Ζωή δίχως νόημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    21

    Ζωή δίχως νόημα

    Καλησπέρα, γράφω εδώ γιατί νιώθω την ανάγκη να βγάλω από μέσα μου κάποια πράγματα. Το καλοκαίρι ήταν για μένα ένα από τα χειρότερα της ζωής μου, άλλαξα τόπο κατοικίας και εξαιτίας κάποιων γεγονότων έχασα τα άτομα που θεωρούσα φίλους μου. Νιώθω ότι δεν μπορώ να μιλήσω πουθενά, τα άτομα που κάνω παρέα στην καινούργια πόλη θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς να τα εμπιστευτώ, οι γονείς μου δεν με καταλαβαίνουν, πήγα 2-3 φορές να τους μιλήσω και ή μου φώναζαν ή μου έλεγαν καλά να πάθω που τους εμπιστεύτηκα και τώρα να κάτσω να την πληρώνω. Έχει ήδη 2 μήνες που καπνίζω αλλά ευτυχώς στο σχολείο τα παιδιά με βοηθάνε να μη το κάνω και έτσι έχω μια βδομάδα να κάνω και πιστεύω πως θα καταφέρω να μην καπνίζω. Από την άλλη όμως σκέφτομαι συνέχεια την αυτοκτονία και μελαγχολώ με το παραμικρό,νευριάζω εύκολα και το μόνο που κάνω είναι να πηγαίνω σχολείο να διαβάζω μισή ώρα και μετά να 'μαι ξάπλα. Νιώθω ότι τα παιδιά στο σχολείο μου μιλάνε με το ζόρι γιατί με λυπούνται και ότι καμία κοπέλα δεν με κοιτάει. Μισώ το χρώμα μου γιατί είμαι αρκετά μελαχρινός σαν λατίνος και εκεί που ζούσα πριν μου έλεγαν ότι θα κάνω φόνο γιατί μοιάζω με Κολομβιανό γκανκστερ ή με Πακιστανό και ότι θα τρώω συνέχεια ξύλο. Βασικά είμαι κανονικός Έλληνας αλλά αυτή η αντιμετώπιση με κάνει να αισθάνομαι ξένος στην χώρα μου και στο κάτω κάτω, οι μελαχρινοί τι έχουν; Μια χαρά είναι, ούτε άσχημα χαρακτηριστικά έχω ούτε άπλυτος είμαι η κάτι τετοιο, πάντα ήμουν υπερβολικά σχολαστικός με αυτά και πρόσεχα τα πάντα πάνω μου. Γενικά δεν νιώθω ευτυχισμένος και υποβαθμίζω τον εαυτό μου. Κάθε μέρα κλαίω στα κρυφά και προσπαθώ μετά να δείχνω χαρούμενος πετώντας ανοησίες στο μάθημα ή το παίζω χαλαρός για να μη με λυπούνται περισσότερο. Αν αυτά τα 2 παιδιά δεν με πλησίαζαν πρώτοι στο σχολείο δεν θα είχα κάποιον ούτε περί του μαθήματος να συζητήσω ή να πάρουμε καφέ στο χέρι πριν το μάθημα. Έπειτα δεν έχω ούτε τα κότσια να πω στην κοπέλα που μου γυάλισε να πάμε για καφέ ή να ανταλλάξουμε φβ. Γενικά νιώθω αδύναμος και άχρηστος, πάντα τα θαλασσώνω και δίνω αφορμές να με γελιοποιούν είτε για το χρώμα μου είτε επειδή είμαι ευαίσθητος. Ευτυχώς προς το παρόν δεν έχω βιώσει τέτοιες συμπεριφορές στην κσινούργια πόλη αλλά φοβάμαι. Με λίγα λόγια νιώθω ότι θα εκραγώ και θα κάνω καμία ανοησία όπως να ξαναπιάσω τσιγάρο ή να αρχίσω να κλαίω μπροστά σε όλους. Θέλω βοήθεια!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Εχει πολυ χειροτερα να παθεισ δεν αυτοκτονουμε για τετοια αμα ηταν ετσι εγω θα επρεπε να εχω πεθανει απο το δημοτικο κι ειμαι σαραντα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δεν εχει καποιο νοημα η ζωη. Απλα υπαρχουμε. Προσωρινα. Βρες κατι ευχαριστο να κανεις μεχρι να περασει και μη δινεις σημασια στο τι λενε οι αλλοι ή τι σκεφτονται οι αλλοι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    1
    Καλησπέρα, θα ήθελα να σας μιλήσω για ένα δημοφιλές παιχνίδι στην Ελλάδα, και τα χαμηλά στοιχήματα εισόδου εδώ κάνουν το Κίνο στο https://kino.gr.com/ προσιτό σε όλους. Ακόμη και αν έχετε περιορισμένο προϋπολογισμό, μπορείτε να πάρετε το δελτίο σας στην τιμή ενός καφέ και να απολαύσετε το παιχνίδι. Και παρόλο που τα κέρδη δεν είναι πάντα μεγάλα, η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και η πιθανότητα νίκης το καθιστούν πολύ συναρπαστικό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    304
    Quote Originally Posted by pavlov View Post
    Καλησπέρα, θα ήθελα να σας μιλήσω για ένα δημοφιλές παιχνίδι στην Ελλάδα, και τα χαμηλά στοιχήματα εισόδου εδώ κάνουν το Κίνο στο https://kino.gr.com/ προσιτό σε όλους. Ακόμη και αν έχετε περιορισμένο προϋπολογισμό, μπορείτε να πάρετε το δελτίο σας στην τιμή ενός καφέ και να απολαύσετε το παιχνίδι. Και παρόλο που τα κέρδη δεν είναι πάντα μεγάλα, η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και η πιθανότητα νίκης το καθιστούν πολύ συναρπαστικό.
    ντροπή ντροπή ντροπή

Similar Threads

  1. εφιαλτης διχως τελος
    By αλεξανδρος_77 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 3
    Last Post: 17-04-2018, 12:17
  2. Kαράβι δίχως καπετάνιο!!
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 11-10-2016, 09:10
  3. Δύσκολη κατάσταση - Έρωτας δίχως ανταπόκριση
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 124
    Last Post: 29-07-2013, 08:06
  4. οταν το αγχος ερχεται διχως αιτιο τοτε ειναι γενικευμενη αγχωδης διαταραχη?
    By valleron2009 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-07-2012, 15:15
  5. Αγάπη δίχως φτερα..
    By Konstantinoss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-2011, 22:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •