρο οι περισσοτερες μη φυσιολογικες δεν ειναι απαραιτητα μικροβιοφοβια η καθαριοτητα ειναι και αυτα ιδεοψυχαναγκασμος αλλα και οι βασανιστικες εμμονες ιδεες ειναι και αυτα ψυχαναγκασμος ..
    Ψυχολόγος βασικά μου έχει κάνει τέτοια διάγνωση και άλλος φόβο. Ο δεύτερος που εξήγησε αυτή τη μέθοδο της εσωτερικής παρατήρησης, δλδ μάθε να διακρίνεις τις διαστρεβλωμένες σκέψεις ενώ είναι σε εξέλιξη, να τις αναγνωρίζεις δλδ ως τέτοιες και να τις σταματάς. ΙΨΔ είναι και οι εμμονές όπως σωστά λεει ο Mrgilleas. Διαστρεβλωμένες σκέψεις είναι πχ να φτιάχνει η σκέψη μου φανταστικά συμβάντα, να αναμοχλεύω άσχημες καταστάσεις που μου τύχαν στο παρελθόν, οι σκέψεις καταστροφικότητας (δλδ με το που θα συμβεί το Χ θα ακολουθήσει μια αλληλουχία γεγονότων η οποία οδηγεί σε ένα πολύ άσχημο αποτέλεσμα), η υπερβολή (ένα συμβάν που δικαιολογεί φόβο- ανησυχία 5% στη σκέψη γίνεται 95%), το να θεωρώ παράλογα κάποιο βήμα ως βουνό κι έτσι να το αναβάλλω, η γενίκευση (πχ επειδη ο Χ είπε μια κουβέντα άρα είναι κακος), το να πλαθω καταστάσεις στη σκέψη μου ή να επεξεργάζομαι γεγονότα/καταστάσεις που μου έχουν συμβεί που με κάνουν μέσα μου να νευριαζω και να λυπάμαι, το να θεωρώ σχεδόν δεδομένο ότι δεν θα καταφέρω κάτι ή θα αποτυχω. Τέτοιες σκέψεις δλδ. Τις σταματάς (αφού τις αναγνώρισες ως τέτοιες) βάζοντας στη θέση τους στόχους, θετικές σκέψεις ή (κυρίως) εκλογικεύοντας τις, βάζοντας τις δλδ στις αληθινές τους διαστάσεις. Οι δραστηριότητες, τα χόμπι, η καλή παρέα, γενικά πράγματα που κρατάνε τη σκέψη σου σε δημιουργια και εγρήγορση είναι πηγές καλής σκέψης. Το να κάθεσαι κάπου μόνος, το να είσαι με άλλους αλλά να ζεις στο κεφάλι σου, η αδράνεια και κλπ είναι ο χειρότερος εχθρός που κρατάει το πρόβλημα και το μεγαλώνει κι άλλο.
    γιάννης

  9. #24
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Συγνωμη οχτω μεσα κι εξι εξω με τισ οχτω μεσα δε φρικαρεισ τοτε εισαι μια χαρα
    Πολύ σπάνια παθαίνει κάποιος ψυχολογικά στο στρατό. Συνήθως όλοι είχαν το πρόβλημα από πρίν.
    γιάννης

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Παθαινεισ κατευθειαν μολισ αλλαξεισ περιβαλλον με τη μια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Παθαινεισ κατευθειαν μολισ αλλαξεισ περιβαλλον με τη μια
    ...αν δεν έχεις αντιστάσεις (αντισώματα).
    γιάννης

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Δε χρειαζεται να εχεισ τιποτα πηγαινεισ με αλλουσ τριακοσιουσ μαλακεσ σε ενα ξενο μεροσ και βριζοσαστε δε θελει πολυ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. εχει παθει κανεις αισθημα ατελους κενωσης ουρων/συχνοουρια?
    By Giorgos27 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2018, 03:50
  2. Xanax effexor zyprexa εχει δοκιμάσει κανείς αυτο το σχήμα.
    By hollyman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 03-09-2017, 10:10
  3. Τι ηταν αυτο;Το χει παθει κανεις αλλος;
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 03-02-2014, 01:04
  4. Το εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτο?
    By WeakbutPowerfull in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 30-04-2011, 01:56
  5. Το εχει κανεις αλλος αυτο το συναισθημα;
    By Chrisgr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-01-2011, 22:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •