ανεργία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: ανεργία

  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    48

    ανεργία

    το προβλημα μου είναι, οτι η ανεργια μου εχει γ.....ει την ψυχολογια. κάνω ένα εθελοντικό πρόγραμμα, μου προσφέρει πάρα πολλά πανω στην επιστήμη μου, χαιρομαι που το κάνω και ημουν χαρουμενη που θα ξεκιναγα αλλα μεσα μου νιωθω, δεν ξερω πως να το εκφρασω, σαν μια μεγαλη στεναχωρια. ψάχνω για δουλεια που να μου προσφερει εκτος απο ευχαριστηση και καποια χρηματα. νιωθω ασχημα οταν πρεπει να ζηταω χρηματα για τα εξοδα μου απο γονεις και αδελφια.
    ολοι μιλαν για ανεργια και μεχρι στιγμης μονο τον εαυτο μου εχω δει ανεργο. ολοι οι φιλοι μου δουλευουν.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Μαζί με τη χαρά για όσα σου προσφέρει, σε επιστημονικό επίπεδο, η εθελοντική σου εργασία νιώθεις και μια βαθιά λύπη για όσα δεν σου προσφέρει, δηλαδή τα χρήματα και την ανεξαρτησία που αυτά προσφέρουν.
    Απο την άλλη, έχω την αίσθηση οτι ακούω και μια μοναξιά σε όλο αυτό. Όλοι οι φίλοι σου δουλεύουν και είσαι η μόνη που δεν έχει δουλειά.
    Μάκια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by sunbeam
    ολοι μιλαν για ανεργια και μεχρι στιγμης μονο τον εαυτο μου εχω δει ανεργο. ολοι οι φιλοι μου δουλευουν.
    Μηπως εχεις περιορισει απο μονος σου τον εαυτο σου με το να ψαχνεις για συγκεκριμενη δουλεια πανω στο αντικειμενο σου;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  4. #4
    Θα ρωτήσω το ίδιο με τον MANTHES. Βρές μια δουλειά ό,τι νά \'ναι για να ζήσεις και στη συνέχεια ψάχνεις για το αντικείμενό σου. Εγώ προσωπικά όποτε ψάχνω δουλειά σε μια βδομάδα το πολυ θα βρώ μεσω αγγελιών.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    48
    οχι δεν ψαχνω στο αντικειμενο που σπουδασα. θα προσπαθήσω μεσω αγγελιων, εχω κάνει καποιες συνεντευξης αλλα ακομα περιμενω απαντησεις, δεν μπορω, αυτο το περιμενε μεχρι να του καυ....σει του αλλου να με παρει αν με παρει τηλ να μου πει συγνωμη δεν μας κάνεις. θυμωνω και τα βαζω με τον εαυτο μου ολο εγω φταιω καπου κανω λαθος αλλα τι? μου δινουν ελπιδες με τον τροπο τους και μετα καθομαι να περιμενω ενα τηλεφωνο να χτυπησει. και μετα ερχεται το αγχος, οι ενοχες οτι κατι δεν εκανα σωστα και παει λεγοντας το στορι και με κουραζει σαν ανθρωπο και με απογοητευει πολυ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    sunbeam τι νομίζεις οτι κάνεις λάθος? Που φταίς σε όλο αυτό?
    Μάκια...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    sunbeam, θα ήθελες να πεις πόσο καιρό ψάχνεις για δουλειά και αν είναι η πρώτη φορά που θα δουλέψεις; Είναι πολλοί οι παράγοντες που βοηθούν τις πιθανότητες εξεύρεσης εργασίας. Τι είδους απασχόληση θα ήθελες να βρεις και πώς αυτή σχετίζεται με όσα έχεις κάνει ως σήμερα;

  8. #8
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    48
    Originally posted by Φοίβη
    sunbeam τι νομίζεις οτι κάνεις λάθος? Που φταίς σε όλο αυτό?


    δεν ξερω τι κανω λαθος αυτο ειναι το προβλημα μου δεν ξερω που μπορω να φταιω, στελνω βιογραφικα, κοιταζω καμια εφημεριδα αλλα τιποτα απο τυχη ακομα

  9. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    48
    Originally posted by marina38
    sunbeam, θα ήθελες να πεις πόσο καιρό ψάχνεις για δουλειά και αν είναι η πρώτη φορά που θα δουλέψεις; Είναι πολλοί οι παράγοντες που βοηθούν τις πιθανότητες εξεύρεσης εργασίας. Τι είδους απασχόληση θα ήθελες να βρεις και πώς αυτή σχετίζεται με όσα έχεις κάνει ως σήμερα;

    στην ελλαδα ναι ειναι η πρωτη φορα που θα δουλεψω, ψαχνω σχεδον 2 χρονια, κάνω εθελοντικά και κανα προγραμμα του οαεδ. ειμαι ψυχολογος και απο οτι καταλαβα διαλεξα δυσκολο επαγγελμα. αλλα αυτη την στιγμη θελω να βρω κατι για τα εξοδα μου. ζω νομιζω στην χειροτερη πολη που δεν μπορει να μου προσφερει αυτη την δυνατοτητα. τι να πω. αρχιζω να ηρεμω λιγο τωρα που σας μιλησα και τα βγαζω σιγα σιγα απο μεσα μου. καθομαι καμια φορα τα σκεφτομαι και μου ερχονται ολα βουνο, μετα ηρεμω για λιγο μεχρι να απογοητευτω παλι. ευχαριστω :)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •