Ρεμερον για γαδ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Ρεμερον για γαδ!

    Γεια σας παιδια!παιρνω το σεροξατ των 20 εφω και κατι μερες και εχω πολυ άγχος.Παραλληλα ο γιατρος μου δωσε μινιτραν 25 για να κοιμαμαι το βραδυ.Κοιμαμαι εν τελει κανενα 6ωρο.Μου πε κιολας αν δεν αντεχω το σεροξατ να το γυρισω σε ρεμερον αποκλειστικα!Λετε να μου στρωσει τον υπνο και να φυγει το αγχος;Δε ξερω τι να κανω πια!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Για το άγχος έχει περπάτημα 4 ώρες ημερησίως και διατροφή με παραδοσιακά είδη και βότανα μην δίνεις σημασία στο θέμα ύπνος, δώσε βάση να εκμεταλλεύεται το χρόνο που είσαι ξύπνια, θα σου πω ένα μυστικό είχα αϋπνίες φοβόμουν να πιω καφέ, αλλά από τότε που έβαλα στο πρόγραμμα μου 2 3 καφέδες κοιμάμαι καλύτερα . Ο καφές έχει κάποια δράση στην χημεία του εγκεφάλου παρόμοια με την εσιταλοπραμ αλλά δεν έχει μελετηθεί. Συμπέρασμα κόβεις το σεροξατ πίνεις 2 καφέδες κόβεις το μινιτραν παίρνεις βαλεριάνα και gaba στην τελική παρε βεσπαρ που δεν κάνει εθισμό. (Αν θες ρωτά ένα ψυχολόγο και μην τα κόβεις απότομα αλλά σιγά σιγά, πχ αν τα παίρνεις 2 χρόνια , θα χρειαστείς 2 μήνες που θα ελαττώνει την δόση, με γυμναστική και μετά το δίμηνο ξεκινάς τα εναλλακτικά.

  3. #3
    Oχι τα παιρνω ουτε 2 εβδομαδες.Απλα σκεφτομαι αν αξιζει να περιμενω η να αλλαξω θεραπεια.Εχω αγχωθει παρα πολυ!Κυρίως με το θέμα του ύπνου.Ξαφνικά από τότε που πριν 2 μηνες ξεκινησα το εσιταλοπραμ μου χαλασε ο υπνος κ μου φουντωσε το αγχος!Πως μπορω να το αποκαταστήσω;βλεπω κ η νεα θεραπεια δε με βοηθαει προς το παρον.

  4. #4
    piggy88 στην αρχή έπαιρνες εσιταλοπραμ? γιατι την σταμάτησες και ο γιατρος σου έδωσε σεροξατ? και εγω εδω και μια εβδομαδα παιρνω σεροξατ τις πρωτες 5 μερες 10 mg μετα το εκανα 20 mg για 15 μερες, το σεροξατ μου εφερε λιγο ζαβλακομαρα και κοιμαμαι παραπάνω απο πριν εσενα δεν σου έφερε? πιστευω είναι νωρίς στο μήνα θα εχεις αποψη αν σε βοηθάει η όχι.

  5. #5
    Το εσκιταλοπραμ το εκοψα γτ μου προκαλουσε αυπνια κ φουντωμα του αγχους!Δε νομιζω οτι και το σεροξατ με βοηθαει!Ισως ειναι νωρις αλλα τι να πω..γι αυτο σκεφτομουν το ρεμερον

  6. #6
    Quote Originally Posted by Piggy88 View Post
    Το εσκιταλοπραμ το εκοψα γτ μου προκαλουσε αυπνια κ φουντωμα του αγχους!Δε νομιζω οτι και το σεροξατ με βοηθαει!Ισως ειναι νωρις αλλα τι να πω..γι αυτο σκεφτομουν το ρεμερον
    και εγω δεν εχω δει διαφορά με το σεροξατ περα απο την ζαβλακομαρα αλλα ειναι νωρις μολις μια εβδομαδα στο μηνα θα καταλάβω τι γίνεται, ολα τα αντικαταθλιπτικα θελουν ενα χρονικο διάστημα για να δρασουν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Για το άγχος έχει περπάτημα 4 ώρες ημερησίως και διατροφή με παραδοσιακά είδη και βότανα μην δίνεις σημασία στο θέμα ύπνος, δώσε βάση να εκμεταλλεύεται το χρόνο που είσαι ξύπνια, θα σου πω ένα μυστικό είχα αϋπνίες φοβόμουν να πιω καφέ, αλλά από τότε που έβαλα στο πρόγραμμα μου 2 3 καφέδες κοιμάμαι καλύτερα . Ο καφές έχει κάποια δράση στην χημεία του εγκεφάλου παρόμοια με την εσιταλοπραμ αλλά δεν έχει μελετηθεί. Συμπέρασμα κόβεις το σεροξατ πίνεις 2 καφέδες κόβεις το μινιτραν παίρνεις βαλεριάνα και gaba στην τελική παρε βεσπαρ που δεν κάνει εθισμό. (Αν θες ρωτά ένα ψυχολόγο και μην τα κόβεις απότομα αλλά σιγά σιγά, πχ αν τα παίρνεις 2 χρόνια , θα χρειαστείς 2 μήνες που θα ελαττώνει την δόση, με γυμναστική και μετά το δίμηνο ξεκινάς τα εναλλακτικά.
    μαζι με τα φαρμακα μπορεις να τα κανεις αυτα.... εγω πινω 4 espresso την ημερα και ταυτοχρονα περνω και ladose και καναβη...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    #reply error

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Piggy88 View Post
    Το εσκιταλοπραμ το εκοψα γτ μου προκαλουσε αυπνια κ φουντωμα του αγχους!Δε νομιζω οτι και το σεροξατ με βοηθαει!Ισως ειναι νωρις αλλα τι να πω..γι αυτο σκεφτομουν το ρεμερον
    αχ βασανα..... το καλητερο αντικατα8λιπτικο και ανχολυτικο ειναι η κανναβη....!!!!!

Similar Threads

  1. εχει παρει καποιος το ρεμερον?
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 44
    Last Post: 15-06-2019, 20:21
  2. ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΜΕΡΟΝ ΛΟΓΩ ΚΙΛΩΝ
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 45
    Last Post: 24-05-2016, 13:29
  3. ρεμερον και κιλα
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 13
    Last Post: 26-04-2016, 13:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •