ΕΧΩ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ/? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Καλημέρα Λοστ.

    Σε τραβάει κάτω αυτό το πράγμα, παρά τη θέλησή σου. Κι ενώ έχεις βαρεθεί αυτή την ιστορία και δεν θέλεις άλλο, έχω την αίσθηση οτι νιώθεις εντελώς ανίσχυρος απέναντι σε αυτό τον βούρκο. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος, καμία ελπίδα μέσα σου οτι μπορείς να ξεφύγεις?
    Μάκια...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    πρεπει πια να παρω αγωγη φοιβη, φαινεται οτι τα 3 1/2 χρονια ειναι πολλα για να συνεχιζω να το παλευω μονος μου!!!
    Και θα παρω αγωγη...δεν γαμ....αι , εαν ειναι να ηρεμισω και να δω τα πραγματα απο αλλη σκοπια, τοτε πιστευω οτι αξιζει να το κανω ετσι....
    θα παρω dumyrox, πηγα εχθες και τα εγραψα στον γιατρο μου και θα ξεκινησω απο σημερα το βραδυ.... δεν παει αλλο..... νιωθω οτι το σωμα μου σε καποια σημεια θα εκραγει!!!! νιωθω οτι δεν μπορω με τιποτα να συγκεντρωθω στην δουλεια μου, στην σχεση μου......σε ολα.....

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Φαίνεται σαν να έχεις εξαντλήσει όλες τις πιθανές λύσεις και σου έχει μείνει μόνο μία : τα φάρμακα. Και πράγματι, αν νιώθεις οτι δεν αντέχεις άλλο, οτι δεν μπορείς πια να ανταπεξέλθεις όπως λες, τότε βεβαίως και να το κάνεις, να πάρεις τα χάπια.
    Γιατί όμως νιώθω οτι αναγκάζεσαι να το κάνεις, χωρίς να το θέλεις 100%? Ίσως να είναι ιδέα μου, φυσικά, και διόρθωσέ με αν είναι έτσι.
    Το άλλο που μου έκανε εντύπωση σε όσα λες είναι οτι 3μιση χρόνια το παλεύεις μόνος σου. Είχα την εντύπωση οτι έκανες ψυχοθεραπεία.
    Μάκια...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    lostsoul και γω δεν ηθελα να ξεκινησω αγωγη αλλα υπεφερα.οχι οτι τωρα περναω τελεια αλλα εχω και λιγες ασπρες μερες.το θεμα ειναι να βρεις καπιο φαρμακο να ειναι για σενα.εγω ακομα να καταλιξω σε καποιο κιαν ειμαι καλα ολο και καπου ποναω νιωθω τσιμπιες στο στηθος συνεχια και χιλια δυο.κουραγιο.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    ετσι ειναι μαρια μου, ετσι ειναι και τι να κανουμε.....
    Φοιβη, ψυχοθεραπεια κανω εδω και 3 χρονια... αλλα τι να σου κανει κι αυτος.
    Ο Θεος ειναι!!! να παρει απο μεσα σου καθε σου φοβια και να την πεταξει στα σκουπιδια?
    και να θα παρω πια φαρμακα...συνειδητα!!! το θελω πια δεν παει αλλο...
    Εαν μιλαμε για καποια μορφης \"βλαβη\" στον εγκεφαλο μου, θα κοιταξω να την διορθωσω......επιτελους.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Μου φαίνεται παράξενο να κάνεις ψυχοθεραπεία επί τρία χρόνια και να αισθάνεσαι οτι το περνάς μόνος σου όλο αυτό. Φαντάζομαι οτι έχουμε διαφορετική άποψη για την ψυχοθεραπεία, αφού για μένα σημαίνει μαζί.
    Αν πραγματικά όμως πιστεύεις οτι θα σε βοηθήσουν τα χάπια κι αφού συνειδητά θέλεις και έχεις αποφασίσει να τα πάρεις, σου εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα.
    Μάκια...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    παντως λενε οτι μονο με ψυχοθεραπεια σε συνδιασμο με φαρμακευτικη αγωγη ξεπερνιεται αυτος ο διαολος.και να ξερεις οτι δεν υπαρχει μia στο εκατομμυριο να ειναι καπια βλαβη στο μιαλο .αγχος ειναι και το αγχος μας τα προκαλει ολα αυτα οπως και η αδυναμια εκφρασης των συναισθηματων μας οπως ακουσα να λενε στην τηλεωραση χθες.Ετσι μου ρχεται να βγω σε ενα ερημικο βουνο αι να ουρλιαξω η να κλαψω με λιγμους μπας και μου φυγει αυτος ο διαολος.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    lostsoul σου εστειλα u2u

  9. #54
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    50
    Μαράκι καλησπέρα.

    Δεν υπάρχει βλάβη στο μυαλό όντως.

    Έλλειψη σεροτονίνης υπάρχει.

    Κάτι σαν έλλειψη σιδήρου ένα πράμα.

    Και πολλά πολλά απομηνάρια στο υποσυνείδητο που γέμισαν τον κάδο και βγαίνουν με φόρα.

  10. #55
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    50
    όσο για το βουνό, κρίμα το ταξίδι που θα κάνεις και ο λαιμός που θα τσακίσεις ουρλιάζοντας.

    δε δοκιμάζεις να ψιθυρίζεις όπου είσαι \'\'εγώ θα σε γ......ω διάολε?

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2
    Για σου Ναστάζια.Είμαι καινούργιος στο forum αλλά τα τελευταία δέκα χρόνια έχω περάσει ,θεωρώ αρκετά.Θα προσπαθήσω να σου δώσω τη λύση στο πρόβλημά σου.Κατ΄ αρχάς συμφωνώ με κάποιον-α γράφοντα ότι η λύση είναι μέσα σου.Ελπίζω να είσαι σε θέση αυτό να το αντιληφθείς, γιατί είναι κομμάτι δύσκολο.Και είναι η αρχή της απελευθέρωσής σου.Ηδη έχεις απαντήσεις από αυτά που ΕΣΥ γράφεις.Εχεις κάνει αλλαγές στη ζωή σου τις οποίες ξέρεις πώς τις βιώνεις?Ως θάνατο.Μην εκπλήσεσαι.Αυτό συμβαίνει στους ανθρώπους που είναι τρομερά ευαίσθητοι.Και νομίζω είσαι τέτοιος άνθρωπος.Προσπάθησε να θυμηθείς αν κάθε φορά που κάποια αλλαγή στη ζωή σου εμφανιζόταν πως ΕΣΥ την αντιλαμβανόσουν.Είναι σημαντικό.Αν αντιδρούσες θετικά ή αρνητικά στην πρόκληση.Εαν για σένα το σπίτι σου,οι γονείς σου ήταν το ασφαλές μέρος.Πολλά όμως σου είπα.Την επόμενη φορά που θα σου γράψω θα σου πώ ακριβώς τί έχεις,αν έχεις και τί φάρμακα ή ψυχολόγο να πάρεις-να δεις.Εαν τα έχεις ανάγκη.........

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    3
    gia se oloys.me lene dimitri.edo kai ena xrono pigena athina ston dromo arxisa na xano tis esthisis moy.kano stin akri bgeno apo to amaksi kai esthanome mia tromeri dispnia kai zali.ekana peripoy dio ores na to kseperaso.meta apo ligo kero pali ta idia.piga dio fores sta epigonta moy kanane diafores eksetasis kai moy eipan pos eimai mia xara.moy protinan na kano kapies kardiologikes eksetasis kai gastroskopisi.tis ekana kai i kardia moy einai mia xara ala i gastroskopisi edikse xronia gastritida kai elikobaktiridio.pira gia deka meres antibiosi kai imoyn mia xara.molis stamatisa tin antibiosi pali ta idia dispnia yperentasi taxykardia foyskoma kai zali.milisa me ena filo psixologo kai moy ipe pos exo sisorebmeno anxos.piga se ena poli kalo psixiatro o opios me rotise diafora pragmata,telika moy ipe pos exo krisis panikoy kai agorafobia se mikro bethmo omos.moy ipe na perno miso frisium to proi kai miso to bradi.kai to mesimeri ena efexor.kano ena mina tin therapia kai eimai mia xara.moy ipe oti ayti tin therapia tha tin kano apo 6 eos 12 mines kai eksartate kai apo emena bebea.ayto poy den mporo na katalabo einai giati na to patho.exo ena poli kalo gamo me dyo yperoxa paidia.stin doylia moy exo kali thesi ala poles eythines.genika pisteya oti den anxonomoyna gia tipota.sygnomi poy grafo me aglikoys xaraktires ala kano orthografika lathi kai ntrepome gi ayto.eyxaristo kai kalos sas brika giati mono osi exoyn perasi tis krisis aytes katalabenoyn....

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    και γω τα ιδια εχω.ειναι απο το συσσορευμενο αγχος ολα αυτα.ιπομονη.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    συσωρευμενο 12 χρονια κ εγω νιωθω παντα ψιλοζαλαδα....τρελα ειναι....απογοητευση

  15. #60
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    3
    maria kai zoza akoloythite agogi i prospathite apo moni sas na to kseperasete?

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •